Alçı Tavan Nedir?

Günümüzde ev sahipleri, tavanları ve duvarları söz konusu olduğunda birçok seçeneğe sahiptir. Geçmişte, alçı duvarların ve tavanların emek yoğun montajı mevcut tek seçenekti. Ancak alçı duvar kaplamasının ortaya çıkmasından bu yana, ev sahipleri artık eski iç yüzeylerini ucuz ve hızlı bir şekilde değiştirebilirler. Ayrıca, alçı duvar kaplaması yeni inşa edilen evlerde duvar ve tavanlar için en yaygın kullanılan üründür. Alçı tavanların ve duvarların sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

ALÇIPAN tavan
,
Alçıpan
,
Alçıpan Çeşitleri
,
Alçıpan Nedir
,
Şık alçı tavan Modelleri
,
ALÇIPAN Tavan Malzemeleri
,
Alçıpan Duvar
,
Karolam tavan
,
ALÇIPAN tavan , Alçıpan , Alçıpan Çeşitleri , Alçıpan Nedir , Şık alçı tavan Modelleri , ALÇIPAN Tavan Malzemeleri , Alçıpan Duvar , Karolam tavan ,

Alçı, kıtadaki tortul kayalarda bulunan yaygın bir mineraldir. büyük piramitlerine kadar uzanıyor. Modern kapak, konut ve ticari binalar için duvar kaplaması ve alçı ürünleri yapmak için kullanılır. Duvar kaplaması veya olarak da bilinen alçıpan, iki yaprak kalın kağıt arasında sandviçlenmiş bir alçı tabakasıdır. Alçı tavan karoları daha küçüktür ve asma tavanlar olarak da bilinen asma tavanlarda kullanılır.

Alçı Alçıpan

Alçıpan levhalar
Alçıpan olduğu 4 fit x 8 fit tabaka halinde gelir. 4 feet x 12 hatta 16 feet gibi başka boyutlar da vardır. Ayrıca, alçıpan 1/4 inç ila 5/8 inç arasında değişen kalınlıklarda gelir. Alçıtaşı yanıcı kullanımıından, garajlarda ve fırınlarda 5/8 inç alçıpan kullanılmasını zorunlu kılar. Alçıpan nem hasarına duyarlı olmalı, sadece binaların iç kısmındaki duvarlar ve tavanlar için kullanılır.

Alçıpan Asma ve Apre

Drwyall Kaplama
Alçıpan, metal veya ahşap saplamalara sabitlenebilir. Alçıpan paneller boyut olarak kesilir ve alçıpan vidalar kullanılarak duvarlara ve tavanlara tutturulur. İki ayrı alçıpan panelin buluştuğu derzler veya çizgiler daha sonra alçıpan bileşiği ile doldurulur ve dar bir özel kağıt şeridi olan alçıpan bant ile kaplanır. Kuruduktan sonra, bant gizlenene kadar art arda kaplanır. Takım izleri veya çıkıntıları düzgün zımparalanır. Son olarak, son boyama için düzgün bir yüzey sağlamak için bir kat astar boyası uygulanır.

Alçı Tavan
Tavan süspansiyon sistemleri, tavandan ip veya tel ile asılı bir kafesden oluşur. Tavan döşemeleri kafes üzerine serilir. Asma tavanlar genellikle ofislerde ve ticari binalarda kullanılır. Farklı alçı tavan karosu tasarımları farklı akustik ve estetik nitelikler sağlar. Birçok çeşitte mevcuttur. Fayansların montajı zor değildir, ancak süspansiyon sisteminin montajı genellikle profesyonel montajcılar tarafından gerçekleştirilir.

Avantajlar ve dezavantajlar
Alçıpanın şarj edilebilir duvar ve tavan formlarına göre temel avantajları ekonomik basit kurulum ve düşük maliyetidir. Deneyimli özellikler en iyi kaliteyi sunsa da, ev sahiplerinin alçıpanı kendileri kurmaları ve bitirmeleri mümkün. Alçıpan duvarlara ve tavanlara sahip olmanın birkaç dezavantajı vardır. Alçı sesi çok iyi emmez, endişe duyuyorsa diğer malzeme türleri tercih edilebilir. Ayrıca, alçı ürünleri su hasarına karşı çok hassastır. Banyo veya nemli bodrum katları gibi yüksek nem içeriğine sahip alanlar için, neme dayanıklı kimyasal olarak işlenmiş alçı duvar paneli kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219