Alçıpan Asma Tavan Modelleri

ALÇIPAN TAVAN
ALÇIPAN TAVAN
  • alcı tavan
  • alçı tavan
  • alçı tavan modelleri
  • alçı tavan fiyatları
  • alçı tavan nasıl yapılır
  • alçı tavan yapımı
  • alçı tavan modelleri ve fiyatları

 Alçıpan, orta kısmı alçıdan kenarları karton kaplı, mekânın büyüklüğüne göre belli standartlarda üretilen pürüzsüz ve düzgün yüzeyli sistemlerdir. Bu yapı duvarlar ve tavanlar için mükemmel bir görsellik sağlamaktadır. Zarif ve şık görünüm sağlamasından dolayı her alanda en çok kullanılan sitemdir. Alçıpanların üzerine, her türlü dekorasyon ve mimari tasarımlar rahatlıkla yerleştirilebilmektedir.

Açıpan tavan dünya standartlarına göre üretimi yapılmaktadır. Neme, rutubete ve yangına dayanıklı olan bu malzeme, aynı zamanda elektrik ve tesisatların rahatlıkla döşenmesine de olanak sağlamaktadır. Tüm alanların iç tavan yapımlarında kullanılır.  Tavan yapımında kullanılan tesisatları gizleyerek kötü görüntüyü ortadan kaldırır. Duvarlara uygulanan tesisatlarda zorluk yaşanırken, alçıpan tavanlarda, tesisatlar daha kolay ve daha rahat uygulanabilmektedir.

 Hafif bir malzeme olmasından dolayı taşıyıcı sisteme fazla ağırlık yüklenmez. Ayrıca ısı yalıtımına da yardımcı olan çok yönlü bir sistemdir. Bunların yanı sıra alçıpan tavan yapılırken tercih edilirse dekorasyon ve aydınlatma gibi birçok alternatifte birlikte sağlanabilmektedir. Alçıpan tavan yapı itibari ile teknik açıdan çok kullanışlı ve sağlıklı bir sistem olması dışında, dekorasyon amaçlıda kullanılarak mekânlara zarafet katmaktadır.

Alçıpan tavanlar, birbirinden farklı şekiller ve modeller tasarlanabilmektedir.  Tercihe ve yapılacak alanın amacına uygun olacak şekilde sade ve düz modeller yada geometrik şekillerle yapılan tasarımlar veyahut da aydınlatma sistemleri gibi çok yönlü kullanımı mümkündür. Bu özelliklerinden dolayı tüm mekânlar için en çok tercih edilen tavan kaplaması, alçıpan tavan sistemleridir.

Asma Tavan Malzemeleri

Asma Tavan Malzemeleri
Asma Tavan Malzemeleri
alcı tavan
alçı tavan
alçı tavan modelleri
alçı tavan fiyatları
alçı tavan nasıl yapılır
alçı tavan yapımı
alçı tavan modelleri ve fiyatları

Öncelikle asma tavan yapılacak yerin büyüklüğü ve şekline göre bir plan çıkartılmalıdır. Daha sonrasında nasıl bir model yada tasarım yapılacaksa ona göre asma tavan malzemeleri hazır edilmelidir. Planlı ve titiz bir çalışma sonunda ortaya harika bir asma tavan modeli çıkartabilirsiniz.

alcı tavan,
alçı tavan,
alçı tavan modelleri
alçı tavan fiyatları
alçı tavan nasıl yapılır
alçı tavan yapımı
alçı tavan modelleri ve fiyatları

Alçıpan ile yapılan asma tavanlarda;

. Yangına ve suya dayanıklı alçı levhalar

.TC profil 3 m

.TU profil 3m

. TU profil sistemlerini duvara sabitleyebilmek için vida yada dübel

. TC profillerini birbirine sabitleyici ekleme parçası

. Alçı levhaları profile sabitleyici borozan vida

. Çelik dübel

. Ana profillleri taşıyan askı maşası

. Askı maşalarının taşınmasına yardımcı olan askı çubuğu

. Alçı levhaların arasındaki derzler için derz bandı

. Tali profilleri sabitlemek için klipsler

. Dolgu yapılırken kullanılacak dolgu malzemesi

Vermiş olduğumuz asma tavan malzemeleri eksiksiz tamamlandıktan sonra  asma tavan uygulamasına başlanabilir. Güzel bir işçilik sonrasında, şık ve kusursuz bir asma tavana sahip olmuş olacaksınız. Gerekirse bu tasarımlarda duvar ve tavan kombini birlikte sağlanabilmektedir. Asma tavan malzemeleri ve fiyatları ile ilgili bizlere ulaşarak detaylı bilgi sağlayabilirsiniz.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan Asma Tavan Modelleri
Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan asma tavan modelleri, günümüzde en çok tercih edilen sistemlerdendir. Tüm iç mekânlarda kusursuz bir görsellik sağlamaktadır. Evinizin salonunda, yatak odası ve banyolarda çok rahatlıkla kullanılabilen bu sistem, aynı zamanda bir ofis, iş merkezi, alışveriş merkezleri, toplandı odaları, özel mekânlar gibi aklınıza gelebilecek her mekanda vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir.

Teknolojinin ve mimarinin gelişmesinden sonra, alçıpan asma tavan modelleri dünya standartlarında modellerle işlenmektedir. Sınırsız fikir ve dekorasyon malzemeleri, aydınlatma ürünleri ve renk rek, desen desen çeşitleri ile her geçen gün daha da artarak geniş yelpazede tasarımlar sunulmaktadır. Geometrik şekillerden tutun farklı tasarımlara kadar zevkinize uygun şekillerde dekore edilebilmektedir. Günümüzde çok farklı ve kaliteli malzemelerin üretilmesi ile beraber alçıpan asma tavan modelleri çeşitlilik kazanmış ve sınırsız tasarımlar ortaya çıkmıştır.

Alçıpan asma tavanlar, çok fazla çeşidi içermesinden dolayı, isteğinize uygun modelleri uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Asma tavanlar hem pürüzsüz yüzeyi, hem de dekoratif tasarıma uygunluğu sayesinde çok yönlü kullanımlarda başı çeken sistemlerdendir. Alçıpan asma tavan çeşitleri genel olarak evlerde vazgeçilmez sistemlerdendir. Her odaya uygun asma tavan modeli tasarlanabilmektedir. Özellikle sağlıklı olmasından dolayı yatak odalarında ahşap ve alçıpan asma tavanlar tercih edilmektedir. Odalarınıza hem güzel bir enerji sağlamakta hem de alanı daha geniş ve ferah göstermektedir. Asma tavan modelleri ile ilgili aklınıza takılan her konuda bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz. Zevkinize ve kullanılacak mekâna uygun asma tavana çeşitleri için bize ulaşın size en kaliteli hizmeti sunalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com