250 En Güzel ve Modern Antre & Koridor & Mutfak & Salon Asma Tavan Modelleri

ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ

 • AKUSTİK ASMA TAVAN
 • ALÇIPAN ASMA TAVAN
 • KAROLAM ASMA TAVAN
 • LAMEL ASMA TAVAN
 • METAL ASMA TAVAN
 • PETEK ASMA TAVAN
 • TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN
 • VEKTÖREL ASMA TAVAN

Günümüz koşullarında asma tavan çeşitleri fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden biri hem uygun fiyatlarla üretilmesi ve satılması hem de uygulanan mekânlara son derece güzel bir görünüm kazandırmasıdır. Ayrıca bu ürünler dayanıklı ve bakteri üretmeyen ürünlerdir. Bu sayede birçok kez değiştirmek gerekmeyecektir. Maliyet olarak yine avantajlı durumda olunur. Asma tavan çeşitleri çok fazladır. Desen ve model olarak birçok farklı asma tavana rastlamak mümkündür. Bu yüzden eve ve ya iş yerine uygulanabilir olmasına göre asma tavan çeşitleri araştırması yapmak en doğrusudur.

Tavanın tamamen kaplanabildiği asma tavanlar varken bazı modellerde sadece bir bölüme uygulanabilmektedir. Bu uygulamalarda özel bir yapıştırıcı kullanılmaktadır. Bu yapıştırıcı asma tavanın uzun süre yerinden kıpırdamadan kalmasını sağlamaktadır. İstenmediği sürece de dökülmemektedir. Temizliği son derece kolaydır. Bu yüzden ekstra bir şey yapılmasına gerek yoktur. Bu yüzden asma tavan kullanımı hem konforlu hem de uzun süre kullanabileceğiniz dayanıklı bir üründür. Asma tavanlar elektrik tesisatı gibi hoş görüntülü olmayan kabloların saklanmasını sağlar. Böylece dekorasyon açısından da güzel bir görünüm kazandırır.

Asma tavanlar ev ve iş yerlerinde rahatça uygulanabilmektedir. Sadece görüntü açısından değil ticari amaçla da bu ürün kullanabilmektedir. Daha geniş, daha modern görünüm kazandıran asma tavan mekânı dikkat çekici hale getirmektedir. Yangın detektörü, hırsız alarmları gibi dışarıdan bakıldığından dekorasyonu bozacak şeylerin de saklanmasına yardımcı olmaktadır.

Asma Tavan Malzemeleri

Asma tavan malzemeleri, farklılık gösteren bir konudur. Birçok model için farklı malzeme kullanılabilir. Bu isteğe bağlı olabilir. Ya da bazı durumlarda uygulanacak bölgeye göre değişkenlik gösterebilir. Alçıpan, kartonpiyer, ahşap ve metal kullanılan malzemelerin başlıca olanlardandır. Alçıpan ve kartonpiyer en çok tercih edilen malzemelerdir. Asma tavan malzemeleri genel itibariyle kolay şekil alan ve temiz, dayanıklı malzemeler olmak zorundadır. Aksi takdirde sürekli olarak ürün değiştirilmek zorunda kalınır.

 • asma tavan malzemeleri nelerdir
 • asma tavan yapımında kullanılan malzemeler
 • asma tavan profilleri
 • asma tavan malzeme isimleri
 • alçı tavan malzemeleriVe hayli masraflı olabilmektedir. Bu yüzden kullanılan malzemeye özellikle dikkat edilmelidir. Ahşap ve metal genel itibari ile otantik bir hava isteyen müşterilerin tercih ettiği malzemedir. Ancak bu malzemeler alçıpan ve kartonpiyer kadar dayanıklı olmamaktadır. Alçıpan ve kartonpiyer bakteri üretmeyen dayanıklı malzemelerdir. Yalıtım sistemlerinde kullanılabilirler ve kolay şekil alırlar. Hazır olarak ve ya sipariş sistemi ile üretim mümkündür. Bunlardan başka plastik de malzeme olarak

kullanılabilmektedir. PVC olarak geçen bu malzeme de kolay şekil alabilmektedir. Ancak diğer malzemeler kadar dayanıklıdır. Temizliği kolaydır. Montajı da diğer malzeme asma tavanlara benzemektedir. Bu sayılan malzemelerin hepsinin birçok renk ve desen seçeneği mevcuttur. Hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun sipariş üzerine asma tavan üretmek mümkün olmaktadır. Asma tavan hangi malzemenin ne kadar kullanıldığına göre değişiklik göstermektedir. Bazı modellerde taş yünü denen bir malzeme kullanılmaktadır. Ayrıca aydınlatma sağlamak amacıyla led çeşitleri de kullanılmaktadır.

Asma Tavan Malzemesi

Asma tavan malzemesi bol çeşitlilik gösteren bir konudur. Asma tavanlar günümüz koşullarında sıklıkla ev ve iş yerleri, AVM’ler, sinema salonları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Daha dikkat çekici olduğundan ticari amaçla ve ya sadece dekorasyon amacıyla kullanılabilmektedir. Bu da son derece doğal bir durumdur. Büyük yerlerde kullanılan asma tavan malzemesi ile diğer yerlerde kullanılan malzeme benzer olmayabilir. Çünkü kullanılan mekâna göre malzeme çeşidi de değişebilmektedir. Asma tavanlar model ve desen olarak aynı zamanda renk olarak da birçok çeşide sahiptir.

Bu yüzden uygulanacak mekâna göre model, renk ve desen seçimi yapmak gerekmektedir. Asma tavanlar uygulandığı alanla uygunluk gösterdiklerinde çok güzel ve şık bir görünüm sağlayabilmektedirler. Bu yüzden bahsedilen konulara dikkat edildiğinde son derece şık ve güzel bir mekâna sahip olmak mümkündür. Evlerin salonlarında, yatak odalarında, banyolarda, mutfaklarda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca iş yerlerinde bu ürünü kolaylık montaj yapmak mümkündür. Eskiden sadece lüks yerlere yapılan asma tavanlar artık her mekâna rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Boş ve uyumsuz görünen bir ortamı tamamlayıcı bir asma tavan seçerek tamamen hoş bir görüntü elde etmek mümkündür. Bu da asma tavanda kullanılacak malzemenin çok önemli olduğu gerçeğini kanıtlamaktadır. Genel itibari ile bakteri üretmeyen alçıpan tercih edilmektedir. Alçıpan daha kolay şekil alabilen bir malzemedir.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri Faydası

Asma Tavan Nedir

Asma tavan modelleri alçıpan hem ticari bina sahipleri hem de inşaatçılar için farklı avantajları vardır. Bu tavanlar odanın tavanının altına asılmıştır ve ticari ve endüstriyel binaların yanı sıra eğitim kurumlarında çok yaygındır.

Tavanı oluşturan fayanslar aslında askıya alınmamıştır – bunun yerine, metal tavandan yapılmış bir çerçeve, asıl tavandan tellerle asılmıştır. Paneller veya hafif fayanslar daha sonra asma tavanı yaratarak, parçalar arasındaki boşluklara yerleştirilir.

Eğer yeni bir ticari bina tadilat yapıyor veya inşa ediyorsanız, müşterinize kesinlikle bu tavanlardan birini kurmayı düşünmelisiniz. Asma tavan gibi özel bir tavan çözümünü düşünmeniz için birkaç neden .

Sağlam ve Kurulumu Çok Kolay

Asma tavanların montajı kolaydır, bina sahipleri ve ticari montajcılar için maliyetleri düşürür. Süspansiyon telleri doğru şekilde kurulduğunda, tüm düşme de çok sağlamdır.

Özelleştirilebilirler

Ticari bir binada daha az geleneksel bir tavan için, açılan bir tavanın görünümünü kolayca kişiselleştirebilirsiniz. Asma tavan ile yapmanız gereken tek şey karoları kapatmak. Bir odanın tüm görünümünü kolayca değiştirebilirsiniz.

Tavanlar, ticari bir alana modern bir görünüm ve his kazandırır ve bu tavanların rengi ve dokusu, müşterinizin alanının duvarlarına ve özel zeminlerine uyar.

Onarmaları Kolay

Aynı şekilde, fayanslardan biri zarar görürse, yapmanız gereken tek şey onu yenisiyle değiştirmek. Bu avantajdan dolayı asma tavanları ticari müşterilere satmak kolaydır. Geleneksel bir tavan hasar görürse, onarım maliyeti çok daha fazladır.

Borular, Kanal İşleri, Etc Gizleyebilirler.

Ticari binalarda asma tavan kullanılmasının ana nedenlerinden biri budur. Müşteriniz endüstriyel görünümlü bir odayı daha modern görünümlü bir alana dönüştürmek istiyorsa, örneğin, boruları gizlemek için asma tavan takabilirsiniz. Görüş alanı dışında olacaklar, ancak bina sahipleri hala panelleri sökerek ihtiyaç duydukları takdirde kolayca erişebiliyorlar.

Koridor ve Salon Asma Tavan Modelleri 2019

Yeni bir alanda ilk kez yürürken, bir müşteri ofisi veya dişçilik ofisi olsun, zemini, duvarları, genel düzeni ve dekoru hemen fark edersiniz. Ancak, tavan tasarımına bakmak için zaman ayırıyor musunuz?

Yapmamanız mümkündür, ancak gittikçe daha fazla işletme, mekanlarına benzersiz tasarım özellikleri eklemek için tavanlarını ana gayrimenkul olarak kullanıyor. İşte bu modern bükümün birleştiğini görmenin birkaç yolu:

3D Elemanları Eklemek

Dekoratif kanopiler, dalgalar gibi görünmek için yapılmış paneller veya farklı yüksekliklerde döşenen fayans bölümleri olsun, 3D elemanlar popüler bir tavan tasarım stilidir. Süspansiyon bileşenlerini kullanarak, çeşitli malzemelerden (plastik, fayans, ahşap, cam vb.) Yapılmış 3B nesneler bir alana çarpıcı bir ilgi göstermenin bir yolu olarak kurulabilir.

Şekilleri İfade Olarak Kullanma

Daireler, kareler, elmaslar ve hatta altıgenler tavan tasarımına dahil edildiğinde ince açıklamalar yapar. Özel baskılı paneller vasıtasıyla, kalıplama ile şekiller oluşturarak ya da tam 3 boyutlu şekiller kullanarak, bu tür bir uygulama güçlü (ya da ince) bir odak noktası haline gelebilir.

Dokuları karıştırma

Farklı dokuların döşenmesi, tavana modern tasarım eklemenin başka bir yoludur. Bu, farklı materyaller dahil edilerek veya çeşitli dokusal elemanları tek bir özel panel tasarımına dokunarak başarılabilir.

Ses Dampener Tasarımları

Akustik tavanlar, yalnızca yüksek tavanlı odalarda yankıları azaltmanın bir yolu değildir, aynı zamanda sıcak tasarım öğeleri eklemenin bir yoludur. Bunun bir örneği, sıcaklığı ve rengi modern bir alana getirmek için akustik kumaş paneller eklemek olabilir.

Aydınlatma Püf Noktalarını Kullanmak

Aydınlatma, gözü bir tasarım özelliğine, özellikle de tavan tasarımına çekmenin başka bir yoludur. Aydınlatma elemanlarını karmaşık paneller veya bölümler boyunca dokunarak, alan daha parlak, daha büyük ve daha sıcak görünecektir.

Tavan Tasarımınızı Bir Sonraki Seviyeye Alın!

Bir dahaki sefere yeni bir yer ziyaret, bakmak için birkaç dakikanızı ayırın; Bu modern tavan tasarım unsurlarından birini bulduğunuzda şaşırabilirsiniz. İşiniz yeni ve yenilikçi tavanlar oluşturmaya hazır olduğunda , uzman kurucu ekibimize bir çağrı yapın.

Asma Tavan Modelleri ve Fiyatları

İç mekanda tavan tasarımı önemli bir rol oynar ve eski zamanlardan beri özel dikkat edilmiştir. Günümüzde, mobilya ve aksesuarlara eşit, özgün ve şık olması gereken iç mekanda ana amaç haline gelmiştir. Bu şekilde, odanın içine girenlerin kafasında büyük bir izlenim bırakan, bireysel bir karakter veren oda.

Asma Tavan Modelleri ve Fiyatları Her bir bireysel iç mimar için bireysel aydınlatma senaryoları ve tasarımı geliştirmeyi tercih eder. Buradaki en önemli şey, tavan tasarımını odanın tarzına göre eşleştirmektir. Örneğin, büyük avize, klasik bir iç mekan için iyi bir seçim olacaktır, ancak farklı LED oluşumları modern bir tarza mükemmel bir şekilde uyacak. Bu nedenle, ilham almak için 38 modern ve klasik tavan tasarımı hakkında inanılmaz bir koleksiyona göz atalım ve bunun kendiniz için bir tane bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Keyfini çıkarın!

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfak iyi havalandırma ve aydınlatma ile dolaşıma yeterli alan, sahip olmalıdır ikamet bir odadır. Ve bunların hepsi, yemek pişirirken veya daha hızlı yerken zevkli anlar sunmak için konforla uyum sağlamalıdır. Mutfağınızı dekore ederken Mutfak asma tavan modelleri ve yukarıdaki ödevlerin hepsini getirirken göz önünde bulundurmanız gereken inanılmaz bir ipucu , aynayı mekandaki ışığı büyütmek ve yansıtmak için kullanmaktır .

Birçok insan hala bu cihazın nasıl kullanılacağından emin değil. Böylece aynaya kir ve yağ emilmez. Burada önemli olan çevreyi temiz tutmaya çalışmak. Kurulacak ideal yerlerden biri, lavabonun tezgah üstü ile dolapların alt tarafı arasında aynalı bir şerit oluşturmaktır. Bu şekilde, ayna odanın arkasını yansıtır ve yemek pişirirken bu hoş zamanda size ilham verebilir. Başka bir seçenek de kaplamaları tablet veya fayans şeklinde bulunabilen aynalı cam parçaları olarak kullanmaktır

Yatak Odası Asma Tavan Modelleri

Yatak odanızda harika ultra modern tavan tasarımı olması güzel olurdu ve her gece konforlu bir dinlenme için katkıda bulunacaksınız. Monoton yatak odanızdaki bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, doğru çözüm budur. Bazı ilginç fikirleri ve yatak odan cenneti beğenmek gibi yapmak.

Bu yaratıcı çözümü tercih ederseniz, asla yanlış olmazsınız. Bu, herhangi bir yatak odasına özel bir çekicilik katacak ve daha fazla dinlenmeye sahip olacaksınız. Ana Yatak Odası Asma Tavan Modelleri için kullanabileceğiniz pek çok yaratıcı fikir var. Hepsi mükemmel şekilde yatak odasının lüksünü ve güzelliğini temsil ediyor. Öyleyse, şaşırtıcı örneklerimizi görün ve sıkıcı yatak odası tavanınızı dönüştürmek ve ilginç rüya yatak odası yapmak için bir çözüm bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com