18 Modern Oturma Odası Duvar Aydınlatma Fikirleri

Oturma odası evin kalbidir, bu nedenle mekana ışığı düzgün bir şekilde yerleştirmek önemlidir. Duvar aydınlatma armatürleri, özellikle oturma odaları gibi geniş veya açık alanlarda mükemmel bir ortam aydınlatması kaynağı olabilir. Duvar aplikleri ayrıca vurgulu aydınlatma sağlayarak rahat bir atmosfer yaratabilir. Üstelik, ışığı aşağı doğru yoğunlaştıran duvar spotları bile ihtiyaç duyulan görev aydınlatmasını sağlıyor. Dekoratif duvar aydınlatması, bağımsız bir duvar sanatı olarak hareket edebilir veya resim veya fotoğraflarla birleştirilebilir. Daha fazla uzatmadan, modern eviniz için biraz ilham almak için bazı oturma odası duvar aydınlatma fikirleri.

Endişelenme, Düzenli Ol

Oturma Odası Duvar Aplikleri
Cerno’dan Tersus LED Duvar Apliği

Duvar lambaları, bir oturma odasını görüş alanınızı engellemeden ev gibi ve rahat hissettirmenin en iyi yollarından biridir. Yüksek tavanlı bir odada, uzun askı kabloları alanı doldurabilir. Bir şöminenin veya kanepenin her iki yanındaki duvar lambaları, açık bir his verirken aydınlatma eklemenin kolay bir yoludur.

Eşleşen Malzemeler

Ylighting'den Oturma Odası Duvar apliği
Astro Lighting’den Tate Duvar Lambası

Oturma odası duvar aplikleri birçok stil ve malzemede gelir. Minimalist ama zarif bir tasarım arıyorsanız, tamamlayıcı malzemeleri karıştırmanızda bir sakınca yoktur. Metal bir gövdenin üzerindeki hafif kumaş gölge, aynı zamanda geleneksel ve modern bir hava katabilir.

En İyisini Giydir

oturma odası altın duvar aplikleri
Hinkley Aydınlatma’dan Mercer Duvar Lambası

Art Deco özelliklerine sahip bu yuvarlak aplik klasik bir seçenektir. Odayı resmileştirmek istiyorsanız siyah gölgeler mükemmel bir seçimdir. Altın rengi yuvarlak duvar aplikleri, açık ve koyu renkli duvar ve zeminlere görsel derinlik katarken anında farklı ve zarif bir görünüm katabilir.

Küçük Işık, Büyük Fark

Hinkley Oturma odası duvar aplikleri
Bazen büyük bir fark yaratmak için sadece biraz ışık gerekir. Daha geleneksel tarzda bir oturma odasına, hem modern hem de eski tip apliklerle modern bir iç tasarım güncellemesi verin (Edison ampulleri duvar apliğinize koymak genellikle işe yarar).

Çağdaş Dekor

Ylighting'de duvar ve tavan apliklerini paramparça edin
Axolight’tan Paramparça LED Gömme Montaj Tavan Işığı

Aradığınız modern çizgiye sahip duvar lambalarını seçmekten korkmayın. Hem yukarı hem de aşağı aydınlatma sunan yatay, geometrik tasarımlar, oturma odanıza çağdaş bir dekoratif unsur eklerken güçlü bir ortam aydınlatması sağladıkları için güzel bir seçimdir.

Downlighting’in Sırrı

Ylighting'de Tip 75 Oturma odası duvar aplikleri
Anglepoise’dan Tip 75 Mini Duvar Lambası

Sütunlar, köşeler ve girişler gibi ışığı zor alanlar için tavan lambaları kullanmayı düşünün. Aşağı aydınlatma sağlayan duvar ışıkları, aksi takdirde gölgelerle kaplı olabilecek alanlarda görünürlüğü artırır. Daha fazla kapsama alanı için duvar ve masa aydınlatmasını birleştirmeyi deneyin, küçük veya garip şekilli bir oturma odanız varsa, bu mükemmel bir seçenektir.

Daha Büyük Olduğunda Daha İyi

Ylighting'de oturma odası duvar aplikleri
ZANEEN tasarımından Sestessa LED Duvar Lambası

Ortam aydınlatması söz konusu olduğunda tavan ışıkları kesinlikle tek seçenek değildir. Geniş bir oturma odasında genel aydınlatma sağlamanın en iyi yollarından biri, aydınlatmayı yukarı ve aşağı doğru ışınlayan büyük, yuvarlak duvar lambaları seçmektir. Çağdaş oturma odalarında bu amaç için modern, sanatsal tasarımlar oldukça popülerdir.

Bahçeyi İçeriye Taşıyın

Yaprak oturma odası tüm aplikler |  Ylighting
Arter Aydınlatmasından Calla Duvar Işığı

Mekana karakter katmak için bazı oturma odası duvar lambaları yapılmıştır. Oturma odanızı gerçekten güzelleştirmek istiyorsanız dekoratif duvar lambalarını düşünün. Çiçekler, yapraklar veya diğer doğal öğeler gibi şekillendirilmiş duvar lambaları, kapalı bir bahçenin özünü uyandırmak için çok popülerdir.

Farklı Bir Vurgu Seçin

Daire Oturma odası duvar aplikleri
ZANEEN tasarımından Assolo Gömme Montajlı Tavan Armatürü / Duvar Lambası

Yukarı ışıklar, oturma odanıza biraz vurgulu aydınlatma eklemek için mükemmel bir seçimdir. Altın, pirinç veya diğer metallerden yapılan minimalist tasarımlar, vurgulu aydınlatmanın atmosferik etkisini büyüttüğü için modern oturma odası için modaya uygun bir seçenektir.

Aileyi Ara

Oval sarkıt ışık ve uyumlu duvar apliği
Orijinal BTC’den Cranton Oval Sarkıt Işık

Oturma odanız için uyumlu bir görünüm istiyorsanız, tavan lambalarınızla aynı koleksiyondan veya markadan duvar aplikleri satın almayı düşünün. Oturma odanız ister bir kolye ister bir avize içeriyor olsun, o kusursuz görünümü oluşturmak için renk, malzeme ve tasarım açısından tamamlayıcı bir duvar lambası arayın.

Herşey Yerinde

Oturma Odasında Led Duvar Aplikleri
Cerno’dan Tersus LED Duvar Apliği

Oturma odası duvar lambanızın doğru yerleştirilmesi, oturma odası aydınlatma deneyiminde fark yaratabilir. Duvar apliğini, tipik olarak beş buçuk veya altı fit yüksekliğinde olan göz seviyesine yerleştirin. Karanlık duvarlarınız veya mobilyalarınız varsa, odadaki ortam aydınlatmasını geliştirmek için hem yukarı hem de aşağı ışık görevi gören duvar lambaları arayın.

Desenli Duvar Aplikleri

Prop Hafif Yuvarlak Aplikler
Moooi’den Prop Hafif Yuvarlak Süspansiyon Işığı

Avizeler, tavanlar için vitrinin zirvesi olduğu gibi, doğru duvar ışıklarını seçerek oturma odanızda oldukça bir manzara yaratabilirsiniz. Stratejik olarak yerleştirilmiş büyük, dekoratif duvar lambaları, benzersiz bir ışık şovuyla konukları büyüleyerek tabloların ve fotoğrafların yerini alabilir.

Modern Bir Klasik

PAX Oturma Odası Duvar Aplikleri
Hinkley Aydınlatma’dan Pax Duvar Lambası

Modern oturma odası için yeni klasik duvar lambası tasarımı geometrik görünümdür. Bu çağdaş geleneğe katılmak istiyorsanız, ışığı hem yukarı hem aşağı ışınlayan kübik şekilli duvar çörekler seçin. Bu, minimalist tadı olanlar için tüm zamanların favorisi.

Elektrikçiye Gerek Yok

Nelson Kabarcık Duvar Apliklerini takın
Nelson Kabarcık Lambalarından Nelson Top Duvar Apliği

İstenilen alanda bağlantı kutusu yoksa veya oturma odanızı yeniden kablolamak istemiyorsanız, prizli duvar lambaları mükemmel bir alternatiftir. Geçmeli duvar aplikleri, herhangi bir standart prize bağlanacakları için kurulumu kolay zarif ve etkileyici tasarımlara sahip olabilir.

Dekorasyonun Gücü

Salonda Soslu Duvar Aplikleri
Koncept’ten Soslu Duvar Aplikleri

Oturma odası duvar lambaları mükemmel dekoratif araçlar olarak kullanılabilir. En trend tasarımlardan bazıları geometrik şekiller veya desenler içerir. Beğendiğiniz bir tasarım bulduğunuzda, hem ortam hem de dekoratif aydınlatma sağlamak için odanın etrafına birkaç büyük duvar lambası yerleştirebilirsiniz.

Görevi Tamamlayın

Modern Rustik oturma odası tasarımı
Entra Flanşlı Ayarlanabilir Yuvarlak Eğimli Trim

Duvar lambaları, oturma odasına ışık katmanın mükemmel bir yoludur. Bir oturma düzeninin üzerinde biraz görev aydınlatmasına ihtiyacınız varsa, ancak zemin lambaları için yeriniz yoksa, tavan lambaları duvara yerleştirin. Dairesel veya kubbe şeklindeki gölgeler geniş bir kapsama alanı sağlayabilir.

Hayal Gücü Serbest Bırakıldı

Özel LED oturma odası duvar aplikleri
ZANEEN tasarımından Formala Plus LED Gömme Montaj Tavan / Duvar Lambası

Oturma odanız için bir sıçrama yaratmak istiyorsanız, duvar lambalarının duvar sanatınız olarak kullanılmasına izin verin. Bazı duvar lambaları, şekil ve ışıkla deney yapan esnek çelik şeritler gibi benzersiz tasarımlar sunar. Oturma odanızda aradığınız o eğlenceli atmosferi benzersiz duvar lambalarının sağlamasına izin verin.

Duvardaki Tavan Işığı

Büyük aşağı ışık oturma odası duvar aplikleri
ZANEEN tasarımından Sestessa LED Duvar Lambası

Akıllıca yerleştirilmiş duvar lambaları, tavan lambaları gibi davranabilir. Büyük tavan lambaları bulun ve çok ihtiyaç duyulan görev aydınlatmasını sağlamak için bunları oturma düzenlerinin üzerine stratejik olarak yerleştirin. Duvar lambalarını bir köşenin her iki tarafına yerleştirmek, ışık kapsamını en üst düzeye çıkarmak için mükemmel bir yoldur.

Duvar lambaları, oturma odanız için doğru olanı bulabilmeniz için her türlü şekil, stil ve malzemeye sahiptir. Duvar aplikleri, oturma düzenleri etrafında çoklu olarak veya girintilerde veya köşelerde bağımsız ışık kaynakları olarak konumlandırılabilir. Oturma odası duvarlarınızın kişiliğinizi, tarzınızı ve ışıklarınızı nasıl yansıtmasını istediğinizi düşünün. Daha fazla YLighting fikri için Duvar Aydınlatması ve Oturma Odası Aydınlatma Fikirlerimizi inceleyin.

Pinterest’te daha fazla oturma odası aydınlatma duvar aydınlatma fikri bulun:

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219