Asma Tavan Malzemeleri: Farklı Tipler ve Nerede Kullanılır

Farklı alanlar ve tercihler, farklı asma tavan malzemelerinin kullanılmasını gerektirecektir. Bu temel tavan tiplerinden bazılarının ne olduğunu ve nereye uygulanabileceğini size söylüyoruz.

ALÇIPAN Asma Tavan Malzemeleri
,
Asma Tavan malzemeleri Nelerdir
,
Asma Tavan yapımında KULLANILAN malzemeler
,
Asma Tavan malzeme isimleri
,
Alçıpan Tavan malzemesi
,
Asma Tavan Malzemeleri
,
Taşyünü Asma Tavan
,
Metal Asma Tavan
,

Büyürken, tavanın nasıl yapıldığına öncelik veren duvarlar ve döşemeler her zaman oldu – zemin en iyi mermere sahipken ve duvarlar pembe tonlarda sıvalı iken, tavan çoğunlukla çıplak kaldı. Sonra korniş geldi, ardından yavaş ama büyük ölçüde süslü tavan tasarımları geldi, evi dekore etme şeklimizi değiştirdi.

Günümüzde asma tavan veya asma tavan olarak da bilinen asma tavan, beyaz boyanın ötesine geçti ve evin odak noktası haline geldi. Farklı malzemeler güzel bir asma tavan yapmaya yardımcı olur ve burada bunların bir listesine bakarız:

Alçı Asma Tavan Malzemeleri

Sulu kalsiyum sülfat, alçıtaşı, tavana hafif, ateşe dayanıklı, ses yalıtımlı ve cebinde kolay olduğu için asma tavan oluşturmak için tercih edilen bir seçenek haline gelmektedir. Desteklenecek bir demir çerçeve ile, bu kare panoları ışıkları gizlemek ve elektrik kablolarını ve boru hatlarını gizlemek için herhangi bir desende asılabilir. Görünümü bitirmek, boyamak, laminatlamak ve hatta söz konusu odanın tasarımına uyacak şekilde kurulumu kolay bu panoların üzerinde duvar kağıdı kullanmak.

En iyisi: Oturma odaları, yatak odaları ve mutfaklar dahil ev iç mekanları.Tavan Malzemeleri

Tavan Malzemeleri

Tavanı tasarlamak söz konusu olduğunda POP hâlâ egemenlik malzemesidir. Pürüzsüz bir yüzey verir ve tavandaki herhangi bir tasarım yeniliğine uyacak şekilde kalıplayabilir. Bu çok yönlü malzeme, sıcak koy aydınlatmasının evi aydınlatan modern evlere en uygun olanıdır. Eşsiz, çağdaş bir çekicilik için ahşap veya cam gibi başka bir asma tavan malzemesi ile birlikte kullanın.

En iyisi: Oturma odaları ve yatak odaları.Büyük sergi salonlarında ve ofis alanlarında fiber asma tavanlara talep yüksektir. Kurulum işlemi kolaydır ve bütçeye uygundur. Birçok şekil ve boyutta fabrikada üretilirler.

Metal Asma Tavan Malzemeleri

Galvanizli demir ve alüminyum endüstriyel görünümlü malzemeler olsa da, cilalı ve asma tavan olarak kullanıldığında, görsel bir muamele olabilir. Söylemeye gerek yok, metal tavanlar kolay kurulum ve düşük işçilik maliyeti ile en dayanıklıdır.

En iyisi: Endüstriler, hastaneler ve okullar.

Ahşap Asma Tavan Malzemeleri

Bazı evler iç duvarları boyunca dört duvarının dışındaki doğal güzelliği ve dinginliği yansıtmak istiyor. Bu, en iyi, eve sıcak ve rustik bir görünüm veren ahşap kirişlere sahip olduğunda elde edilir. Bu ahşap panelleri modern bir görünüm vermek için tavanda çeşitli desenler oluşturmak için düzenleyebilirsiniz.

En iyisi: Oturma odaları.

Tavan Malzemeleri

Bir ofis ortamı için tasarım iyi akustik ve verimli klima etrafında döner. Bu amaçla, Gyptone tavanları (esasen delikli alçıpan) uygundur. Ek olarak, bunlar görsel olarak prezentabl, bakımı kolay ve uzun ömürlüdür.

En iyisi: Ofisler.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219