19 Çarpıcı Oturma Odası Sarkıt Aydınlatma Fikirleri

Bir oturma odasındaki sarkıt ışıklar, beklenmedik bir stil ve tasarım dokunuşu ekleyebilir ve o kadar çok seçenek vardır ki, alanınız için mükemmel olanı bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Mükemmel katmanlı aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olmak için mevcut aydınlatmanızla çalışmanın yollarını düşünün ve mekanınızla orantılı ve estetiği tamamlayan kolye uçlarını seçin. Oturma odanızın dekorunu gerçekten yükseltmek için beklenmedik şekiller, yüzeyler ve çoklu askı grupları kullanın.

Kişiliğiniz Parlasın

Oturma Odasında Discoco Sarkıt Aydınlatma
Marset’ten Discoco Sarkıt Işık

Sarkıt lamba seçerken kişiliğinizi gerçekten sergilemekten korkmayın. İster daha fazla aşağı aydınlatmaya, ister dağınık ortam ışığına ihtiyacınız olsun, ışığın odanız için işlevsel olduğundan emin olun ve ardından estetik ve kişisel zevkinize mükemmel şekilde uyan kolyeyi bulun.

Organik Gruplamalar

Louis Poulsen Oturma Odası Sarkıt Aydınlatma
Louis Poulsen’den Cirque Sarkıt Işık

Benzersiz bir görünüm için, birden fazla kolye lambasını gruplandırırken benzer ancak aynı olmayan armatürleri seçerek karıştırın. Benzer şekillere ancak farklı renklere sahip armatürleri seçin ve dekorunuza organik bir his katmak için bunları farklı yüksekliklerde monte edin.

Sağlam Seçim

Oturma odası led küme kolye fikirleri
Axolight’tan Kentsel Mini LED Sarkıt Işık

Sağlam gövdeli sarkıt lambalar, oturma alanında alttan aydınlatma sağlamak için iyi bir seçimdir. Kolyeleriniz daha küçükse, dramatik bir gruplandırma oluşturmak için çeşitli gövde uzunluklarına sahip birden çok ışık kullanmayı düşünün. Göze çarpmayan gömme ışıklarla gruplandırmayı çekici bir katmanlama şeması ile dengeleyin.

Yumuşak Odak

Oturma odası davul sarkıt aydınlatma fikirleri
Hammerton Studio’dan Dokulu Cam Tambur Gölge Sarkıt Işık

Benzersiz özelliklere sahip bir kolye ucu ile oturma odanıza odak noktası ekleyin. Cam veya yarı saydam tamburlu bir sarkıt seçmek, ortam aydınlatmasının yanı sıra aşağı aydınlatmaya da izin verecektir. Anında sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak için bu tür bir kolyeyi koltuğunuzun ortasına yerleştirin.

Eşsiz Aydınlatma

oturma odası sarkıt aydınlatma fikirleri
Le Klint’ten Swirl 3 Sarkıt Işık

Oturma odanız için heykelsi bir kolye seçerek gerçekten eşsiz bir şeye gidin. Hoş olmayan parıltılar olmadan yumuşak bir şekilde dağılan ışık için spiral veya katmanlı tasarıma sahip armatürler arayın. Bu tür bir kolye, alanınızın odak noktası olmak için yalvarıyor, bu nedenle en iyi sonuç için onu sade gömme ışıklarla eşleştirin.

Işık Yansımaları

led doğrusal oturma odası aydınlatması
Swarovski’den Fyra LED Doğrusal Sarkıt Işık

Kristal kolye ucu ile oturma odanızda göz alıcı bir atmosfer yaratın. Avize benzeri bir kolye seçerek oturma odanızda biraz dram yaratmaktan çekinmeyin. Işığı yansıtmak için birçok kristal veya cam küre içeren bir armatür, göz alıcı bir görüntü oluşturacak ve zengin bir his için ilgi ve boyut katacaktır. Sarkıt, mükemmel katmanlı aydınlatma için ışığın her yöne akmasına izin verecektir.

Heykel Parıltısı

oturma odası sarkıt aydınlatma fikirleri |  Ylighting
Pendant 172 Le Klint tarafından

Tek başına veya iki veya daha fazla düzenlemede kullanılan katlanmış heykelsi bir kolye ucu, herhangi bir rahatsız edici parlama olmadan yumuşak bir şekilde dağılmış ortam aydınlatması sağlamanın benzersiz bir yoludur. Birden fazla kurulum yapmayı seçiyorsanız, kolyeler arasındaki yükseklik ve mesafeyi alanınızla orantılı tutun.

Her Yerde Aydınlatma

modern oturma odası sarkıt aydınlatma
Louis Poulsen’den Patera Sarkıt Işık

Her yöne atılan ışık için, ilginç yönlere ve açılara sahip top şeklinde bir cam kolye seçin. Bu tür armatürlerin yerleştirilmesi için seçenekler sonsuzdur – bir oturma grubunun arkasında, bir masa lambası yerine bir kanepenin ucunda uzun bir çubuk veya bir kaçını saymak gerekirse, bir orta sehpa üzerindeki bir grupta.

Mükemmel Rahat

Oturma Odası Kabarcık Kolye
Nelson Bubble Lamps’dan Nelson Ball Bubble Kolye

Rahat bir koltuğun yanına basit bir küre kolye ucu getirerek rahat bir okuma köşesi oluşturun. Sapı, rahatsız edici bir parlama olmadan sıcak görev aydınlatması için bir masa lambası yüksekliğinde asılı olacak şekilde ayarlayın ve mükemmel ortam için bir dimmer ekleyin.

Çekici Mimari

oturma odası süspansiyon lambaları
SONNEMAN Aydınlatma Aralıkları Dikdörtgen LED Sarkıt Işık

Oturma alanınızın üzerine monte edilmiş LED ışıklı dikdörtgen bir çerçeve asarak mimari bir fikstür oluşturun. Bu, modern bir mekan için simetrik çok yönlü ışık sağlayacaktır. En iyi sonuç için çerçevenin oturma odanızla orantılı olduğundan emin olun.

Rahat Şıklık

Oturma odası için Heracleum II Sarkıt Aydınlatma
Moooi’den Heracleum II Sarkıt Işık

Çok boyutlu ışık ve göz alıcı bir his için şamdan tasarımlı ve kristal difüzörlü bir kolye seçin. Bir oturma grubunun ortasında bir sehpa üzerine konumlandırılan bu tip armatür, her türlü estetiğe dramatik bir his katacaktır.

Casually Chic

Oturma odasında modern sarkıt ışıklar
Kolye 101 Le Klint tarafından – Görüntü Via @sfgirlbybay

Tek bir balon benzeri kolye ucunu şeffaf kağıt gölgeli ve bol güneş ışığı için büyük açık pencerelerle asarak salaş bir şıklık hissi yaratın. Yumuşak dağınık ışığı, katmanlı aydınlatma için zemin lambaları ve duvar aplikleri ile tamamlayın ve mükemmel ambiyans için dekorunuzu rahat ve doğal tutun.

Davet Aydınlatması

Çok Işık oturma odası kolye ışıkları
Hammerton Studio’dan Ellisse Çok Noktalı Sarkıt Işık

Gelişmişlik ve mükemmel katmanlı aydınlatma için çok ışıklı kolye ucu ile modern bir odak noktası oluşturun. Bu tür bir armatür, modern, çağdaş ve modern çiftlik evi dahil olmak üzere birçok dekor türüyle çalışacaktır. Eğlenmek veya dinlenmek için harika, davetkar bir oturma alanı oluşturmak için sehpanızın üzerine asın.

Yükseltilmiş Parlaklık

Modern Davul kolye ışıkları
Anderson Sarkıt Arteriors

Endüstriyel, çağdaş ve hatta modern çiftlik evi estetiği için anında yükseltme yapmak için göze çarpan metalik tamburlu bir kolye seçin. Daha fazla ayrıntı için ışığın yukarıdan ve aşağıdan parlamasına izin veren bir tane arayın. Bir sehpa üzerinde ortalanmış olan bu tip kolye ucu, dekorunuza biraz hava katacaktır.

Hafif ve Havadar

Vertigo Sarkıt Aydınlatma
Petite Friture’dan Vertigo Sarkıt Işık

Fan benzeri bir sarkıt lamba asarak havadar bir atmosfer yaratın. Bu tür bir ışık, geniş açık oturma odaları ve yüksek tavanlar için harikadır. Çağdaş bir rustik his için dekorunuzun geri kalanını doğal ve organik tutun ve mümkün olduğunca fazla doğal ışık dahil ettiğinizden emin olun.

Rustik ve Işıltılı

Modern Çiftlik Evi oturma odası sarkıt aydınlatma
Hinkley Aydınlatma Tarafından Nash Mini Sarkıt Işık

Fan benzeri sarkıt ışığı asarak havadar bir atmosfer yaratın. Bu tür bir ışık, geniş açık oturma odaları ve yüksek tavanlar için harikadır. Çağdaş bir rustik his için dekorunuzun geri kalanını doğal ve organik tutun ve mümkün olduğunca fazla doğal ışık dahil ettiğinizden emin olun.

Modern Düzenlemeler

modern cam küme kolye
Simon Pearce Tarafından Woodstock Sarkıt Işık

Kolyeler, oturma odası dekorunuza harika bir ektir. Modern bir görünüm için, ilginç cam kürelere sahip büyük kolyeler seçin. Farklı yüksekliklerde ve benzersiz ampullerin kullanılmasıyla üç veya daha fazla ışığın gruplandırılması tasarım faktörüne katkıda bulunur.

Hafif ve Havadar

Nelson Kabarcık lambası Oturma odası aydınlatması
Nelson Kabarcık Lambaları

Balonları andıran sarkıt lambaları gruplayarak hafif ve havadar bir his yaratın. Şeffaf kağıt küreler, ışığın oturma odası boyunca yumuşak bir şekilde yayılmasına izin vererek siz ve misafirleriniz için samimi ve rahatlatıcı bir alan yaratır.

Gölge Yok, Sorun Yok

Açık ampul oturma odası sarkıt aydınlatma
Vermont Modern’den Filament Mini Sarkıt Işık

Gölgeden vazgeçin ve açıkta ampul ve geometrik çerçeveli bir kolye seçin. Oturma odanızı tamamlayan metalik bir kaplama seçerek stil ve ilgi ekleyin. Bu tip armatür, daha küçük odalar için harikadır ve daha fazla parlama için ilginç bir ampulle birlikte kullanılabilir.

Sarkıt ışıklar, bir alana o kadar fazla stil katar ki, oturma odası aydınlatması için mükemmel bir seçimdir. Bir armatüre karar verirken odanızın genel hissini ve boyutunu göz önünde bulundurun. Sarkıt veya mini sarkıt lamba grubunun uyumlu olduğundan ve ihtiyaçlarınız için doğru miktarda dağınık ortam ışığı ve görev aydınlatması sağladığından emin olun. Daha fazla YLighting fikri için, Oturma Odası Aydınlatma Fikirlerimizi ve Sarkıt Aydınlatma Fikirlerimizi inceleyin.

Daha fazla oturma odası aydınlatma fikri için Pinterest’teki favorilerimizi takip edin:

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219