50 Renkli Salon Fikirleri

Renkli oturma odaları hakkında çok fazla kombinasyon ve olası sonuçlar, değil mi? Bu doğru, ama doğru danışmanlık ve ruh hali ile bazı veya bol renklerle harikalar yapabilirsiniz.

Bekle, “doğru ruh hali”? Bununla ne demek istiyoruz?

  • oturma odasi dizayni,
    kucuk oturma odasi dizaynlari,
    misafir odası dizayn,
    küçük oturma odası dizaynı,
  • DEKORATİF YASTIKLAR,FARKLI RENKLERDE OTURMA ODASI, KANEPELER ,SICAK ATMOSFERE SAHİP OTURMA ODALARI,

Herhangi bir ev dekor stili ve fikri için, zihninizi serbest bırakmak zorunda kalacaksınız. Ve kapalı mekan vahası yaratmanıza yardımcı olmak için hayal gücünün sihrini çalıştırmasına izin verin. Sadece bu şekilde davanız için mükemmel sonucu yaratabileceksiniz!

Danışmanlık kısmına gelince, bu bize kalmış! Doğru yapmak için sürekli olarak ev dekorunuza uygulamak için size tavsiye, ipucu ve püf noktaları vereceğiz. Ve sadece oturma odası fikirlerinde değil, kelimenin tam anlamıyla evinizin dekorasyonuyla ilgili her şeyde.

Ama şimdilik bugünün konusuna sadık kalalım. Ev dekorunuzda renkleri kullanmayı sever misiniz? Bu oldukça önemli. Çoğu zaman insanlar ev dekorasyonu söz konusu olduğunda renkleri yanlış şekilde kullanmazlar. Hangi kombinasyonların en uygun olanları olduğu gerçekten tartışmalıdır. Bu tür kararlar vermekte kaybolmuş gibi görünüyor musunuz? Renkli bir oturma odası için 50 fikirle ihtiyacınız olan ilhamı alın .

İlham almak için renkli oturma odası fikirleri
Peki, aşırıya kaçmadan renkli bir oturma odasına sahip olmak için kullanabileceğiniz en iyi kombinasyonlar ve fikirler nelerdir? Okumaya devam edin ve öğreneceksiniz!

Mobilyada çeşitli renkler
Bu stille başlamak için oturma odanıza kanepeler ve farklı renklerde koltuklar yerleştirebilirsiniz. Örneğin, bu durumda sarı kanepenin koltukların turuncu ve turkuaz tonlarına ne kadar mükemmel uyduğunu görün. Biraz uyum sağlamak için, koltukla aynı gölgeye ait yuvarlak bir halı detayını görebilirsiniz. Böyle bir odaya girer girmez elde edeceğiniz hava kesinlikle genç ve enerji dolu.

renkli oturma odası fikirleri

Ayrıca turkuaz ve açık gri gibi daha yumuşak tonlarla da çalabilirsiniz. Pastel tonlar, cesur renkleri çok sevmeyenler için mükemmeldir, ancak yine de oturma odasında biraz enerji fikrini sevenler için mükemmeldir.

renkli oturma odaları 3 fikirler

Açıklama mobilyalarına odaklanma
oturma odasında engelleme renk

Birkaç mobilya parçasını sakin tonlar veya hatta cesur olanlar yerleştirmek yerine, bunu yapabilirsiniz. Üzerinde birçok desen ve baskı bulunan bazı ifade parçaları seçin. Bunlar, odanızın odak noktası olacak, insanların en çok dikkat edecekleri kısım.

duvar sanat dekorasyonu ile renkli oturma odası

Sehpa da bu desene katılabilir. Yukarıdaki örnekte, renkli bir cennet oluşturmak için kaç farklı renk ve desenin oturma odasının geri kalanıyla eşleştiğini görebilirsiniz.

mor ve yeşil renkler

Başka bir seçenek, burada olduğu gibi sadece bir mobilya parçası üzerinde kalın bir renge sahip olmaktır. Osmanlı, bu durumda her şeyden kolayca ayrıldığı için odak noktasıdır. Oldukça dikkat çekici ve bu oturma odasına girerken kesinlikle dikkat çekiyor.

Tarafsız bir arka plan için gidin
Bekle, burada coloful oturma odalarından bahsetmiyoruz mu? Öyleyse neden bu durumda tarafsızlıktan bahsediyoruz?

Aslında, nötr renkler renkli dekorda çok yararlı ve etkili olabilir. Bunları arka plan tuvaliniz olarak kullanabilir ve daha sonra oturma odası öğelerinizin geri kalanıyla istediğiniz her rengi katmanlayabilirsiniz. Örneğin burada bu fikrin nasıl mükemmel bir şekilde uygulandığını görebilirsiniz. Nötr duvar rengi, hangi renklerin seçileceği ve hangi parçaların odaklanacağı konusunda sınırsız seçenekler sunar. Bu, Chartreuse sandalyelerini çekirdeğine yerleştiren güzel ev dekorudur.

Chartreuse sandalye ile renkli oturma odası

Durum ve kişisel tercihler ne olursa olsun, renkli oturma odaları için bu iç tasarım fikirleri şaşırtıcı! Oluşturdukları atmosfer sıcak ve ekstra dost, ev sahipleri ve misafirler için rahat hale getiriyor. Zemin veya duvarlar gibi tek renkli bir tuvalle oynayabilirsiniz. Ve sonra mobilya veya dekoratif malzemelerle ekstra renkler ekleyin.

clolorful oturma odaları 13 fikirler

renkli oturma odaları 24 fikirler

renkli yastıklar ve oturma odasında PIN halı

Renkli yastıklar ve pembe renkli bir halı bu oturma odasında inanılmaz bir düzen yaratıyor. Arka plan her zamanki gibi nötr, gördüğünüz gibi. Donuk görünüyor mu? Tabii ki değil! Bu yüzden nötr, renkli oturma odaları söz konusu olduğunda hala gitmenin bir yoludur, unutmayın!

Veya nötr mobilya parçalarını seçin
Diğer yöne de gidebilirsiniz. Mobilya için nötr renkler seçin ve duvarlarda ve dekorasyonlarda renkli detaylarla oynayın. Her iki durumda da sonuç şaşırtıcı olacak, ama bunun nasıl görüneceğini görelim.

ülke renkli oturma odaları

Bunun gibi renkli oturma odaları hala harika. Her iki tarafta beyaz kanepe ve ayaklar görüyor musunuz? Odanın geri kalanına istediğiniz rengi yerleştirmenize izin veren nötr bir gölgeye sahiptirler. Burada fikir, biraz renklendirmek için duvarınıza renkli yastıklar ve dekoratif şeyler yerleştirmeyi temsil ediyor. Yine de, bu ince. İlham alabileceğiniz başka durumlar da var.

pembe renkli oturma odası

Mesela bunun gibi. Buradaki renkler daha cesur ve göz alıcı. Renkli oturma odaları ile ilgili aradığınız şey buysa, o zaman gitmelisiniz!

Duvarlarda derin renkler
Daha özel ve fark edilir bir şeye sahip olmaya ne dersiniz? Evet bu doğru! Duvarlardaki kalın renkler bunu başarmak için ideal bir yoldur. Gördüğünüz gibi, bu oturma odasında masmavi hakimdir. Diğer unsurları güzel bir şekilde kaplar, böylece onu daha rahat ve sıkı bir şekilde yapar.

renkli oturma odasında derin mavi duvar

Başka bir örnek şudur. Patricia Urquiola’nın oturma odası . Şaşırtıcı bir şekilde ferahlatıcı ve rahatlatıcı bir his veren renklerle doludur. Sağdaki büyük fotoğraf aynı zamanda alan açıklığı sunuyor ve koyu renkli duvarın monotonluğunu kırmaya hizmet ediyor.

renkli çiçek salon 2 fikirler

Aynı tonlar
Şaşırtan renkli oturma odaları için genel bir kural aynı tonlara sadık kalmaktır. Burada dikkatli ol. Aynı renklerden değil, aynı renklerden bahsediyoruz. Aşağıdaki aydınlatıcı bir örnek.

mercan renkli oturma odası

Bu mercan, taze ve davetkar bir oturma odası. Bu durumda şeftali tonlarının baskın olduğuna, bazı noktalarda kahverengi ve pembe haşhaş olduğuna dikkat edin. Buradaki temel renkler, iç mimarların dediği gibi üçün sihirli sayısını geçmiyor. Ve herkesin seveceği rahatlatıcı bir atmosfer yaratırlar.

mavi ve gri tonları

Başka bir seçenek, yukarıdaki bu örnekte olduğu gibi daha soğuk tonları tercih etmektir. Monotonluğu renklendiren ve geri kalanıyla iyi birleşen gri tonlarının yanı sıra farklı mavi tonları görülebilir.

Herhangi bir şeyi birleştirin
Bunu yapamayacağını kim söyledi? Bu gibi durumlarda bile, oturma odası en sevdiğiniz parçaları içerdiği sürece göze çok davetkar ve hoş görünebilir. Ve doğru yere yerleştirilirler.

bohem renkli oturma odası tasarımları

Bu bohem renkli dekore edilmiş oturma odası örneğinde olduğu gibi!

modern bohem renkli oturma odası fikirleri

Ya da mekanı enerji ve mutlulukla dolduran renklerle dolu bu modern bohem tasarımda.

oturma odasında cesur renkler ve desenler

Neşeli renk havuzları, bu oturma odasının nötr arka planına karşı şarkı söylüyor. Not: Bu Rita Konig dekore edilmiş bir oturma odasıdır.

Renkler tasarımın çarpıcı görünmesini sağlar! Oturma odanız büyük ya da küçük olsun, her durumda odayı modern ve daha davetkar hale getirir. Mobilyalarda veya duvarlarda renkleri kullanabilirsiniz. Her iki durumda da eviniz herkesin olmak isteyeceği renkli bir yuvaya dönüştürülecek!

farklı desenleri ile ev dekorasyonu

Renkli desenler kullanın
renkli çiçek salon fikirleri

Harika renkler ve çiçek, bahar tarzı burada inanılmaz bir oturma odası yaratır. Perdelerdeki, yastıklardaki ve koltuklardaki desenler vintage bir stil veriyor. Öte yandan renkli kelebekler duvarda atmosfere daha fazla enerji katan bir tablo olarak görülebilir.

renkli oturma odaları 11 fikirler

Cesur ve parlak renkler ile birlikte bazı duvar sanatı dekoru. Desenler oturma odasına daha modern bir dokunuş ve vibe verir. Kesinlikle denemeye değer bir şey.

mavi ve sarı renkli oturma odaları

Desenlerinizi yastık gibi küçük detaylarda bile seçebilirsiniz. Bu sahil tarzı güzel ve sahilde rahatlama hissine benziyor.

mavi ve sarı renkli oturma odası 15 fikirler

Ayrıca yastıklarda kullanılan desenler. Burada bahsetmeye değer başka bir nokta, merkezi parçaya uyan sarı detaylardır. En sevdiğiniz renklerin serpintileri bu durumda anahtardır. Akıllıca kullan.

Çizgili de iyi çalışır. Oturma odanıza hareket verin ve canlı görünmesini sağlayın.

oturma odasında fuşya ve yeşil renkler

Hiç duvar kağıdını düşündünüz mü? Sizin için doğru olanı bulmak için farklı stillere ve renklere girerler. Tamamen onaylıyoruz!

Bazı final sözleri
Renkli fikirler harika! Bir oturma odasına renk eklemek, ona yeni bir yaşam süresi sağlamak için kesinlikle harika ve akıllı bir yoldur. Bu örneklerle, büyük olasılıkla böyle bir oturma odasına sahip olmak isteyeceksiniz. Renkler parlak, bazıları daha cesur, ancak her türlü oturma odasını tamamen farklı gösterebilirler!

Gördüğünüz gibi gerçekten istediğiniz her şeyi seçebilirsiniz. Sadece hayal gücünüzün akmasına izin verin ve her şey çok daha kolay olacak. Zaten renkli bir oturma odanız var mı? Kullandığınız ve çalıştığınız bir şey hakkındaki yorumlarda bize bildirin. Ya da yapmazsanız, bu fikirler hakkındaki düşüncelerinizi dile getirin! Mutlu dekorasyon

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219