Asma Tavan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Asma tavan ev için uygulama

Yakın zamana kadar, asma tavanlar ofis alanları ve ticari kuruluşlarla sınırlıydı; Ancak, geç gittikçe daha fazla insan evlerine bile adapte oluyor. İnsanlar bunu sıklıkla sofistike bir gösterge olarak ve kullanılabilirlik açısından kullanır, odadaki kanalları, boruları ve telleri örterek odanın görünümünü ve hissini estetik olarak iyileştirir.

Ancak, asma tavanın eviniz için uygun olup olmadığına dair bir arama yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Ne olduklarını öğrenmek için okumaya devam edin!

Odanın yüksekliğini azaltır

Odanın yüksekliğini azaltır
Yanlış bir tavanın odanızın yüksekliğini azaltacağını unutmayın, bu da odanın toplam ayaklarının önemli ölçüde düşeceği anlamına gelir. Bu da odanın klostrofobik görünmesine neden olabilir.

Daha iyi akustik

: Odada, asma tavanlı daha iyi akustik olduğunu biliyorsunuz. Ayrıca yerin daha sessiz kalmasına yardımcı olan sesi emer.

Kapaklamak istediğiniz alan isteğe bağlıdır
Asma tavan oluşturmaya karar verirken, ya tüm tavanı ya da sadece tavanın bir kısmını kaplayabileceğinizi unutmayın. Bu kararı, size sunulan alan ve bütçeye göre verdiğinizden emin olun.

Bakım


Asma tavanların bakımı çok yüksek değildir, ancak bir sünger ile her seferinde bir temizlenmesi gerekir. Bunu söyledikten sonra, eğer tavanınız beyazsa, bir süre donukluk gösterme riski taşıdığını anlayın.

Uzun yaşam


Asma tavanlar etkili olsa da, normal tavanlar kadar uzun sürmez. Belirli bir süre boyunca sarkma eğilimindedirler ve değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıca, deprem gibi doğal afetlerde, asma tavanların düşmeye daha yatkın olması çok muhtemeldir.

Enerji verimliliği


Ofislerin ve kurumların çoğu asma tavana sahiptir çünkü enerji tasarrufu konusunda verimlidirler. Bunun sebebi bir oda içindeki sıcaklığı kontrol etmesidir – yazlar boyunca ısının azaltılmasına ve kışlar sırasında ısının korunmasına yardımcı olur.

Bakım ve Temizlik


Bir asma tavanın iç kısımlarının temizlenmesi çok zor ve sıkıcı olduğundan, uzun vadede sakinler için tehlike oluşturabilecek kemirgenleri ve hamamböceklerini yetiştirmek için yol sağlar.

Özel tasarımlar


Geçmişte çoğu asma tavan tasarım fikirleri kare ya da dikdörtgen olmasına rağmen, talep artışları nedeniyle bugün aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda renk ve biçimde mevcutturlar. Bu nedenle, alçıpan tavanda sonlandırmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

Son olarak, asma tavanların montajı kolay görünse de, yardım için bir profesyonel aldığınızdan emin olun. Prosedürü uygulamak ve asma tavanlara uzun ömürlü olmaları için doğru tedaviyi vermek için eğitilmişlerdir.

3. havalimanı asma tavan
havalimanı asma tavan
3d asma tavan
3d asma tavan
4x18 asma tavan armatürü fiyatları
4×18 asma tavan armatürü fiyatları
4x18 asma tavan armatürü
4×18 asma tavan armatürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com