Asma tavan modelleri koridor

Asma tavan modelleri koridor
Asma tavan modelleri koridor

Asma tavan modelleri koridor Asma tavan evlerini değiştirmek isteyenler için çok pratik bir dekorasyon aracıdır. Asma tavan yapımı ve asma tavan modeli galerimizde yer almaktadır. Eliniz süslenmeye yatkınsa, asma tavan yapısını çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazıda en iyi asma tavan fikirlerini öğrenebilirsiniz.

Asma tavan modelleri koridor

Bunlar mevcut en yaygın tavanlar. Farklı yüz desenleri, akustik özellikler ve yangın dereceleriyle çok çeşitli karolar mevcut. Izgara sisteminin kendisi 15 mm veya 24 mm genişliğinde bir tüfek sistemi olabilir ve en yaygın kullanılan boyutlar 600x600mm veya 1200x600mm’dir. Kenar detayları, kare kenarlar, bazen kenar kenarları ya da tuğla kenarları olarak da bilinen seçenekler vardır.

Bu tip tasarımın avantajlarından biri, hızlı ve hızlı montajı kolaylaştırmasıdır. Diğer bir avantajı kolay erişim sağlamasıdır, böylece boşluk içinde bakım yapılabilir ve karoların kendisi kolayca değiştirilebilir.

Gizli Asma Tavanlar

Bu tip tavanlar çok tercih edildi, ancak artık tavana erişmeleri zor olduğundan tercih edilmiyordu. Orijinal gizli kenar detayı, kırılmış fayansları su hasarı ile değiştirmeyi imkansız hale getirir.

Ayrıca, aşağıda gösterildiği gibi kenar detaylarını kullanarak kolay erişime izin veren bazı gizli tavan tipleri de vardır.

Asmatavan montajı çok kolaydır. Karar vermen gereken ilk şey tavanın yüksekliği. Tavan gerçekten 200 mm’lik bir açıklığa ihtiyaç duyuyor.

Tavan Düzeni Planla

Bir sonraki adım, tavanın düzenine karar vermektir. Bir 600x600mm sistemi kullanarak, bir kural olarak, kenarlarında en büyük kesilmiş fayanslara sahip olmalısınız. Örneğin, tavanınız 2700 mm uzunluğundaysa, kenar döşemeleriniz 450 mm genişliğinde olmalıdır.

T
Asma tavanların montajı nispeten kolaydır, ancak profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa.

Asma Tavanlarınız İçin Gerekli Malzemeler
Metal veya el testeresi
Beş metrelik rulet, bıçağı olan bir bıçak, işaretlemek için bir kalem
Matkap ve tornavida
kartonpiyer
Dübel ve vida
Çelik çapa
Köşe profili

Asma tavanları çevrede bitirmenin birçok farklı yolu vardır. Bunlardan en yaygın olanı, en düşük maliyet olduğu gibi, standart bir açı düzenlemesidir. Standart açı düzeltmesi, duvarlar düz ve düz olduğu sürece iyidir.


Başka bir yol standart köşe profili yerine köşe profili kullanmaktır, ancak köşeler 90 derece açı değilse, istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Ek olarak, duvar ve zeminin böyle bir standart açı düzenlemesi, aksi takdirde duvar ile zemin arasında boşluklar oluşabilir.

Çevreyi bitirmenin en iyi yolu, düz olmayan bir duvar için kullanmaktır. Yine de bir açı kısayoluna ihtiyacınız olsa da, genel efekt, tavanın bir şamandıra gibi görünmesini sağlar. Yukarıdaki duvar kenarlarının aksine, gölgeli pervazlar sıvalı olmayan tuğlalar için de mükemmeldir, çünkü ahşap çıta duvardaki tüm küçük dalgalanmaları kapsar.

Asma tavanlarınızı plastik ve tavan boyası ile boyayabilirsiniz; Ancak, özellikle asma tavanlarda, asma tavanınızın ne zaman olacağını unutmamalısınız. Rulo fırça ile kolayca uygulayabilirsiniz. Asma tavanlarınız için boya önerisi olarak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com