Ahşap dekoratif çiçeklik saksı standı

Balkonunuzda bir bahçeye sahip olmak için 5 çözümü keşfedin.

Küçük bir balkonunuz var mı? Ne yapacağını bilmediğin bir köşe mi?

Hayal gücü ve ustalıkla her şey yapılabilir ve bu yüzden canijo olarak terk ettiğiniz o köşede size metrekare vermek için sihirli değneği çıkardık. evidea ahşap çiçeklik modelleri Çözüm basit, balkonunuzda tüm alanı kullanarak kendi bahçenizi yaratın. Ve her şeyi söylediğimizde, her şeyi kastediyoruz. Zemin, duvarlar, korkuluklar ve tavan. 

Devam edin ve bahçenizi dikeyleştirin. Alan eksikliği bir engel değil, bahçenizi evde tutmak için bahaneleriniz olmadan kalın.

Balkonunuzda bahçenizi yaratmanız için size 5 fikir veriyoruz.

1. Duvar ekicili dikey bahçe

Daha önce öngördüğümüz gibi, sınırlı alanınız varsa dikeyliği kullanmak zorunlu hale gelir, zemini temizlemek için bu dikey saksı sistemi için saksıları değiştirin. Bitkilerinizi elinizde bulundurmaya devam edeceksiniz ve bu alanı başka bir şey için kullanabilirsiniz (belki birkaç sandalye veya bir hamak ?). Duvarınıza ve cebinize en uygun olanı seçebilmeniz için seçtiğimiz üç model bunlar.

Bu model, yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ve tüm duvarı çiçekler ve bitkilerle kaplayacak sihirli seçeneklerden biridir. Geri kalanıyla birleşen bir renk seçerek ekicinin terasınızın dekorasyonunda işbirliği yapmasına izin verin. Kurulumu ve temizliği kolaydır ve istediğiniz her şeyi dikmek için istiflenebilir. Bir ahşap çiçeklik rafı nereden alınır 

Bu keçe çantalar, özellikle bitkiler jeotekstili kapladığında ve desteksiz dikey bir bahçe gibi göründüğünde duvarda harika görünüyor. Cepler küçüktür ve su düşebileceğinden sulama yaparken dikkatli olmalısınız. Ama en ekonomik seçenektir. Çok emin değilseniz, daha sofistike bir modelle daha sonra neşelenmenin iyi bir yolu.

Bu, balkonunuzda dikey bahçenizi oluşturmak için nihai dikey bitki standıdır. İyi tarafı: Saksılar plastikten delikli ve su birikintisi olmaması için yapılmış, ayrıca fotoğraftaki gibi takarsanız yukarıdan sulandığı için su tasarrufu yapmış olursunuz ve sıralar kendilerinden temin edilir. Otomatik sulamalı veya otomatik sulamasız 36 veya 40 torba arasından seçim yapabilirsiniz. Kısacası duvarınızda süslü şeyler yapabilir ve her gün bunun farkında olmak zorunda kalmamak için otomatik hale getirebilirsiniz . Daha az iyi şeyler: özellikle önceki modellerde oldukça dikkat çekici olan fiyat. 

Burada neye ihtiyacınız olduğuna ve ne harcamak istediğinize bağlı.

2. Kafesler ve dolaşma

Bu seçeneği düşündünüz mü? Balkon veya terasınıza bir kafes koymak size birden fazla avantaj sağlayabilir. Düz bir duvara koyarsanız monotonluğu kırar ve bazı dekoratif öğeler, bazı ışıklar veya bir asma asmak için kullanabilirsiniz. Üzerine iyi bir tencere koyun ve tırmanmasına izin verin. 

Bir korkuluğa koyarsanız size mahremiyet verir, sizi komşulardan ve dış bakışlardan ayırır. Bunu kullanmanın başka bir seçeneği de boşlukları ayırmaktır. Çamaşır alanı ile güverte masanız arasına koyun ve birkaç işlevsel ve görsel olarak daha temiz alan yaratın.

Aklınızda bulundurmanız gerekenler: Nasıl koyacağınız çok önemlidir. Eğer duvara asacaksanız, korkuluk üzerine koyacaksanız iyi sabitleyin ve duvara dik koyacaksanız ekstra destek veya üstün bir destek eklemeniz gerekecektir.

Ayrıca balkon veya terasınızın rüzgara çok maruz kalıp kalmadığını da göz önünde bulundurun. Eğer öyleyse, daha kararlı ve rijit bir model seçin ve daha dikkatli olmanız ve yapıyı güçlendirmeniz gerekecek.

Son olarak, kafesler genellikle çok dayanıklı değildir, büyük saksılar ve ekiciler veya başka herhangi bir ağırlık unsuru koymaktan kaçının.

3. Paletler ve kaplar, mükemmel kombinasyon

Bir palet her zaman iyi bir seçenektir, dayanıklıdır, modifiye edilmesi kolaydır ve sonsuz olanaklara sahiptir. Evden çıkarken dikkatli olun, mutlaka çevrenizde iyi durumda bir palet bulursunuz, hiç fark etmeseydik sandığımızdan çok daha fazlası var. Geri dönüştürülmüş bir palet alın, zımparalayın, cilalayın ve en sevdiğiniz renge boyayın veya doğal bırakın. Size iki olası fikir veriyoruz, ancak hayal gücünüz kadar çok seçenek var. 

Paletleri, raflar arasında saksılarla doldurmak için raf olarak veya saksıları asmak için destek olarak kullanın. Bitkilerle dolu neşeli ve renkli bir duvar oluşturmak için palet ve saksıların renkleri ile oynayabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de, bir alt tabaka kabı oluşturmak ve bitkilerinizi ekebilmek için palet boşlukları arasına jeotekstil yerleştirmektir.

Dikkate alınması gerekenler: Olası kıymıklar ile kendinize zarar vermemek ve neme karşı korumak için paleti uygun şekilde zımparalayın ve koruyun.

4. Çatıyı kullanın

Sahip olduğunuz alan sınırlıysa, çatıyı kullanmaktan çekinmeyin. Asılı saksılar veya tavanda saksı tutacağı kullanın. Bir seçenek makrome parantezleridir. Dayanıklıdırlar ve farklı boylardaki saksılara uyum sağlarlar.

Ve neden balkonunuzun dar şeklini kendi yararınıza kullanmıyorsunuz? Korkuluktan tavana kadar uzanan yarı esnek bir destek bulun ve onu asma için temel olarak kullanın. Biraz sabır ve özenle, size gölge ve daha fazla mahremiyet sağlayacak yeşil bir duvara sahip olacaksınız.

5. Korkulukları kullanın

Bitirmek için korkulukları unutamayız. Alanınız sınırlıysa, mutlaka kullanılması gereken bir alan. Tabii ki onları içeriye koymanızı, asla sokakta asılı kalmamanızı öneririz. Her şeyden önce güvenlik için. İyi bağlanmış olduklarını düşünseniz bile, rüzgar çok haindir ve her zaman düşme riski vardır ve estetikten önce komşularınızın güvenliği gelir. İkincisi, kim yakın zamanda sulanmış bir bitkiden toprakla sokağa bir damla veya su damlası düşmedi? Bir güvenlik sorunu olmamasına rağmen, yine de hoş değil. Bu yüzden onları içeri koyun ve büyümelerine izin verin ki dışarıdan görebilsinler. 

Korkuluklara tencere asmak için birçok seçenek var, burada bazı fikirler var.

En iyi ahşap bitki standını nasıl seçerim?

Tesisiniz için uygun bir ahşap bitki standı bulmak, esas olarak onu içeride mi yoksa dışarıda mı kullanacağınıza bağlı olacaktır. Standın olmasını istediğiniz tarz kadar, sergilemek istediğiniz bitkilerin boyutu da önemlidir. Ahşap Bitki Standları, birçok farklı dekor stiline uyum sağlamak için çok çeşitli ahşaplarda mevcuttur.
Bitkilerinizi dış mekana yerleştirecekseniz, tik ağacından yapılmış ahşap bir bitki sehpası seçmek en yaygın ve en kolay seçenek. Teak tercihiniz değilse, dış mekan bitki standları için su geçirmezlik işlemi görmüş bir bitki standı bulmak önemlidir. İşlem görmemiş ve su geçirmez olmayan ahşap ıslandığında bükülür.

Ekicinin stili ve tasarımı, ister içeride ister dışarıda kullanılsın, birçok ev sahibi için önemlidir. Raflara benzeyen braketler, özellikle A-çerçeveleri yaygındır.Çoğu, çeşitli diğer desen ve tasarımlarda kademelidir. Bu tür ahşap bitki standları daha küçük bitkiler için iyidir, ancak daha büyük bitkiler ve saksılar kendi standlarına yerleştirilmelidir.

İç mekan bitkileri için, bir ahşap bitki sehpası, bitkiyi veya bitkileri kırılma riski olmadan desteklediği sürece hemen hemen her tarz veya şekilde olabilir. Yaygın stiller arasında antika raflar, merdivenler ve stantlar bulunur. Çoğu stant, küçük bir masaya benzeyen bireysel stantlardır ve bunların bazen üstlerinin altında raflar veya çekmeceler bulunur.

Tik, meşe, çam, maun ve kiraz, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılan en yaygın ağaç türleridir. Bir masa yapmak için kullanılabilecek hemen hemen her ahşap, ahşap bir bitki standı yapmak için kullanılabilir. Bazı daha pahalı modeller, mermer veya cam bir üst kısımla da gelebilir.

İhtiyaçlarınıza uygun bir ahşap bitki standı bulmak genellikle çok zor değildir. Büyük mağazalar, ev geliştirme mağazaları, çiçek dükkanları ve daha büyük bitki fidanlıkları genellikle temel modeller taşır. Daha fazla ödeme yapmaktan çekinmiyorsanız veya çok süslü bir şey istiyorsanız, bir antikacı veya özel mobilya mağazası gidilecek en iyi yer olabilir. Çevrimiçi olarak satın almak öğeyi şahsen görmenize izin vermese de, çevrimiçi olarak da birçok seçenek vardır ve boyut özelliklerini dikkate almak önemlidir.

En iyi kademeli bitki desteğini nasıl seçerim?

Katmanlı bir bitki standı, bitkileri yerleştirmek için birden fazla rafa sahip olandır. İç mekan bitki ayaklıkları, dış mekan bitki ayaklıkları, ahşap bitki ayaklıkları, ferforje bitki ayaklıkları veya taş bitki ayaklıkları olabilir. Kademeli bitki standını oluşturmak için kullanılan malzeme ne olursa olsun, en iyi basamaklı bitki standının seçilmesi bütçeye, işleve ve stile dayalı olmalıdır.

Kademeli taban pozisyonunun fiyatı üzerine kadar değişebileceğinden, satın almadan önce bir bütçeye karar vermek en iyisidir. Stand, önceden dekore edilmiş bir odaya veya dış mekana sadece bir ekse, bütçenin büyük olması gerekmez. Büyük ölçekli bir tadilat planlarken veya sıfırdan başlarken, bitki desteği de dahil olmak üzere gerekli tüm öğelerin bir listesini yapın. Toplam liste tamamlandıktan sonra, bütçedeki her bir kalem için ne kadar para bulunduğunu belirlemek daha kolay olacaktır. Projeye başlamadan önce bütçelenen miktarın ayrılması, alışveriş yolculuğunun daha akıcı olmasına ve hazırlıksız satın alımların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Bütçe tutarını belirledikten sonra, kademeli tesis desteğinin hangi rolü oynaması gerektiğini düşünün. Göreviniz sadece tek bir bitkiyi tutmaksa, basit bir ahşap veya hatta plastik bir stand yeterli olacaktır. Farklı boyut veya çeşitteki bitkileri içermesi amaçlanan stantlarda, bitkileri olgunlaştıklarında içerebileceklerinden emin olmak için stant boyutlarının ölçülmesi önemlidir.

Eğrelti otları gibi büyük yaprakları olan bitkiler için, desteğin bitkiyi yerleştirmek için daha derin bir deliği olmalıdır, böylece desteğin düşme tehlikesi daha az olur. Fideler veya küçük bitkiler için kullanılması amaçlanan bitki meşcereleri için, yaprakların desteğin üzerinde görülebilmesi için sığ bir çukur seçin. Üstteki bitkinin alt seviyelerdeki bitkilerden gelen güneş ışığını engellememesi için olgun bitkilerin kenardan ne kadar uzağa düşeceğini hesaba katmayı unutmayın.

En iyi katmanlı bitki standını seçerken stil başka bir husustur. Bitki standları neredeyse sonsuz sayıda stilde mevcut olduğundan, oda veya dış mekanın şu anda tema olarak ne olduğunu düşünün. Örneğin, bir ferforje bitki standı İspanyol tarzı mimariyle iyi çalışır, pişmiş toprak bitki standları ise kerpiç veya güneybatı tarzı mimariyle en iyi şekilde çalışır. Geleneksel veya kolonyal mekanlar genellikle boyalı ahşap kaplar kullanır. Ayrıca, iç mekan bitki stantlarının hava koşullarına dayanıklı olması gerekmediğini, dış mekan bitki stantlarının ise yağmura ve kara maruz kaldığında paslanmaya veya kırılmaya karşı dayanıklı olması gerektiğini unutmamak önemlidir

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219