Asma Tavan Modelleri

Düz, şık olmayan tavanlardan bıktınız mı? asma tavan modelleri Bugün sizlere iç mekanların tavanlarının her türlü kalıp, platform ve farklı malzemelerden yalıtım panelleri ile süslenmesinden oluşan yepyeni bir moda olan asma tavanı sunuyoruz,asma tavanlar modelleri  bu elli harika görüntüyü kaçırmayın.

asma tavanlar modelleri

Öncelikle asma tavan modeline karar verirken göz önünde bulundurulması gereken bazı detayları göreceğiz. Aslında asma tavanlar dekoratif olmanın yanı sıra ses yalıtımı, yalıtma, yangından korunma ve iç mekanlarda optimum nem seviyesini koruma işlevini yerine getirir.

Ahşap kaplı tavanlar ve zeminler alçıpan tavan

Bununla birlikte, bazı görüntülerin çıkarılabilir asma tavanlar gösterdiğini, ancak diğerlerinin çoğunun mimarinin geri kalanıyla birlikte tasarlanmış çalışma tavanlarına sahip olduğunu açıklığa kavuşturmalıyız. Her iki durumda da amaç, iç mekanların görünümünü stil ve zevkle dönüştürmektir.

Kesik tavanlı lüks oturma odası tasarımı alçı tavan

En üstte görünen lüks salon modelini aşağıda görelim . Tavan tasarımı kademelidir ve farklı mekanları tanımlayan farklı yapılara sahiptir. Tavan tesviye işleminin amaçlarından biri de led ışıkların gömülü lambalarının gizlenerek dolaylı olarak aydınlatmanın gerçekleşmesini sağlamaktır.alçı tavan

Led ışıklı modern tasarım tavan

Aksine, aşağıdaki tasarım , mimariye entegre tavan çıtasına sahip modern bir mutfağı göstermektedir . Askıya alınmış gibi görünen bağımsız bir yapıdır ve etrafını saran Led ışıklar sayesinde son derece fütüristik ve çağdaş bir görünüm verir, oldukça güncel bir tasarımdır.

Modern asma tavan modelleri

Ahşap, modern tavan tasarımlarında da çok sık görülür. İster çıta ister kaplama şeklinde olsun,modern asma tavan modelleri bu malzeme bize en doğal görünümü göstermek için yeniden doğdu. Üst katta oldukça rustik bir görünüm sergileyen ahşap kirişli tavana sahip İskandinav havalı oturma odası tasarımımız var .

Lake tavanlı modern oturma odası alçıpan tavan modelleri

Alçı levha,alçıpan tavan modelleri ev onarımı için vazgeçilmez bir malzeme statüsüne kavuştu. Çok katlı yapılardan daha önce bahsetmiştik ancak son yıllarda çok kullanılan alçıpan asma tavan hakkında biraz daha yorum yapacağız. Alçı levhalar size asgari çabayla düzensizlikleri düzeltme yeteneği sağlar.

Dekoratif bordürlü ve kirişli tavan tasarımı

Daha kalın bir katmanın başka bir şekilde uygulanması gerekeceğinden, izin verilen maksimum katman 5 cm olacaktır. Alçı, herhangi bir boruyu veya teli gizlemenize yardımcı olabilir. Tavana hemen hemen her yönlü aydınlatma inşa edebilirsiniz. İyi bir ışık seçimi, iç mekanınızın tasarımını önemli ölçüde değiştirebilir.alçıpan modelleri

Modern asma tavanlı yemek odası

Alçı tavanlar, LED aydınlatmayı dahil etmenize olanak tanıyan eğrilerin farklı bir tasarımı ve şekli ile benzersiz çok seviyeli bir yapı oluşturmanıza olanak tanır. Dışarıdaki gürültüyü izole etmek veya odayı daha sıcak hale getirmek için ekleyebilirsiniz. Alçıpanın tavana montajı için kuru bir yöntem vardır, bu nedenle herhangi bir kurumayı beklemenize gerek kalmayacaktır.

Beton tavanlı modern mimari ters tavan modelleri

Ve en iyisi, kendiniz mükemmel düz bir yüzey elde etmek için profesyonel olmanıza gerek yok. Ancak tavana alçı levha eklenmesinin dezavantajları vardır. Bunlardan biri odanın yüksekliğini en az 5 santimetre düşürmek.

Kademeli tavanlı modern yatak odası tasarımı alçı tavan modelleri

Asma tavanların bir diğer özelliği de üzerlerine duvar kağıdı yapıştırabilmeniz, boyayabilmeniz ve hatta fayansları yapıştırabilmeniz, ayrıca tavan yüzeyimizi hizalamamıza yardımcı olacak diğer bitirme tekniklerini de kullanabilmenizdir. Tüm çatı tesviye ve temizleme işlemleri emek ve büyük bir yatırım gerektirir.

Orijinal modern tavan tasarımı şık alçı tavan modelleri

Aksi takdirde boya, duvar kağıdı veya fayanslar hızla bozulur. Unutmayın ki asma tavan ilavesi, yüzeyin yeterli olmasını gerektirdiğinden çok zaman ve emek tasarrufu sağlar. Askı sisteminin montajı için öncelikle tavan elemanlarının ve modüllerin sabitlendiği bir metal yapı inşa etmek gerekir.

Şekiller ve Led ışıklarla modern tavanlar asma tavan yapımı

Çerçeve, yüksekliği düzenleyen uzun elemanlar, pervazlar (köşelerde) ve süspansiyonlardan oluşur. Son braketler metal çubuklardan veya yeterli kalınlıkta telden yapıldığından. Tavan boyası çok önemli bir şey. Kozmetik onarım söz konusu olduğunda genellikle ucuz bir renk seçeriz.

Yuvarlak şekilli modern tavan tasarımı salon asma tavan modelleri

Ancak yapabiliyorsak, yapılarımız için en pahalı ama en uygun boyaları tercih etmek en iyisidir. Kaplama için farklı tonlarda su bazlı veya su dispersiyonlu mürekkepler kullanabilirsiniz. Avantajlar, teknolojinin basitliği ve pahalı veya ucuz boya kullanma imkanıdır. Olumsuz yanı, iki veya üç yıl içinde yeniden boyamanız gerekmesidir.

Led ışıklı asma tavanlar güzel asma tavan modelleri

Çok orijinal desenler oluşturmak için ekstrüde polistiren köpük karoları asma tavana da yapıştırabilirsiniz. Bu karoların dikdörtgen veya kare şeklinde uygulanması ile çeşitli tasarımlar yapabilirsiniz. Piyasada, güzel ahşap oymalarını simüle eden çok çeşitli yüzey, pürüzsüz, pürüzlü yapışkan karolar bulunmaktadır. alçıpan dekorasyon

Led ışıklı modern asma tavan tasarımı alçıpan dekorasyon

Gerekirse karolar kolaylıkla istenilen renge boyanabilir, su bazlı boyaların uygulanmasına dayanıklıdır. Bunların bakımı da çok kolaydır. Nemli bir bezle ovmak veya ılık sabunlu su ile mükemmel bir temizlik yapmak yeterlidir. Bu ucuz karolar, dekoratif bir tavan oluşturmanın ucuz bir yoludur.

Entegre Led ışıklı düz tavan tavan alçıpan modelleri

Bunlar, dünya çapında iç tasarımlarda en çok heyecana neden olan fikirlerden bazıları. Modern tavan görüntülerinin geri kalanıyla sizleri şimdi bırakıyoruz, turun keyfini çıkarmanızı umuyoruz ve iç tasarımdaki son trendleri öğrenmeye devam etmek için blogumuzu ziyaret etmeyi unutmayın, sizleri bekliyoruz.

Asma tavan çeşitleri

Asma tavan nedir? Karları ne kadar? Asma tavan hangi malzemelerden yapılabilir? Ne tür asma tavan var?alci tavan

1- Asma tavanın işlevleri nelerdir?
2- Tescil edilebilir tavanlar
3- Sürekli tavanlar
alcipan tavanlar

Evinizi yeniliyorsunuz, bitmemiş her şeyi görüyorsunuz ve hayalini kurduğunuz ince ve temiz sonuç olmadan. Sadece koridorlardan bir uçtan diğer uca gelen ve inen boruları ve kabloları görüyorsunuz. Yeni dairenizle ilgili o beyaz ve basit fikir neredeydi? Merak etmeyin, sabırlı olun ve istediğinizi alacaksınız.alcipan tavan modelleri  Bunu yapmak için en basit anahtarlardan biri, sizi çıldırtan tüm boru ve kablo tesisatlarını gizleyen bir asma tavan kurmak olacaktır. Bu nedenle ve çözümü basit ve olası bir şekilde görebilmeniz için var olan farklı asma tavan türlerini açıklıyoruz.alcipan asma tavan

 İlk şey, asma tavanın tam olarak ne olduğunu bilmek olacaktır. Asma tavan, tavanımızda birkaç santimetrenin altında yapılan bir tesisattır. Bu genellikle ısı yalıtımı olarak veya bir evde görünen kabloları, boruları, hava kanallarını veya diğer tesisatları gizlemek için kullanılır.

1- Asma tavanın işlevleri nelerdir?alcipan dekor

En dikkate değer olanlardan biri, termal ve akustik yalıtkan olarak çalışmasıdır , ayrıca bu yeteneği vurgulamak için yalıtım bileşenleri eklenebilir. Asma tavan sayesinde yankı veya yankılanma önlenir.

Vurgulanması gereken diğer bir faktör de , bir evdeki neme veya olası yangınlara karşı daha fazla dayanıklı olmasıdır Bu faktörlere maruz kalan bir evin bazı bölümlerine bir tane yerleştirmek, direnci ve dayanıklılığı artıracaktır.

Diğer zamanlarda , evimizi dekore etmek için belirli bir doku veya malzeme ile yerleştirerek yalnızca estetik bir unsur olabilirler .

2- Kaydedilebilir Tavanlar tavan alci modelleri

Varyantlarından biri erişilebilir tavanlardır, bunlar orijinal tavandan yaklaşık 15 cm kadar tavanımıza sabitlenmiş metalik bir yapıya sahiptir. Elektrik veya diğer tesisatları gizlerken çok yararlı olduğu için ofislerde veya mağazalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Her şey gizli ve zarif bir şekilde gizlenmiştir.alcıpan asma tavan

Kurulumu hızlı ve finişi iyi ve sağduyulu. Kolayca modifiye edilebilir ve demonte edilebilir. Mekanların akustiğini de optimize eden ışık plakalarından oluşur.

Mevcut farklı asma tavan türlerini bilin asma tavan modelleri 2021

Var olan farklı asma tavan tiplerini bildiğiniz için tavan değişiminiz için en başarılı profesyonel ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizi bölgenizdeki 4 profesyonelle iletişim kuruyoruz.

modern asma tavan modelleri TAVAN ÇEŞİTLERİ

 • Lamine alçıpan, kurulumu ve kullanımı kolaydır. Çok yalıtkan veya sert değiller.
 • Yangına, sese ve neme dayanıklı mineral elyaf levha.
 • Alçı levha ve cam elyafı, yanmazdır ancak olası darbelere karşı çok dayanıklı değildir. Akustik olarak izole ederler.
 • Fiberglas plaka, yangına dayanıklıdır ve gürültüyü yalıtır.
 • Metal plakalar, hafiflikleri ve kullanım kolaylıkları ile karakterizedir.

Sürekli Tavanlar taşyünü tavan karolam asma tavan havuz tavan

Bunlar genellikle iki ana malzemeden, karton ve alçı levhadan üretilir. Ayrıca genellikle orijinal tavanımızdan yaklaşık 15 cm uzağa yerleştirilirler. Ve erişilebilir tavanlar ile aynı işlevlere sahiptirler.

Kurulumu hızlıdır ve yüzey optimal ve minimalisttir. Ayrıca rahatsızlık duymadan demonte edilebilir ve monte edilebilir. Olası yangınlara karşı da yalıtkan ve koruyucu özelliklere sahiptir. Hafif ve süreklidirler.

TAVAN ÇEŞİTLERİ asma tavan modelleri salon

 • Kesintisiz bir tavanın plakalarının yapıldığı malzemeye bağlı olarak, bazı faydalar veya diğerleri elde edeceğiz.
 • Temel alçı plakalar. Sadece estetiktirler ve akustik yalıtkan değildirler.
 • Akustik absorpsiyonlu lamine alçı levhalar.
 • Alçıpan Ba ​​standardı. Özellikleri basittir ve çatıları düzenli yapmak için kullanılır.alçıpan asma tavan modelleri
 • 4PRO alçıpan 13 mm. Basit ve kurulumu kolaydır.
 • Nemli alanlar için plaka (PPM). Evin bazı alanlarında neme dayanacak şekilde tasarlanmıştır.
 • PPF yanmaz plaka. Yangına çok dayanıklı ve kurulumu kolaydır.petek asma tavan

 Ana asma tavan türlerini öğrendikten sonra, artık evinizi veya ofisinizi, aradığınız sonucun türünü ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı düşünmeniz gerekecek. Sorularınız varsa ve bölgenizdeki bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekiyorsa, ancak onu bulmak zorsa. Bize Ulaşın!
İşinizi sizin için kolaylaştırıyoruz ve bölgenizde en iyiyi arıyoruz, çatınızda görünen tüm bu kurulumları gizlemek için size en uygun ve hızlı bir iş temin edeceğiz.karopan asma tavan

Ve ihtiyacınız olan şey , evinizi nasıl ses geçirmez hale getireceğiniz konusunda daha fazla bilgi ve tavsiye ise, bunları burada sağlıyoruz.

Birincisi, dekoratif alüminyum çıtalar : boyut ve renk bakımından çoklu olasılıkları sayesinde her alana uyum sağlayan doğrusal tavanlar.

Hizmetinize farklı modellerden oluşan geniş bir katalog sunuyoruz: düz kenarlar, kavisli kenarlar, çok açık dikey çıtalar …

Öte yandan, metal tepsi tavanlarını buluyoruz :petek tavan

60 × 60 ve 30 × 120 ebatlarında, montaj ve demontaj kolaylığı nedeniyle çok fonksiyonel olmasının yanı sıra modüler tavanlardır.

Bunlar birbirleriyle ve ayrıca sunduğumuz farklı dekoratif profil modelleri ile kombine edilebilir. ahşap tavan modelleri

Ayrıca dekoratif ızgaralar gibi modeller de buluyoruz : dekorasyon dünyasına bir adım daha. Derinlikle oynamanıza izin veren çok açık tavanlar. Son derece dekoratif tavanlar oluşturmanıza izin verecek çok sayıda ızgara ölçüsü.baffle asma tavan

Ayrıca, taşyünü tavanlara sahibiz : erişilebilir tavan sistemleri için en pratik çözüm. Sürekli çok beyaz alanlar yaratmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kolay bakımları ve çok çeşitli modelleri ile dikkat çekerler.

Beşincisi, ahşap yonga tavanlar : Geniş yelpazedeki kompakt ahşap yonga tavanlarımız, ses yalıtımı ihtiyaçlarınıza en uygun yanıtı sağlarken, aradığınız sıcaklığı da sağlayacaktır.salon alçıpan tavan modelleri

Bu nedenle, tavan çözümleri üreticisi olarak THU, çok çeşitli asma tavanlar sunmaktadır.mutfak asma tavan karolam tavan mesh tavan karopan tavan

Ayrıca, hepsi benzersiz, kişisel ve son derece işlevsel ortamlar yaratmaya yönelik farklı yüzeyler ve malzemeler bulabilirsiniz.tavan c profili

Aslında kataloğumuzda , aradığınız ortamı kişiselleştirmenize ve yaratmanıza yardımcı olacak, farklı malzemelerle, farklı format ve renklerde yapılmış çok sayıda asma tavan modeli bulacaksınız.

mutfak asma tavan modelleri

Asma tavanlar, yalnızca boru ve kablo tesisatlarını gizlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda yalıtımı ekonomik ve basit bir şekilde iyileştirir, böylece hem binalar hem de mağazalar ve evler için ideal bir seçenektir.

asma tavan sistemleri

At Prefinsa , bulacaksın tüm asma tavan sistemleri biz onların alışılmış kullanım için aşağıdaki sistemlerini vurgulayabilirsiniz aralarında piyasa teklifleri bize ki:

 • Akustik asma tavanlar
 • Dekoratif asma tavanlar
 • Asma ahşap tavanlar
 • Metal asma tavanlar
 • alçı tavanlar

AKUSTİK TAVANLAR alçıpan duvar modelleri

İç mekan akustik konforunu iyileştirmek ve böylelikle belirli sayıda insan biriktiğinde binaların can sıkıcı yankılanmalarını önlemek için yüksek akustik veya ses emici özelliklerle kaydedilebilen yalancı tavanlar, doğru iletişimi hem rahatsız eder hem de engeller.

DEKORATİF TAVANLAR asma tavan hesaplama

Kontinü tavan tipi Pladur çözümleri ile en cüretkar tasarımlara sahip projeler gerçekleştirmek mümkündür.

Düz plakaların delikli, oluklu malzemeler vb. İle birleştirilmesiyle şaşırtıcı dekoratif sonuçlar elde edilir. Sınırsız şekiller ve hacimler. Bu, tasarımcıya neredeyse tam bir özgürlük verir.

“Hayal gücü özgürce tasarlayabilir, çözümü biz sağlarız.”

AHŞAP TAVANLAR

Ahşap gibi asil bir malzeme ile sahte ahşap tavanlar ve duvar kaplamaları. Laminat veya doğal ahşapla kaplanmıştır.

Kayın, Meşe, Ceviz, Çam, Karaağaç vb. İle tamamlanan geniş model yelpazesi. farklı plaka formatları, farklı işleme ile birlikte. Delikli, düz, oluklu vb. Her dekoratif ihtiyaca cevap bulacaksınız.

İsteğe bağlı olarak, yangın yayılımı ve nemli ortamlara karşı koruma açısından proje gereksinimlerini karşılamak için yanmaz ve su itici işlemlere sahip malzemeler seçebiliriz .

Ahşabın bize verdiği tasarım ve sıcaklık hakkında söylenecek bir şey yok.

METALİK TAVANLAR

Lake çelik veya alüminyumdan yapılmış asma tavanlar. Bu çatılar ailesinde aşağıdaki çatı türlerini sunuyoruz:

 • Doğrusal tavanlar . Açık veya kapalı çıtalar, doğrusal tepsiler veya dikey çıtalar.
 • Metal tepsi tavanlar . Farklı modülasyonlar, farklı genişliklerdeki destek profilleri, pürüzsüz veya delikli yüzeyler ve sonsuz renk yelpazesiyle bir araya getirilerek, bu tavanlar her alan için ideal çözümler sunar.
 • Izgara çatılar . Genellikle alışveriş merkezleri, istasyonlar, havalimanları gibi geniş mekanlarda gördüğümüz farklı modülasyon ve yüksekliklerde açık kare panellerden oluşurlar.tavan çeşitleri

Olağan 600 x 600 mm formatlarında lake profiller üzerine montaj için farklı modellerde erişilebilen asma tavanlar ev tavan modelleri

Sistemin kalitesinden ve dayanıklılığından ve öncekilerin bize sunabileceği faydalardan yoksun kalmadan bütçenin hakim olduğu inşaat ihtiyaçlarına cevap veren ekonomik bir seridir.ahşap asma tavan

Şüphesiz, giderek daha popüler hale gelen ticari tip bir çözümdür .

Asma tavan kullanımının, aşağıdakilerin vurgulanabileceği bir dizi faydası vardır:havuz tavan modelleri

 • Kolay montaj: Basit, hızlı ve ekonomik bir çözümdür. Geleneksel sistemlere kıyasla Sevilla asma tavanları, tavanların çok daha kısa sürede ve daha karlı bir şekilde oluşturulmasına izin verir.
 • Akustik ve termal izolatör : Akustik ve termal izolatör olarak mükemmel bir seçenektir.salon asma tavan
 • Diaphanous Solution: Boruların, havalandırma kanallarının, elektrik tesisatlarının, klimaların vb. Gizlenmesine olanak sağlar. Bütün bunlar her zaman bu kanallara kolay erişim sağlar.
 • Tasarım : Asma tavanların kullanımı, çok yönlü ve yaratıcı tasarımlarla çözümler tasarlamanıza olanak tanır. Asma tavanların özellikleri benzersiz alanlara, mekânları çift yükseklikle bölmeye veya bir tasarım konsepti olarak tavana dayalı herhangi bir başka çözüme olanak tanır.
 • Tam kaplama: Asma tavan kullanımı sayesinde orijinal tavan gizlenecek ve böylece çıplak gözle ortaya çıkabilecek olası çatlaklar veya problemler gizlenecektir.alçıpan dekorasyon modelleri
 • Dayanıklı malzemeler Malzemeler zaman içinde uzun sürecek şekilde geliştirilmiştir. Prefinsa’da size Sevilla’daki asma tavanların avantajları hakkında bilgi verebiliriz.
 • Azaltılmış tavan yüksekliği: Çoğu durumda, aşırı yükseklik bir sorun haline gelebilir. Kaydedilebilir tavanlar, tavanın yüksekliğinin gerekli olan gerçek ihtiyaca göre ayarlanmasına izin verir.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219