35+ Mavi banyo fikirleri – açık mavi banyolar, mavi ve beyaz banyolar

Güzel mavi bir banyoda huzur ve sükunetin tadını çıkarın.

Mavi ve beyaz iç tasarım, modası hiç geçmeyen, sadece tarzını değiştiren bir renk kombinasyonudur. Ancak stili güncel bir elyafla, bir mekanın modaya uygun, denizci ve okyanusu anımsatan görünmesini sağlar – sevdiğimiz her şey.

Mavi, sakinliğin ve rahatlamanın rengi olarak bilinir ve deniz mavisi, aqua, pastel mavi ve lacivert gibi farklı renklerle pek çok farklı ton ve kombinasyon vardır. Öyleyse doğru maviyi bulmak için eviniz için bu mavi banyo fikirlerine bir göz atalım.

1. Denizkızı ombre karoları

Maviyi düşündüğümde, okyanusu düşünüyorum. Okyanusu düşündüğümde balıkları, yunusları ve fantastik anlamda deniz kızlarını düşünüyorum. Bu pul benzeri fayanslar balık pullarını veya bir deniz kızı kuyruğunu anımsatıyor ve okyanusu içeriye, banyonuza ve duşunuza getirme niyetini seviyorum.

2. Yaratıcı mozaikler

Mavi karoları bir alana renk katmak için kullanmanın bir başka yolu da banyo zeminidir . Bu banyo çoğunlukla beyaz olsa da, özellik kare fayans olduğu için son derece akıllı olduğunu düşündüğüm ancak mozaiklerden ilham aldığını düşündüğüm zemindir. Tasarımdaki beyaz detaylar ise beyaz küvet, çinili duvarlar, pencereler, havlu ve beyaz dekor ile dengeleniyor.

3. Donanma kabini

Maviyi banyonuza getirmenin bir başka harika yolu, dolabınızda bir ifade yaratan cesur bir renk kullanmaktır . Bu, birkaç kat donanma ile kendin yap projesi olabilir ve altın kulplarla bazı yeni donanımlar ekleyebilir. Ardından, ince bir mavi tonu olan yeni bir banyo halısı görünümünü tamamlamak için.

4. Mavi boya ve kiremit kombinasyonu

Duvarı sadece boya veya tüm fayanslarla (pahalı olan) tamamlamak yerine, bu banyo her ikisini de kullanıyor. Bu da ilgi uyandırır ve duvarları koruyan, temizlenmesi ve silmesi kolay bir sıçrama bölümü ekleyerek alanı en üst düzeye çıkarır.

Tavan arası gibi garip bir alana sahip olduğunuzda, bir duvarın tanıtılması, gariplikten uzaklaşmanıza ve renk ve onun sizin için yarattığı hislere daha çok yaklaşmanıza yardımcı olur.

5. Çinili küvet

Duvardan aşağı ve küvetin üzerinden devam ederek odayı uzatmak için bu banyoda balık pulu karolarının kullanılma şeklini seviyorum. Dahice!

Lacivert, deniz mavisi ve açık mavinin değişen renkleri güzelce uygulanmış ve bu banyo için yapılmış gibi görünüyor. Havluda mor, bitki ile yeşil gibi çeşitli tamamlayıcı renkleri kullanmanıza olanak sağlar.

6. Istakoz aşkı

Bu, tasarımınızla biraz eğlenirken banyonuza mavi plaj titreşimleri enjekte etmenin süper ilginç ve sevimli bir yoludur. Duvar kağıdı, deniz teması ve yenilikçi uygulamasıyla misafirlerinizi şaşırtacak donanma zeminli beyaz ıstakozlardan oluşuyor. Ancak duvar kağıdını seviyorsanız, lütfen bu harika banyo duvar kağıdı fikirlerine bakarak kendinize bir iyilik yapın .

7. Mavi ön, beyaz üst

Bu sessiz lacivert dolap, bu nötr banyo için mükemmel bir seçimdir. Bej renkli duvarlar, beyaz ve gri benekli fayanslar, gümüş metalik yüzeyler, beyaz vurgular ve açık mavi vazo son derece uyumludur. Ayrıca koyu mavi dolap, tüm banyoyu bir araya getirir.

8. Kadınsı Bir Dokunuş

Biliyorum, çiçek duvar kağıdı size büyükannenizin evini tamamen hatırlatabilir. Ancak, bu kadınsı duvar kağıdı gibi iyi uygulanırsa, gerçekten çarpıcı olabilir.

Küçük ve çoklu çiçek desenleri yerine, banyonuza biraz mavi ve beyaz getirmek için sınırlı bir renk paletinde daha büyük çiçekler tercih edin. Duvar kağıdı, ayna ve lavabo gibi daha yeni ve daha modern detaylarla eşleştirilmişse, bu, çiçeklerle mükemmel bir tezat oluşturacaktır.

9. Balıksırtı tonları

Bu banyonun renk paleti koyu ahşap, beyaz ve mavidir. Mavinin eklenmesi ince olsa da, karoların balıksırtı tasarımında etkilidir. Tamamen, banyo ve duş girintisini makyaj masasıyla güzel bir şekilde birleştirir. Işık döşeme üzerinde parladığında, duvar, dokuyu ortaya çıkaran 3 boyutlu efektli bir özellik haline gelir.

10. Telif hakkı

Eğer çalışmak için geniş bir alan varsa boyama tavan ve duvarlar aynı renk çok kendi vaha gibi banyo hissediyorum kılan bir mağara benzeri bir etki verir. Ve bu muhteşem banyo kesinlikle kraliyet ailesine uygun! Büyük bir avizesi, süslü aynası ve kendi kemerli bölümünde kaybolmuş gibi görünen mermer küveti vardır.

11. Mavi ve beyaz döşeme

Bu banyo, lavabonun ve lavabonun bulunduğu banyonun ana alanından mavi beyaz fayansın duş odasına doğru devam etmesi gibi akıllıca tasarlanmıştır. Aynı karolar banyonun her bölümünde duvarlarda da kullanılmıştır. Bu güzel bir bütünlük yaratır ve banyonun sanki daha büyük ve hiç bitmeyecekmiş gibi hissetmesini sağlar.

12. Altıgen çiçekler

Döşemenizi renklendirmenin ve daha önce gördüğünüzden biraz farklı görünmesini sağlamanın harika bir yolu, deseni değiştirmektir. Tasarımcı, döşemeyi diğer renklere uyacak şekilde beyaz veya lacivert yapmak yerine, döşeme içinde bu banyoda belirgin olan cesur ve engelleyici renkleri dengeleyen altıgen bir çiçek deseni yarattı.

13. Duş özelliği duvar

Özel bir duvar, bir evin herhangi bir odasını gerçekten yükseltir ve bir banyodaki özel bir duvar bir istisna değildir. Duşa özel bir duvar ekleyerek ve bunu net bir duş perdesi ile bir araya getirerek, bu, banyoyu gerçekten ayrı kılar. Fayansların balıksırtı deseni, banyo tasarımınıza biraz doku ve desen de dahil edebilmek için harika bir seçimdir.

14. Açıklama duvar kağıdı

Bir açıklama duvar kağıdı süper tuhaf, davetkar olabilir ve bir banyoyu bir araya getirebilir. Bu duvar kağıdı ilginç ve sanki bir peri masalından çıkmış gibi görünüyor. Doğru dekor ve banyo armatürleriyle, ifade duvar kağıdı unutulmaz bir hale gelir.

15. muhteşem mavi

Bu parlak, sırlı karo trendi, iyi yapıldığında muhteşem görünüyor. Karonun parlak ve yansıyan yapısından dolayı neredeyse ‘ıslak bir görünüm’ verdiği için bana havuzda olmayı veya su altında olmayı hatırlatıyor. Basit banyo unsurları ile birlikte muhteşem mavi fayans gerçekten zarif bir izlenim bırakıyor.

16. Dokusal kontrast

Aynı veya benzer rengi kullanırken, dokuları, şekilleri ve desenleri karıştırmak ve eşleştirmek kontrastı sağlamanın en iyi yoludur. Bu banyonun tasarımcıları, duvarın alt yarısı için, üstte zıt dokulu bir efektle, daha sonra aynı lacivert tonuna sahip bir sanat eseri ile güzel bir şekilde eşleştirilen 2D tuğla görünümlü bir kiremit kullandılar.

17. Karo tasarım varyasyonu

Banyoda karo kullanmak kesinlikle birçok kez yaptığımız bir şeydir, peki karolarınızın tasarımını değiştirmeye ne dersiniz? Burada duvarlar için kullanılmış şık ve parlak mavi bir çini ve zeminde altıgen karolar kullanılarak oluşturulmuş güzel bir mavi-beyaz çiçek deseni görüyoruz. Karo tasarımınızı değiştirmek ilgi yaratabilir ve normal düz döşemenizden biraz farklı bir şey sağlar.

18. Zekice detay

Bu backsplash’ta karoların düzenlenme şeklini seviyorum. Sadece düz bir şekilde veya yukarı aşağı yerleştirmek yerine, göze hitap eden bir balıksırtı deseninde düzenlenmiştir. Ve bebek mavisinin tonu, yıllarca modasında kalacak kadar klasik bir renktir.

19. Rüya gibi mozaik

Bu mozaik taksit ne kadar rüya gibi ?! Banyonun bu kadar minimal olmasını ve beyazlar ve bejlerle tam anlamıyla hiç renk içermemesini gerçekten çok seviyorum, böylece gözünüz doğrudan banyonun ana özelliğine gidiyor; açık mavi, lacivert, turkuaz ve yeşilin muhteşem renkleri göz alıcı mozaik.

20. Çocuk banyosu

Küçük sevgililerinizi daha sık banyoya çekmenin ne tatlı bir yolu. Üzerinde aylar olan açık mavi duş perdesinin ‘Seni aya ve arkaya seviyorum’ yazan sevimli küçük baskıya denk gelen unsurunu seviyorum. Bu özellikler geçici olsa da, donanma kabini, odadaki diğer tasarım seçeneklerini tamamlayan kalıcı bir armatür sunar.

21. Pek çok ayrıntı

Beyaz basit döşeme ile mavi cesur, ifade döşemesinin kontrastını seviyorum, onlar çekici karşıtların mükemmel bir örneğidir. Beyaz duvarın keskinliğini dengeleyen mini abajurlardaki mavi-beyaz desenli malzeme ile dekorun kullanım şekli de çok akıllı.

22. Büyük boy fayanslar

Fayansların farklı boyutlarda olduğu bir sır değil ve bu altıgen karoların bir özellik olarak bu banyoda kullanılma şeklini seviyorum. Beyaz harçla birleştirilmiş lacivert fayanslar, mavi ve beyazı banyonuza getirmenin güzel ve etkili bir yoludur.

23. Bebek mavisi banyo

Peşinde olduğunuz daha ince ve yumuşak bir görünümse, daha açık ve daha ‘bebek’ bir mavi tonu kullanmayı deneyin. Dolapta bebek mavisi kullanılmış ve duvarlarda daha da açık mavi bir boya kullanılmıştır. Bu, banyoya gerçekten sakinleştirici ve rahatlatıcı bir his verir.

24. İlginç desenler

İlginç karışım ve eşleştirme paterni oyunu, banyonuzu benzersiz bir şekilde hayata geçirmek için gerçekten harika bir yöntem olabilir. Sessiz mavi desenli duvar kağıdı, açık mavi desenli abajur ile neredeyse çakışıyor. Ancak dolapların açık mavi blok rengi nedeniyle birlikte çok iyi çalışıyor gibi görünüyor.

25. Açık mavi özellikli duvar

İşte bir banyoya mükemmel miktarda mavi ekleyen başka bir özellik duvarı. Büyük ayna, alanı daha büyük ve daha açık gösterirken, bağımsız küvet, güzel açık mavi balıksırtı döşeli duvarın yanında bir inzivaya ve dinginliğe sahiptir.

26. Her yönden mavi

Bu banyoda mavi çok kullanılsa da, yine de yoğun desenli duvar kağıdıyla birlikte güzel bir şekilde çalışıyor. Dolap içindeki ve aynanın etrafındaki açık mavi blok rengi ile güzel bir uyum sağlar. Ayrıca havlu, döşeme ve tezgah üstündeki beyaz ayrıntılar, duvar kağıdındaki beyaz vurgularla mükemmel bir uyum sağlar.

27. Kentsel tarz

Koyu renkli ahşap, siyah armatürler ve temiz kenarlar kullanarak kentsel tarzda bir banyo elde edebilirsiniz. Bu renkler, sessiz mavi duvarlı bu banyoda gerçekten çok iyi çalışıyor! Yuvarlak ayna ve lavabo, banyoyu sıcak ve rahat hissettirirken, dolabın, duvarın ve paravan kapının düz kenarları banyoya kentsel bir hava katıyor.

28. Nötr tonlar

Mavi ve beyaz trendi elde etmek için her zaman büyük ve cesur olmak zorunda değilsiniz. Sadece nötr tonlar kullanarak banyonuzun her zaman zamansız görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu banyodaki fayans için seçilen mavi, nötr tonlu mavinin mükemmel bir örneğidir. Dolap ve taburenin beyaz ve doğal ahşap unsurları bunları ince maviyi tamamlıyor.

29. Mavi geliştirmeler

Bu banyoda dikkat edilmesi gereken bir başka muhteşem kiremitli duvar var, aynı zamanda diğer tasarım detayları da aynı derecede dikkat çekicidir. Harika üfleme mavi cam lavaboya ve büyük boy vazo, tuval boyama ve dekordaki mavinin ipuçlarına göz atın!

30. Şah Mat

Şah mat diyeceksin! Bu banyo tasarımı ile. Dama tahtası duvar her türlü ilginç ve güzeldir. Ve sade mavi zemin ve havluların yanı sıra minimal lavabo alanı, basit yuvarlak ayna ve basit lamba ile akıllıca eşleştirilmiştir.

31. Hafif mavi

Duvarlarda ince bir mavi kaplama ile banyonuza taze bir renk patlaması getiriyor. Mavi, beyaz lavabolara ve depolamaya izin veren bir aynaya sahip ahşap bir A-çerçeve tarzı armatürle eşleştirilir.

32. Japon mürekkebi boyama titreşimleri

Bu Japon esintili mürekkep boyama duvar resmi, bana mükemmel bir Bahar gününde bir zen bahçesinin en rahatlatıcı hislerini veriyor. Son derece minimalist ve sıfır telaşlı koyu metalik yüzeyleri seviyorum, böylece tüm gözler güzel görüntüde. Bu duş odasına adım attığımı ve bir ormandaymış gibi çok sakin ve topraklanmış hissettiğimi şimdiden hayal edebiliyorum!

33. Temel mavi

Temellere geri dönmek ve makyajınızın arkasına mavi bir sıçrama eklemek işinizi görecektir! Çarpıcı bir mermer lavabo, büyük yuvarlak ayna, siyah metal detaylar ve bir bitki derin maviyi dengeleyerek mekana yaşam ve yeşillik getiriyor.

34. Mavi havza

Bu kobalt mavisi yüzen havza cidden bir sanat eserine benziyor ve bana Pop Art / Andy Warhol’un cesur ifadesiyle his veriyor. Ayna, mavinin aynı tonu aynayı zarif bir şekilde çerçeveler ve bu alanı mükemmel bir uyum içinde başarıyla bir araya getirir!

35. Okyanusa adım atmak

Mavi ve beyazı düşündüğümde, denizi ve her şeyi denizcilikle ilgili hayal ediyorum ve bu duşa adım attığınızda kesinlikle bu hissi elde edebilirsiniz. İki alanı birbirine bağlamak için tasarımcı, genel tasarım hikayesinde mükemmel bir şekilde çalışan açık mavi tahtalarla bir özellikli zemin sergiliyor.

Bu nedenle, büyük bir banyo tadilatı yapmak istiyorsanız veya sadece bir parça boya eklemek için pazardaysanız, mekanınıza mavi tonlarını uygulamanın birçok farklı yolu vardır. Banyonuzu hayallerinizin okyanus kıyısındaki mesken gibi hissettirmek için maviyi nasıl kullanacaksınız?

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219