32 Çocuk Yuvası ve Çocuk Odaları’nın Asma Tavan Fikirleri

32 Çocuk Yuvası ve Çocuk Odaları'nın Asma Tavan Fikirleri
32 Çocuk Yuvası ve Çocuk Odaları’nın Asma Tavan Fikirleri

Bir çocuk odası tasarlarken, tüm mekanı bir sanat eseri yaratmak için canavarımız olarak değerlendirebiliriz. Bu döşeme döşeme tavandan başlar. Evet, kreş için şık, yaratıcı ve uygun olduğu sürece ne istersen yapabilirsin. Çok şirin bir çocuk odası gördüm ve şimdiye kadar her zaman onların güzelliği için tekrar tekrar düşüyorum. Çocuk odalarında evin diğer alanlarında göremediğimiz bir şey var ve bu aşırı zekalı ve odada küçük bir neşe demeti kalacağı düşüncesiyle.

Aslında, evde herkesi heyecanlandıran bir bebek sahibi olma düşüncesidir. Bu nedenle bir kreşi tüm kalbimizle süsleyeceğiz. Bu nedenle, tavanla ne yapılması gerektiği hakkında fikir edinmek istiyorsanız, ilham verici tavan tasarımlarına sahip iç mekanlar topladım. Bu boşlukların içindeyken, tamamen farklı bir tuhaf dünyada olduğunuzu hissedeceksiniz!

Bir Bebek Odasının Tavanını Boyamak

Çocuk odası  Tavanda duvar kağıdı kullanmanın  yolu
Çocuk odası Tavanda duvar kağıdı kullanmanın yolu

Açık renk kullanmak düşük kreş tavanının daha yüksek görünmesine neden olabilir.

Tavanlar

Bebeğinizin odasını dekore etmek eğlenceli ve yaratıcı bir proje olabilir. Ancak duvarları boyamak ve tavanı tamamen unutabilmek için hangi renge kapılmak kolaydır – ve gerçekten, bebeğiniz zamanının çoğunu ona bakarak geçireceğinden tavan biraz daha dikkat çekmelidir. Duvarlarda olduğu gibi kreş tavanınızı boyamanın çeşitli yollarını seçebilirsiniz. Yine de duvarlarla uyum içinde çalışması gerekiyor, bu yüzden çok meşgul – ya da sıkıcı – bir bakışla yaklaşmıyorsunuz.

Işık Tutun

Odaların çoğunda tavanı beyaza veya başka bir açık renkli bej, fildişi veya krem ​​gibi nötr tonda boyamanız önerilir. Çocuğunuzun kreşinde alçak bir tavan varsa, kesinlikle daha iyi bir seçenektir çünkü daha yüksek bir boy illüzyonunu sağlar. Fakat beyaz, çocuk odası için biraz sıkıcı görünüyorsa, duvar renginize benzer hafif bir gölge deneyin. Örneğin, duvarları açık limon rengi sarıya boyarsanız, tavanda yumuşak bir tereyağı rengi tonu deneyin. Sıcak pembe duvarlar için tavan için bir bebek pembe rengi deneyin.

Renk Pop ekle

Kreş tavanınızda açık renkle güvenli bir şekilde oynamak zorunda değilsiniz. Tavan, duvarlarda hafif veya nötr bir renk tonu kullanmayı planlıyorsanız, renk patlaması eklemek için ideal bir mekandır. Bir kız çocuğunun odasında, daha küçük bir alanı daha büyük hissettirmek için duvarlarda fildişi bir renk tonu deneyebilir ve tavana odaya biraz tuhaflık eklemek için parlak bir macenta veya üzüm rengi boyayabilirsiniz. Bir çocuk odası için tavanda parlak yeşil veya mavi bir ton deneyin. Şeritli veya lekeli gibi kreş duvarlarında desen çizmeye karar verirseniz, vurgu rengini tasarımdan tavana taşımak, odaya birleşik bir görünüm kazandırmak için kolay bir yoldur. Örneğin, duvarınızda beyaz ve mavi çizgiler veya noktalar çiziyorsanız, tavanı aydınlatmak için aynı mavi tonu kullanın.

Bir Desen Ekleyin

Duvarlar, bir desenin çalıştığı bir fidanlıktaki tek nokta değil – tavan, odayı zorlamadan tuhaf bir tasarım eklemek için ideal bir alandır. Beyaz duvarları seçtiyseniz, odaya eğlenceli bir görünüm kazandırmak ve çocuğunuzun duyularını etkilemek için tavana gökkuşağı çizgileri veya lekeler çizmeyi düşünün. Monokromatik bir şerit veya puantiyeli bir tasarım oluşturmak için duvar renginizi ve aynı aileden daha açık veya daha koyu bir tonu kullanarak daha zarif bir görünüm deneyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir görünüm için tavandaki ayrıntılı bir deseni boyamak için şablonlar kullanın. Çiçeklerle sarma bir sarma, bir bebeğin kız odası için idealdir, dağınık bir itfaiye aracı veya polis arabası kalıpları bir erkek odası için iyi çalışır. Oyuncak ayılar, balıklar, filler ve diğer hayvanlar her iki cinsiyet için de iyi çalışır.

Duvara Resim Eklemek

Eğer bir çocuk odası yapıyorsanız, tavanı duvar resmi için kullanmak, görünüşe bakmak için etkili bir yoldur. Tavan havai olduğundan, gökyüzü duvar resimleri için ideal bir mekandır. Yumuşak gök mavisi bir baz kat ile boyayın ve kabarık beyaz bulutlar oluşturmak için bir sünger kullanın. Tatlı bir dokunuş için altın bir güneş ve birkaç uçan kuş ekleyin. Ayrıca metalik yıldızlarla ve parlayan bir ayla gece gökyüzünün çarpıcı bir duvar resmini oluşturabilirsiniz. Tavan duvar resmi yapmak zor olabilir, bu nedenle kalbinizi özellikle ayrıntılı bir tasarıma ayarladıysanız, duvar resmi ressamı kiralamakta daha iyi olabilirsiniz.

Duvar resmi ekle

Çocuk odası Tavanda duvar kağıdı kullanmanın yolu

Çocuk odası Tavanda duvar kağıdı kullanmanın yolu

Güzelce küllenmiş bir çocuk odası, yeni doğanlar için bir huzur duygusu yaratır ve aynı zamanda çevrelerindeki dünyada çekerken onların duyularını birleştirmenin bir yoludur.

Bebekler renk ve şekilleri fark etmeye başladıkça, odalarını süsleyen özenle seçilmiş parçalar daha da önemli hale gelir. Ve küçük çocuğunuzun karyolalarını döşeyerek, etrafa bakarak iyi bir zaman harcayacağını düşünerek, tavanı tutturmak ve baştan çıkarmak için bir yol olarak kullanmak mantıklıdır.

Çocuk odası tavanlarına duvar kağıdı özellikleri eklemek oldukça önemli bir şey oldu – bub’un ilk odasına hevesli ve eğlenceli bir his katıyor. İşte kreş tedavisinde tavan duvar kağıdı vermenin 15 yolu.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107