16 Oturma Odası LED Aydınlatma Fikirleri

Oturma odaları tüm şekil ve boyutlarda gelir ve LED’lerin kompakt boyutu ve uzun ömürlülüğü, çok çeşitli aydınlatma armatürü türlerine ve tasarımlarına olanak tanır. Lüks kristal sarkıt lambalardan ultra işlevsel görev aydınlatmasına kadar, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir LED ışık bulacağınızdan emin olabilirsiniz. LED’ler çok çeşitli renk sıcaklıklarına sahip olabileceğinden, mekanınız için istenen aydınlatma modunu aklınızda bulundurun. Parlak görev aydınlatması, dağınık vurgulu aydınlatma veya ortam aydınlatması için LED armatürler oturma odanız için mükemmel bir seçimdir.

Hemen hemen aynı

Oturma odası LED zemin lambası fikirleri
VL38 Radiohus LED Zemin Lambası Louis Poulsen

LED Zemin lambaları çok yönlüdür çünkü kolayca hareket ettirilebilirler, aynı zamanda açıkta kalan Edison ampullerinden modern ve şıklığa kadar her türlü tasarım şeması için bir tane vardır. LED duvar aplikleri, zemin lambaları ve masa lambaları için aynı tasarımı kullanmak, uyumlu bir görünüm sağlarken bir oturma odasına farklı ışık katmanları sağlayacaktır. LED ışık yönlü olduğu için, yaşam alanı boyunca eşit bir ışık yıkama sağlamak için çeşitli aydınlatma armatürlerinizi ayarlayabilirsiniz.

Minimal Ama Her Şey

Oturma odası led küme kolye fikirleri
Axolight’tan Kentsel Mini LED Sarkıt Işık

Farklı yüksekliklerde çok sayıda benzer armatürü bir araya getirerek oturma odanızda LED sarkıt lambalarla çarpıcı bir etki yaratın. Minimalist olmayan her şey olsa da, bu tür gruplama, rahatlatıcı ve eğlence için sıcak, dağınık aydınlatma sağlarken minimalist bir estetiğe katkıda bulunabilir.

Çizgide

led oturma odası tavan ışıkları
Axolight’tan Kentsel Mini LED Sarkıt Işık

Değişken yüksekliklerde benzer armatürleri kullanan bir diğer konu, bu tasarım, farklı boyutlardaki uzun biçimli LED gömme montajlı lambalarla onu bir adım daha ileri götürüyor. Büyük bir küme yerine, bir satıra 3 veya daha fazla yerleştirmeyi seçin ve boyutlarla bir desen oluşturarak simetriye ekleyin.

Birlikte Olduğumuzda Daha İyi

Oturma odası için LED duvar aplikleri
Cerno’dan Tersus LED Duvar Apliği

LED duvar aplikleri bir çift olarak kullanıldığında daha iyidir. Bir şöminenin her iki tarafına veya diğer ilginç yönlere yerleştirilen nötr gölgeli duvar aplikleri, mekana bol vurgulu aydınlatma sağlarken özelliğin odak noktası olarak kalmasını sağlar. Işıkları kısıcılara koyarak kullanışlılığı artırın, böylece görev aydınlatması gerekmiyorsa, ortam aydınlatmasının doğru havasını oluşturmak için kullanılabilirler.

Gösterinin Yıldızı

oturma odası led duvar scone fikirleri
ZANEEN tasarımıyla Sestessa LED Duvar Lambası

Güzel tasarlanmış bir çift apliği yakından monte ederek LED duvar ışıklarının odak noktası olmasına izin verin. Bu ışıkların halka şekli, gölgenin dalgalı doğasıyla birlikte, etkili bir görev aydınlatması sağlarken duvar boyunca benzersiz ve göz alıcı gölgeler oluşturur. Aplikler, mükemmel katmanlı bir ışık efekti için diğer aydınlatma armatürleriyle güzel bir şekilde birleştirilebilir.

Kaybolma Yasası

oturma odası led gömme montaj aydınlatma fikirleri
ZANEEN tasarımından robotik LED Gömme Montajlı Tavan Armatürü

LED teknolojisi, sürekli değişen bir aydınlatma armatürü yelpazesine izin verir. İnce profiller ve daha az ortam ısısı, LED ışıkları daha az rahatsız edici şekilde kurabileceğiniz anlamına gelir. Tavanda neredeyse kaybolan bir tasarımın kullanılması, güzel doğal manzaranın ön plana çıkmasını sağlar.

Sanatsal Aydınlatma

oturma odası led avize
Hammerton Studio’dan Paralel Halka LED Avize

Bir avizeden çok asılı bir sanat enstalasyonu gibi görünen bu armatürdeki LED ışıklar, rahatlatıcı bir atmosfer için dağınık ışık sağlar. LED ışıklar hemen hemen her renk sıcaklığında gelebildiği için, odanın tarzını tamamlayan ve gerekli ışık türünü sağlayan bir armatür seçtiğinizden emin olun.

Küçük ama Güçlü

Oturma odası görev aydınlatması için masa lambası üzerinde LED klips
ZANEEN tasarımından Jackie LED Masa Lambası

LED’ler, daha küçük bir pakette daha sağlam görev aydınlatmasına izin veren daha ince bir profile sahiptir. Öncelikle okuma veya akşam görevleri için kullanılacak bir LED görev ışığı seçerken, daha soğuk mavimsi ışıklar yayan bir armatür seçin.

Rahat ve Havalı

Oturma odası led zemin lambaları
ZANEEN tasarımından Jackie LED Lambader

LED ışıklar, sıcak sarılardan soğuk mavilere kadar çeşitli renk sıcaklıklarında bulunabilir. Spektrumun daha soğuk tarafına eğimli bir LED ışık kullanmak, okumak, dinlenmek veya bir fincan çayın tadını çıkarmak için bol miktarda görev aydınlatmasıyla rahat bir köşe oluşturabilir.

Benzersiz Durumlar

LED Gömme montaj ve duvar lambası fikirleri
Formala Plus LED Gömme Montajlı Tavan / Duvar Işığı, ZANEEN tasarımı

LED ışıkların ince profili ve esnek tasarımı, daha yenilikçi aydınlatma armatürü tasarımını mümkün kılar. Benzersiz ve sanatsal bir estetik için modern tasarımı, ışığın kavisli şekli veya doğal malzemeler gibi doğal öğelerle birleştirin.

Yön gösterme

Oturma odası duvar aplikleri aşağı yukarı
ZANEEN tasarımından Dau Doble LED Duvar Lambası

LED duvar aplikleri, yönlü aydınlatmanın daha iyi kontrolüne izin verir. Işığı sadece yukarıya yönlendiren bir armatür seçmek yerine, yukarı ve aşağı yönde duvar yıkama aydınlatması sağlayan aplikleri tercih edin. Bir odak duvarı veya ilginç bir mobilya parçasını vurgulamak için çiftler halinde veya 3 veya daha fazla grup halinde kullanın.

Simetrik Aydınlatma

simetrik oturma odası duvar aplikleri
Grok’tan Wave LED Duvar Apliği

Işığı yukarı doğru yansıtan ve güneşi anımsatan LED duvar aplikleri kullanarak rahat bir oturma köşesi oluşturun. Çağdaş bir rustik yaklaşım için, küçük bitkiler, ahşap ve deri mobilyalar ve toprak renkleri gibi doğal dokunuşları dahil ettiğinizden emin olun. Alanı çerçevelemek ve denge ve simetri sağlamak için bir çift aplik kullanın.

Dramatik efekt

oturma odası led avizeler
Mara Grande Tech Lighting Tarafından LED Avize

Modern, çok katmanlı bir LED avizeden daha dramatik bir şey yoktur. Her bir buzlu kürenin içindeki LED ampuller, oda boyunca yumuşak bir şekilde dağılmış aydınlatma sağlar. Oturma odanız için heykelsi bir sarkıt lamba seçmek, mükemmel bir ortam aydınlatmasının yanı sıra sanatsal bir odak noktası da ekler.

Karanlığı Sürgün Et

Ahşap oturma odası duvar aplikleri
Cerno’dan Tersus LED Duvar Apliği

Işığı duvarda yukarı ve aşağı yansıtan ve mekanın benzersiz dokularını aydınlatan bir LED duvar apliği seçerek karanlık bir köşede dramatik bir etki yaratın. Bu vurgu armatürüne ek olarak başka bir görev aydınlatması gerekli olacaktır, ancak bu şekilde katmanlama ışığı oturma odanızın tarzını tamamlayacaktır.

Şık Çizgiler

Çift süspansiyonlu led avize
Ellisse Nemo’dan LED Çift Süspansiyonlu Işık

LED’lerin kompakt yapısı, daha geniş bir ilham verici tasarım yelpazesine olanak tanır. Ayarlanabilir asma çubuk ışıklarından oluşan bir LED armatürü seçmek, genel ortam aydınlatması ve şık, modern bir estetik için seçtiğiniz yönde dağınık aydınlatma sağlayacaktır.

Beklenmedik Zarafet

oturma odası LED zemin lambası
Cerno’dan Fons LED Lambader

LED zemin lambaları, güzel bir avize kadar modern ve etkili olabilir. Standart bir zemin lambasını sofistike bir şekilde ele almak için, net çizgilere, minimal tasarıma ve yüksekliği ayarlanabilir gölgeli uzun bir bom kolu gibi beklenmedik bir dönüşe sahip olanı seçin.

Bir okuma köşesi için parlak görev aydınlatması sağlamak için duvar aplikleri veya bir zemin lambası tarafından sağlanan dağınık aydınlatmaya ihtiyacınız olsun, LED armatürlerde iyi bir seçenek bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Ve çok çeşitli renk sıcaklıklarında mevcut olduklarından ve dimmerlerle harika çalıştıkları için, LED ışıklar oturma odası aydınlatma düzenlemenizdeki diğer armatürler için mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

Daha fazla YLighting fikri için LED Aydınlatma Fikirlerimizi inceleyin.

Daha fazla Oturma Odası aydınlatma fikri için Pinterest’teki favorilerimizi takip edin:

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219