46 Oturma Odası Takımı İçin İnanılmaz İç Dekorasyon Fikirleri

  • Mobilya ,
  • oturma odası takımı,
  • koltuk modelleri,
  • salon takımı,
  • köşe koltuk,

Çoğu evin en yoğun kısmı olarak kabul edilebilecek alanlar oturma odalarıdır. Aynı zamanda bugün birçok ev için iyi veya kötü bir izlenim yaratan ana alanlar.

Bu nedenle, bu belirli alanların sadece sakinlere değil, ziyaretçilere de sıcak ve davetli olmaları için tasarımlar, süslemeler vb. İçin mükemmel şekilde planlanması ve yürütülmesi gerekir.

Konforlu fakat şık bir alıcı alanı süslemek için yapılabilecek çok şey var. Birincisi, mobilya düzenlemeleri yapmak genellikle işe yarar. En iyi odak noktasının nerede olduğunu belirleyin. Örneğin, bir piyanonuz varsa, mobilyanızın çevresini düzenlemek en iyisi olabilir ve bu da konukların dikkatini çekeceği yerdir.

Ayrıca, mobilyalarınızı kurma şeklinin karmaşık bir atmosfere yol açmayacağından emin olmalısınız. Sözde ‘kare olmayan açıların’ düzenlenmesi aynı zamanda mekana daha rahat bir his verilmesine neden olabilir.

Unutmayın, kullandığınız renk türünün sıcaklık seviyesini belirleyeceğini unutmayın. Seçtiğiniz gölgeler, insanları içeri davet edebilir veya onları rahatsız edebilir. Yeşil, rahatlamasının yanı sıra konuksever olduğu için güzel bir renktir. Hangi tonu kullanmaya karar verirseniz verin, halıyı ve seçilen dekoratif eşyaları tamamlaması gerektiğinden emin olmanız gerektiğini unutmayın.

Bazı heykelleri yerleştirmek kesinlikle evinizin estetik çekiciliğini artıracaktır. Mermer çeşidi olanlar en çok tavsiye edilenler ve küçüklerse en iyisi masa tablalarına yerleştirilmişlerdir. Figürinleriniz için herhangi bir temayı seçebilirsiniz, ancak en uygun olanı tanrılar, insanlar vb. Şeklinde oluşturulanlardır.

Heykel ve oyma yapmakla ilgilenmeyen insanlar, kabul alanını vurgulamak için lamba kullanmaya başvurabilirler. Sadece tasarımda benzersiz olanlar çekici olmayacak; ayrıca odadaki havaya eklemek için kullanılabilecek bir ışık sağlayabilirler. Sürekli yanan bir görünüm istiyorsanız, ampulün açık veya kapalı olmasına bakılmaksızın, minerallerden, parlatılmış taşlardan, vb. Yapılmış olanları kullanmayı deneyin.

Bölgenizin sadece sınırlı büyüklükte olması durumunda, hala daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Yapabileceğiniz şey, daha geniş bir alan illüzyonunu oluşturmak için duvara büyük bir ayna eklemek ve aynı zamanda daha fazla derinlik oluşturmaktır.

Alçak bir masa veya küçük bir tezgah gibi küçük parçaları yerleştirmek, çevreyi canlandırmaya yardımcı olabileceği için iyi bir fikirdir. Gazete ve dergileri küçük masaların altında saklayabilir veya üstüne vazo, bitki vb.

En iyi oturma odaları bu özelliklere sahiptir: rahat, ev gibi, çekici ve şık. Tarzınızın ve zevkinizin bir yansıması olabilir. Bunlar ayrıca mal sahibinin kendini ifade etmesinin formları da olabilir. Yukarıda belirtilen kurallara uymak kesinlikle misafir almak için iyi tasarlanmış bir yere sahip olmayı mümkün kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com