Asma Tavan Nasıl Kurulur

İlk olarak ofis binalarında ve ticari alanlarda yaygın olan asma veya “düşürülmüş” bir tavan, özellikle bodrum katları, garaj dönüşümleri ve dinlenme odaları gibi belirli oda türleri için evlerde popülerdir.Armstrong

Asma tavan odanın çevresine monte edilir.

ALÇIPAN tavan , Alçıpan , Alçıpan Çeşitleri , Alçıpan Nedir , Şık alçı tavan Modelleri , ALÇIPAN Tavan Malzemeleri , Alçıpan Duvar , Karolam tavan ,

Hafif paneller tutan metal kanallardan oluşan bir ızgaradan oluşan asma tavan, evin orijinal tavanının altına veya üstündeki zeminin altına asılır, genellikle ısıtma kanalını, boruları, diğer mekanik ekipmanı veya kötü hasar görmüş bir tavanı gizler.

Bir konutta, ızgaraya uyan paneller tipik olarak hafif, ses emici mineral liflerden yapılır ve 2 x 2 veya 2 x 4 ayak boyutundadır. Ses yalıtımı özellikleri, özellikle de üzerlerine yerleştirilen ses zayıflatma yalıtım parçalarıyla eşleştirildiğinde, gürültüyü kontrol etmek için harika bir iş yapabilir.

Paneller, ızgara çalışmasının baş aşağı T-şekilli kanallarına düştüğü için, değiştirme veya yukarıdaki alandaki mekanik ekipmana erişmek için kolayca çıkarılırlar. Floresan ışık fikstürleri ve ses hoparlörleri gibi özel paneller ve ekipmanlar da şebekeye sığacak şekilde tasarlanmıştır.

Asma tavanın dezavantajı tavan boşluğu kaybıdır. Bu tip tavan tam anlamıyla tavanı “düşürür”. Paneller ızgaradan yukarı itilebilir ve daha sonra yerine yerleştirilebilir, en düşük nesnelerin (zemin kirişleri gibi) altında minimum boşluk gerekir – tipik olarak 3 ila 8 inç.

Çoğu ev geliştirme merkezinde sergilenen panellerin yanı sıra (ve özel siparişle de mevcuttur), üreticilerin kataloglarındaki ve web sitelerindeki bazı ticari tekliflere bakın. Asma tavan sistemlerinin önde gelen üreticileri Armstrong, Kesin ve USG’dir. Her biri panelleri desenli, dokulu ve pürüzsüz tasarımlarda yapar. Bazıları ayrıca metal kiremit benzeri paneller ve ahşap benzeri paneller üretir.

Paneller genellikle belirli sayıda fit kare malzeme içeren ambalajlarda satılmaktadır. İhtiyacınız olan miktarı tahmin etmek için, odanın uzunluğunu ve genişliğini ölçün, panellerle kaplanmayacak alanları (örneğin bir tavan penceresi veya tavan fanı) ortadan kaldırın. Kare görüntüleri için bu rakamları çarpın ve atık için yüzde 10 ekleyin.

Profesyonel görünümlü bir iş için odanın karşı tarafında eşit boyutta kenarlar oluşturmayı planlayın. Çevre sıraları için gereken panellerin standart dışı genişliğini belirlemek için, son tam satırdan bir duvara kadar olan fazla boşluğu ölçün ve ikiye bölün. Bu son rakam, sınır duvarlarının o duvara ve karşı duvara genişliği olacaktır. Hesaplamalarınızı tamamlamak için diğer oda boyutları için bu prosedürü tekrarlayın.

Adım Adım Kurulum

Asma tavan kurmak oldukça kolay bir kendin yap projesidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1 Tavanın yüksekliğini hesaplayarak başlayın . Minimum 7 fit, 6 inç olmalı ve ayrıca herhangi bir sıhhi tesisatın 3 inç altında ve herhangi bir aydınlatmanın 5 inç altında olmalıdır. Tavan seviyesini anladıktan sonra, işaretlemek için bir tebeşir çizgisi yapıştırın. Ardından ray desteklerini duvarlara, odanın çevresine takın, böylece sadece hattı kaplarlar.

Yukarıdaki kirişlerden merkezi destek raylarını asın.

2Kalay makası veya demir testeresi kullanarak ana teesleri uzunlamasına kesin. Bunları ray desteklerine yerleştirin ve her 4 fitte bir takılan göz vidalarına # 12 tel takılı olarak kirişlerden asın.

Raylardaki 4 metrelik çapraz teesleri (dikey destekler) birbirine kenetleyin.

3 sekmelerin takın ana tee yuvalara 4 metrelik tali taşıyıcının sonra yerlerine oturtun.

Tavan panellerini bitmiş tavan ızgarasına bırakın.

4 Katı panelleri ve taktığınız floresan aydınlatma panellerini yavaşça yerine indirin . Kenarlık panellerini sığacak şekilde kesmek için bir maket bıçağı kullanın. Panelleri tutmadan önce, lekeler kolayca çıkarılamayacağından ellerinizi iyice yıkayın.

İşte tüm adımlarda size yardımcı olacak yararlı bir video:

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219