18 Oturma Odası Düşük Tavanlı Aydınlatma Fikirleri

Alçak tavanlı bir oturma odası benzersiz zorluklar yaratır, ancak korkmayın. Doğru yerleştirme ve tasarımla, sarkıtlardan duvar apliklerine, düşük profilli tavan vantilatörlerine kadar her şey mümkündür. Genel estetiğinize uyan ve alanınızla orantılı olan ışıkları seçtiğinizden veya birden çok küçük ışıktan uygun bir grup oluşturduğunuzdan emin olun. Her zaman olduğu gibi, genel aydınlatma düzeninize karar verirken ışığı katmanlandırmanın önemini unutmayın.

Grup Çabası

Alçak tavanlar için cam sarkıt lamba
Simon Pearce Tarafından Woodstock Sarkıt Işık

Sarkıt ışıklar, alçak tavanlı oturma odaları için şaşırtıcı derecede harika bir seçimdir. Daha küçük bir alan için, tek bir kolye ucu hoş bir sanatsal dokunuş olabilir, ancak daha çağdaş bir görünüm için çok seviyeli bir kurulumda birden fazla kolyeyi gruplayın. Net pandantifler ve benzersiz ampuller seçmek, bu gruplamayı odanın gerçek bir odak noktası haline getirecektir.

Modern Metaller

son masa oturma odası lambası
Seed Design By Laito Nazik Masa Lambası

Bir oturma odasında özellikle okumak için görev aydınlatması önemlidir. Tam olarak gerektiği yerde ışığı parlatacak şekilde ayarlanan şık bir masa lambası düşünün. Modern bir dokunuş için metalik vurgular ve siyah kaplama gibi zıt detaylara sahip olanı seçin.

Düşük Profil Tutmak

led gömme montajlı oturma odası aydınlatması.
Kichler’den Zeo Yuvarlak LED Gömme Montaj Tavan Lambası

Gömme montaj lambaları, oturma odası tavanlarınız alçak tarafta olduğunda mükemmel bir seçimdir. Modern bir görünüm için, mobilyalarınızın geri kalanıyla uyumlu, metalik vurgulara sahip dairesel gömme montaj armatürleri gibi modern düşük profilli lambaları seçin. Alanınız için yeterli aydınlatmayı sağlamak için bir sıraya birkaç ışık yerleştirin.

Köşede

oturma odası alçak tavan küre kolye ışık
Louis Poulsen’den Patera Sarkıt Işık

Sarkıt ışıkları 7 fit tavanlı bir odaya asmanın bir başka seçeneği de, kimsenin görüşünü engellemeden konuşmalar için ortam ışığı sağlamak için ışığı bir oturma düzeninin arkasındaki bir köşeye yerleştirmektir. En iyi sonuçlar için her yöne ışık saçan bir kolye seçin.

Kusursuz Zemin Lambaları

alçak tavanlı oturma odası zemin lambası
Nelson Bubble Lamps’tan Nelson Puro Lotus Zemin Lambası

7 metrelik tavanlara sahip oturma odaları, ilginç zemin lambalarını denemek için mükemmel bir yerdir. Zemin lambalarını kullanmanın harika bir yolu, bir köşede veya bir kanepenin iki ucundadır. Bu, özellikle ışığın yayılmasına yardımcı olan güzel bir abajur ile sıcak bir aydınlatma sağlamanın göze çarpmayan bir yoludur.

Rahatlama Davetiyesi

Oturma odası için Nelson kabarcık kolye
Nelson Bubble Lamps’dan Nelson Ball Çapraz Kabarcık Kolye

Beyaz küresel bir pandantiften yumuşak dağılmış ışıkla sıcak bir ruh hali yaratın. Kanepe veya bankın üzerine yerleştirerek dinlenmek, kitap okumak veya dinlenmek için davetkar bir alan oluşturun. Sadece mobilya parçası üzerinde yeterli boşluk bıraktığınızdan emin olun.

Optimal Yanılsama

oturma odası 3 ışıklı kolye ışıkları
Tohum Tasarımına Göre Moai Sarkıt Işık

Tüm odanın yanı sıra aşağıya ışık saçan üç veya daha fazla kolyeden oluşan bir grupla daha yüksek tavanların illüzyonunu yaratın. Eşsiz, çağdaş bir his için armatürleri farklı yüksekliklerde doğrusal bir şekilde düzenleyin. Bir masanın üzerindeyse, aydınlatmanın havası üzerinde tam kontrole sahip olmak için karartıcılar eklemeyi düşünün.

Fonksiyonel Zemin Lambaları

oturma odası siyah kumaş zemin lambaları
Pantone Lighting’den Antares Lambader

Zemin lambalarını rahat bir sandalyenin arkasına yerleştirmek, o koltuk için görev aydınlatmasına ve aynı zamanda odanın geri kalanı için sıcak ortam aydınlatmasına izin verecektir. Mobilyaların düzenlenmesi sarkıt aydınlatma kullanımını engelliyorsa, bu harika bir seçenektir. Odanızın tarzını beklenmedik bir renkte bir gölge ile tamamlayın.

Güzel köşe

büyük oturma odası zemin lambası
Moooi’den Telkari Zemin Lambası

Aşırı doldurulmuş sandalyeler ve tasarımcı zemin lambası ile ilginç ve davetkar bir okuma köşesi oluşturun. Işığı aşağıya yönlendiren bir zemin lambası yerine, güneşe benzer bir his için ışığı her yöne yayan büyük, yarı saydam bir gölgeye sahip olanı tercih edin.

Sanatsal Flare

alçak tavanlı oturma odası kolye fikirleri
Pendant 172 Le Klint tarafından

Alçak tavanlı oturma odaları bile heykelsi bir sarkıtın eklenen parıltısından yararlanabilir. Yürüme yolunda olmaması için astığınızdan emin olun ve daha uzun bir oturma odasını aydınlatmak için iki veya daha fazlasını doğrusal bir düzende asmaktan korkmayın.

Esnek ve Fonksiyonel

alçak tavanlı oturma odası ark lambası
Foscarini’den Twiggy Zemin Lambası

Sarkıt lamba hissi için, ancak daha fazla yerleşim seçeneği için, tabanından dışa doğru kıvrılan ve yüksekliği ayarlanabilen bir zemin lambası seçin. Oturma odanız için daha esnek bir konumlandırma istiyorsanız, bu özellikle iyi bir seçenektir.

Rahat Köşe

alçak tavanlı oturma odası avizeleri
Fredrick Ramond Tarafından Gigi FR343 Avize

Çağdaş bir avize asarak ve oturma odanızın bir köşesine yer yastıkları ekleyerek mükemmel aşağı aydınlatmaya sahip rahat bir sohbet alanı oluşturun. Sanatsal bir dokunuş ve güzel bir aydınlatma için evinizin genel estetiğine uygun tamburlu bir avize bulun.

Yüzyıl Ortası Hissi

alçak tavanlı oturma odası yarı gömme montaj aydınlatması
Hinkley Lighting’den Collier Yarı Gömme Montaj Tavan Işığı

Alçak tavanlı oturma odaları için bir başka harika seçenek, yarı gömme montaj armatürüdür. Bu, alanınız için bol miktarda aydınlatma sağlarken, tavanınıza yükseklik yanılsaması sağlayacaktır. Yüzyıl ortası bir dokunuş için, basit geometrik tasarıma ve pirinç detaylara sahip bir armatür seçin. Dimmer iyi bir eklentidir, bu nedenle ihtiyacınız ne olursa olsun her zaman mükemmel miktarda ışığa sahip olursunuz.

Şık Aplikler

alçak tavanlı oturma odası duvar aplikleri
Fredrick Ramond tarafından Emilie Duvar Aplik

Alçak tavanlı bir oturma odası için aydınlatmayı düşünürken eşleşen duvar apliklerini unutmayın. Aplikler için ideal yerleşim, odaya sabitleme sağlayan ve mükemmel miktarda ortam aydınlatması sağlayan bir kanepenin her iki ucundadır.

Şık Varyasyon

alçak tavanlar için oturma odası gömme montaj aydınlatması
Djembe 2C Marset’ten LED Gömme Montaj Tavan Işığı

Beklenmedik bir dokunuş için, yakın bir grupta üç veya daha fazla büyük LED gömme montaj lambası düzenleyin. Armatürlerin renklerini değiştirerek ve güzel ortam aydınlatması için gölgeyi yansıtırken ışığı aşağı doğru yönlendiren çan şeklinde olanları seçerek dramayı artırın.

Merkezi figür

alçak tavanlar için sıva altı tavan lambası
Cerno’dan Plura Sıva Altı Tavan Armatürü

Alçak tavanlı bir oturma odası için aydınlatma seçerken, göz ardı edilmemesi gereken bir seçenek, düşük profilli gömme montajlı armatürdür Alçak tavanlı bir oturma odasında gömme montaj lambası için bir seçenek, minimalist dairesel armatürdür. Rahatlamak, sohbet etmek ve okumak için mükemmel olan yumuşak ortam aydınlatması oluşturmak için buzlu difüzöre sahip olanı seçin. Işığın boyutu alanınızla orantılıysa, oturma alanının ortasına yerleştirilmiş tek bir armatürü tercih etmeyi düşünün.

Modern Monokromatik

led yarı gömme oturma odası aydınlatması
Manhattan LED Yarı Gömme Montajlı Tavan Lambası dweLED tarafından

Işıklarınız dahil tek renkli bir şema ile dekore ederek oturma odanızda tamamen modern bir estetik seçin. Alçak tavanlar için, eşit dağılmış ortam ışığı için silindirik yarı gömme montaj armatürü seçin. Işık sıcaklığını daha da fazla kontrol etmek için bir dimmer ekleyin.

Şık Tavan Vantilatörleri

alçak tavanlar için asma tavan vantilatörleri
Hugh Tavan Fanı, Fanimation Fans

Oturma odanızın 7 metrelik tavanları varsa, daha fazla yükseklik yanılsaması vermek için düşük profilli armatürleri seçin. Harika bir seçenek, dekorunuzu tamamlayan bir kaplamaya sahip şık bir siluete sahip daha büyük bir tavan vantilatörüdür. Bu sadece oturma odanıza ortam ışığı katmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi hava sirkülasyonu için hava akışı sağlar.

Beklenmedik aydınlatma seçenekleriyle alçak tavanlı oturma odanıza biraz heyecan katın. Yarı gömme ve gömme montajlı ışıklar her zaman harika bir seçimdir, ancak mekanınızın tarzını tamamlayan iyi yerleştirilmiş sarkıtlar veya daha büyük tavan vantilatörleri kullanmaktan veya ilginç zemin lambalarıyla rahat sohbet köşeleri yaratmaktan korkmayın.

Daha fazla YLighting fikri için, Oturma Odası Aydınlatma Fikirlerimizi inceleyin.

Daha da fazlası için, Pinterest’teki favori oturma odası aydınlatma fikirlerimizi takip edin.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219