27 Çocuk Yatak Odası Fikri

Eğlenceli bir çocuk odası tasarlamak bazı ebeveynler için biraz zor görünüyor. Aslında, çocukların karakterlerini anlamak, yatak odalarını tasarlamanın ana anahtarıdır.

Bunun yanı sıra, oda tarzını evin tüm tarzıyla uyumlu hale getirmek, tarz ve ilgi ve mobilyanın satın alınabilirliği göz önünde bulundurularak yapılacak bir başka büyük ödevdir.

Ama endişelenme. Bu yazımızda sizlere sevgili çocuklarınıza rahat bir uyku ortamı sağlayacak en iyi çocuk odası fikirlerinden bazılarını göstereceğiz.

Üstelik bu eğlenceli çocuk yatak odası, gözlerini açtıktan sonra güne başlamak için mükemmel bir oda olacak!

Oynak kız yatak odası

çocuk odası tasarımı
Kaynak: petitevintageinteriors.com.au

Bu fikir, duvar kağıdı, paspas veya diğer duvar aksesuarları şeklinde gerçekleştirilebilecek renkli şeyleri ve sevimli dekorasyonu seven kızınız için tasarlanmıştır. Bu onların ilgisine ve tarzına uygun olacaktır.

IKEA Kura Yatak

çocuk odası tasarımı
Kaynak: www.digsdigs.com

IKEA’nın bu Kura Yatağı, çocuklarının oyuncak bebek, oyuncak ya da saklamak istedikleri eğlenceli şeyler gibi oynayabilecekleri pek çok şeyi olan ebeveynler için çok tavsiye edilir.

IKEA Kura Yatak, büyük çekmece şeklinde veya sadece çocuk yatağının altında veya üstünde bir alana sahiptir.

Tüm çocuk eşyaları oyun bittikten sonra oraya konulabilir. Ebeveynler, oyuncakları koymak için yer vermenin yanı sıra, yatak odalarındaki çocuklara eşyaları olması gereken yere koymayı da öğretebilirler.

Mickey Mouse Duvar Sanatı

çocuk odası dekorasyon fikirleri
Kaynak: renomania.com

Bütün çocuklar hayal gücünü sever. Mickey Mouse, çocuklar için en popüler Disney karakterlerinden biridir. Bu karakterin çocuklarınızın yatak odasında bir duvar sanatı biçiminde olması, yatak odasının çok eğlenceli ve konforlu görünmesini sağlayacaktır.

Duvar sanatı, odayı bir oyun alanı gibi gösterecek ve bu, çocukların yatak odalarında iyi bir izlenim bırakmaları için iyidir.

Tren Thomas, Disney Prenses veya süper kahramanlar gibi diğer karakterler de duvar sanatının teması olabilir. Her şey çocukların ilgisine bağlıdır.

Pastel Renkler ile Ortak Oda

çocuk odası dekoru
Kaynak: www.architecturendesign.net

Aynı cinsiyetten birden fazla çocuğunuz var mı?

Öyleyse, onlar için ortak bir odaya sahip olmak, bağlarını güçlendirmek için iyidir çünkü sizden sonra, anne babalar, ışığı söndürdükten sonra geceleri ne konuştuklarını asla bilemeyiz.

İlgilerini bir araya getirmek büyük bir ev ödevi olabilir, ancak onlar için basit ve nötr bir renk yaratmak işin püf noktasıdır.

Sade dekorasyonu ile pastel bir renge sahip olmak, yatak odalarında nötr renk ve nüans ya da sıcak ve dinginliğe sahip olmaları için ortak odaya ilham kaynağı oluyor.

Oynak Kreş

çocuk odası renk şemaları
Kaynak: tinyme.com

Artık bebeklerin kendi odasına sahip olabileceği bir trend haline geliyor. Ancak, bu oda, her ihtimale karşı güvenlik açısından ebeveynlerin odasına rahat bir şekilde erişebilmelidir.

Oyunbaz çocuk odası, tıpkı fotoğrafın gösterdiği gibi bebek veya yürümeye başlayan çocuk için çok iyi.

Bebeği besleyen kişi için yatak ve sandalyenin tarzı rahat edecek. Mat ve resimler gibi ek şeyler odayı daha da iyi hale getirecek.

Yemek Pişirme Oyunları

yatak odası için çocuk resimleri
Kaynak: alcro.se

Birçok çocuğun sevdiği bir başka ilgi ve hobi de yemek yapmaktır. Sadece kızlar değil, küçük erkekler de oyuncaklarıyla yemek pişirme oyunları oynamayı severler.

Çocuklarınızın odalarında oynayabilecekleri bu basit ve güvenli pişirme aletlerine sahip olmak onları rahat hissettirecektir.

Dekorasyon konusunda kafanız karıştıysa, sadece nötr bir şekilde dekore edin ama bu pişirme oyununu yatak odasına koyun.

Oynak Ranza Yatakları

çocuk odası tasarımları
Kaynak: countryliving.com

Ranza, biri üstte diğeri altta olmak üzere bir odada iki yatak sağlayabilir. Her iki yatak da merdivenlerle birbirine bağlıdır.

Ranza, oda alanından tasarruf etmenin yanı sıra çocuklarınızın tek bir odada uyumasına yardımcı olabileceği için de önerilir.

Ranza, çocukların ilgisine göre de dekore edilebildiği gibi taban alanını da kaplayabilmektedir. Bu fikri siz de deneyebilirsiniz.

Yatak Kanopisi

çocuk odası iç görselleri
Kaynak: weliketheworld.com

Yatak birçok stilde gelir. Gölgelikli yatağa sahip olmak, çocukların yataklarının altında yer açmasına olanak tanır.

Ancak bu, çocuklarına uygun yatak tarzını seçmek isteyen birçok aile için de tercih edilmektedir.

Yetişkin Çocuk Yatak Odası Fikirleri

çocuk odası tasarımları
Kaynak: calvohome.com

Çocuğunuz büyüdüğünde, resimdeki gibi basit yatak tarzına sahip olmak size iyi bir fikir olduğunu gösterir.

Bu kadar fazla aksesuar vermeden, yetişkin çocuklar için makul alana sahip sade bir oda yeterlidir.

Bahçıvanlık Meraklısı

çocuk odası dekoru
Kaynak: traditionalhome.com

Çiçekler ve ağaçlar gibi doğal tema, ebeveynlerin çocuklarının yatak odasını dekore etmesi için de en çok tercih edilen tarzlardan biridir.

Bu çocuklara bilgi verir ve bu, sanki yatak odası çiçek açan çiçeklerle veya gölgeli ağaçlarla dolu gibi güzel görünür.

LEGO Temalı Oda

çocuk odası iç görselleri
Kaynak: autogiz.com

LEGO, en eski çocuk oyuncaklarından biridir ve filme sahip olmasına rağmen bugüne kadar hala ünlüdür.

Bu oyuncağı tema olarak kullanmak harika ve harika olacak!

LEGO’nun çeşitli renkleri ve tipik karakteri, odanın sıkıcı görünmemesine neden olabilir.

Okuma köşesi

çocuk odası dekoru
Kaynak: rentandgo.co

Bu nokta özellikle büyümüş çocuklar için çok tavsiye edilir. Bu yer çok sakin ve bu da çocukların okumaya ilgi duymasına neden oluyor ve bu da çocuklar için okumanın çok iyi olduğunu biliyoruz.

Bu dekorasyon ve konsepti, odanın stiline ve rengine uygun bir şekilde çocuklarınızın yatak odasına yerleştirmek onlar için çok faydalıdır.

Kapalı Teepee Çadırı

çocuk odası tasarımları
Kaynak: circu.net

Çocuklar, yalnız kalmak veya sadece vakit geçirmek gibi kişisel alanlarına veya mekanlarına sahip olmayı severler. Bu kapalı Hint çadır stili, çocuk odanızdaki ana veya büyük dekorasyonu seçerken ilham kaynağınız olabilir.

Kaşif

çocuk odası tasarımları
Kaynak: feezbo.com

Çocuklarınıza yatak odalarında dekorasyon yoluyla bir şeyler öğretmek çok güzel, çünkü güne her başladıklarında ve günlerini bitirdiklerinde göreceklerdir.

Bu tarz, çocuklarının bu dünyayı keşfetme konusunda daha fazla bilgi sahibi olmasını isteyen gezgin ebeveynler için önerilir.

Yatak odalarındaki aksesuarlar olarak haritalara veya dünyanın her yerinden başka bir ülkeye ait manzaraya sahip olmak, çocuklarınızın yatak odasının teması olarak kullanılabilir.

Pembe Renk Şeması

çocuk odası dekoru
Kaynak: avso.org

Kızlar bu tarzı sevecekler. Çoğu kız pembe rengi sever. Bu pembe renk düzenine çocuk yatak odasının ilham kaynağı olması sizin alternatifiniz olacak.

Afrika Orman Tarzı

çocuk odası renk şemaları
Kaynak: www.thesleepjudge.com

Çocuklar için hayvanları görmek ve tanımak her zaman eğlencelidir. Yatak ve çerçevesi için bebek veya resim gibi birçok hayvansal malzemeyi ahşap malzemelerle koymak, ebeveynler için çocuk yatak odasını sıkıcı hissettirmemeleri için iyi bir öneridir.

Hayvanseverler

çocuk odası iç görselleri
Kaynak: homeklondike.site

İşte ebeveynlerin çocuklarının yatak odasına hayvan atmosferini veya temasını koymaları için başka bir alternatif.

Yatak odasına hayvan eşyalar koymak yaşlarına göre de yapılabilir. Duvar kağıdı, dergi reklamı, oyuncak bebek ve hatta hayvan oyuncakları gibi dekorasyon da değişebilir.

Yatak Altı Saklama

çocuk odası tasarımı
Kaynak :: roomrepairing.us

Tıpkı IKEA’dan Kura Bed gibi, bu da bir şeyleri saklamak ve kurtarmak için yatağın altında bir boşluğa sahip başka bir yatak tarzıdır.

Yatağın altındaki çekmece, yatak odasındaki kitapları, oyuncakları veya eşyaları saklayacak yer olacak. Çekmece ve dolap yatağın altına yerleştirildiği için oda alanından tasarruf sağlayacaktır. Oynak çocuklarınız için yatak odası daha az dağınık görünecek.

Sanatsal Çocuk Yatak Odası

çocuk odası dekoru
Kaynak: www.decoist.com

Çocuklarınızın yatak odasına sanatsal enstalasyon koymak sizin için asla yanlış değildir. Müzik enstrümanı veya sanatsal resimler gibi birçok sanat eserini koymak.

Bu biraz da çocuklarınızın ilgisini çekecek. Tema, eğlenceli çocuk yatak odasının ilham kaynağı olmak için basit ve uygun fiyatlı.

Sportif Yatak Odası

çocuk odası renk şemaları
Kaynak: www.shutterfly.com

Spor, erkeklerin yatak odası için mükemmel bir temadır. Resim, bir yatak odasındaki sportif duvar kağıdını ve nötr renk kombinasyonunu göstermektedir.

Duvar rengi ve yatak örtüsü seçimi de çocuğun böyle bir ortamda uyuması için iyidir. Bu tema, çocuklarının yatak odasını ayarlamak isteyen ebeveynler için mükemmeldir.

Uzay Temalı

çocuk odası iç görselleri
Kaynak: houzz.com

Odanın tavanına bakmak ama geceleri gökyüzüne bakmak gibi hissettiren çocuk yatak odası için harika bir konsept.

Bazıları için tavanlara yıldız ve diğer kozmik aksesuarların karanlıkta parıltılı bir şekilde yerleştirilmesi, çocuklarınızın böyle bir ortamda uyuması için eşsiz bir konsepttir.

Daha şaşırtıcı alan temalı yatak odası fikirleri için ziyaret edin 50+ Çocuklar İçin Uzay Temalı Yatak Odası Fikirleri

Eğlenceli ve Fonksiyonel

çocuk odası iç görselleri
Kaynak: Hülsta Werke Hüls

Çocuk yatak odası teması veya konsepti hem eğlenceli hem de işlevsel olabilir.

Oda çocukların uyuyabileceği, dinlenebileceği, oynayabileceği bir yer olabileceği gibi ders çalışmak veya ebeveynlerin o odada kreş yapmaları için de faydalı veya işlevsel olabilir.

IKEA Kallax Küp Depolama

çocuk odası tasarımı
Kaynak: www.apartmenttherapy.com

IKEA Kallax Küp Saklama, oyuncu çocuk yatak odanıza ekleyebileceğiniz mobilyalardan biridir. Bu saklama alanı küp şeklinde gelir ve bu, yatak odasındaki eşyaları saklamak ve saklamak için kullanışlıdır.

Çocukların sonunda okuyacak kitaplara ve tutacak oyuncaklara sahip olmaları gerekir. Bu eskiyi korumak ve yeniyi koymak için mükemmel bir şey olacak. Yani çocuk odası daha az dağınık olacak.

Unisex Bebek Kreş

çocuk odası renk şemaları
Kaynak: laurelberninteriors.com

Kreş odası, çocuklar için ön oda gibidir. Yatak odasının unisex türü olması da kötü bir fikir değil çünkü odayı nötr yapıyor ve bir şekilde unisex karışımı tadı ile süslü görünüyor.

Bu tür bir dekorasyon, ebeveynlerin yatak odasına hangi aksesuarları koyma konusunda daha az kafa karıştırmasına neden olur.

Daha fazla kreş tasarım fikrine ihtiyacınız varsa, lütfen okuyun 33 Bebek Kızları İçin En Sevimli Kreş Fikirleri

Deniz Temalı

çocuk odası tasarımı
Kaynak: tamparowing.com

Bu, eğlenceli çocuk yatak odasının bir başka ana akım karşıtı temasıdır. Denizci temasına sahip olmak iyi bir fikirdir, çünkü gemi aksesuarları, küre ve resimdeki gibi bu temaya uyacak birçok aksesuar ve mobilya koyabilirsiniz.

Çağdaş Mobilya Sanatı

çocuk odası tasarımları
Kaynak: trendir.com

Daha modern ve şık bir çocuk yatak odası stiline sahip olmak istiyorsanız klasik gardırop ve yatak konseptine uyacaksınız.

Uygun aydınlatma ve pencere konumu gibi ek şeyler bu konsepti geliştirecek.

Yaratıcı Köşe Rezervasyonu

çocuk odası dekoru
Fotoğraf Brian Woodcock

Çocuklar makyaj yapmayı sevmeyecek zaman değil, bu nedenle yaratıcı köşe kitaplık onlar için iyidir. Günü geçirmek için minimalist tarzda masaya sahip bir okuma köşesine sahip olmak güzel.

Resimde gösterildiği gibi yaratıcı köşe, ilginize ve tabi ki çocuklarınıza göre her tarz veya dekorasyonda çocuklarınızın yatak odası için ilham kaynağınız olabilir.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219