50+ Modern mutfak tasarımları – modern kır ve orta yüzyıl mutfak fikirleri

Sohbeti kolaylaştıran, misafirlere hitap eden ve aynı anda muhteşem görünen çok işlevli bir alan yaratın! son on yılda yemek pişirmek, eğlenmek ve dinlenmek için açık plan evleri benimsedi. Bu durumda, mutfağın evin merkezi haline gelmesi şaşırtıcı değil. Mutfağın sadece yemek yapmak için bir yer olduğu günler geride kaldı – artık sohbeti kolaylaştıran, misafirlere hitap eden ve aynı zamanda muhteşem görünen çok işlevli bir alan. Peki bunu akılda tutarak, konu modern bir mutfak tasarlamaya geldiğinde nereden başlayacaksınız?

En son trendler, en popüler modern mutfakların birkaç ayrıntıyı belirtmek için akıllı, gizli depolama, kalaylı ve tunç donanımı, açık raflar, eski dokunuşlar, ahşap kullanımı, renkli dolaplar ve zıt dokular içerdiğini ortaya koyuyor.

Ancak geç dönemlere ait gerçek öne çıkan iki farklı stil, modern ülke ve yüzyıl ortası tasarımlarıdır. Modern bir kır mutfağı, sıcaklık ve çirkinlik yayar. Dayanıklı ahşap banklar veya taş yüzeyler ve klasik mutfak dolabı ile eşleştirilmiş porselen lavabolar düşünün. Yüzyıl ortası modern mutfak tasarımı ipuçlarını renkli aletler , desenli tezgahlar ve retro aksesuarlar ve daha geleneksel unsurlarla eşleştirilmiş düz ön dolaplardan alıyor.

Bu tarzların en iyi yanı, her ikisinin de yapışma gücüne sahip olmasıdır. Modern bir ülke veya yüzyıl ortası modern tasarım kullanmak, size zamanın testinden geçecek bir mutfak bırakacaktır.

Yeni bir şeye hazırsanız, 50’den fazla modern mutfak tasarımını okuyun.

1. İlginç ışıklar

Tavandan pirinç fener benzeri ışıklar asarak modern mutfağınızda cesur bir ifade yaratın. Yüzyılın ortalarından ilham alan bu parçalar, bunun gibi tek renkli bir mutfakta muhteşem görünüyor. Çekmeceler ve dolaplardaki kulplar gibi mutfağın diğer bölümlerine de pirinç dokunuşları kolayca dahil edebilirsiniz.

2. Bir açıklama çalma

Yemekler mutfağın en unutulan bölümlerinden biridir, bu nedenle genellikle eski, modası geçmiş ve aşınmaya daha kötü görünürler. Ancak bu kesin bir istisnadır. Siyah, cesur ve bu yüzyılın ortası mutfağında büyük bir açıklama yapıyor. Bu görünümü yeniden yaratarak mutfağınızda oldukça etkileyici bir özellik parçası yaratabilirsiniz.

3. Modern kır mutfağı

Bu ışık dolu mutfak, modern bir çiftlik evi mutfağının tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir. Açıkta kalan orijinal ahşap kiriş ve asılı kahverengi ışıklar, doğru miktarda “eski” yi eklerken, kaygan mermer tezgah ve beyaz dolaplar bu alana pek çok “yeni” katıyor.

4. Karanlık dolaplar

Bir kır mutfağının sadece açık ve parlak olması gerekmez, aynı zamanda daha koyu tonları da içerebilir. Ve bu, bunu çok iyi yapıyor. Karanlık dolaplar, beyaz kare kiremitli duvara karşı harika görünüyor. Ve ahşap raf ve beyaz duvar kombinasyonu, mekanın aydınlık ve ferah görünmesini sağlar.

Mutfağınızı değiştirmek istiyorsanız mutfağınızı yenilemek için her zaman dolaplarınızı boyamaya bakabilirsiniz .

5. Beyaz üzerine gri

Modern ve temiz, kırsal tarzda güzel bir mutfak arıyorsanız, o zaman bu tasarımı geçemezsiniz. Gri, yıllarca seveceğiniz klasik bir renktir. Gri kiremitli duvar ve sevimli gri tabureleri seviyorum. Ve siyah unsurlar bu alanı biraz modern kılıyor.

6. Modern ahşap mutfak

Kereste, herhangi bir kır tarzı mutfakta önemli bir renktir. Ama hiç birden fazla ahşap tonunu birleştirmeyi düşündünüz mü? Bu mutfak var ve çok güzel görünüyor! Ahşabın tonları birlikte iyi çalışır çünkü daha koyu gölge soğukken daha açık ton sıcaktır. Ve birlikte mükemmel dengeyi yaratırlar.

7. Mermer ve hafif ahşap

Mermer, çoğu modern mutfağın önemli bir bileşenidir. Ancak tek bir blok rengi ile güzel görünmekle birlikte, bunun gibi yumuşak, hafif bir ahşap tonunun yanında çarpıcı görünüyor. Ve banktaki ahşap kaplar ve meyve kaseleri mekana karakter ve çirkinlik katıyor.

8. Kişisel parçalarla süsleyin

Bu mutfak, bazı arkadaşlarla bankta oturmak için davetkar bir yer gibi görünüyor. Ve bunun nedeni, onu böyle hissettiren kişisel unsurları bünyesinde barındırmasıdır. Örneğin, bankta neşe işareti, yüzen ahşap raflarda renkli kaseler ve duvarda küçük resim baskısı var. Alanınızdaki tüm farkı yaratan bu küçük dokunuşlardır.

Bu nedenle, mutfağınızı dekore etme zamanı geldiğinde, kendinizi daha çok hissettirmek için mekanınıza hangi unsurları ekleyebileceğinizi düşünün!

9. Mozaik karolar

Cesur bir açıklama yapmak istiyorsanız, o zaman her şeyi korkak fayanslarla yapın! Bu mavi-beyaz çiçekli çiniler, bu mutfaktaki gösteri durduruculardır. Ve güzel mavi detaylı dolaplarla mükemmel uyum sağlarlar. Tavan ışıkları, alanı bir orta yüzyıl kenarıyla süsleyerek, resmi ve süslü hissettiriyor.

10. Modern ada

Bu tipik mutfak adanız değil. Aslında, her zamanki adadan çok daha akıllı çünkü depolama alanı ve oturma odası içeriyor. Ve döşemeli gri tabureler, bu rahat kır tarzı alana zarafet katıyor.

11. Temiz mermer

Bundan daha modern olamaz! Mutfağınızın sofistike (ve pahalı) görünmesini istiyorsanız, mermerle dışarı çıkın. Lavabo bankta koyu gri seçenek var ve sonra daha açık gri-beyaz var – ben bu mutfak tasarımı taşın iki farklı kesimler nasıl kullandığını seviyorum Siçrama arkasında  . Birlikte çarpıcı görünüyorlar!

12. Mavi-yeşil dolaplar

Bir renk sıçramasını seviyorsanız, modern mutfağınızı beyaz ve yumuşak bırakmayın. Bir açıklama rengi seçin ve dolaplarınız için kullanın. Bu mavi-yeşil renk kesinlikle çok güzel ve bu alanı anında sakin ve rahatlatıcı hissettiriyor.

13. mavi üzerine mavi

Mavi senin işinse, onu iki farklı mavi tonuyla kapla. Yumuşak mavi ve lacivert mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Mesela bu odayı ele alalım. Dolaplarda lacivert kullanılmış , duvarlarda temel boya rengi olarak açık mavi kullanılmıştır .

14. Renkli patlamalarla beyaz

Öte yandan, tamamen beyaz bir mutfağı tercih ediyor ama biraz renk dokunuşu seviyorsanız, bu tasarım tam size göre olabilir. Az bakım gerektiren, yıllarca güzel görünecek ve farklı dekor türleriyle süsleyebileceğiniz bir şey tercih ediyorsanız, beyaz modern bir mutfak sizin için doğru seçimdir. Bu durumda, asılı ışıklar maviler, pembeler ve morlarla renkli patlamalar sağlar.

15. Karanlık ve huysuz

Tamamen siyah veya gri tarzı bir kabinle hayatın karanlık tarafına geçin. Bu, geniş bir mutfak alanında harika görünecek çok sofistike bir tasarım. Siyah bir tasarımı güzel göstermenin anahtarı, onu daha açık renklerle eşleştirmek (beyaz-gri sıçrama ve kareli karolara bakın) ve geniş pencerelerden odaya bol miktarda ışığın girmesine izin vermektir.

16. Metalik altın

Metalik altın özellikli bir tezgah ile mutfak tasarımınızı bir sonraki seviyeye taşıyın. Kabul etmeliyim ki, bu şimdiye kadarki en sevdiğim tasarım. Ben altın olan her şeyin enayisiyim ve bu mutfak benim için işi yapıyor! Altın cesur bir özellik parçası olsa da, beyaz dolap ve ahşap döşeme yığınları ile eşleştirildiği için fazla zorlayıcı hissetmiyor .

17. Temiz ve taze

İşleri basit ve sade tutmayı tercih ediyorsanız, bu mermer ve beyaz mutfak tasarımı tam size göre olabilir. Bu tarz hakkında sevdiğim şey, tek renk olmasına rağmen dolapların sıkıcı olmaktan çok uzak olması. Dolaplardaki oymalı detaylar onları benzersiz kılar!

18. Kırmızı bir pop

Modern mutfaklar bazen çok yumuşak veya tek renkli oldukları için kötü bir üne sahip olabilir. Ama bu alan farklı! Mutfak tasarımında oldukça basitken, öndeki kırmızı-turuncu sandalyeler odaya hayat ve renk katıyor.

19. Açık raflar

Dünyaya göstermek istediğiniz birkaç özel parçanız varsa, açık rafları düşünmeye değer. Şimdi, mutfağınızdaki her dolap için bunu yapmak zorunda değilsiniz. Gördüğünüz gibi, bu mutfakta bir açık dolap var, diğer ikisi kapalı. Bu, her iki dünyanın da en iyisinin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir – güzel eşyalarınızı bir tarafa sergileyin ve diğer taraftaki karışıklığınızı örtün!

20. Kullanışlı kasap bloğu

Kasap bloğu tezgahı, mutfağa kır evi tarzı bir his veren düşük maliyetli, basit bir tezgahtır. Bu durumda, bu çok modern beyaz-siyah mutfağı biraz daha çiftlik evi gibi hissettiriyor. Görünümünün yanı sıra, bir kasap bloğu gerçekten pratik bir eklentidir!

21. Koyu ahşap vurgular

Bir mutfakta koyu ahşap gördüğümde aklıma hemen kır evi tarzı bir ev gelir. Ve bu bir istisna değildir. Aslında, gördüğüm en güzel çiftlik evi mutfaklarından biri olduğunu düşünüyorum. Tüm beyaza hoş bir vurgu eklemek için ahşabın düşünceli bir şekilde yerleştirilme şeklini seviyorum

22. Baharat rafları

Mutfağınızda yedek bir köşeniz varsa, neden onu kullanışlı bir baharat rafına koymuyorsunuz? Bu üç parçalı raf, duvarda kolayca yüzer ve ihtiyaç duyabileceğiniz her baharata kolay erişim sağlar. Artık mutfak dolabının etrafında avlanmak yok – her şey elinizin altında!

23. Yeşil ada

Bunun gibi bir ifade adasıyla modern kır mutfağınıza renk katın. Güzel kahverengi deri sandalyeler ekleyerek daha da pratik hale getirin. Bu şekilde, mutfak tezgahınızın etrafında insanları ağırlayabilirsiniz!

24. Aşağı aydınlatma

Günümüz modern evlerinin önemli bir özelliği, bol miktarda aydınlatmaya ve genellikle işlevsel aydınlatmaya sahip olmalarıdır. Ve bu mutfak, aydınlatmanın mekanınızda nasıl bu kadar büyük bir fark yaratabileceğinin harika bir örneğidir. Adanın yukarısındaki basit aşağı aydınlatma, mutfağı tamamen aydınlatır. Bu, dolapların üst kısmındaki aydınlatma ve tezgaha bakan dolapların altındaki aydınlatma ile birleştirilir.

25. Vintage halı

Bunun gibi basit bir kilimin eklenmesi, modern mutfak alanınızı evinizin başka bir parçası olmaktan çıkararak muhteşem bir kır tarzı vaha haline getirebilir. Evet, vaha! Çünkü mutfağınızın sadece yemek yapmakla ilgili olması gerekmiyor. Aynı zamanda aile ve arkadaşlarla eğlenmek ve dinlenmekle ilgili olabilir.

26. Açık plan yaşam

Bugünün yeni evleri, açık plan yaşama izin verecek şekilde inşa edildi. Bu nedenle, mutfağınız söz konusu olduğunda, odanızın her yerinde tutarlı bir akışı nasıl koruyabileceğinizi düşünmek önemlidir. Tezgahınıza tabureler ekleyerek ve birçok alanda tutarlı tasarım stilleri kullanarak mutfağınızın açık plan yaşamınıza uymasını sağlayın.

27. Karanlık tezgah

Karanlık bir tezgah, mutfağınızın daha modern görünmesini sağlamanın kesin bir yoludur. Ancak biraz karakter örmek için, bunun gibi dokusu ve damarlı bir tezgahı seçin!

28. Küçük modern mutfak

Modern country tarzını her büyüklükteki mutfak alanında mükemmelleştirebilirsiniz. Bu mutfak tüm önemli unsurları içerir. İlk başta fark etmemiş olabilirsiniz çünkü hepsi aynı renkte ama bu mutfakta çok şey oluyor. Render, fayanslar, dekoratif arşitravlar, ahşap zeminler ve mermer – ancak işe yarıyor çünkü gözleriniz hemen altın kolye ışıklarına çekiliyor.

29. Duvar lambaları

Tüm aydınlatma türlerinin değeri olsa da, duvar lambaları genellikle göz ardı edilir. Büyük bir mutfak alanınız varsa, onu aydınlatmak için bol miktarda aydınlatma eklemeniz gerekir. Ve bunu yapmanın bir yolu, duvarınızdaki her boş alana bol miktarda ışık yerleştirmektir.

30. Çiftlik evi lavabosu

Porselen lavabo, kır tarzı mutfakların temel dayanağıdır. Ancak mutfağınızı modern yapmanız, lavaboyu değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bir porselen lavaboya yapıştırın, ancak onu 21. yüzyıla getirmek için pirinç musluk gibi modern dokunuşlar ekleyin.

31. Paslanmaz çelik mutfak

Mutfakta paslanmaz çeliği düşündüğünüzde, muhtemelen tezgahlardan veya cihazlardan bahsettiğimi düşünüyorsunuz. Ama demek istediğim, yerden tavana dolaplı ultra modern paslanmaz çelik bir mutfak.

32. Terrazzo mutfak

Evinizde hiçbir şey burada gördüğünüz gibi zeminde, duvarlarda ve hatta mutfak dolaplarında mozaik kullanımı kadar modern çığlık atmaz.

33. Herkese yer

Kır tarzı mutfakları düşündüğünüzde, muhtemelen masanın etrafında bol miktarda insan, bir rosto yemeği ve iyi bir şişe kırmızı aklınıza gelir. Ya da en azından ben yaparım! Ama bu resmi bu kadar mükemmel yapan şey mutfağın tarzı ya da dekor değil, masanın etrafında toplanan insanlar.

Bu nedenle, modern kır mutfağınızı tasarlarken, herkese yer açmak için alana olabildiğince fazla oturma alanı nasıl ekleyebileceğinizi düşünün!

Başka fikirler mi arıyorsunuz? Biz başka koyduk 100 mutfak fikirleri mutfak tasarımının her türlü kapsayan sizin için bir araya.

34. Beyaz ahşap tabureler

Bu ev olabildiğince modern. Ama mutfakta gerçekten sevdiğim şey beyaz ahşap taburelerin eklenmesi. Doğal veya boyalı ahşap dokunuşlar, çok şık ve cilalı bir alanda daha karanlık bir alana evsizlik unsuru ekler.

35. Küçük modern mutfak

Bu mutfak çok güzel! Küçük olmasına rağmen, pencere koltuğunun yanına akıllıca yerleştirilmiş muhteşem dört kişilik yuvarlak masa da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi barındırır. Bohem tarzı, masadaki rattan kilim ve servis altlıklarıyla bütünleştirilirken, ışıklar ipuçlarını yüzyıl ortası tasarımından alıyor.

36. Ismarlama mutfak tasarımı

Mutfağınızda hangi şekli kullanmanız gerektiğine dair kesin ve hızlı bir kural olmadığından, denemeniz için yer var! İki dışkıya izin vermek için sonunda bir tezgah olarak uzanan, yüzyılın ortasından ilham alan güzel bir ahşap parçası. Mutfağınızı gerçekten eşsiz kılan bu tür parçalardır. Bu nedenle, modern mutfak tasarımınızı hayal ederken, önceden sevilen özel veya klasik parçaları düşünün.

37. Duvar sanatı

Duvar sanatını sadece oturma odası, koridor veya yatak odaları ile sınırlı bırakmak zorunda değilsiniz. Neden en sevdiğiniz tasarım parçasını mutfağın merkezine eklemiyorsunuz?

38. Funky aydınlatma

Aydınlatma her mutfakta bir zorunluluktur – peki mavi ışık tonları? Evet lütfen! Neredeyse bembeyaz bu modern mutfakta bu güzellikler öne çıkıyor. Tarza tamamen farklı bir boyut katmalarını seviyorum. Ve beyaz dolapların altındaki muhteşem şerit aydınlatmaya bir göz atın. Bu sadece güzel görünmekle kalmayıp yemek pişirirken de çok pratik olan harika bir eklentidir!

39. Yüzyıl ortası modern mutfak

Bu güzellikler, yüzyıl ortası tasarımının ayırt edici özellikleridir. Sarkıt lambalarda yanlış gidemezsiniz çünkü hemen hemen her stille iyi görünürler. Işıkların yapısına ve dolaplardaki donanımlara pirincin oda boyunca nasıl entegre edildiğini seviyorum.

40. Modern mutfak renkleri

Günümüzde insanlar mutfak renkleriyle daha maceralı hale geliyor. Parlak tonlardan pastellere ve aradaki her şeye.

41. Zarif ve taze

Bu muhteşem kır mutfağı, sofistike ve rahatlamanın doğru dengesini sağlar. Tapware, dolap donanımı ve aydınlatmanın altın detayları kadınsı bir dokunuş katıyor ve taş tezgah, mekanın çok yetişkin görünmesini sağlıyor. Ayrıca simetri ve oda için başka bir derinlik seviyesi yaratan farklı siyah pencere çerçevelerini de seviyorum.

42. Gaz sobası

Gaz, uzun zamandır kır tarzı evler için tercih edilen soba olmuştur. Diğer ocak türlerine göre daha iyi pişirme kontrolü sağlar. Bir alevin ısınması veya soğuması için herhangi bir zaman gerekmediğinden, gaz brülörleri anında ısı değişikliklerine izin verir, bu da bir ziyafet pişirmek için uygundur! Sadece bu değil, aynı zamanda gaz sobaları dayanıklı, uygun maliyetli ve tencere dostudur. Öyleyse , zamana karşı dayanıklı bir cihaz istiyorsanız , modern kır mutfağınıza bunlardan birini dahil etmeyi düşünün!

43. Modern klasik mutfak

Geçmiş zamanlara selam veren ancak yine de zamana ayak uydurmak isteyen bir şey istiyorsanız. İlham almak için bu mutfağa bir göz atın. Hafif, orta yüzyıl yemek sandalyelerinde ve renkli dolaplarda rattan kullanıyor.

44. Rattan tabureler

Bu mutfak, kıyı ve kır tarzının bir karışımıdır. Tamamen beyaz zemin çok hafif, ferah ve havadar görünüyor. Ve rattan tabureler mekana bir sıcaklık katarak ev gibi hissettiriyor.

45. Renkli mutfak tasarımı

Bu nedenle, beyaz veya siyah temelden başka bir renk eklemeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ama belki bu resim sizi bir adım daha ileri götürüp mutfağınıza birden fazla renk ve desen getirmeye teşvik edebilir.

46.Modern siyah ve mermer mutfak

Şık ve modern bir tasarım için bu mutfağın ötesine bakamazsınız. Ahşap, siyah ve mermer çok farklı unsurlar olsa da, mükemmel bir uyum sağlarlar. Siyahın tasarım boyunca – mermerde ve çalışma alanında – tutarlılığını seviyorum.

47. Ahşap kaplama dolabı

Bu, bir açıklama yapmak için kaplamadaki hem rengi hem de deseni kullanan muhteşem bir modern tasarımdır.

48. Yeşil balık pulu sıçrama

Bu, sıcak ve davetkar bir mutfak yaratmak için yüzyılın ortası ve Scandi’nin güzel bir uyarlamasıdır. Sanat eseri ile eşleşen yeşil sıçrama karoları , odaya bol miktarda renk getiriyor.

49. Cilalı beton mutfak zemini

Evinize cilalı bir beton zemin eklemek, anında modern bir endüstriyel his katar ve mutfağınız için yaptığınız diğer seçimlerle gerçekten esnek olmanızı sağlar.

50. Özellik ışıkları

Şanslı son, bu güzel modern ve orta yüzyıl tarzı mutfak. Bu alan gerçekten ikisinin bir karışımı. Yüzyıl ortası tasarımı, adanın bacaklarındaki yeşil sarkıt ışıklar, duvar lambaları ve pirinç dokunuşlarla birleştirilmiştir. Ve kırsal tarz, büyük yuvarlak koyu ahşap ada ve tepedeki sevimli doğal taş vazolar ile devreye giriyor!

Bu modern mutfak tasarımları hakkında ne düşündünüz? Mutfağınızda hangilerini deneyeceğinizi bilmek isterim. Belki bir miktar orta yüzyıl aydınlatması ekleyeceksiniz veya belki de kırsal tarzdaki ahşaplarla dışarı çıkacaksınız.

Yorum yap ve bana en büyük paket servisinin ne olduğunu ve mutfağını nasıl tasarlayacağını söyle!

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219