2021’de eviniz için en iyi çamaşır makinesi

Birçok model seçeneği ve daha da fazla özellik ile, hangi çamaşır makinesi yaşam tarzınıza en uygun?En iyi çamaşır makinesi sıralaması , En iyi çamaşır makinesi Kadınlar Kulübü , 9 kg çamaşır makinesi tavsiye 2020 , KURUTMALI Çamaşır Makinesi , Çamaşır Makinesi Arçelik , Siemens çamaşır makinesi tavsiye , Çamaşır Makinesi Bosch , En iyi KURUTMALI çamaşır makinesi hangisi ,
Yeni bir çamaşır makinesi satın alma zamanı geldiğinde, genellikle bir taneye ihtiyacınız vardır çünkü hareket ediyorsunuzdur ya da belki de eskiniz onarımı bozmuştur. Peki bu yıl piyasadaki en iyi çamaşır makinesi hangisi?

En üst düzey özelliklerden daha bütçeye uygun modellere kadar birçok seçenek ev sahibi var. Yeni çamaşır makinenizi seçerken dikkatli olunmalıdır. Sadece kullanıcı dostu olmayan, aynı zamanda kıyafetlerinizi temizlerken olağanüstü bir iş yapan bir şey istiyorsunuz.

Yardımcı olmak için, şu anda tüm bütçeler, yük boyutları ve çamaşır alanları için mevcut en iyi çamaşır makinesi seçeneklerinden bazılarını derledik. Sizin için doğru olanı bulmak için okumaya devam edin!

Sizin için en iyi çamaşır makinesi nasıl seçilir

Hangisinin sizin için doğru çamaşır makinesi modeli olduğuna karar verme zamanı geldiğinde, ilk adım önden yüklemeli veya üstten yüklemeli çamaşır makinesi arasında karar vermektir. Çamaşır alanınız sizin için bu kararı verebilir, ancak her ikisinin de artılarını ve eksilerini anlamak iyidir.

Önden yüklemeli çamaşır makinesi

Bu makineler genellikle daha iyi performans gösterdiklerinden ve daha az su ve enerji gerektirdiklerinden daha pahalıya mal olurlar. Giysilere karşı oldukça naziktirler ve dengesiz yüklerin taşınmasında daha iyidirler. Yıkama döngüsü genellikle biraz daha uzun sürer, ancak birçok model “hızlı yıkama” döngüleri sunar.

Çift sıcak ve soğuk su bağlantılı ön yükleyicileri bulmak da zor olabilir.

ARTILARI

 • Nazik giysiler
 • Daha az su kullan
 • Daha fazla enerji verimliliği 
 • Daha az deterjan kullanır
 • Daha yüksek sıcaklık seçenekleri
 • Koşmak için daha ucuz
 • Daha hızlı kurutma için daha yüksek sıkma hızları 
 • Küçük alanlar için en iyi seçim 
 • Daha programlanabilir

EKSİLERİ

 • Daha uzun yıkama çevrimleri 
 • Döngü ortasında anahtarlar veya diğer öğeler alınamaz
 • Satın almak daha pahalı
 • Ahşap bir zemine yerleştirilirse braket gerekir
 • Daha yüksek sıkma döngüleri
 • Düşük su kullanımı daha düşük kaliteli durulamaya neden olabilir
 • Döngü başladıktan sonra yıkama yüküne ilave edilmez
 • Ağır 

Üstten yüklemeli çamaşır makinesi

Üstten yüklemeli çamaşır makineleri daha ucuzdur, daha az tartılır ve daha hızlı yıkanır, ancak daha fazla su kullanır ve çamaşırlarınızda daha sert olabilir. Muhtemelen, giysilerinizi yüzdürdükleri ve hareket ettirdikleri ve temizledikleri için elbiselerini de yıkamıyorlar.

Ön yükleyicilerden daha güvenilir olma ve daha kısa yıkama döngüsü süreleri sunma eğilimindeyken, biraz daha fazla su ve enerji kullanırlar, bu nedenle çalışması daha maliyetlidir.

ARTILARI

 • Ön yükleyicilerden daha güvenilir
 • Daha kısa yıkama döngüleri
 • Döngü ortalarında ceplerden eşya alabilir
 • Daha iyi bir durulama performansı
 • Satın almak için daha ucuz
 • Daha hafif ve kolay taşınır
 • Bir döngü başladıktan sonra kıyafet ekleyebilir

EKSİLERİ

 • Harsher giysi üzerinde
 • Daha fazla yıkama deterjanı kullanır
 • Çalıştırmak için daha fazla maliyet
 • Daha fazla su gerektirir
 • Daha fazla enerji kullanır 

Kurutmalı çamaşır makinesi kombinasyonları

Üçüncü bir seçenek var, hem ön yükleyiciyi hem de çamaşır kurutma makinesini bir cihazda birleştiren çamaşır kurutma makinesi kombinasyonu. Bu çok uygun görünse de, pahalı olabilirler ve sık sık bozuldukları bilinmektedir.

Kuruması ve çok daha fazla su kullanması uzun zaman alır, böylece bağımsız cihazlara dayanamazlar. Bu nedenlerden ötürü, birleşik birimlerdeki kurutma işlevi, bağımsız bir birim olarak tamamlamak yerine, kurutma işlemine yardımcı olmanın bir yolu olarak düşünülmelidir.

Sıcak ve soğuk su bağlantılarında seyir

Bazı makinelerin çalışması için hem sıcak hem de soğuk su gerektireceğine dikkat etmek önemlidir. Sıcak su girişi için özel bir konektör veya sızdırmazlık kapağı gerekebilir. Bazı ön yükleyiciler, size hala sıcak bir yıkama seçeneği sunan bir ısıtıcı içerdiğinden, yalnızca soğuk suya bağlanabilir.

Çift bağlantılı bir modeli tercih ederseniz, çoğu sıcak su sisteminin ürettiğinden genellikle daha düşük bir maksimum sıcaklık gerektirirler. Bu, sıcaklığı düşüren bir temperleme valfi gerektirir. Sıcak su girişi olmayan bir model seçerseniz, muhtemelen ev tipi sıcak su sisteminizin modelini bir miktar reddederek daha fazla sıcaklık seçeneğiniz olacaktır.

Yıkama sırasında, lekelerin genellikle sıcak su ile ayarlandığını unutmayın, bu nedenle yavaş ısınan soğuk su ile doldurulmuş bir yıkama lekenin çıkarılmasının en etkili şeklidir. Çoğu ön yükleyici aslında ana yıkamada sadece az miktarda sıcak su kullanır. Bu, çift bağlantılı ünitelerin ılık bir yıkamada sadece 7-10L sıcak su gerektirdiği anlamına gelir.

En iyi çamaşır makinesi markaları nelerdir?

Pazardaki birçok seçenekle, hangi çamaşır makinesi markalarının pazara öncülük ettiğini anlayarak aramanızı başlangıçta daraltabilirsiniz. Aşağıdakiler ilk dört ve bu makalede yer alacak modellere sahip.

Electrolux

Electrolux çamaşır makineleri, sert lekeleri çıkarmaya yardımcı olan, kıyafetlerinizi taze ve temiz tutmaya yardımcı olacak 18 Dakika Hızlı Yıkama ve Mükemmel Buhar gibi özellikler sunan bir dizi akıllı, yenilikçi ve sürdürülebilir özelliklere sahiptir.

Samsung

Samsung’un geniş çamaşır makinesi ve kurutucuları, yüklerinizi yarıya kadar yıkayacak ‘QuickDrive’ dahil olmak üzere çeşitli yenilikçi teknolojilere sahiptir. Ayrıca yıkama sırasında kolaylıkla eşya ekleyebilmeniz için ‘AddWash’ sunarlar.

Kenmore

Kenmore, üst düzey performans için akıllı özelliklere sahip en iyi ön yükleyici çamaşır makinesi seçeneklerinden bazılarını sunmaktadır. Yıkayıcıları özellikle düşük su kullanımları ile bilinir.

LG

LG, daha az yük ile daha fazla çamaşırla başa çıkmanıza olanak tanıyan bir dizi sessiz, güvenilir ve verimli çamaşır makinesi sunar ve bu da onları çok odaklı bir seçenek haline getirir.

2020’deki en iyi çamaşır makinesi seçenekleri

Önden yüklemeli çamaşır makinesi

LuxCare Yıkama Sistemli Electrolux EFLS527UIW Önden Yüklemeli Yıkama Makinesi

Electrolux Perfect Steam önden yüklemeli yıkayıcı, geniş kadranı ve deterjan dağıtıcısı nedeniyle biraz farklı bir görünüme sahiptir, bu nedenle fikirleri hemen bölebilir. Bunun yanı sıra, makinenin içinde ne olduğu oldukça benzersiz bir şeydir ve 2020’nin en iyi çamaşır makinesi için yarışmacı olabilir. Özellikle deterjan bölmelerini kabul etmek için tasarlanan bu makinenin 4.3 kübik ayak boyutunda dokuz döngüsü vardır.

Bu zor lekeleri gerçekten hedefleyen bir StainTreat özelliğiyle buharlı temizleme sağlar ve ayarları dezenfekte eder ve hatta ayarlarda belirli leke türlerini de hedefleyebilirsiniz. Son olarak, LuxCare Yıkama Sistemi akıllı yük algılama, otomatik su seviyesi ayarı ve sıcaklık kontrolüne sahiptir ve hızlı yıkama ayarıyla tamamlanması sadece 18 dakika sürer. Tüm Electrolux makinelerinin geri dönüşümlü bir yıkayıcı kapısı ve çok sessiz çalışma seviyelerine sahip olduğuna dikkat etmek de önemlidir.

Kenmore Elite 41072 Önden Yüklemeli Yıkayıcı

Kenmore Elite 41072, önemli miktarda çamaşırları hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. ‘Ekspres Yıkama’ ayarı ile 15 dakikada temiz bir temizlikle 7 kg’ın üzerinde çamaşırların üstesinden gelebilecek büyük bir 5,2 kübik-ayak kapasitesine sahiptir. Bu makine, büyük battaniyeler için çamaşırhaneye gitmenizi sağlayacak ve herhangi bir zor lekeyi ve bakteriyi idare edecek bir SteamTreat ve Sanitize ayarına sahip olacak.

Kadranın tasarımı şıktır ve 14 farklı yıkama ayarının anlaşılması ve programlanması kolaydır. Ayarların sınıflandırılması “egzersiz kıyafeti” ve “en beyaz beyazlar” gibi adlarla da kullanımı oldukça basit hale getirir. Ayarlar, belirli giysi türlerine uyacak ve size zaman kazandıracak şekilde dikkatlice tasarlanmıştır. Örneğin, “çocuk giyim” hassas ciltlerde deterjan olmamasını sağlamak için ekstra durulama ile gömme lekeleri hedef alacak şekilde ayarlanmıştır.

Aileler için daha büyük boyutlu bir çamaşır makinesi arıyorsanız, bu Kenmore ünitesinin özellikleri ve performansı geçmesi zordur.

Samsung FlexWash

Biraz daha şık bir şey arıyorsanız, Samsung FlexWash harika görünüyor ve para için mükemmel bir değer. FlexWash önden yüklemeli bölme, bir kübik ayağı kaldırabilen daha küçük bir üst bölme ile 4,5 feet küp kapasiteye sahiptir. Ayrıca, zaman kaybetmeden renkleri ve beyazları ayırmayı kolaylaştıran bu çift tasarım sayesinde iki ayrı yükü aynı anda yıkamak da mümkündür.

Küçük üst yıkayıcı, küçük günlük yükleri temizlemenizi sağlar ve döngülerinizi, ne kadar süre kaldıklarını ve diğer çeşitli verileri izlemek için Samsung uygulamasına bağlanabilirsiniz. Yıkayıcıda çeşitli ayarların yanı sıra Wi-Fi bağlantısı, SmartThings uyumluluğu ve titreşimi azaltma teknolojisi bulunur. Bu, akıllı yıkayıcı teknolojisinin erişilebilir bir fiyata harika bir örneğidir. Bazıları için tek dezavantajı, 120 cm’lik taban yüksekliği nedeniyle ünitenin toplam boyutu, bu da onu oldukça uzun yapıyor. Bunun için alanınız varsa, bu mükemmel bir seçimdir.

LG WM9000HVA TurboWash Özellikli Yüksek Verimli Akıllı Önden Yüklemeli Yıkama Makinesi

Önemli bir kapasiteye sahip bir başka yıkayıcı seçeneği, battaniye gibi daha büyük eşyaları kolaylaştırmak için 5.2 fit küp alan sunan bu LG’dir. Hızlı yıkama, sterilize etme ve küvet temizleme ayarını içeren 14 farklı program içerir.

TurboWash bu sinir bozucu lekeleri çıkarmak için mükemmeldir ve alerjen döngüleri, kıyafetinizde gerçekten istemediğiniz görünmeyen bakterileri hedefler. Bu ünitenin öne çıkan bir başka özelliği, yıkayıcıda oluşabilecek sorunları teşhis etmenize ve gidermenize yardımcı olacak LG SmartThinQ uygulamasıdır, böylece onarım için başka birini aramak ve ödeme yapmaktan kaçınabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda döngünüzü seçmenizi, başlatmanızı ve durdurmanızı sağlar ve ayrıca çamaşırlarınız bittiğinde bildirim sağlar. Uygulama ayrıca Alexa ve Google Asistan ile de uyumludur.

LG SideKick Pedestal Washer için uyumlu bir eklenti var, yani aynı anda iki yük yapabilirsiniz!

LG WM3900HWA 4.5 Kübik Ayaklı Önden Yüklemeli Yıkama Makinesi

Bir başka mükemmel bütçe seçeneği de LG’nin bu modeli. WM3900HWA, 4,5 feet küp büyüklüğünde bir kapasiteye sahiptir ve bu yeterli değilse ikinci bir rondela ekleme seçeneğine sahiptir. Su sıcaklığı, sıkma devri ve toprak seviyesi ayarlarının yanı sıra durulama, buhar fonksiyonu ve LG’nin özel TurboWash ayarı için ekstra seçeneklere sahip, kullanımı kolay bir makinedir.

TurboWash, yukarıda belirtildiği gibi, yıkama sürelerini yarıya indirirken, deterjanı doğrudan çamaşırlarınıza püskürtürken durulama ve sıkma döngülerini birleştirir. Döngü süreleri hakkında bir fikir vermek için, mükemmel sonuçlar elde etmek için normal boyutlu bir yük sadece yarım saatte tamamlanabilir. Bu, LG modellerinin çok enerji verimli olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, burada sürdürülebilir odaklanmış bir birime sahip olduğunuz anlamına gelir.

Bu model ayrıca sertifikalı astım ve alerji dostu temizler üreten ev tipi alerjenleri azaltmak için bir buhar ayarı içerir. Her şeyden önce, çamaşır makinesini akıllı telefonunuzdan, Google Home’dan veya Amazon Alexa’dan kontrol edebilirsiniz, yani dışarıdayken çamaşırları başlatabilirsiniz. Giysileriniz bittiğinde bile cihazınızdan bir bildirim alırsınız.

Electrolux EFLS627UIW 4.4-Kübik Ayak Önden Yüklemeli Yıkama Makinesi

Makalenin başında bahsettiğimiz benzer Electrolux çamaşır makinesi modeliyle karşılaştırıldığında biraz farklı (ve daha ucuz), bu modelde dokuz döngü ve uygun bir dağıtıcı çekmecesi vardır. Tek doz deterjan paketleri kullanan kişiler için mükemmel olan bu model hala SmartBoost özelliğini içerir. Bu, çamaşırlarınıza eşit dağılım için deterjanı önceden karıştıran ekstra bir su pompası olduğu anlamına gelir.

Sonuç, giysilerinizdeki kiri temizlemeye yardımcı olmak için ekstra buhar içeren yüksek kaliteli bir temizliktir. Hızlı bir şekilde temiz kıyafetlere ihtiyaç duyanlar için 15 dakikalık hızlı yıkama döngüsü ve çeşitli lekeleri çıkarmak için çamaşır, deterjan karışımı ve sıcaklığı birleştiren seçkin “StainSoak” özelliği vardır.

Ünite, standart yıkama döngüsü süresi 47 dakika olan 4.4 feet küp, önden yüklemeye sahiptir. Ağır hizmet döngüsü iki saatten fazla sürebilir, bu da oldukça uzundur, ancak fiyat etiketini gördüğünüzde, bu birimin çok çekici bir seçim olduğunu göreceksiniz.

Üstten yüklemeli çamaşır makinesi

Samsung WA50M7450AW

En iyi yükleyici çamaşır makinesini bulmak söz konusu olduğunda, Samsung’un HE makinesi mükemmel değerdir. 5.0 feet küp büyüklüğüne sahiptir, bu da bir aile için yeterince büyük veya çiftler ve bekarlar için daha az çamaşır yıkama kabiliyeti sağlar.

Bu makine, FlexWash’e benzer VRT Plus teknolojisi sunar, böylece sessiz çalışır. Sıcaklık ve hız gibi işlevleri kontrol etmenizi sağlayan yedi özelleştirme seçeneğiyle önceden ayarlanmış 11 yıkama döngüsüne sahiptir ve her türlü giysi için yıkama stilini işleyebilir.

Bu, Wi-Fi’ye bağlanmadığı için özellikle Samsung için daha uygun fiyatlı üst yükleyici seçeneklerinden biridir, ancak paslanmaz çelik tamburu temiz tutacak ve ömrünü uzatacak kendi kendini temizleyen bir seçeneğe sahiptir. Bu makine, uzun yıllar boyunca kaliteli yıkama sağlar.

Kenmore 25132 Üstten Yüklemeli Yıkama Makinesi

Listemizdeki en uygun maliyetli çamaşır makinesi için Kenmore 25132 üstten yükleyici en iyi seçenektir. Eklenen özellikler oldukça basit olsa da, geniş 4.3 kübik ayak kapasitesi ile çok çeşitli çevrimler ve sıcaklıklar sunuyor. Bu ünite, büyük yükler için harika olan boşluğuna uyacak şekilde bir toplu yatak döngüsü sağlar.

Fiyattaki düşüş, derin temiz buhar seçeneği olmadığı anlamına gelir, ancak kıyafetleri biraz daha uzun süre ıslatan bir leke artışı sunar, böylece lekeleri ön işlemden geçirmeniz gerekmez. Acele ederken daha küçük bir yüke ihtiyacınız varsa, yaklaşık 45 dakika sürecek ekspres döngü ayarını kullanabilirsiniz.

Kontrol panelinde leke artışını açacak veya kapatacak, yumuşatıcı, sıcaklıkları ayarlayacak, ekstra bir durulama ekleyecek ve döngüleri kontrol edecek bir dizi düğme bulunur. Bunların hepsi kolayca tanımlanabilir, yani bu makinenin ayarlanması bir esinti. Bir üst yükleyici olarak, bir ön yükleyiciden daha fazla su kullanacağını unutmayın. Özetle, düşük bütçeye bağlı kalmaya çalışıyorsanız, bu ünitedeki özellikler onu bulacağınız para için en iyi değer yapar.

Hangi ünitenin size uygun olduğunu nasıl seçersiniz?

Temel olarak her yaşam tarzı durumu ve gereksinimi için yukarıda listelenen bazı harika çamaşır makinesi seçenekleri vardır. Peki sizin için en iyisini nasıl seçersiniz? Tercihleriniz, bütçeniz ve en önemlisi çamaşır odanızın büyüklüğü ile birlikte dikkate alınması gereken çeşitli faktörler vardır.

Bir çamaşır makinesini seçerken çoğu kişinin düşünmeyi unuttuğu bir unsur, yıkaması gereken gerçek kıyafetlerdir! Yıkama sırasında dikkatli bakım gerektiren çok pahalı kıyafetlerle moda meraklı mısınız? Düzenli temizlik gerektiren profesyonel kıyafetleriniz var mı? Bir birimin hangi özelliklerine uyacağını seçerken kıyafetlerinizin bakımı da dikkate alınmalıdır.

Büyük bir eviniz varsa, üst düzey bir yıkayıcı en iyi olabilir, çünkü bunlar farklı bakım seçenekleri ve döngüleri ile yüklerinizin boyutlarını karşılayabilecek bir boyut sunacaktır. Çocuklarınız varsa, lekelerle savaşmak için en iyi makineyi düşünün. Alternatif olarak, eviniz yalnızca yıkanması kolay kumaşlar giyen yetişkinler ise, daha basit ve ucuz bir çamaşır makinesi işe yarayacaktır!

Sıkça Sorulan Sorular

Bir çamaşır makinesi ne kadar dayanmalı?

Çamaşır makinenizin ömrünü belirleyecek birkaç faktör vardır. Bu, ne kadar kullandığınızı, ne kadar iyi bakıp temizlediğinizi ve modelin türünü içerebilir. Ortalama olarak, düzgün bir şekilde bakım yapılırsa, çamaşır makineniz en az 8 ila 12 yıl sürmelidir.

Çamaşır makineniz sorun yaşamaya başlıyor ve tamamen istediğiniz şekilde işlemiyorsa, bazı onarımlar gerekebilir. Sızıntı yapıyorsa veya çok fazla enerji veya su kullanıyorsanız, ünitenizi değiştirmeniz gerekebilir.

Çamaşır makinesi ne kadar su kullanıyor?

Bu, kullandığınız modelin türüne ve üstten veya önden yüklemeye bağlı olarak önemli ölçüde değişecektir. Ayrıca, birçok yıkayıcıda daha az su gerektiren bir eko-ayar bulunduğundan, seçtiğiniz döngü stiline bağlı olacaktır.

Daha az su ve enerji kullanan yüksek verimli ön veya üstten yüklemeli yıkayıcıların da temizlik söz konusu olduğunda daha etkili olduğu, ancak daha yüksek bir fiyat etiketine sahip oldukları kanıtlanmıştır. Ayrıca, daha az çamaşır deterjanı ve suyu ısıtmak için daha az enerji harcayan bu yıkayıcıların faydalarını da görürsünüz. Yüksek verimli bir cihaz, 109,7 ila 170 L gerektiren daha eski, daha az verimli bir yıkayıcı ile aynı miktarda çamaşır yıkamak için yaklaşık 56,8 ila 113,6 L su kullanacaktır. kapasite ayağı.

Bir çamaşır makinesi ne kadar ağırlığındadır?

Tipik bir orta boy, üstten yüklemeli yıkayıcı yaklaşık 68 kg ağırlığındayken, orta boy bir ön yükleyici 90 kg’a daha yakın olabilir; ancak, ağırlık makine boyutuna, kapasitesine ve türüne göre değişir. Boyut veya ağırlık ne olursa olsun, Bir makineyi hareket ettiriyorsanız, size birisinin yardım etmesi her zaman tavsiye edilir.

Size uygun olan modeli buldunuz mu?

Umarım, bu makale arama listesini kısarak size biraz araştırma süresi kazandırmıştır. Burada bulunan her şey şu anda piyasadaki en iyi çamaşır makinelerinden bazılarını gösteriyor. Bütçelerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin, ona bakın ve uzun yıllar boyunca güvenilir bir çamaşır makineniz olacak.

Yeni bir makine bulduysanız ve çamaşır makinesinin çıkarılmasına yardımcı olabilecek birçok insan varsa ! Henüz sevdiğiniz makineyi bırakmaya hazır değilseniz, çamaşır makinesi tamiri  ve  çamaşır makinesi tesviye konusunda size yardımcı olacak birini bulacaksınız . 

Yeni çamaşır makinenizi kurduktan sonra,   ıslak alanınızın görünümünü yeni makinenizle eşleştirmek için çamaşır fikirleri hakkındaki makalemize göz atın. Ayrıca, şu anda mevcut olan en iyi bulaşık makineleri hakkında bazı ipuçlarımız var  ,  böylece evinizdeki tüm temizlik aletlerinin mümkün olan en iyi işi yaptığından emin olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219