600 ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ MODELLERİ

ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ

  • Modern asma tavan modelleri
  • oturma odası asma tavan modelleri
  • 2019 asma tavan modelleri

Asma tavan modelleri Daha önceleri, ev dekorasyonu yapılırken tavanlar dekorasyona dâhil edilmez ve öylece kullanılırdı. Son yıllarda dekorasyon ürünlerinin çeşitlilik kazanması ile mekân içlerindeki tavanlar da dekore edilmeye başlanmış ve tavan kaplama işlemleri popülerlik kazanmıştır. Mekânların tavanlarına hoş bir görüntü katan ve görsel açıdan farklılıkların oluşmasını sağlayan en önemli dekorasyon ürünü asma tavan çeşitleri olmaktadır. Tavanlarında farklı ışıklandırmaları gerçekleştirmek ve estetik açıdan ev ile bir bütün olacak görüntüyü elde etmek için asma tavanlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Asma tavan çeşitleri uygulaması yapılan alanlara sadece görsel güzellik katmaz çünkü aynı zamanda bu ürünler işlevseldir. Işık ve ses yalıtımı amaçları ile de kullanılmaktadırlar. Asma tavan modelleri uygulanan tavanlara, üst katlardan ses gelmesinin önüne geçilir ve gürültü kirliliğine engel olur. Dolayısı ile uygulama yapılan alanda, seslerin daha net anlaşılması sağlanır.

Asma tavan modelleri, üretimde kullanılan malzemelerin içeriğine ve tasarımda gerçekleştirilen çalışmalara göre farklılıklar göstermektedir. Dolayısı ile her bütçeye uygun olan asma tavan çeşitleri bulunmaktadır. Bu asma tavan çeşitleri şunlardır:

  • Karolam asma tavan
  • Taşyünü asma tavan
  • Alüminyum asma tavan
  • Alçıpan asma tavan
  • Vektörel asma tavan
  • Metal asma tavan
  • Akustik asma tavan

Bu birbirinden farklı asma tavan modelleri, uygulama yapılacak olan alanların farklılıklarına göre tercih edilmektedir.

Asma Tavan Uygulamaları

Asma tavan kaplama işlemleri, birbirinden farklı sebeplerle mekân içlerindeki tavanlara uygulanır. İnsanlar daha hoş bir tavan görüntüsü için, farklı ışıklandırmalar için, tavanda yapılan diğer uygulamalara ait olan malzemelerin gizlenmesi ve dışarıdan görünmemesi için ya da ses ve ışık yalıtım için tavan modelleri uygulamasına başvurur.

Alçıpan asma tavan, günümüzde en çok bilinen ve kullanılan bir asma tavan çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu uygulamada kullanılan malzemelerin ağırlığı düşüktür ve dolayısı ile depreme karşı dayanıklı; risksizdir. Bu sebeple dünyada kullanımı da oldukça yaygındır. Alçıpan asma tavanların sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise neme dayanıklı olmasıdır. Bu sebeple, nemin ve sıcaklığın fazla olduğu yerlerde uygulaması daha yaygındır. Ayrıca fiber katkı özelliği taşıdığı için alçıpan asma tavan modelleri yangına karşı dayanıklıdır, bu sebeple uygulamanın gerçekleştirildiği alanlarda yangın çıkması durumunda, alanın tahliye edilmesi için zaman kazanılır.

Metal asma tavan kaplama uygulamaları, ses ve ışık yalıtımı sağladığı için çoğunlukla tercih edilmektedir. Bu özelliği nedeni ile konutlardan ziyade daha çok, ışık ve ses yalıtımı yapılması ihtiyacı olan hastane, okul gibi binalarda kullanılır. Temizlenmesi de kolaydır ve insan sağlığına, bakteri üremesine engel olduğu için yararlıdır. Hafif oluşu ev kolay uygulanabilir oluşu da metal asma tavanın tercih edilmesinde etkendir.

Akustik asma tavan çeşitleri, akustiğin önem taşıdığı yerlerde kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere, uygulama yapılan alanda akustiğin düzenlenmesi sağlanır, sesin yankı yapmasının önüne geçilir. Uygulama ve montaj süresi oldukça kısadır.

Asma Tavan Çeşitlerinin Özellikleri

Asma tavan kaplama çeşitleri, farklı özellikleri sebebi ile kapalı alanların tavanlarına uygulanır ve ana tavana çeşitli malzemelerin monte edilmesi ile gerçekleştirilir. Asma tavan modelleri tavanda yapılan elektrik işlerinin, sıhhi tesisatın, havalandırma işlemlerinin, yangın alarmlarının neden olduğu dağınık görüntünün gizlenmesini sağlar ve bu işlemler için bir platform oluşmasını sağlar. Aynı zamanda, uygulama yapılacak mekânda temiz hava kanalı oluşmasını sağlar.

 Asma tavan çeşitleri, metal, alüminyum, alçı levha, fayans, laminat gibi malzemelerden üretilebilmektedir. Bu malzemelerden üretilen asma tavan modelleri, asma tavan uygulamasının gerçekleştirileceği alanın özelliklerine ve müşterinin beklentilerine göre değişmektedir. Bir asma tavan uygulaması için birçok neden karar etki etmektedir. Hangi asma tavan kaplama yapılacağı, uygulamanın gerçekleştirilmek istenme nedenine göre şekil almaktadır. Genellikle, bu uygulamalar bireysel konutlarda görsel ve estetik bir güzellik katması nedeni ile tercih edilir. Böylelikle yaşam alanları, daha hoş ve şık bir görünüme ulaşır. Bu uygulamalar yalnızca bireysel konutlarda değil, halkla açık olan; hastane, okul, kütüphane, kamu binaları, özel hastane, endüstri kuruluşları, işyeri gibi yerlerde de sıklıkla kullanılır. Yangına dayanıklı oluşu, sesi ve akustiği düzenlemesi, bakteri üremesine engel olması ve yapılan tesisatların gizlenmesini sağlaması açısından tercih edilmektedir.

Büyüleyici Modern Yatak Odaları

Modern Yatak Odaları Bir yatak odası mobilyaları seçerken, buranın tamamen rahatlamak, sakin olmak ve günlük kaygılarınızı unutmak istediğiniz bir yer olduğunu unutmamalısınız. Gelen yatak odasında sen mutlu ve rahat yapan her şeyi var, bu yüzden de onu süslemek için dikkatli olmalıdır.

Duvarlar ve mobilyalar için daha açık tonları seçin, çamurlu tonlardan ve koyu renklerden kaçının. Romantizmi seviyorsanız, kendinizi rahat hissedeceğiniz beyaz bir renk seçin. Her zaman başka renklerdeki süslemeler ekleyebilir veya yalnızca parlak renkte çarşaflar koyabilirsiniz. Dramatik siyah, kırmızı ve diğer cesur renklerden kaçının, böylece rahatsızlık duymazsınız. Ayrıca, kaliteli ve iyi bir rüya görmek için kaliteli bir yatak seçin. Küçük yatak odasında, sadece bir yatak ve dolap olsa bile, sadece gerekli olanı koyun. En önemli şey yatak odanızda kendinizi rahat ve güvende hissetmek. Yatak odası süslemek için nispeten kolaydır. Temel eleman bir yataktır ve bir dolap ve muhtemelen bir komidin bulunmalıdır. Ancak küçük ayrıntılarla, yatak odasının görünümünü zenginleştirebilir ve onu dinlenip rahatlayacağınız evin en çok arzu edilen köşesi haline getirebilirsiniz.

30+ İlham Verici Modern Oturma Odası Dekor Fikirleri

Hepimizin toplandığı, aynı şekilde oynadığımız gülüşlerin olduğu mekan da kesinlikle oturma odası. Bir rezidansın odak noktası, mutfak alanı ve aynı şekilde yatak alanı arasındaki konumu, tamamen uyanık bir merkez olarak hizmet eder ve sabah uyandırmalarından çalışma sonrası akşamlara kadar ziyaretçileri çeker.

Günümüzde bu elli modern oturma odası, çeşitli alt tabaka ve tasarımlarda gerginlik göstermektedir. Çağdaş mobilyaları kübik bir halı çevresinde ortalayın.

Oturma duvar yüzeyleri ile ata binen somut bir somut cennet oluşturun. Metalik yayan renkli saatler ile ileriye doğru gidin. Bu elli çağdaş oturma odasını örnek olarak kullanarak salonunuzu yaratıcı bir biçimde biçimlendirin.

Oturma odaları, konukların rahatı yanı sıra rahatlama min. Yine de bir Modern Oturma Odasının, en üstteki tasarımcı gibi muhteşem işi başarmak için ek bir girişime ihtiyacı var.

Aynı şekilde gölgelerin yanı sıra, harmanlama modellerinden dehşet duymamanız gibi katı olmanız gerekebilir. Ancak, kişisel tarzınıza orijinal kalmak için sık sık önemlidir.

En etkili salon fikirlerini aşan üst düzey tasarımcılardan seçtik ve ayrıca ötesinde, bir salonun standart klişesini doğrudan öneri sağlayan akıllıca döşenmiş stil oda alanına dönüştürüyorlar.

En İyi Modern Salon Tasarımları

Modern Salon Mobilya Fikirleri

Oturma Odası İçin Modern Tabureler

Stayaşam alanı, geleneksel materyallerin ve desenlerin bir karışımını içerir. Karşılık gelen gölgelerdeki pencere tedavileri, ışıkla doldurulmuş alana denge oluşturur.

Modern Oturma Odası Kanepe

Beyaz duvar yüzey alanları ve çağdaş mobilyalar bu oturma odasına temiz ve geleneksel bir his verir. Dalgaların karaya attığı odun ve aynı zamanda bitki kullanarak doğal ortamlar dış mekânı içeriye getirir.

Modern Salon Aksesuarları

Sanat lideri Virginia Lebermann’ın Marfa’daki evinde Minotti’nin tarafsız bir koltuğu, Axel Vervoordt’ın beyaz koltuğu ve bir John Derian döşeme lambası (ön plan) var. Resim Charlotte Culot’a ait.

Modern Gündelik Oturma Odası

Geliştirici Piet Advantage ve tasarımcı Jennifer Schmidt, açık tonlarda ahşap yanı sıra gri, beyaz ve ahşap bir plana sahip bir Washington, DC çatı alanını değiştirdi. Gri kadife sandalyeler içeren belirgin vurgular, açık yere tutku içerir.

Modern Oturma Odası Kanepe

Windsor Terrace, Brooklyn’deki bir Brooklyn kınamak, Workshop Four New York için Soraya Shah’ın kumaşıyla döşenmiş ABC Rug & Residence’dan bir kanepe sunmaktadır.

Ev Dekorasyonu Fikirleri Salon Modern

Bir Gramercy Park evi için, geliştirici Bennett Leifer, bir Sabina Fay Braxton kadifeinde bir perdeyi destekledi ve ayrıca Stark bir kadife ile kaplanmış De Gournay tarafından oyulmuş ahşap dirsek sandalye grubunu seçti.

Modern Tarzda Oturma Odası

Tasarımcı Luís Bernardo Brito e Abreu, akrabasının yaratıcı denizcilik geçmişini göstermek için São Miguel evini yeniledi.

Salon İçin Modern Mobilya Tasarımları

Resim Kaynağı : thespruce.com

Konforlu mobilyalar, yatıştırıcı bir kombinasyon ve dikkat çekici bir merkez parçası olan bir yerle ilgili neyi sevindirmiyor? Raven Inside Interior Design’ın bu modern oturma odası hepsine sahip.

Oturma Odası İçin Modern Koltuk Tasarımları

Çağdaş ilan ediyor tatmin edici olamaz? Bu yerin arkasındaki beyni Michelle Lewis İç Tasarım ekibi değil Cleary.

Modern Oturma Odası Masa Takımları

İnsanların büyük anlaşmalarının günümüz stiliyle ilgili hiçbir önemi olmayan şey, diğer çeşitli düzenlere ne kadar kolay dahil edilebileceğidir.

Modern Salon Dekor Fikirleri

Şeffaf ev mobilyalarına ek olarak küçük bir çağdaş odanın beyaz renk kombinasyonuyla daha büyük görünmesini sağlayın.

Modern iç tasarım oturma odası

Yangın yeri genellikle bir alanın odak noktasıdır, peki neden bütün bir fokal duvar yüzeyi oluşturacak kadar etmeyin? Bu modern oturma odasında, odak duvarı (Beinfield Design tarafından tasarlanmıştır) özellikle gösterişli değildir, ancak odanın genel görünümü ve hissi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Modern Tarzda Oturma Odası

Bir bildirim bildirimi deseniyle birlikte yoğun bir gölge patlaması, modern bir oturma odasına biraz öfori katmanın harika yoludur.

Modern Salon Aksesuarları

Her alan özel bir şeye ihtiyaç duyar – tutkunuzu alan ve aslında odanın sonunu getiren bir yenilik.

Oturma Odası İçin Modern Tabureler

Mavi yanı sıra beyaz, zamansız bir renk karışımıdır ve denizcilik planı için en iyisidir. Balina prensibi duvar kağıdı, bu geleneksel görünüme bir goofy spin içerir.

Modern Oturma Odası Kanepe

Keskin beyaz bilgilerin yanı sıra yumuşak gri tonlar bu çağdaş oturma odasının etrafına ışık saçıyor. Soluk ahşap ev mobilyası ayrıca alanın göz kamaştırıcı görünmesini ve benzer şekilde havalandırılmasını sağlamaya yardımcı olur.

Modern Beyaz Salon

Zayıf bir dekorasyon stratejisi, Victoria dönemine ait bu terasta dönem özelliklerinin yayılmasını sağlar. Kendine özgü zemin kaplamasıyla birlikte çok kolay bir Roma perdesi, bu nötr oturma odası için klas bir yükseltme ile sonuçlandı.

Modern Oturma Odası Kanepe

Göz alıcı ev mobilyalarının yanı sıra yüksek tavanlı dev, havalandırmalı bir alanda etki yaratmak için aksesuarların yanı sıra, yepyeni yanı sıra eskilerin mükemmel bir karışımı olan bu Kural kınamak tadilatında da görüldüğü gibi.

Modern Oturma Odası Mobilyası

Beyaz duvarlar, yumuşak gri döşemenin yanı sıra hafif ahşap ev eşyaları da rahat ve sıcak bir görünüm verir.

Modern Oturma Odası Takımları

Pembe hala önemli bir solukluktur! Yumuşak, gri ile artan katman, odanın merkez parçası olarak zamansız bir koltuk ve aynı zamanda bir halı ile birlikte dekoratif yastıklar bulunan mevcut deseni seçin. Yumuşak renkleri onaylama zemini ışığı ve sehpa ile karşılaştırın.

Modern Ev Salon

Modern Salon Tasarımı

Modern Beyaz Salon

Modern İç Tasarım Fikirleri Salon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com