Asma Tavan Göbek Modelleri

Asma tavan göbek modelleri, hazır asma tavan göbek modelleri, asma tavan göbek modelleri fiyatları,

 • Evin çatısı, tasarımdaki temel unsurlardan biridir, bu nedenle tavan, onu tanımlamak istersek eve son ve farklı bir dokunuşu veren ve ona istediğimiz son görünümü veren şeydir, yani buna dikkat etmek, dikkat etmek ve yeni fikirler keşfetmek ve geliştirmek için gerekliydi, böylece asma tavanlara yön verildi çünkü bunlar piskoposun fikirlerini ve biçimlerini yenilemek için tek ve en iyi çözüm.
 • Asma tavanlar son dönemde moda olarak yayılan şeyler arasında yer alıyor ve yeni dekor yapan veya dekorunu yenileyen herkes asma tavan yapıyor.
 • Asma tavanların kullanıldığı en yaygın yerlerden biri misafir odaları veya kabul odalarıdır, çünkü misafirlerin gördüğü evin cephesi mekanı özel kılan ve evin farklı bir izlenimini veren en sofistike dekorasyonlarla tasarlanmalıdır. onu gören insanlar.
 • Ve 3 çeşidi vardır ( asma tavan ahşap   – alçı asma tavan – metal asma tavan  )
 • Asma tavanın estetik ve modern görünümü, onu evde tasarlanabilen en modern dekorasyon haline getirdi ve bazı avantajları var: –
asma tavan göbek modelleri, hazır asma tavan göbek modelleri, asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Yeni Asma Tavan Göbek Modelleri

 1. Asma tavanların birçok estetik rolü vardır ve elektrik kabloları veya evde saklamak istediğimiz şeyler gibi evdeki belirli şeyleri kapatmak için kullanılabilir.
 2. Sofistike, mekana farklı ve çekici bir zarafet verir ve onu dağınık hale getirmez, aksine modern ve düzenli bir dekor olarak görünür.
 3. Son zamanlarda ışık evleri moda ve çekici bir dekora yayıldığından, modern dekorda farklı ve çekici bir şekilde bir ışık evi olarak kullanılabilir.
 4. Koridorlarda aydınlatma amaçlı kullanılabilir ve dekorasyon açısından güzel ve ayırt edici olabilir.
 5. Fonksiyonel ve dekoratif bir koruyucu tabaka görevi görerek su buharının ana çatıya yayılmasını engeller.
 6. Mekandaki mekanda güzel ve özgün bir şekil verir.
 7. İçerisinde bazı elektrik ampulleri kullanırken mekanı aydınlatmaya yardımcı olur.

asma tavan göbek modelleri

Günümüzde giderek artan bir şekilde, asma yapıları kullanan tavan tasarımı. Bu, çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Diğer analoglara karşı gözle görülür bir şekilde öne çıkıyorlar, dezavantajları olmasa da bir takım avantajları var.asma tavan göbek modelleri A’dan Z’ye asma yapıları düşünün: bu tavanların ne olduğunu, özelliklerini, türlerini, özelliklerini, malzemelerini, modellerini ve tasarımını inceliyoruz.

Özel özellikler

“Asma” tavan adı özel bir teknoloji aldı. Kasaya özel bir tutturucu ile sabitlenen klasik alçıpan yapılarla karıştırılmamalıdır. Teknik olarak ana kattan sarkıtılan çerçeve sistemidir. Kurulum bir süspansiyon vasıtasıyla gerçekleştirilir.asma tavan göbek modelleri

Teknolojiye kolay denilemez: bir gün işe yaramayacak hale getirmek. Ancak detaylı talimatlara uyarsanız, projenin hesaplamalarla, ölçülerle kullanılabilirliği profesyonel ustalarınkinden daha kötü olamaz. Ana bileşenler profiller, askılar, tavan malzemeleri ve dekoratif elemanlardır.Askı sistemi montajı yapıldıktan sonra ana tavana takılır.

Ardından üzerine boya malzemeleri yerleştirin. Genellikle bu amaçlar için alçıpan kullanın. Yüksek operasyonel ve pratik özelliklerle ayırt edilir, herhangi bir tasarım fikrinin gerçekleştirilmesine izin verir. Süspansiyonlar, doğrudan kaideye tutturulmuş olan yatırılmış muadillerinden asma tavanlarda farklılık gösterir.asma tavan göbek modelleri

Daha basitse, çerçeve birbirinden belirli bir mesafede tavana sabitlenmiş metal bir askıya yerleştirilir. Süspansiyonların uzunluğu aynıdır, bu da tavanın zemine göre dengesini belirler. Süspansiyon cihazları, metal bobinlerin bağlı olduğu konveyörleri taşır. Son işlem malzemesi, azami özenle kenetlenmeye çalışılarak profillere vidalanır.

Tavanın asma tasarımı dekoratif bir işlev görür. Bu durumda tavan tasarımını özel kılan, istenilen tasarımın estetik algısını değiştiren odur. Bu tür tavanların ayırt edici bir özelliği, dekoratif olanakların benzersizliğidir. . Bu sistem, tavanı yönüne bakılmaksızın herhangi bir şekilde düzenlemenizi sağlar.asma tavan göbek modelleri

Bu tasarımlar, tavanın kusurlarını görsel olarak çoğaltmanıza olanak tanır. Bunların yardımıyla çıkıntıları tanımlayabilir, kolonlar, ekstreler, bacalar, iletişim sistemleri için açıklıklar düzenleyebilirsiniz. Çoğu durumda, bu tür sistemler için hafif malzeme türleri kullanılır. Bu nedenle, tabanda büyük bir yük oluşturmaz ve sistemlerin kendileri tabana sıkıca tutturulur. Zamanla düşmez ve operasyon sırasında pratik olarak değiştirilmesine gerek yoktur.asma tavan göbek modelleri

Tasarımların artıları ve eksileri

Günümüzde asma tavanlar, tavan yapılarının tasarım seçiminde ilk sırada yer almaktadır. Bu, bir dizi avantaja katkıda bulunur. Bunlardan en önemlilerini not ediyoruz:

Çok çeşitleri var. Her zevke uygun zengin bir tasarım listesi ilginizi çekecektir. Özlü veya görkemli çözümler kullanarak odaların tavanını dekore edebilirsiniz.
Bu sistemler hem konut hem de konut dışı binalarda başarılı görünmektedir. Şehir dairelerinde, özel ve kır evlerinde, ofislerde, stüdyolarda ve salonlarda eşit derecede geçerlidir.
Çoğu durumda, kaplama malzemeleri ek doygunluğa sahiptir ve sonuç olarak yoğuşma hariçtir. Banyo, yatak odası, oturma odası, mutfak, çalışma odası, ev kütüphaneleri, koridorlar, koridorların tavanlarını bu tür tasarımlarla dekore edebilirsiniz.asma tavan göbek modelleri

Bu sistemler tavan yüksekliğini seçmenize izin verir. Bu, farklı duvarların yüksekliğindeki farkı gizlemenizi sağlar. Odanın tonozlu tavanı olan bir cumba penceresi varsa, odanın her bölümü için ayrı bir tasarım kullanabilirsiniz.
Tavan malzemesinin dokusu, mekanın alanını görsel olarak değiştirmenize izin verir. Duvarları daha yüksek ve geniş hale getirebilir ve odayı ışıkla doldurabilirsiniz.
Askıya alınmış yapılar iletişim sistemlerini maskeleyebilir. Takarken telleri gizleyebilirsiniz, tasarımın genel görünümünü etkilemez.
Bu tasarımlar yalıtıma izin verir. Bu, özellikle bu sistemler özel evlere, şehir evlerine kurulduğunda geçerlidir.asma tavan göbek modelleri Zeminin tabanı ile dekorasyon malzemesi arasında yeterince boşluk var. İzolasyon, ısı kaybını azaltacaktır.

Her tür ve türdeki lambalarla uyumludurlar. Klasik ve modern aydınlatma cihazları dekorasyona uygundur. Çoğu durumda, birbirleriyle uyumlu bir şekilde birleşerek dokulu bir arka plan oluştururlar.
Asma tavanlar için renk çözümleri çeşitlidir.Kendi tercihlerinize göre evinizdeki herhangi bir odaya uygun bir renk tonu seçerken, bir gölge seçerken kendinizi sınırlayamazsınız.asma tavan göbek modelleri
Asma tavanlar için kullanılan malzemeler dayanıklıdır. Kurulumu yüksek kaliteli hammadde ve bileşenlerle doğru bir şekilde gerçekleştirirseniz, asma tavan odanın içini en az 10 ila 15 yıl süsleyecektir.

Tasarımcıların kullandığı bölgeleri almak için asma tavan sistemleri kullanılabilir. Bir odanın bir veya iki bölümünü farklı işlevlerle ayırt etmeye izin verirler. Böylece, iç mekanlara veya ekranlara aşırı yüklenmeden mekanın net bir organizasyonunu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda iç kompozisyondaki uyum bozulmuyor.

Asma yapıların kurulması, temel hazırlığından tasarruf sağlar. Bu durumda, çatı hizalaması için inşaat malzemeleri satın almanıza gerek yoktur.asma tavan göbek modelleri

Vaftiz etmek ve taşlamakla zaman kaybetmeye gerek yok. Tasarım yağ lekelerini, eski boyaları, küçük talaşları ve çukurları kapatacaktır.

Kullanılan bazı malzeme türleri yüzey bitirme sağlar. Yüzeyi su bazlı boya ile boyayabilir, dilediğiniz zaman yapıştırabilir, sanatsal çizim ile süsleyebilirsiniz. Bu arada, bazen tekrar tekrar boyamaya izin verilir, bu da nalburdan satılan özel kalemlerle kirlenmeyi maskeleyebilir.asma tavan göbek modelleri

Negatifler

Çok sayıda avantaja sahip olan asma yapıların dezavantajları vardır. Küçük bir süspansiyon uzunluğunda bile, duvarların yüksekliği gizlidir. Minimum çizim 10 cm’dir.Yüksek tavanlı geniş odalarda korkutucu olmayıp, görüntüleri olmayan ve duvar yüksekliği olan odalarda (örneğin, “brezhnevkah”, “Kruşçevka”) dikkat çekicidir. Ve duvarların yüksekliği başlangıçta 2,5 metreyi geçmezse, bu tür sistemlerin kurulması istenmez.

Kullanılan çatı kaplama malzemesinin türüne bakılmaksızın, büyük mekanik hasarlar için tasarlanmamıştır. Aksi takdirde kaplamada sökülmeye neden olabilecek çizikler ve delikler olacaktır. Aynısı nem için de geçerlidir.

Asma yapı için ne tür bir malzeme seçerseniz seçin, bitişik bir apartman dairesinden önemli bir sızıntı olması durumunda, kaplamayı veya kaplamayı yukarıdan değiştirmeniz gerekecektir.

Gelişmiş tasarımlar dikkatli hesaplamalar gerektirir. Yeterli kaba ücret yok. Çerçeve elemanlarının her bir bükülme ve montaj noktası dikkate alınarak şemayı maksimuma doğru bir şekilde aktarmak gerekir. Genellikle büyük boyutlarda farklılık gösterdiklerini düşünürsek, o zaman tek başına kompozisyonla baş etmek zor olacaktır.asma tavan göbek modelleri

Örtülü bağlantı sistemlerini kullanarak tasarımlar uygularken, özel bir kapak oluşturmaya özen gösterilmelidir. Gerekirse iletişimlere erişim sağlayabilmeniz zorunludur. Arka ışığın yerini dikkatlice düşünmek gerekir. Bu, özellikle boya malzemelerinin arkasına gizlenmiş gömülü tipler için geçerlidir.hazır asma tavan göbek modelleri,

Kurulum hassasiyet gerektirir. Teknolojideki herhangi bir tutarsızlık, kaplamanın sarkmasına ve genel tasarımı bozmasına neden olabilir. İstenilen şeklin kesilmesi özellikle dikkatli ve doğru olmalıdır; bu, kaplama malzemesinin kırılganlığından dolayı genellikle yapılması zordur. Bazı öğelerin ağırlık olarak özelleştirilmesi gerekir, bu da sakıncalıdır. Bazen bir tasarım oluşturmak için profesyonel ustalar tarafından kullanılan bir ısı tabancası gerekir.

Kullanılan bazı malzeme türlerinin karmaşık bir görselleştirmesi vardır; birbirini özel bir özenle çoğaltmak gerekir. Aksi takdirde, rahatlama atmosferini ortadan kaldıran duygusal gerilim yaratabilirsiniz. Bu nedenle odanın amacına uygun malzemeleri özenle seçmeniz gerekir.hazır asma tavan göbek modelleri,

Türler ve özellikler

Asma tavanların sınıflandırılması, tavan için birçok tasarım seçeneğini içerir. Geleneksel olarak birkaç türe ayrılabilir. Yapı türüne göre bunlar:

Bir seviye
Çift taraflı.
Üç seviye.
Sınıflar.

Her tip asma tavanın kendine özgü farklılıkları vardır. Geleneksel olarak, sözde düzlemlerin sayısıyla ifade edilir (tüm tavan alanı boyunca diğerinin üzerinde yükselen çıkıntılar veya adımlar). En basit versiyonlar tek seviyeli yapılardır. Ana dekorları genellikle yapının etrafındaki, tavanın kaidesinin arkasına gizlenmiş bir merkez lamba veya ışıktır.

hazır asma tavan göbek modelleri,

Işığın kenarlara müdahale etmemesi için duvarla arasında yaklaşık 10 cm boşluk kalmaktadır. Bu tavanlar aydınlatmanın yanı sıra alçı pervazlarla süslenmiştir. Bu dekor çok güzel görünüyor mesela avizenin etrafını onlarla dekore ederseniz daha sıkıcı bir tasarım haline getirebilirsiniz. Bu dekorun benzersizliği, geleneksel sünger ve boya (örneğin yaldız ile) ile boyama yeteneğidir.

İki seviyeli versiyonlar, çerçeve üzerindeki yüklerinin de daha fazla olması dışında daha ilginçtir. Zor seçenekler esas olarak yüksek tavanlı geniş odalara yöneliktir. Toplamda yüksekliği 20 cm’den 30 cm’ye ve daha fazla azaltabilirler. Bu, geniş alanlarda ve açık plan dairelerde görülmez.

Tavanı kubbe şeklinde yapılmış cumbalı odalarda bu tür yapılara bakmak ilginçtir.

Şiddetli rekabet karşısında markalar tavanı ek emprenye ile boyamak için malzeme sağlamaya çalışıyor. Bu, kaliteyi ve pratik özellikleri önemli ölçüde geliştirmenize olanak tanır. Örneğin, bunlardan biri nedeniyle tavanlar neme dayanıklılık kazanır. Bu, onları yüksek nem katsayısına sahip konutlarda kullanmanıza izin verir. Mantar ve küf görünümü hariçtir.

Boyanın en iyi özelliklerinden biri güneş ışığına karşı dayanıklıdır. . Bu, zamanla solma korkusu olmadan istediğiniz renkte bitişi seçmenize olanak tanır Boya her zaman temizdir ve rengi neredeyse hiç değişmez. Yeni teknolojilerin olanakları, bunları belirli malzeme türlerine, örneğin ayrı bir sıradaki resimler veya görüntüler üzerine aktarmak için çok sayıda renk tonu seçmenize olanak tanır.

Aynı malzemenin dekoratif işlevine ek olarak birçok ek özelliği olduğunda. Bu, yüzeyi değiştirmeden mümkün olduğu kadar uzun süre kullanmanıza izin verir. Örneğin, bazı kaplamalar ısıtılmamış yerlere (bir kır evinde) kurulabilir. Yanmaz kaplamalar şömineli veya şömineli odalarda kullanılabilir. Nem tutmayan malzemeler banyolar, banyolar, konaklar ve hatta kapalı verandalar için iyi bir çözümdür.

Dersler

Asma tavan imalatında çeşitli hammaddeler kullanılmaktadır. Türü, yapının türüne bağlıdır. Buna bağlı olarak, asma yapılar birkaç çeşide ayrılır.hazır asma tavan göbek modelleri,

boyama
Sac tavan kaplamaları öncelikle alçıpan ve hamuru yapılır. Alçıpan, en iyi kaplama türlerinden biridir. Bu malzeme, her iki tarafı özel inşaat kağıdı veya mat yüzeyli karton ile paketlenmiş, plastikleştiricili hafif bir alçı tabakasıdır ve boyutları 1 ila 6 metre uzunluğunda ve 1.2 metre genişliğindedir.

Asma tavanlar için kullanılan panellerin kalınlığı 8 mm’yi geçmemektedir. Bu, alçıpanı bükerek istenen şekli vermenizi sağlar. Konfor malzemesi boyama olasılığıdır. Ek olarak, çoğu zaman birleşik malzemelerin tasarımının temeli tavandır. Ek olarak, her türden lambanın dahil edilmesine izin verir.

Tavanlar için PVC paneller, duvar emsallerinden farklıdır. Daha incedirler, bu nedenle çerçeve üzerinde daha az ağırlık yükü oluştururlar. Genişlik, kenetlenmeden kullanılabilen 2,5 metreye ulaşabilir. Sabitleme teknolojisi, eklemlerin sabitlenmesine dayanır ve dikişli ve pürüzsüz olabilir. Malzeme, neme dayanıklı, mat ve parlak bir yüzey dokusu ile ayırt edilir.

kasethazır asma tavan göbek modelleri,
Kasetli (kiremitli) asma tavan türleri, adını Fransızlar tarafından tasarlanan kasetler – kare asma panellerden almıştır. Genellikle kaset, plastik veya metalden (galvanizli çelik, alüminyum) yapılmış 30×30 ila 90×90 cm’lik bir tahtadır. Galvanizli parçalar özel bir toz boya ile kaplanır.Alüminyum çubuklar bimetalik veya cilalı boya ile işlenir: ayna parlayana kadar.

Kiremitli çeşitleri perforasyonlu alçıpan, ahşap (meşe, bambu, dişbudak), akrilik cam, mineral elyaf ve silikatlardan yapılmıştır. Metal paneller, asma tavanların akustik görünümünü oluşturmanıza olanak tanır. Renkli bantlar yüksek sıcaklıkta kaplanmıştır. Bu nedenle güneş ışığına dayanıklıdır. Kaset kirişini özel raylara takarken. Küçük bir ağırlık pahasına kalır. Fayanslar herhangi bir renge işaretlenmeden cilalanabilir veya boyanabilir.

kafes
Bu tavanlar, çerçeveye tutturulmuş kafes gibi görünür. Bu tek seviyeli tavanlar, genellikle hücresel olarak adlandırılan özdeş hücreler biçimindedir. Bu tasarımlar için tek dekorasyon arka ışıktır. Kirişler üzerinde noktalar şeklinde yerleştirilmiş entegre veya ayrı olabilirler. Hücrelerin şekli oval, kare, altıgen, üçgen olabilir ve sadece.

asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Bu tavanların konsepti oldukça karmaşıktır ve bu nedenle ev tadilatında nadiren kullanılmaktadır.

Bu şemalar, havalandırma ve klima sistemini yerleştirmenize izin verir. Standart hücresel asma yapı tipleri, piramidal, kanopiler. Çok seviyeli olmak için başka bir çatı malzemesi ile birleştirilir. Bu ürünlerin imalatında 0,3 – 0,4 mm kalınlığında alüminyum kullanılmaktadır. Hücre boyutları 40×40, 50×50, 60×60, 75×75, 85×85, 100×100, 120×120, 150×150, 200×200 cm olabilir. Bu tür tavanlar dayanıklılık ile ayırt edilir, çevre açısından güvenli ve güvenilirdir.

Kuş kanadı
Raf tavanları – görselleştirme açısından en karmaşık yapılardan biridir. Aslında bunlar birbirine bağlı dar çerçeve ve çubuk sistemlerdir. Alüminyum alaşımlı, çelik ve plastikten yapılmış şeritler kullanan tasarımı için. Bu tür tavanların banyolara, banyolara ve mutfaklara monte edilebilmesi nedeniyle yüksek düzeyde aşınma direncine sahiptirler.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Bu yapılarda kullanılan sürgüler sıcaklık değişimlerine dayanıklıdır. Çoğu zaman bu sistemleri çelik şeritler kullanarak tasarlamak. Daha dayanıklı ve güvenilirdirler, yüksek düzeyde ses yalıtımına sahiptirler. Nervürlü tavanların ana avantajı, en kavisli zeminleri bile hizalayabilmesidir.

Rafın inşasının mekan yanılsaması etkisi yarattığı düşünülmektedir Bu kısmen doğrudur: Bazı malzemelerin yansıtıcılığı mekanı büyütür. Ancak, bir sıraya yerleştirilen raylar biraz gerginlik yaratabilir. Parlak ışıkla boyanırsa tavan tasarımını ezebilir. Kısmi kurulum sağlamazlar. Reiki, tabak gibi açık, kapalı bir türdür.

Gergin
Telli panellerin asma yapılarının tasarımında kullanımı, yüksek esneklikleri, deformasyona karşı dirençleri ve güneş ışığına maruz kalmaları ile açıklanmaktadır. Germe kumaşı en sık alçıpan kanala tutturulur, ancak çoğu zaman asma yapının çerçevesine monte edilir. Bu paneller için malzeme PVC ve tekstil filmdir. Film daha fazla esnekliğe sahiptir, mat, parlak ve saten (kaplamalı) bir yüzeye sahip olabilir.

Farklı dokulardan dolayı bir odanın algısı değişebilir. Özellikleri, birbirleriyle birleşebilme yeteneğidir. Tekstil malzemeleri mat bir kaplama yüzeyine sahiptir. İç mekana lüks ve zarafet getiriyor.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Bu tasarımlar karmaşıklık açısından farklılık gösterebilir; bir seviyeyi tamamen kaplayabilir, iki seviyeli veya üç seviyeli bir tavanın parçası olabilir veya belirli bir işlevsel alanın dahil edilmesini vurgulayabilir. Bu tür paneller, herhangi bir tasarıma çekici zarafet ve güzellik verir.

Fotoğraf baskı teknolojisi kullanıldığından herhangi bir görüntüye uygulanabilir. Bu, istediğiniz havayı ayarlayarak herhangi bir iç mekanı kökten değiştirmenize olanak tanır.

“Yükseklik”
Bu kategori yanıltıcı “yüksek tavan” veya sözde yüzer tavan içerir. Nitekim, bu etki, tavanın çevresi veya özel parçalarının etrafındaki özel aydınlatma nedeniyle elde edilir. Bu yapılar için alçıpan, streç kumaş kullanılır. Bazen fiberglas, polikarbonat ve seviyeler ayrı ayrı kullanılır.

Bu tür tavanların montajı, normal alçıpan ve gergi yapılarından biraz farklıdır. En özlü çözümün bir düzeyi vardır. Genellikle böyle bir tasarımla, tavanların iki seviyeli bir görünümü gerçekleştirilir. Daha fazla şıklık için malzemeler birbiriyle birleşir. Yüzen yapıyı görselleştirin, her parça için ayrı aydınlatma yaratır.Arka ışığı dahil etmek için ışığı kapatmayan küçük bir boşluk bırakın.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Genellikle asma yapılarda kullanılan hammaddeler çeşitli malzemeleri taklit edebilir. Örneğin, plastik paneller veya çıtalar yalnızca parlak dokuyu değil, aynı zamanda mermer, ahşap ve metal yüzeyleri de mükemmel şekilde iletir. Ham yetiştirilmiş tip, ayna benzeri yüzeyler dizisini iyi bir şekilde taşır. Şeffaf malzemeler bazen sır gibi görünmektedir.

Boyutlar ve şekiller

Asma yapıların boyutları tasarım özelliklerine, tavan alanına ve müşteri tercihlerine bağlıdır. Örneğin, tek seviyeli bir yapı ise, boyutları odanın uzunluğu ve genişliği ile eşleşir (200 × 200, 200 × 300, 300 × 400, 350 × 600 vb.). Yüzen yapılar oluşturmak için duvarlardan yaklaşık 8-10 cm kaydırın. Kaplama malzemesinin aydınlatmanın parlamasını engellememesi yeterlidir.

Kutu bir tasarımda yapılmışsa boyutu farklı olabilir. Örneğin 2×3, 2.5×4, 3×4, 4x6m olabilir. Form genellikle geometrik bir şekil şeklini alır. Daire, oval, kare veya dikdörtgen olabilir. Genellikle bu figürler ek pervazlar, tavan pervazları veya baget ile dekore edilmiştir.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Avizenin etrafına uzanan tavandan güzel görünümlü ekler Bu aksanlar genellikle 2,5 – 3 metre çapında yuvarlaktır.Alçı eleman şeklindeki çerçeve nedeniyle boyutları 20-30 cm kadar artabilir. duvarların ve tavanın eğimli bir perspektifi), iki alanı ayırmak için, formun öğeleri girişin girişinde bir tepe ile akut bir üçgen kullanır.

Tasarımda kullanılan şekillerin parametreleri, tavanın genel arka planında kaybolmayacak ve birlikte uyumlu bir kompozisyon oluşturacak şekilde seçilmiştir. Bunu yapmak için, bir taslak çizin, ardından parçalar tam boyutlu olarak çalışır. Çok sayıda çiçek, kelebek, yıldız ve soyut detay olabilir. Çocuklar için ışınları olan güneş ışığı şeklinde eşyalar yapın. Bu parçaların boyutları 1,5 ile 2 metre arasında değişmektedir.

Boyutlar tavan yüksekliğine bağlı olabilir. Ne kadar düşükse, tasarım o kadar basit ve daha az eleman. . Örneğin, alan sınırlıysa, köşelerden birinde küçük bir yarım daire yapın.

Bazen istenen işlevsel açı, düzgün kıvrımlı bir çizgiden veya çizgiden ortaya çıkacaktır. İki paralel tip olabilir.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

renk

Asma tavanlar için renk çözümleri birkaç faktöre tabidir. Bunlar şunları içerir:

Belirli bir odadan ekran görüntüleri.
Duvarların yüksekliği
Oda aydınlatma derecesi;
Tat tercihleri
İnsanın renge maruz kalması.
İç mekan renk tasarımı.

Küçük bir alan renk paletinden parlak renklerle bir tasarım yapmaya çalıştığında. Odayı görsel olarak daha büyük ve daha hafif hale getirerek katı sınırları ortadan kaldırırlar. Tarzın parlak renklere ihtiyacı olduğunda, zengin tonları tercih edin. Geleneksel olarak, asma tavan yapılarını tasarlamak için kullanılan tüm gölgeler 4 ölçüye ayrılabilir:asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Tarafsız;
Pastel.
doğal.
Doymuş.

Beyaz boya tasarımında lider web sitesi. Bugün, tasarımcılar herhangi bir iç mekandaki alaka düzeylerine dikkat ediyor. Uzaya hafiflik, ışık ve hava getirir. Gri veya çelik ile kombinasyonu popülerdir. Bununla birlikte, tasarımın neşeli notlar alması için iç mekanı canlı yeşillik ve bej mobilyalarla tamamlamak gerekir.

Siyahın okunması zor. Buna rağmen, bazen gerilim yapılarını tasarlamak için kullanılır. Siyah yeterli değilse asma tavan tasarımına ifade verir ve çoğu durumda tasarım odağını bozar. Baskın bir ağırlık hissi yarattığı zaman.

Pastel tonlar, askılardaki en iyi tavan tasarımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Tasarımı aşırı yüklemiyorlar, bu nedenle farklı karmaşıklıkta olabilirler. En popüler olanları pembe, mavi, nane, leylak, karamel, şeftali tonlarının yanı sıra sütlü, inci ve fildişi tonlarının açık tonlarıdır.

Bununla birlikte, daha fazla uyum için beyaz kontrasta ihtiyacı var. Beyaz renk onu daha yumuşak hale getirir ve farklı bir desene başarılı bir şekilde girmenizi sağlar. Arka plandaki çok renkli resimler veya şekiller ilginç ve çok yönlü görünüyor. Aynı zamanda, asılı yapının karmaşık konfigürasyonu bile iç mekan kurulumunun aşırı yüklenmesine yol açmayacaktır.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Doğal seri bej ve kahverengi tonlarından oluşur. Bu çeşitli ahşap ve kum tonlarıdır. Bugün en ilginç ve modaya uygun renk, açık meşe rengidir. Bununla birlikte, iç mekanın farklı alanlarını dekore edebilirsiniz. Aynı zamanda bu ton modern ve yumuşak görünecek.

Renk paletinin zengin tonları, iç mekanın modern branşlarına parlak vurgular sağlamaya yardımcı olurken, yumuşak ve açık tonlarla ilişkili odanın işlevsel alanlarını vurgulamanıza olanak tanır. Bugün en ilginç kompozisyonlar şarapla açık gri, leylakla kum, menekşe ile beyazdır. Ek olarak, bir kum ve turkuaz karışımının yanı sıra üç renk karışımının konsantrasyonu. Örneğin, bir tasarımda açık pembe ve açık beyaz kullanımı olabilir.

İlginç tonlar arasında altın ve gümüş bulunur. Metal asma tavanlar daha özlüdür. Tasarımdaki altın her tasarımı dönüştürür. Ancak dozlanmalıdır.asma tavan göbek modelleri fiyatları,

Tasarım

Çok yönlü asma tavanlar için tasarım çözümleri. Bugün, genel stilistik kavramına uyacak bir tasarım uygulamak gelenekseldir. İç tasarımın ana dallarını düşünün.

klasik
Asma yapılar, saray ihtişamının simetri ve niteliklerini vurgulayan klasisizm, klasisizm, klasisizm ve İtalyan stilini içeren klasik tarzda yapılmıştır. Metal ve plastik yapılar burada uygun değildir. Lüks vurgulu resmi dekor fikrine uymuyor. Mat dokulara sahip malzemeler bir önceliktir, ancak ustaca teknikle iki doku arasındaki kontrastlar (mat ve parlak) burada güzel görünür.

Renkler, özellikle uyumlu beyaz ve kirli beyaz tonlar olmak üzere tercih edilen vurgulardır. Kombinasyonlarına izin verilir ve tavan veya pervazın tabanı bir bağlayıcı görevi görebilir. Streç kumaşlı alçıpan tavan da güzel görünecek. Tasarım geometriye uygundur: Ana vurgu yuvarlak, kare ve dikdörtgen şeklinde olabilir.

Ana lamba, çok sayıda parlak küçük lamba içeren güzel bir avizedir. Alçı kalıplamanın zorunlu taklidi ve dekorda altın varlığı. Kompozisyonu hazırlarken, dekor ve mobilya üzerine inşa edebilir, benzer oymalı veya bükülmüş öğeleri seçebilirsiniz.

Tavan tavanını geniş bir desenle yükseltmek gerekli değildir: lüksü mobilya detayları ile göstermek önemlidir.

Modern
Modern tasarımın dalları içindeki temel fark, kullanılan malzemelerin sentetik taban genişliğidir. Algılama ve önemli işlevler Geleneksel olarak, tüm modern eğilimler özlü ve zarif olarak ayrılabilir. İlk durumda, sadelik ve havadarlıkla ayırt edilen minimalist, bhouse. Bu nedenle tasarım, karmaşık öğeler ve büyük avizeler içermeyen basit bir kumaş gölgesi anlamına gelir.

Art Nouveau, Art Deco’ya bakacak olursak, sentetik bazların kullanımının ve dekorasyonda olanaklarının gösterilmesi önemlidir. Örneğin parlak bir dokuya sahip olmak daha iyidir, dokunuşlar bazen çivili, bohem ve görkemlidir. Rahat lambaların asılı tasarımını vurguladığınızdan emin olun. Kaplama tekniği düzgün olabilir.

Tavan panelleri veya çıtalarla alçıpan kombinasyonu iyi görünüyor. Tek seviyeli yapılar burada uygun değildir: büyük pencereli dekoratif tavanlar, lambalar veya paneller, odanın farklı köşelerini aydınlatmak en iyisidir.

Çatı katı stili ve sıva için kasıtlı olarak kaba tasarımlar en iyisidir. Bu durumda, boyanın tonu çoğunlukla tek renkli olmalıdır. Tavanlar kirişler ve iletişim sistemleri ile dekore edilmiştir; arka ışık olarak çeşitli parçalarda sıra dışı aydınlatma cihazları kullanılmıştır. Artı ayarlanabilir nokta. Avizeler pürüzlü olabilir.

etnik
Bu stil dalı İngilizce, Çince, Japonca, Yunanca, Mısır, Afrika, Arapça ve İskandinav stillerini içerir. Her birinin kendine has özellikleri vardır. Örneğin, İngiliz yönetimi saygılı bir kısıtlamayı memnuniyetle karşılar. Aynı zamanda basit bir pervaz tavanı büyük bir avize ile dekore edilmelidir.

Arap anlayışında önemli bir zengin renk paleti ve maksimum aydınlatmadır. Karmaşık tasarımlarla birbirine bağlanmış toplar ve yarım daire şeklindeki figürlerin varlığını, tasarım lüksünü memnuniyetle karşılar. Afrika temasında dinamikler, ifadeler ve gösterişli renkler olmalıdır.

Gizemle örtülü Çin kültürü, parlak kontrastların varlığında sadelikle ifade edilir. Her tasarım öğesinin belirli bir anlamı vardır. Kaide tavan veya pervaz olabilir ve geometrik şekiller kabul edilir.

Alçıpan duvar kağıdı ile kaplanabilir: stil, modern malzemelerin gösterimini kabul etmez, ancak gizli ışıklar iyi bir tasarım çözümü olacaktır.

alışılmadık
Geniş bir iç mekan stili listesinde amatörler için ilginç çözümler bulabilirsiniz. Her biri kendi tarzında benzersizdir. Herhangi bir organizasyonun ve sistemin tam tersi olan eski, avangart trendler veya hatta özensiz kitsch olabilir. Bu durumda, duruma göre filtrelenir: mobilya klasik mobilyaya benziyorsa, tavan kirişlerle pürüzlü olmalıdır. Bununla birlikte, lambalar mobilyalarda yankılanabilir.

Biedermeier, istikrar ve barış arzusunu simgeliyor. Asma tavan tasarımında oranlar, geometri, sadelik ve doğal renk çözümleri hissedilmelidir. Boho çatısı genellikle basittir ve tek katlı bir yapıdır. Bu durumda, mobilyada yeterince renklilik ve kontrast renk.

ışık

Asma tavanların aydınlatılması özel bir ilgiyi hak ediyor. Mevcut tüm türler iki türe ayrılabilir:

Merkez.
Ek.

Tasarım oluşturmak için merkezi aydınlatma esastır. Duvarların yüksekliğine ve belirli bir odanın görüntülerine bağlı olarak, bir, birkaç veya birkaç tavan lambalı bu avize Bu tür armatürlerin ayırt edici bir özelliği, tavana montaj yöntemidir. Yüzeye asılabilir veya yakın olabilir.

İlk durumda, avizeler esas olarak tel şeklindeki askılara asılır. Ağır zincirler. Günümüzde oldukça nadirdirler çünkü büyük bir optik kapasite oluştururlar ve çerçeve üzerinde çok fazla ağırlık taşırlar. Yüzeye yakın tipteki fenerler, içinde bir delik bıraktıkları çatı yapısına veya malzemeye tutturulur. Tavan yüksekliği küçükse daha uygundurlar.

Tasarıma bağlı olarak, yapılar bazen bir değil, iki veya hatta üç aynı avize kullanır. Bu, özellikle oda yeterince geniş ve yüksek bir tavana sahip olduğunda geçerlidir. Merkezi aydınlatma cihazlarının benzersizliği, modern yardımcı aydınlatma ile mükemmel bir şekilde birleştirilmesidir.

Modern merkez ışıklarının ayırt edici bir özelliği hafiflik ve zarif tasarımdır. Ve bugün, sadece belirli bir oda için seçilen iç mekanın tarzına göre seçiliyorlar. Üretimlerinde kullanılan malzemeler plastik, ahşap, cam ve metaldir.Çoğunlukla daha yumuşak bir görünüm elde etmek için malzemeler renklendirilir ve birbirleriyle birleştirilir.

Yardımcı aydınlatma yelpazesi, çeşitli tipteki cihazları içerir. Bugün en popüler olanlar:

boyama.
Işıklar.
Noktalar.
Kordon.
Bant.
Fiber optik.

LED ışıklar kullanılır

Bu tür lambalarda – yeni nesil lambalarda – LED ışıklar kullanılır. Bilinen tüm ışık kaynaklarından farklı boyut sırasına göre düzenlenirler, iş sürecini aşırıya kaçmazlar ve sürekli bir ışık akısına sahiptirler. Diyotların gücü minimumdur. Minimum elektrikle tüketildiğinde, çoğunu ışıklı bir akıya dönüştürür, böylece pratikte ısınmaz (uygun belgelere sahip sertifikalı ürünlerle ilgilidir).

LED’ler sağlığa ve retinaya zararsızdır ve cıva içermezler. Çalışmaları sessizdir ve ışık (bugün) doğal ışıltıya eşit yetenekli bir seçimle kalmıştır. Bununla birlikte, bir de eksi var: yönlü bir ışık. Bu nedenle, köşelerde gölge noktalar oluştuğu için tek bir cihaz bile tüm odayı aydınlatamaz.

Bunu önlemek için, tasarımcılar spot şeklinde entegre arka ışıklar tasarladılar ve ışığın açısını ayarlayabilen spotlar tasarladılar, düzenli aralıklarla çevreye yerleştirilmişler ve merkezi aydınlatmayı tamamen doldurabilirler. Sonuç olarak, asma tavan tasarımı genellikle avizeler olmadan yapılır.

Spot sadece ana yapıya kurulamaz. Aydınlatmada daha fazla uyum için duvarlardan birini veya dolabın önünü dekore edebilirsiniz.

Aydınlatmada

Halat ve bant, temel kurulumdan önce ve sonra asma yapılara dahil edilebilmeleri açısından harikadır. Örneğin, iç mekan aydınlatması planlanıyorsa, LED bandın dahil edilmesi tasarım aşamasına dahil edilir. Bu, tavanı hacimsel ve gerçekçi hale getirecektir. Kurulum zaten yapılmışsa, ancak zarafet istiyorsanız, bandı saçakların veya bagetlerin arkasına gizleyebilirsiniz. Bu, bir “yükseklik” tavanı yanılsamasını yaratacaktır.

Bandın benzersizliği, renk değiştirme yeteneğidir. Bu tip LED, zengin bir paletten istediğiniz rengi bağımsız olarak seçmenize olanak tanır. Arka ışığı akıllı telefonunuz için özel bir programla bağlayabilir ve en sevdiğiniz müzikle zamanında gölge oyununun tadını çıkarabilirsiniz.

Ruh halinizi değiştirmek istiyorsanız beyaz ve koyu sarıdan lacivert ve maviye doğru belli bir ton seçmeniz yeterli.

Ses yalıtımı

Günümüzde tavan ses yalıtımı, modern bir insan için özellikle önemli bir zorunlu faktördür. Sokaktan veya komşu apartmanlardan gelen artan gürültü seviyesi gerginlik yaratır ve özellikle evde veya dairede küçük çocuklar varken uygun değildir. Ses iki türe ayrılır: perküsyon (adımlar, nesnelerin vuruşları) ve hava (konuşmalar ve müzik). Asma yapıları kurarken, yalnızca odadaki gürültünün duyulmasını sağlamak önemlidir. Komşuları rahatsız etmemek önemlidir.

Genellikle ses yalıtımı için farklı hammaddeler kullanın. En popüler olanı düşünün:

Alçıpan

Alçıpan . Asma yapıları alçıpan bazında gerçekleştirirken, tavanı ek olarak yalıtamazsınız. Kaplama yapısı ne kadar kalın ve karmaşıksa dışarıda o kadar az ses duyulacaktır. Bu malzemeyi ses yalıtımı olarak kullanırsanız, mineral yünü ile birleştirmeniz gerekir.

Mineral yün. Bu yalıtımın yüksek ses yutma katsayısı vardır. Küçük bir ağırlığa ve kabul edilebilir bir maliyete sahiptir, bu da bu malzemeyi yalnızca sıradan bir alıcıdan değil, aynı zamanda uzmanlardan da talep eder. Mineral yünün kütlesi ve yoğunluğu türüne bağlıdır. Kompakt, klasik ve taneli olabilirler.

Poliüretan köpük . Bu kullanılan ısıtıcıya köpük kauçuk denir. Farklı kalınlıklara sahip olabilir. Özelliklerinden diğer analoglardan daha düşüktür. Ancak gözenekli süngerimsi yapısı ısıtıcıya buhar geçirgenliği sağlar. Bu nedenle ek buhar ve nem yalıtımı konusunda endişelenemezsiniz.

Bu malzemelerin yanı sıra asma yapıların ses yalıtımı için esnek polimer esaslı yalıtım membranları kullanılmaktadır. Nispeten küçük bir kalınlığa ve yüksek ses emilimine sahiptir. Minvata, asbest köpük, akustik sunta ve delikli akustik panellerin tümü en yüksek ses emme katsayısına sahiptir.

Fıçı tahtası, yüksek ağırlığı nedeniyle nadiren ses yalıtımı için kullanılır.

Cam yünü alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Üreticiler

Asma yapıyı eve kurmaya karar verdikten sonra hangi markanın tercih edilmesi gerektiği sorusu ortaya çıkıyor. Görevi kolaylaştırmak için, piyasada çok sayıda olumlu geribildirim fark edilen üreticilerle iletişime geçebilirsiniz.

“Albes” – dar polimer kaplı çelik ve alüminyum sac raf sistemleri. Yüksek nem oranına sahip odalar için tavanların dekorasyonu ile ilgili mutfak, koridor ve banyo dekorasyonu için tasarlanmıştır. Hijyen, çeşitli renkler ve dayanıklılık açısından farklılık gösterir.

“Baykal” – makul bir fiyata kiremitli tasarımlar. Yangın güvenliği, çevre dostu ve kurulum kolaylığı değişiklik gösterir. Bir ses yalıtım tabakasının döşenmesiyle ek yalıtım sağlayın.

Knauf – ünlü bir üreticinin alçıpandan yapılmış asma tavanları. Yüksek pratik ve operasyonel özelliklerde farklılık gösterirler. Tavandan iletişim ve sinir sistemlerini gizleyin. Konut ve ikamet amaçlı olmayan binalarda kuruluma izin verin.

raf tavanları

“Şair” – raf tavanları yerli üretici. Neme, çeşitli türlere ve uzun bir hizmet ömrüne (20 yıla kadar) dayanıklıdırlar. Bir tabak şeklinde klasik, kübik olabilir. Üretici, ürünleri önceden hazırlanmış boyutlarda tedarik eder. Toksik maddeler içermez.

Bu markalar, alıcıların dikkatini askıya alınmış yapılar için kaplamalar için uygun seçenekler sunuyor.

Uygulama kapsamı

Farklı asma tavan türlerinin bolluğu arasında kafanız karışmak ve tamamen farklı bir şey seçmek kolaydır. Sonuç olarak, sadece bir odanın içini değil, aynı zamanda evi veya tüm alışveriş kompleksini, bir yüzme havuzunu, bir tıbbi tesisi, bir süpermarketi, bir kulübü de bozabilir. Asma yapılar hemen hemen her yerde kullanıldığından, konut odaları için temel detayları belirleyeceğiz.

Oturma odası
Bu oda evin ana odasıdır, bu nedenle tasarımı benzersiz ve akılda kalıcı olmalıdır. Öncelik beyazla birlikte sıcak, net ve zengin renklerdir. Tasarım farklı olabilir, ancak tek seviyeli tasarımlar basit görünecektir. Saten doku, parlak doku ve zarif lambalar eklemek önemlidir. İç aydınlatmalı gergi tavanlar uygundur.

yatak odası asma tavan

yatak odası
Burada yumuşak renklere ve mat veya saten bir dokuya ihtiyacımız var. Yanıp sönme arzu edilmez: duygusal stres yaratır. Yatak odasına iki veya üç kattan fazla yapılmamalıdır: görsel, iç mekanı ağırlaştıracaktır.Tonları yumuşatmak için tasarıma beyaz ekleyebilirsiniz. Arka ışığı altın veya gümüş kaplama dekorla uyumlu bir şekilde harmanlar.

Kuluçka
Çocuk odasının büyüklüğü çocuğun yaşına ve cinsiyetine bağlıdır. Genellikle tavan, katı bir kaplama veya ayrı ekler şeklinde bir streç film ile dekore edilir. Yumuşak tonlar seçilir: gözleri tahriş etmemelidirler.

Burada karmaşık tasarımlara gerek yok: odada bir yığın şey var, karmaşık tavan tipi alana bir tür dağınıklık katacak.

mutfak
Renk kontrastlarının dinamikleri ve karışımı burada memnuniyetle karşılanır. Örneğin beyazı sarı ve yeşil ile birlikte kullanabilirsiniz. Açık gri ve şarap şaraplarının karışımı güzel görünecek. Aynı zamanda, parlak bir kontrast için belirli bir alan tahsis edilir (örneğin, bir bar tezgahının veya bir lavabonun üstünde).

Mühendislik kabul edilir ve yemek alanındaki lambalar dahildir.

Salon ve koridor


Bu yerlerde genellikle pencere yoktur, bu nedenle asma yapıyı küçük lambalar ve beyaz malzemelerden oluşan bir blokla desteklemek önemlidir. İki veya daha fazla seviyedeki karmaşık süspansiyon yapıları arzu edilmez. Sadece açık plan durumunda izin verilir.Çoğu zaman, tasarım bir gerilim filmi ile gerçekleştirilir.

alçıpan ile dekore edebilirsiniz

Balkon
Asma yapıyı özel bir evin balkonuna kurarak, malzeme ve renk belirli bir stile uygun olarak seçilir. İstenilen gölge aralığındaki (hatta ışıkla boyanmış) ahşap çubuklar, çıtalar seçebilirsiniz. Balkon kapalıysa, alçıpan ile dekore edebilirsiniz. Ahşabın dokusu üzerine bahis yapmaya değer.

onun üzerine
Burada asma yapılar yalnızca çatı kaplaması izin verirse asılabilir. Böylece, çubuklar, küçük bir kafes ve uygun bir alçıpan duvar şeklinde bir vurgu tasarımı uygulayabilirsiniz. Plastik arzu edilmez. Tavanın görünümünü görsel olarak basitleştirir ve tavandan oluşan ahşap duvarlarla birleşmez.

Seçim için ipuçları

Hangi asma tavanın tercih edileceğinden şüphe duyarak, uzmanların görüşlerini öğrenmelisiniz. Bu, doğru ve uyumlu seçimin yapılmasına yardımcı olacaktır.En iyi ipuçları:

Asma tavan

Asma tavan takmak istediğiniz odayı inceleyin. Duvarların yüksekliğini ölçün. Bu, seviye sayısı ve tasarımın karmaşıklığı ile başa çıkmaya izin verecektir.
Üst örtüşmenin ekran görüntülerini ve tasarım özelliklerini dikkate alarak fikir kataloğunda ilerleyin. Tasarım profesyonellerinin neler sunduğunu görün.
Yaşam alanınızı ızgaralar ve kaydıraklarla aşırı yüklemeyin. Çoğu durumda, onların yardımıyla uyumlu bir tasarım ancak bir profesyonel tarafından yapılabilir.
Kalıcı ve güvenilir kapsama alın. Alçıpan ve streç filme daha yakından bakın.
Özel bir evde yaşıyorsanız, ahşap kaplamayı veya taklidini seçebilirsiniz.


elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219