40 Bahçenizi Güzelleştirecek İlham Verici Üzüm Asması Fikirleri

Sonunda üzüm asmaları için bir seçim yaptınız. Tek gerekli olanın asmayı dikmek olduğunu ve inanılmaz bir üzüm paketine sahip olacağınızı düşünebilirsiniz. Öyle olmadığını söylemek güvenli mi? Yanlış, gerçeklerden daha fazla olamaz. Dikimden sonra süper üzüm yetiştirmenin en temel parçası budama üzüm asmalarıdır. Aynı şekilde, budama üzüm asmaları bu yıl inanılmaz bir toplanmam dışında, çok yorucu bir işçilik olduğundan şüpheleniyor olabilirsiniz, bu yüzden budama ihtiyacı nedir?

Budama olmadan inanılmaz bir topluluğunuz olduğunu iddia etmekten vazgeçmenin bir yolu yoktur, ancak üzüm miktarı veya kalitesi hakkında giderek daha fazla endişe duyduğunuzu söyler misiniz? Yakın zamanda üzüm geliştirmeye başlamış olan üzüm yetiştiricileri, budama işinin yalnızca bir çöp olduğunu düşündüğünden, budama işleminin yalnızca çöp olduğunu düşünebilir. Böyle bir karara varma şansınız büyük bir hata yapıyor ve büyük bir bedel ödemeniz gerekebilir.

Budama üzüm asmaları, bir önceki yıla göre aşırı kullanılmış dallar geliştirmek ve asmanın yeni gelişimine yardımcı olması nedeniyle temeldir. Asmanın düşünüldüğü her şeyin bırakılma şansı üzerine, çeşitli tomurcuklar ıssız olacak ve prensipte çok miktarda üzüm üretme kapasitesine sahip olacak. Yine de, bu doğru yöntem değildir, çünkü asmaya aşırı yük bindirirsiniz ve işlemde asıl kırılabilir. Üzüm kümeleri kendilerini tamamen beslemez. Yaşlanma prosedürü asma dallarının yardımı nedeniyle gerçekleşir. Kümelerin miktarı ne kadar kayda değerse, o kadar çok canlılık ve destek gerektirir. Grupların miktarının önemli olduğu ihtimalinin açık olması durumunda, asma doğal olarak tüm ürünlere yaşlanmak için yeterli canlılık göstermeyebilir.

Muhtemelen güzelleştirme için üzüm gruplarına sahip olup olmadığınızı düşünmeksizin, yine de iyi yaşlanma ihtimaline rağmen daha iyi görünecektir. Sebep, budama üzüm asmaları çok kritik. Budama üzüm asmaları önemini anladığınızda, bu sizin için bir sorun gibi görünmeyecek, bunun yerine bir zevk. Kritik olan şey, budama işleminde doğru yöntemle uzmanlık kazanmaktır. Üç yıl önce olabileceği için bir ton kalıcılığa ihtiyacınız var, asmalar doğal ürünler oluşturmaya başlıyor. Üzümlerin uzun bir süre boyunca gelişmesine izin verilmeli, bundan önceki bir veya iki yıl boyunca herhangi bir durumda, kök çerçevesinin güçlendirilmesine yardımcı olarak önemli budamaya başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com