Asma tavan modelleri 2021 Güzel

2021 yılına kadar yürürlükte olan eski standartlara göre tavan yüksekliği en az 2,5 metre olmalıdır. asma tavan modelleri dekor,asma tavan,asma tavan modelleri,asmatavan modelleri,tavan modelleri,salon asma tavan modelleri,mutfak asma tavan modelleri,tavan kaplama,yatak odası asma tavan modelleri,alçıpan tavan modelleri,yeni asma tavan modelleri,asma tavan modelleri 2020,asma tavan modelleri fiyat,guzel asma tavan modelleri,konya asma tavan modelleri,metal asma tavan modelleri,ev için asma tavan modelleri,işyeri asma tavan modelleri,asma tavan modelleri ev için,koridor asma tavan modelleri

Bu değer, bir kişi için en tanıdık ve rahat olarak kabul edilir.  değişiklik yaptıktan sonra, tavan yüksekliği standartları düşürüldü ve inşaatçıların bunları kendilerinin seçmesine izin verildi. Daireler, farklı odalarla ilgili belirli değerlere hala bağlı kalmaktadır. Konut binaları ve mutfaklar için taban 2,5 metrede aynı kalırken, koridorlar, koridorlar ve salonlar için rakam aslında biraz daha düşüktür – 2,1 metre. Zamanlar). Özel evlerde, dedikleri gibi, mal sahibi mal sahibidir ve mal sahipleri kendileri için en uygun yüksekliği seçme hakkına sahiptir. Küçük odalarda, 3 metreden daha kısa yüksek tavanlar uygunsuz görünecek ve bu da “iyi” bir etki yaratacaktır. Geniş ve ferah odalarda ise tam tersine üst kısım oturma odası veya yatak odasını “mağara” durumuna indirecektir. Alçak tavanların tasarımı, uygun renk, aydınlatma ve dekor seçimini içerir. İnşaat kusurlarını düzeltmeye ve odayı rahat ettirmeye ve iç mekanı dengelemeye yardımcı olacak bir dizi püf noktası ve tekniği düşünün.

Düşük tavanlı bir odada ne hariç tutulmalı

Odanın geometrisi dikkatlice kalibre edilmelidir. Aşırı alçak tavanların kişinin psikolojik rahatlığı üzerinde olumsuz etkisi vardır. Klostrofobisi olanlar için, bir saldırıya bile neden olabilir. Oda düşükse, tavan tahtasının şimdi çökeceği ve altındaki herkesi ezeceği izlenimi yaratılır. Durumu kötüleştirmemek ve tavanları görsel olarak döşememek için bazı iç öğelerden kaçınılmalıdır. Odayı aşağıdaki detaylarla dekore etmeyin:

 1. Tavan pervazları. Klasik bir iç mekan için favori motifler gereksiz hacim verecektir.
 2. Duvarlarda parlak ve parlak dekor.
 3. Büyük mobilyalar. Klasik bir koyu renkli ahşap gardırop yerine, odayı dekore etmek için küçük bir gardırop seçmek daha iyidir. Büyük yataklar, kanepeler ve sandalyeler kullanmayın. Bu mobilya organik olarak sadece klasik standartlara sahip odalarda görünecektir.
 4. Tavanda koyu renkler. Geleneksel beyaz versiyonda durun.
 5. Avize, bir dizi ampulle kocaman. Bu, yine, laconic bir tavan lehine terk edilmesi gereken klasik tarzın favori bir dekorudur. Alçak tavanlar için, yüzeyi bölümlere veya bölgelere ayıran birkaç ışık kaynağı kullanılması tavsiye edilir.
asma tavan modelleri dekor,asma tavan,asma tavan modelleri,asmatavan modelleri,tavan modelleri,salon asma tavan modelleri,mutfak asma tavan modelleri,tavan kaplama,yatak odası asma tavan modelleri,alçıpan tavan modelleri,yeni asma tavan modelleri,asma tavan modelleri 2020,asma tavan modelleri fiyat,guzel asma tavan modelleri,konya asma tavan modelleri,metal asma tavan modelleri,ev için asma tavan modelleri,işyeri asma tavan modelleri,asma tavan modelleri ev için,koridor asma tavan modelleri
asma tavan modelleri dekor,asma tavan,asma tavan modelleri,asmatavan modelleri,tavan modelleri,salon asma tavan modelleri,mutfak asma tavan modelleri,tavan kaplama,yatak odası asma tavan modelleri,alçıpan tavan modelleri,yeni asma tavan modelleri,asma tavan modelleri 2020,asma tavan modelleri fiyat,guzel asma tavan modelleri,konya asma tavan modelleri,metal asma tavan modelleri,ev için asma tavan modelleri,işyeri asma tavan modelleri,asma tavan modelleri ev için,koridor asma tavan modelleri

 1. Lambrequinli panjurlar kuvvetle “zemin” durumu. Ve sadece tavanı alçaltmakla kalmayacak, aynı zamanda alanı da azaltacaklar. Açık renkteki hafif hava perdeleri, odayı görsel olarak “kaldırır”. Kumaş üzerinde dikey şeritler varsa, odayı daha da “uzatırlar”. Hatta perdelerden bile vazgeçebilir ve sadece tül kullanabilirsiniz.
 2. Hacimli veya uzun mobilyalar. Alçak tavanı “destekleyeceğini” söyledi. Hala uzun mobilyalar seçerseniz, alt kısım yere (bacaksız) temas etmeli ve üst kısım tavana bakmalıdır. Kombine seçenekleri dikkate almak daha iyidir.
 3. Alçak tavanlar için modern iç çözümler uygun değildir: dekoratif ahşap saçaklar (fıçı tahtası), plastik paneller, alçıpan konstrüksiyon, zemin kirişleri veya kirişler.

İkinci durumda, örnek çifttir. Beyaz bir tavana karşı açık kahverengi kirişler yapabilir, ancak yalnızca tavanların kendisi çok ince ve düzgünse. Bu arada, bu çözüm yarı ahşap evler veya dağ evleri için uygundur.

Tavanı görsel olarak artırma teknikleri

Daha alçak tavanlarla farklı şekillerde savaşılabilir. Aşağıdaki numaralar durumu düzeltmeye yardımcı olacaktır:

 • Özel duvar kağıdı deseni. Burada sadece dikey çizgileri değil, aynı zamanda geometrik bir eşkenar dörtgen veya uzun oval desenini de kullanabilirsiniz.
 • Tavan nötr beyaz renkte boyanmalıdır. Bu klasik versiyon, odayı düzenli hale getirmeye ve aynı zamanda üst kısmı birkaç santimetre dağıtmaya yardımcı olacaktır. Deneysel ve modern çözümlerin sahipleri tasarımdaysa, altın kuralı takip etmelisiniz: tavan duvarlardan daha hafiftir ve bunun tersi geçerli değildir.
 • Zemin, hafif bir parlaklık veya vernik ile karanlık olmalıdır.
 • Nadir durumlarda, tavanlar mavi ve turkuaz boyalıdır. Mavinin bu açık tonları, bir kişi ile yapıldıkları nesneler arasındaki mesafe yanılsamasını yaratmak için benzersiz özelliklere sahiptir. Böyle bir çatının ödülü dışarıdaki his olacaktır, çünkü gerçek gökyüzü başınızın üstündedir.

 • Tavan sadece sıvanmakla kalmaz, aynı zamanda beyaz parlak kaplama ile kaplanabilir. Yansıtıcı yüzey bir “dip” yanılsamasını yaratacaktır. Tabii ki, gergin kumaşın daha güzel olması gerekiyordu, ancak tasarım çok fazla yer “yiyor”, bu da parlaklık ile telafi edilmiyor.
 • Bazen duvarlar ve tavan aynı renge boyanır, bu da aralarındaki sınırları tamamen siler. Ayrıca, iki uçağın “emniyetini” ihlal etmemek için ısıtma radyatörleri gibi gerekli unsurlar mümkün olduğu kadar korunmaktadır.
 • Başka bir durumda, bu geçiş beyaz çıtalar ve tavan kaideleri (çıtalar) ile vurgulanmaktadır. İki uçağın birbirine bağlanmasının yumuşak bir adım olduğu ortaya çıktı.
 • Toprak sökümü. Odanın yüksekliğini sadece yukarıdan değil aşağıdan da artırmak mümkündür. Bir zemin kaplama organizasyon günlükleri kurarken evde ise, yaklaşık on santimetre hassasiyet aldılar. Bu karmaşık yapı, daha hafif armatürlerle değiştirilebilir.


Renk oyununa ek olarak, orijinal dekoratif ışık kaynakları setini kullanın, ancak aşağıda bunun hakkında konuşalım. Alışılmadık bir çözüm, yükseklik farklılıkları olan alıcıları kullanmaktır. Bunu saklamayacağız, seçim deneysel ve işleri daha da kötüleştirme riskiyle dolu. İçeride podyumu ayarlayın. Görünüşe göre böyle bir tasarım, zaten yetersiz olan ek santimetre alacaktır. Kısmen, ne olduğu için. Podyumun kurulduğu odanın bu bölümü gerçekten daha sıradan bir alana dönüşürken, mahalledeki karşılaştırmalı bir örnek sayesinde başka bir alan daha yüksek görünecek.

Bir başka zarif çözüm, ombre efektini, yani yumuşak bir renk gamını kullanmak olacaktır. Duvarlar tuval olarak seçilmiştir: alt kısım, tavana yavaş yavaş seyreltilen koyu tonlarda boyanmıştır.

Uzunluğu ve alanı artırmada aynaların rolü

Aynalar odayı büyütür: daha geniş ve daha uzun. Tasarım püf noktalarının özü, perspektifin ortaya çıkması, yansıtıcı yüzeydeki konumun ikiliğidir. Tabii ki, yatak odası yerine bir bale stüdyosu oluşturmamak için odayı aynalarla dikkatlice dekore etmek gerekiyor. Kural olarak, yansıtıcı yüzeyler, vurgu görevi gören bir duvara yerleştirilir. Aynalar, dikey çizgilerle ayrılmış gruplar veya bölümler halinde yerleştirilmelidir (yatay olanlar ters etkiye sahiptir). Bazı durumlarda, cepheleri aynalı yüzeylerle süslenmiş gömme mobilyalar (gardıroplar) kullanın. Aynı amaçla plastik, vernik ve lacobil (bir tür cam) kullanabilirsiniz.

Doğru aydınlatma

Yukarıda bahsedildiği gibi, tavandaki herhangi bir hacim süslemesi terk edilmelidir. Avizeler de bu listede. Tavan alçıpan konstrüksiyonla dekore edilmişse, çıkıntıları spot ışıklarla donatılmıştır. Bu tür bir aydınlatma dekorasyon olarak sınıflandırılır, bu nedenle ana ışık kaynağına yine de dikkat edilmesi gerekir. Merkezi avize, odanın işlevsel alanlarının her birinin üzerine yerleştirilmiş bir dizi lamba ile değiştirilir. Dekoratif zemin lambaları ve aplikler, klasik iç mekanlarda olduğu gibi ışığı aşağı doğru değil, yukarı yönlendirmelidir.

Alçak tavanlı bir oda için hangi mobilyalar seçilmeli

Her oda alçak mobilyalarla dekore edilmelidir, böylece kendisiyle tavan arasındaki boş alan normal sınırlar içinde tutulur. Alçak bir yatak (muhtemelen menteşeli), bir yatak odası ve aynı uzunlukta uzanmış bir ayna ile bir hile masası için uygundur. Başucu masaları ve tezgahlar geleneksel olarak bir yatağa dönüşür, bu yüzden burada her zamanki seriden mobilya seçin. Ayrıca yatağın yanına alçak bir osmanlı veya küçük bir bank yerleştirilir. Aynalı cephe yüzeylerine sahip bir gardırop kullanın. Oturma odası geniş bir düz kanepe, koltuklar ve alçak bir sehpa ile dekore edilmiştir. Büyük bir raf yerine bir dizi raf kullanın.

Mutfak için orijinal kombinasyonu elde ederler: alt kısım daha koyu bir gölgeye sahiptir ve üst kısım daha açık renkte boyanmıştır. Diğer düzenlemelerde, kapalı tipteki depolama sistemi ve üst açık kullanılır. Banyoda tüm mobilyaların (lavabonun altındaki dolaplar hariç) yerleştirilmesinden kaçınılması önerilir. Evlere havlu ve önemsiz şeyler yerleştirmek için, duvarlara depolama için raflı dikey kutular asılır.

Oymalı mobilyaların kullanımının doğal görünmesini sağlamak için oda tasarımında Japon veya Doğu tarzını kullanın.

Mimari teknikler

Dar tavanların algısını değiştirmek sadece bitiremez, mobilya veya dekorasyon olamaz. Bir bina planlarken, bir dizi basit mimari püf noktası, dikey eksende alan çekmeye yardımcı olacaktır. Bunlar şunları içerir:

 • Dar dikey bağlantı noktaları. Bu çerçeveye oturacak uzun vazoları veya diğer süsleri yerleştirmek için kullanılırlar. Nişler çiftler halinde düzenlenmiştir, çünkü duvarlarda birer birer çok yalnız görünüyorlar. Alçıpan yapı performansı.
 • Kapının yüksekliğini (yan odada veya balkonda) veya pencere açıklıklarını artırın.
 • Kolon veya kolonların, yani zeminden tavana dikey olarak mekana nüfuz eden elemanların montajı.

Oturma odasında bir şömine varsa, üstündeki çıkıntı renk kullanarak (tavandan daha koyu) öne çıkar.

Süs eşyalarının ve aksesuarların yerleştirilmesi

İç mekan dekora göre ayarlanabilir. Bu durumda, dekorasyonlar odayı uzatma etkisinin korunmasına yardımcı olacaktır. Perdeler, hafif kumaşlardan tek sesli veya dikey bir desenle (elmas, oval, çizgiler) biraz daha yoğun seçilmelidir. Tekstilleri özel olarak duvar dekorasyonu için seçebilirsiniz. Küçük pitoresk dekor (fotoğraflar, resimler, posterler) dikey olarak düzenlenmiştir. Bu motiflerin, anlam olarak kendisine bağlı bir grafiğe sahip bir çiftinin olması arzu edilir. Saçaklar, tavan ile duvar arasındaki sınırların hemen altına kurulmalıdır. Yapının bu çizgiden küçük bir girinti ile bile asılması imkansızdır çünkü izin verilmeyen alanı yatay olarak ezecektir. Panjurlar tavandan zemine düşmelidir. Kırsal tarzda dekore edilmiş mutfaklarda olduğu gibi kısa perdelerin kullanılmasını önermeyin. Tekstilleri dantellerle süslemeyin. Perdeler, pencerenin mükemmel geometrisini vurgulayarak yanlara doğru hareket etmelidir. Serbest raflara ve tezgahlara yerleştirilmiş küçük bir dekorasyon bile dikey eksen boyunca hafifçe uzatılmalıdır.

asma tavan modelleri dekor,asma tavan,asma tavan modelleri,asmatavan modelleri,tavan modelleri,salon asma tavan modelleri,mutfak asma tavan modelleri,tavan kaplama,yatak odası asma tavan modelleri,alçıpan tavan modelleri,yeni asma tavan modelleri,asma tavan modelleri 2020,asma tavan modelleri fiyat,guzel asma tavan modelleri,konya asma tavan modelleri,metal asma tavan modelleri,ev için asma tavan modelleri,işyeri asma tavan modelleri,asma tavan modelleri ev için,koridor asma tavan modelleri

sonuç

Alçak tavanlar bir cümle değildir. Basit numaralar yardımı ile düzeltilebilir. Güzel bir teselli olarak, yüksek apartman sahiplerine (ve dolayısıyla genel olarak) hangi ısıtma faturalarının geldiğini ve dans pisti benzeri bir odada bir ampulü değiştirmenin ne kadar zor olacağını hayal etmek yeterlidir.


elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219