100 Halı Kilim Modelleri

Halı Seçimi

Evinizi dekore ederken, yapmanız gereken birçok farklı seçenek var. Bir için gitmeli modernist görünüm veya daha geleneksel biri? Parlak boya renkleri mi yoksa nötr olanları mı seçmelisiniz? Eğer yerleştirmelidir kanepe odası veya odanın sağ tarafında sol tarafında?

Ancak, yapmak zorunda olduğunuz tüm seçimlerden belki de en büyüğü döşemeye geliyor.vivense ,evidea, tekzen ,yıldız, çim ,english, jüt ,hali, kilim, el ,dokuma, yün ,karo, apex ,ofis ,otel ,ayasofya,cami, mescit, ipek,pamuk ,beyza, avşar,altın,mevsim ,dört,halı,yıkama ,izole, paspas, metrekare ,fiyatları, listesi,  Yani: zeminlerinizi halı mı tercih etmelisiniz yoksa halı mı yerleştirmelisiniz?


vivense ,evidea, tekzen ,yıldız, çim ,english, jüt ,hali, kilim, el ,dokuma, yün ,karo, apex ,ofis ,otel ,ayasofya,cami, mescit, ipek,pamuk ,beyza, avşar,altın,mevsim ,dört,halı,yıkama ,izole, paspas, metrekare ,fiyatları, listesi,

Her seçenek için artıları ve eksileri olduğu için halı vs halı arasındaki tartışma birçok kişinin çözmesi zor olabilir. Peki, eviniz için hangi seçeneğin olduğunu nasıl bileceksiniz?

Halı vs halı arasında nasıl karar vereceğinizi öğrenmek için bu kılavuza göz atın.

Fark ne?

Aslında halı ve halı kelimelerini birbirinin yerine kullanan birçok insan var, aslında çok farklı şeyler.

Her iki terim de kalın bir kumaş parçasını tanımlamak için kullanılır. Bununla birlikte, halı terimi aslında İskandinav kökenlidir. Halı kelimesi ilk kez 15. yüzyılda bir yerde kullanıldı ve daha küçük olan halı malzemelerini (tipik olarak 6 buçuk metreden uzun olmayan) tanımlamak için kullanıldı.Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim


vivense ,evidea, tekzen ,yıldız, çim ,english, jüt ,hali, kilim, el ,dokuma, yün ,karo, apex ,ofis ,otel ,ayasofya,cami, mescit, ipek,pamuk ,beyza, avşar,altın,mevsim ,dört,halı,yıkama ,izole, paspas, metrekare ,fiyatları, listesi,

Bir halının en büyük göstergesi, kenarı sınırlanmış olmasıdır. Başka bir deyişle, zeminde serbestçe hareket ettirilebilirler, bu da onları hem nakliye hem de bakım için kolaylaştırır.

Halı kelimesi ise Latince kökenlidir ve 13. yüzyıla kadar İngilizce’de kullanılmamıştır . Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Ancak şu anda kelime “masa örtüsü” veya “kaba kumaş” anlamına geliyordu. 15. yüzyıl civarında bu terim bugün bildiğimiz şeyi ifade etmek için değişti – zemini kaplayan. Halının ayırt edici özelliği, tek bir yere bağlanması ve tipik olarak duvardan duvara uzanmasıdır.

Halı Artıları ve Eksileri

Yani, şimdi kilim ve halılar arasındaki resmi farkı bildiğinize göre, her seçeneğin sağladığı avantaj ve dezavantajlara dalmanın zamanı geldi.

Halı Artıları

Halıların en büyük avantajlarından biri, bakımlarının ne kadar kolay olduğudur. Beyaz halıdaki kırmızı şarap lekesinin kaldırılması için parkta bir yürüyüş olacağını söylemiyoruz, ancak halıdan çıkarmaya çalıştığınızdan çok daha kolay olacak.

Halılarla ilgili en güzel şey, birçoğunun makinede yıkanabilir olmasıdır . Bu doğru – birçok halı malzemesi, Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim hızlı bir yıkama ve kurulama için çamaşırların içine girecek kadar dayanıklıdır.

Bu sadece sert lekeler çıkarmanız gereken zamanlar için harika değil, aynı zamanda halınızın tüm kir, kiri ve küfü çıkarmak için gerçekten derin bir temizliğe ihtiyacı olduğu zamanlar için de harika. Toz alerjisi olan herkes için, halıların temizlenmesi çok kolay olması büyük bir artıdır.


vivense ,evidea, tekzen ,yıldız, çim ,english, jüt ,hali, kilim, el ,dokuma, yün ,karo, apex ,ofis ,otel ,ayasofya,cami, mescit, ipek,pamuk ,beyza, avşar,altın,mevsim ,dört,halı,yıkama ,izole, paspas, metrekare ,fiyatları, listesi,

Halıların bir diğer önemli yararı, geldikleri stil, renk ve desen sayısı ve bunları kullanabileceğiniz farklı yolların sayısıdır.

Elbette, halılar da farklı renk ve desenlerde gelir, ancak parlak renkli bir desenle dolu bir oda genellikle çok fazla olabilir. Halılarla ilgili en iyi şey, benzersiz stiller, renkler ve desenler seçebilmeniz ve onları çok ezici olmadan bir odaya yerleştirebilmenizdir.

Halılar bir alan tanımlamaya yardımcı olmak için harika bir iş çıkarır. Aslında, birçok insan halılarını bir odanın odak noktası yapmayı tercih ediyor.

Halıların bir diğer önemli avantajı da kolay taşınabilmeleridir. Hareket ederken, halınızı yırtıp yanınıza alamazsınız, ancak en sevdiğiniz halıyı kolayca toplayıp taşıyabilirsiniz.Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim  Bu şekilde, eski evinizin tarzını yeni evinize getirebilirsiniz.

Bu, halıları tasarım stilini çok değiştirmek isteyenler için mükemmel bir seçenek haline getirir. Halının kaldırılması çok para ve zaman alan büyük bir iştir. Bir halıyı değiştirmek neredeyse hiç çaba sarf etmez ve bunu yapmak bir odanın hissini tamamen değiştirebilir.

Kilim Eksileri

Halılar her ev için harika bir seçenek olsa da, bir tane satın almadan önce farkında olmak isteyeceğiniz birkaç dezavantaj var. Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Bunların ne olduğuna bir bakalım.

İlk büyük dezavantaj, her zaman bir halının yapabileceği aynı birleşik görünümü yaratmamalarıdır. Bu birçok kişi için bir sorun olmasa da, bazı insanlar halının sağladığı temiz ve sade görünümü gerçekten seviyor.

Halılarla ilgili bir başka konu, insanların üzerine kayma ve düşmeye çok daha eğilimli olmasıdır. Yaşlısanız veya olan biri için alışveriş yapıyorsanız, bu akılda tutmak istediğiniz bir şeydir. Ancak, halıyı bir masanın altına tutturur veya bir halı pedi satın alırsanız , bu genellikle bir sorun değildir.


vivense ,evidea, tekzen ,yıldız, çim ,english, jüt ,hali, kilim, el ,dokuma, yün ,karo, apex ,ofis ,otel ,ayasofya,cami, mescit, ipek,pamuk ,beyza, avşar,altın,mevsim ,dört,halı,yıkama ,izole, paspas, metrekare ,fiyatları, listesi,

Son olarak, ve bu halılarla ilgili bir sorun değil, yalınayak gitmeyi, sıcak, yumuşak bir halıdan soğuk sert bir zemine gitmeyi seven hassas ayakları olanlar rahatsız edici bir geçiş olabilir. Ancak, her iki dünyanın en iyisini istiyorsanız, kimse ekstra yastıklama ve sıcaklık için halının üzerine bir halı koymaktan alıkoyamaz.Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Halıların Artıları ve Eksileri

Şimdi halıları kapladığımıza göre, halının avantaj ve dezavantajlarına bir göz atalım. İşte bilmeniz gerekenler.

Halı Artıları

Daha önce söylediğimiz gibi, halının en büyük ayırt edici özelliği zemine sabitlenmiş olmasıdır. Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Bu, hem yaşlılar hem de açma ve düşme konusunda endişelenmek istemeyen herkes için harika bir çözüm olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, halı tüm oda boyunca birlik yaratmak için mükemmel bir iş çıkarır. Evinizde birden fazla küçük oda varsa, bu özellikle harika olabilir.

Halının bir diğer büyük bonusu ise halıların çok sayıda parlak ve benzersiz desende bulunurken, halının çok çeşitli nötr renklerde bulunmasıdır. Bu, halınızla birlikte kullanmak için çok çeşitli renk şemalarına sahip olacağınız anlamına gelir.

Son olarak, duvardan duvara halılar, zeminlerinizin tamamen kaplandığı anlamına gelir. Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Bu, buz gibi soğuk ayaklar hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Halı Eksileri

İnsanlar neden halıya hayır diyor? Bazı nedenlere bir göz atalım.

Halı ile ilgili büyük bir sorun, yüksek seviyelerde gazsızlığa sahip olmasıyla bilinmesidir. Gazdan arındırma, bir malzemenin yan ürün olarak kimyasalları havaya saldığı işlemdir. Halı için bu süre birkaç ay sürebilir.

Ayrıca, halıyı temizlemek çok zor olabilir. Sadece yırtıp çamaşır makinesine atamazsın. Halı temizleme çözümleri olsa da, birçoğu biriken kir ve kir aylarını değil, sadece yüzey lekelerini çıkarır. Tabii ki, halı temizleyicileri kiralayabilirsiniz, Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim ancak bu genellikle oldukça pahalıdır. Bu, evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa kesinlikle akılda tutulması gereken bir şeydir.

Bu yüzden halılar, insan ticareti yapılan odalar için neredeyse her zaman daha iyi bir seçenektir .

Çok nemli bir bölgede yaşıyorsanız, halı genellikle iyi bir fikir değildir. Bunun nedeni nemli havalarda, halının liflerinde nem sıkışmasıdır. Bu nem daha sonra zararlı toksinleri havaya salan küf haline gelecektir.


vivense ,evidea, tekzen ,yıldız, çim ,english, jüt ,hali, kilim, el ,dokuma, yün ,karo, apex ,ofis ,otel ,ayasofya,cami, mescit, ipek,pamuk ,beyza, avşar,altın,mevsim ,dört,halı,yıkama ,izole, paspas, metrekare ,fiyatları, listesi,

Son olarak, duvardan duvara halı ile yaptığınız herhangi bir yatırımın hareket ettiğinizde yanınıza gelemeyeceğini unutmayın. Bu birçokları için yutmak zor bir hap olabilir.Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Yaz için en iyi açık / kapalı halılar

Yavaş ama emin adımlarla, kışın donmuş serinliğinden uzaklaşıp yaz mevsiminin sıcak kucağına doğru ilerliyoruz. İlk olarak, o zamana kadar yapılacak çok şey var. Saklanacak kışlık montlar, satın almak için mayolar var ve tahmin ettiniz, seçmek için yaz halıları!

Yazın en güzel bölümlerinden biri hava. Güneş ışığı ve muhteşem sıcaklıklar dışarıda daha fazla zaman geçirebileceğiniz anlamına gelir, bu nedenle açık alanınızdan en iyi şekilde yararlanma zamanı. Yaygın bir yanlış kanı, halıların sadece iç mekan için olduğu, ancak dış mekan halıları , açık alanınızı ladinlemek ve biraz kişilik eklemek için mükemmel bir yoldur, özellikle açık alanlar genellikle göz ardı edildiğinden. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilecek bazı halılar bulmanıza yardımcı olmak için, yaz için en iyi iç / dış mekan halılarının 11’ini bir liste hazırladık.

Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Bu çarpıcı çiçek halısı dört farklı renkte gelen bir gösterişçi: deniz mavisi, koyu mavi, yeşil ve turuncu , bu yüzden muhtemelen sizin için çalışan bir renk bulacaksınız. Trans Ocean tarafından Liora Manne tarafından yapılan bu el yapımı güzellik, doğanın doğal güzelliğini harika bir şekilde içine alan bir renk patlamasıdır. İçeride veya dışarıda neşelendirecek güzel bir yaz ilavesi için bu halıyı kontrol ettiğinizden emin olun!

Harika bir ön sundurma, giriş yoluna veya veranda ek olacaktır. Çevreleyen dekor seçtiğiniz renge bağlıdır:Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Deniz mavisi büyük havuz kenarı veya tans, altın ve koyu kahverengilerle çevrili olurdu.

Donanma, kremlere ve beyazlara kıyasla gerçekten patlar.

Yeşil, doğal tonlarını ortaya çıkarmak için tuğla veya pişmiş toprak rengine karşı güzel olurdu.

Turuncu açık ve koyu grilere karşı güzel olurdu.

Irona halısı tüm renkleri Anne halısından alır ve kırmızı, turuncu, deniz mavisi, mavi ve yeşilin güzel bir karışımına koyar. Bununla birlikte, parlak renkler sizin için değilse, halı daha nötr bir koyu mavi palet ve çeşitli bronz tonlarında sunulmaktadır. Evinize hoş bir ferahlatıcı dokunuş katacak bir Aztek geometrik desende sunulmaktadır .Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Halıdaki sayısız renk nedeniyle, renklerini çevrenizdeki dekorla eşleştirerek eğlenebilirsiniz: halıda en sevdiğiniz rengi seçin ve ondan çekin! Renkler çok parlak olduğu için dikkatli olmanız ve çok fazla rengi karıştırmamanız gerekir, bu da dağınık ve ezici görünecektir.

Deniz kabuklarının ve denizyıldızının eğlenceli bir karışımını sunan bu halı kilim deniz denizi ile bir tur atın. Okyanusu evinize (veya arka bahçenize) getirmenin daha iyi bir yolu. Denizaltı mücevherlerin bu cesur koleksiyonu, üç farklı arka plan rengi sunar: lacivert, deniz mavisi ve kumlu bronzluk.

Tüm renkler plajda dinlendirici bir günü andırıyor, bu yüzden en sevdiğinizi seçin: okyanusun derin, dalgalı donanma sularını, tropiklerin berrak, köpüklü deniz mavisi sularını veya batan sıcak, yumuşak kumu sever misiniz? ayak parmaklarının altında mı? Bu dayanıklı ve evcil hayvan dostu halı , oturma odanız, balkonunuz veya sahil evinizdeki rıhtım olsun, her yerde gelişecektir.

Bu halı bir kaleydoskopa bakmak gibidir, bu yüzden eklektik, renkli, geometrik tasarımlara giriyorsanız, Surya’nın çok renkli güzelliği sizin için mükemmel bir seçim olabilir!Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Kendi veranda zeminden parlak pembelerin ve sarıların ortaya çıktığı renk ve mutluluk dünyasına adım atın.

Bu halı böyle bir vurgu parçası olduğu için, diğer cesur renklerle eşleştirirken dikkatli olun: Öte yandan, harika bir görünüm, nötrlerle eşleştirmektir, böylece halıya spot ışığını parlatabilirsiniz.

Yaygın bir yanlış anlama nötrlerin güvenli ve sıkıcı olduğudur. Bununla birlikte, bu halı sadece basit bir başyapıt olduklarını kanıtlıyor. Bazen bir halının gücü, tasarımından değil malzemesinden gelir.

genellikle su altında yetişen deniz otu , çiçekli bitkilerden oluşur. Seagrass, yüksek kaliteli dayanıklı ve dayanıklı halılar yapar ve karmaşık dokumalarıyla evinize doğal bir hava katar. Bu halı sörf dükkanlarında, sahil restoranlarında, Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Tiki barlarında ve umarım evinizde bulunabilir.

Günlük flamingo dozlarına hazır mısın? Flamingo genellikle Afrika, Asya, Amerika ve Avrupa’da bulunur. Parlak pembe renktedirler ve tüy renklerini karides gibi yedikleri yiyeceklerden alırlar. Başları baş aşağı olarak yiyorlar ve nefeslerini tutuyorlar ve bir grup flamingoya koloni deniyor. Tekeşlidirler ve yılda bir yumurta bırakırlar, bu da flamingoların ortalama 20 veya 30 yıla kadar yaşadığı göz önüne alındığında, oldukça fazla sayıda çocuk yapar.

Bu inanılmaz kuştan ilham mı aldınız? Açık mavi (veya sarı) bir arka plana karşı iki büyük flamingo bulunan Kaleen’in güzel flamingo halısına göz atın. Her iki durumda da, kuşun parlak renkli tüyleri, oldukça renkli bir halı oluşturmak için birincil renkl

i arka planına karşı çıkmaya mecburdur.

Para ve okyanus sever misin? O zaman koleksiyonundan bu korkak kum dolar plaj halısını seveceksiniz. Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim Üç renkte gelir: lacivert, fildişi ve haki ve elle püsküllü bir polyester ve akrilik örgü ile övünür. Kötü haber, yine de – kum dolarları aslında düzleştirilmiş, oyulmuş deniz kestaneleri türüdür, bu yüzden gerçek parayla bir şey yapmaya değmezler. Yine de muhteşem bir halı yapıyorlar!

Mavi gökyüzüne karşı palmiye ağaçları, yaz mevsiminin en güzel tablolarından biridir… Öyleyse neden bu tasarımı bir halının üzerine koymuyorsunuz? El yapımı bir örgü ile bu tropikal parça parlak, iyimser ve sadece yaz aylarında çığlık atıyor.Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Bu parça tüm palmiye ağacı sevenler için, özellikle yapraklı bitki ile bir bölgede yaşayacak kadar şanslı olmayanlar için. Neyse ki, her zaman düzeltmenizi sağlamanın bir yolu vardır ve bunlardan biridir!

… Öte yandan, biraz daha az avuç içi ve biraz daha tropik çiçekler üzerinde yoğunlaşıyor. Tasarım, arkalarında palmiye ağacının yapraklarının yeşilliklerine karşı keskin bir kontrast sunan parlak pembe bir renk tonunda güzel çiçek açan zambaklara sahiptir. Tropiklere olan sevginizi göstermenin, canlı ve canlı bir halı ile anmaktan daha iyi bir yolu var mı?

Okyanuslarımız olan güzelliği anmak ve onları korumak için yapmamız gereken eylemleri vurgulamak için, mercan resiflerinin doğal güzelliğinin harika bir temsili olan Loloi’nin bu mercan halısına bakın. Ve siz işteyken, koruma çabalarını destekleyen bu fona göz atın .Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Kum dolarları ve deniz kabuklarını karıştırdığınızda ne olur? Kabuk halı fırlattı! Bu cesur halı, deniz mavisi, mercan ve bronz olmak üzere üç renkte gelir ve kuma yarı gömülü mermilerin yanılsamasını sunar. Bu plaj parçasını kontrol ederek değerli kabuklar için kumları temizlemek için harcadığınız çocukluk günlerinize geri dönün.Evidea Vivense Jüt karo apex halı kilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com