40 Zarif Açık Tavanlı Ofisi Tasarım Fikirleri

Yani ofisinize asma tavan yapmaya karar verdiniz. Doğal ışığın daha iyi optimizasyonu, ısı yalıtımı sağlanması, hoş olmayan kabloların ve boruların gizlenmesi ve çalışma alanınızın sessiz kalması gibi sağlayabildiği tüm avantajları öğrendikten sonra, özel gereksinimlerinize en uygun karo tipini seçme zamanı .

Tavanınız için model seçme konusunda sınırsız olanaklar var. Bu gün karolar çok çeşitli malzemelerden üretilir ve beyaz renkten parlak renklere, pastel ve yansıtıcı malzemelere, özel olarak üretilen fayanslardan bahsetmeden pürüzsüz, sıva, metal ve tahtaya kadar çeşitli renk ve dokularda mevcuttur. farklı akustik özellikler. Bu çeşitlilik bolluğu ile doğru seçimi yapmak korkutucu olabilir.

Tavanınız için fayans seçme konusunda gitmenin en iyi yolu, onların sizin için nasıl çalışmasını istediğinize karar vermektir. Her bir karo, ofis ortamının farklı yönlerini geliştirmek için özel niteliklerle üretilmiştir, bu nedenle tavanın niteliklerini sizin avantajınıza kullanmadaki hedefleriniz konusunda net bir kez belirlediğinizde, doğru karo seçimini çok daha kolay hale getirmelisiniz.

Örneğin, ofis aydınlatmanızdaki ışığın parlamasını yaymakla ilgileniyorsanız, yüzeylere daha yumuşak bir parlaklık vermek için ‘çatlak cam’ tarzı bir yapıya sahip bir karo düşünebilirsiniz. Bunun aksine, ofis ortamında doğal ışık kullanımınızı optimize etmek istiyorsanız, ofis ortamına ışığı daha etkili yansıtacakları için, beyaz veya renkli yerine düz ve parlak beyaz olan karoları seçmelisiniz.

Bir asma tavan takma amacınız ventilasyonu arttırmaksa, sadece aydınlatma verimliliğini arttırmakla kalmayan, aynı zamanda serbest hava sirkülasyonu sağlayan açık hücreli bir tasarıma sahip, yumurta sandığı panjur fayansları gibi hafif, aerodinamik bir stil seçmelisiniz. Veya, belki de asma tavanınıza dinamik bir üç boyutlu görünüm vermek ister misiniz? Bu, üç boyutlu efektler oluşturmak için kabartmalı hafif açılan T-bar fayansları kullanılarak başarılabilir.

Cila, saten, mat, fırçalanmış süet ve yarı saydam, delikli, geri dönüştürülmüş ve akustik olarak mevcut olan tüm farklı karo çeşitleri ile, asma tavanlarınız için sanatsal bir mozaik stili oluşturmak için malzeme seçiminde yaratıcı olabilirsiniz örneğin, ışıklandırılmamış karolarla aydınlatılmış tasarım veya alternatif.

Herhangi bir ofis tadilatında olduğu gibi, asma tavan döşemelerinizin elde edilmesini istediğiniz efekte karar verdiğinizde, ihtiyaçlarınızın ve hedeflerinizin karşılandığından ve doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için asma tavandaki bir profesyonelle danışma ile hiçbir şey karşılaştırılmaz. Bugün mevcut harika karo ürünleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir