Alüminyum Asma Tavan 30×30

Alüminyum Asma Tavan ,

Alüminyum asma tavan 30×30 cm suya, sıcaklığa, buhara ve neme dayanıklı ürünlerdir. Delikli ve deliksiz düz olarak farklı seçenekleri bulunmaktadır. Alüminyum asma tavan 30×30 ürünler, istenildiği takdirde kişilere özel olarak dizayn edilip işlenebilmekte ve farklı tasarımlarla uygulaması gerçekleştirilebilmektedir.

Alüminyum asma tavan 30×30 ürünlerinin standart kalınlıkları, 0,50 mm, 0,60 mm ve 0,70 mm’dir. Bu ürünler oldukça hafiftirler ve tavana ekstra bir ağırlık yüklemezler, bu nedenle de depreme karşı dayanıklı ürünlerdir ve deprem durumlarında risk oluşturmazlar. Üstelik bu ürünlerin takılması ve çıkarılması oldukça kolaydır. Bu nedenle, tavan bölgesinde bir tesisatın yapılması söz konusu olduğunda bu alüminyum levhalar kolaylıkla yerlerinden çıkartılabilir, işlem sonrası tekrar yerine kolaylıkla takılabilir özelliktedir.

Alüminyum asma tavan sistemleri ses yalıtımını gerçekleştiren ürünlerdir. Dolayısı ile bu uygulamanın yapıldığı tavanlarda, yukarıdan ses ve gürültü gelişi engellenerek ortam içerisindeki seslerin daha net olması sağlanır. Aynı zamanda bu ürünler ısı yalıtımını da gerçekleştirdiği için fazla enerji harcanmasının da önüne geçer.

Alüminyum asma tavan 30×30 hijyen sağlayıcı özelliktedir çünkü bu ürünler, mikrop oluşumunu engelleyen anti bakteriyel barındırmaktadır. Bu sebeple, birçok kamuya açık olan kapalı alanlarda hem hijyenin sağlanması hem mikropların yer etmemesi hem de kolay temizlenebilir olması sebebi ile sıklıkla tercih edilir.

ALÜMİNYUM ASMA TAVAN İSTANBUL

Alüminyum asma tavan İstanbul, sade ve düz bir biçimde bulunan ana tavan altına ayrı bir tavan uygulanması işlemidir. Bu işlemin ana malzemesi ise alüminyumdur. Bu asma tavanlar, yapılan ortamlara modernlik, hoş ve şık bir görüntü, işlevsellik ve derinlik katmaktadır.

Alüminyum asma tavan İstanbul, söz konusu alana dekoratif bir görünüm kazandırmak, ışık ve ses yalıtımını sağlamak amaçları ile yapılmaktadır ve ana malzemesi alüminyumdur. Bu uygulama ile tavanlardaki kötü görüntünün önüne geçilir. Örneğin, ana tavan üzerinde yapılmış olan havalandırma ve yangın alarmı sistemleri, ses ve ışık döşemeleri gibi kablo ve boru döşemelerini gizlemek için sıklıkla asma tavan uygulamaları gerçekleştirilir.

ALÜMİNYUM ASMA TAVAN İSTANBUL
ALÜMİNYUM ASMA TAVAN İSTANBUL

Alüminyum asma tavan sistemleri, son yıllarda insanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çünkü sıradan bir iç mekân yerine daha hoş, daha güzel, daha renkli, daha sıra dışı ve daha derinlikli ortamların yaratılmasını sağlar. Alüminyum asma tavan İstanbul, aynı zamanda tavan üzerine yapılacak bir takım tesisatlara da olanak sağlar. Örneğin, alüminyum asma tavan üzerine yangın detektörü, duman detektörü, spot ışık yuvası gibi ürünler rahatlıkla yerleştirilebilmektedir. Bu nedenle, hastane, kütüphane, otel koridoru, sağlık ocağı, okul, spor salonu ve benzeri gibi kalabalık ev halka açık olan yerlerde sıklıkla tercih edilmekte ve bu asma tavan sistemi uygulanmaktadır.

Alüminyum Asma Tavan Sistemleri

Alüminyum asma tavan sistemleri, günümüzde farklı uygulamalar ile tavanlara gerçekleştirilebilmektedir. Bu asma tavanlar hem iç mekânlarda hem dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Alüminyum asma tavan sistemleri, üç farklı üretim şekline göre gruplara ayrılmaktadır, bunlar;

  • Alüminyum asma panel tavan
  • Alüminyum asma kaset tavan
  • Alüminyum özel üretim asma tavandır.

Alüminyum asma tavan İstanbul, panel tavanlarda en az 0,5 mm kalınlıkta tam sert alüminyum levhalar kullanmaktadır. Bu levhalar rollform yöntemi aracılığı ile şekillendirilmektedir ve üretim bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu paneller, elektrostatik toz boyalar ile istenilen renge boyanabilmektedir. Müşteri tercihi ve isteklerine göre bu alüminyum paneller düz, delikli ya da gofraj işlemine sokularak uygulanabilmektedir. Alüminyum asma tavan sistemleri, panel tavan olarak tercih edildiğinde hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilir fakat eğer dış mekânlarda kullanılacaksa, daha kalın malzeme tercih edilmektedir ve buna özel montaj uygulamaları uygulanmaktadır.

Alüminyum asma tavan İstanbul, kaset tavanlarda en az 0,5 mm kalınlıkta tam sert alüminyum levhalar kullanmaktadır. Bu levhalar, kalıp preslerinde şekillendirilerek kaset üretimi gerçekleştirilmektedir. Alüminyum kaset asma tavanlar iç mekânlarda kullanıma uygundur ve ısı ile ses yalıtımı istenildiğinde, bu ürünlere yalıtım malzemeleri montajlanır.

Alüminyum asma tavan İstanbul, özel olarak tasarlanması istenen alüminyum tavanları da hayata geçirmektedir. Yeni tasarımlar, arttan beklentiler, farklı şekil ve boyutlar, bu tavanların özelleştirilmesine etki etmektedir. Alüminyum, üzerinde işlemenin yapılmasına olanak sağlamaktadır ve bu alüminyum levhalar üzerinde işlemeler kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bu nedenle, istenilen tasarımlar için alüminyum asma tavan İstanbul faaliyet göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com