Alüminyum Asma Tavan

Alüminyum-Asma-Tavan
Alüminyum-Asma-Tavan-5-1

Günümüzde zamanımızın çoğunu iş yerleri, spor salonları, eğlence merkezi, alışveriş merkezi, hasta hane, okul gibi mekânlarda geçiririz. Elbette bu mekanların konforlu, estetik ve akustik görünümü ve deklarasyonu psikolojik olarak bizi etkiler ve bu da yaptığımız eylemlere yansır. Daha az ışık alan bir mekânda yaşadığımızı ve işimizi yaptığımız düşündüğümüzde muhtemelen bu ortam bizi daha fazla yoracak odaklanmamız düşürerek verimli olarak çalışmamızı engelleyecektir. Bu yüzden ortamın konfor, ışık ve ses izolasyonu, anıklık görünümünü önemli bir yere sahiptir.

  • delikli alüminyum asma tavan,
  • alüminyum perfore asma tavan,
  • Sağladığınız anahtar kelimeler,
  • alüminyum asma tavan
  • Anahtar kelime fikirleri
  • alüminyum petek asma tavan
  • alüminyum petek tavan
  • alüminyum petek asma tavan fiyat
  • alüminyum baffle asma tavan


Peki bu mekanlardaki beklentilerimiz nasıl karşılanacak? Elbette buna cevaben mevcut betonarme yapı, ahşap tavan iskeleti ya da çelik yapı altına kurulan mekanik/teknik aynı zamanda elektrik döşemesinde montaj alanı yaratan asma tavanlar verilebilir. Asma tavanlar mevcut mekânın tamamının görünümünü etkileyecek bir sistemdir. Günümüzde hemen her yerde kullanılan bu sistem, mekânın sağlıklı olmasını, ses ve ısı yalıtımını, nem dengesini sağlamak aynı zamanda havalandırma, elektrik tesisatı, güvenlik sistemlerinin döşenmesinden sonra oluşacak görüntünün üzerinin kapatılması için de birebirdir. Asma tavanlar, işlevlerine ve estetik görünümlerine göre çeşitli türlerde bulmak mümkündür. Bunlardan biri, kuşkusuz

Alüminyum asma tavanların hepsinde ortak olarak yapım ve döşeme malzemesi olarak kullanılan Alüminyum asma tavandır. Alüminyum asma tavan, hem iç hem de dış mekân kullanımına uygundur. Normal asma tavanlara ek olarak fonksiyonel ve dekoratif beklentileri karşılayabilen alüminyum asma tavan kolay yapım-söküm özelliği, hafif olmasının yanı sıra sağlam bir yapı malzemesi ve sıhhi olması tercih edilme oranı artırmıştır.  Bilindiği üzere alüminyum, günümüzde birçok yapı materyallin üretiminde temel malzeme ya da ek malzeme olarak kullanılmaktadır. Bu durum sanayi gibi geniş çaplı mekânların tavanları dizayn edilirken de daha ulaşılabilir, pratik ve fiyat olarak da maddi kaygıları karşılayan alüminyum asma tavanları karşımıza çıkarır.

Alüminyum Asma Tavan Fiyatları

Alüminyum Asma Tavan Fiyatları
Alüminyum Asma Tavan Fiyatları

Sektördeki gelişmeler, taleplerin özgünleşmesi, üreticileri çeşitliliğe götürmüştür. Her mekân ve yapı kendi işlevsel ihtiyacına göre farklı beklentilere sahip olur ve bu beklentilere karşılamak için çeşitli Alüminyum Asma tavanlar üretilir. Bunlar:

Alüminyum asma kaset tavan; 0,5 mm kalınlığında olacak şekilde sert-form akimunyum kalımlarda presleme işlemine tabi tutulduktan sonra kaset şekli verilir. Bu tavan çeşidi kolay kurulum ve söküm özelliği mevcuttur .İstediğiniz takdirde mekanınızın fonksiyonel ve estetik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için üst kısmına ısı ve ses izolasyonu gibi  işlevler için yalıtım malzemesini döşeyebilir kendi renk ve desen arzunuza göre kolaylıkla boyayabilirsiniz.

Alüminyum Asma Panel Tavan;  bu panel türü de alüminyum kalıpların istenen ölçülerde en fazla 6 metre uzunlukta olacak şekillendirmesi ile oluşturulur. Daha çok iç mekânlarda tercih edilir. Deliksiz Düz Panel Alüminyum Asma Tavan, Delikli Alüminyum Asma Tavan,  Delikli Bordürlü Alüminyum Asma Tavan şeklinde çeşitlenir. Alüminyum asma tavanların kolay ulaşılabilir olması ve çeşitliği, fiyat konusunda da size büyük bir avantaj sağlar.  Mekândaki bütün beklentilileriz çerçevesinde üretilen alüminyum asma tavan fiyatları ile de diğer asma tavanlara göre daha uygundur çünkü alüminyum asma tavanlara sonradan istediğiniz fonksiyonlara göre ekleme yapabilirsiniz.

Banyo Alüminyum Asma Tavan Fiyatları

Banyo Alüminyum Asma Tavan Fiyatları
Banyo Alüminyum Asma Tavan Fiyatları

Banyo, hayatlarımız için çok önemli bir alan olarak karşımıza çıkar. Hijyen olgusunun kritik olarak karşımıza çıktığı bu alanda hijyenin sağlanması için sürekli bir dezenfekte işlemi uygularız. Nemden kaynaklı ortaya çıkan rutubet problemiyle en çok banyolarımızda baş etmek zorunda kalırız. Rutubetten kaynaklı dezenformasyona ve aşınmaya uğrayan banyo tavanlarımız,   çirkin ve rahatsız edici bir görüntü oluşturmalarının yanı sıra bakterilerin rahatlıkla çoğalabileceği sağlıksız alanlar yaratır. Ekseriyetten değişen mevsim koşulları da banyolarımızdaki nem dengesinde değişikliklere sebep olur bu yüzden ısı izolasyonu doğru bir şekilde yapılmalı, havalandırma sistemi le uyumlu halle getirilmelidir. Tam da bu noktada banyolarınıza özel, üretilen cazip fiyatları ile alüminyum asma tavanlar karşımıza çıkacaktır. Banyo alüminyum asma tavan kolay yapım -söküm özelliği, rahatlıkla temizlenebilen anti-bakteriyel yüzeyi ile beklentilerinizi karşılamak için birebirdir. Elbette mekânlardaki tek beklentimiz fonksiyonel özellikler değildir. Aynı yanı zamanda bizim için işlevsel bir yere sahip olan bu alanların konforlu ve estetik görünümlüde önemlidir. Banyolar evlerimizin geri kalanına nazaran daha dar alanlar olabilmektedir. Çok fazla eşyayla daraltamayacağımız banyolarımızın dekorasyonunu farklı renk ve desenlerler ve özgün birer üretime sahip olan banyo alüminyum asma tavanlar ile şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Montaj kolaylığı, ısı yalıtımı ile enerjiden tasarruf, ses yalıtımı ve akustik bir ortam, yüksek nem tutucu özelliği ve anti bakteriyel yüzeyiyle sağlıklı bir ortamı bize sağlayan banyo asma tavanlar, fiyat konusunda da ekonominizi daraltmaz aksine birçok işlevsel mekanizmayı içerisinde bulundurmasıyla size ekonomik bir seçenek sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com