Asma Tavan Nasıl Seçim Yapılır

Asma-Tavan-Çeşitleri
Asma-Tavan-Çeşitleri


Asma tavan çeşitli ayarlarda kullanışlı bir kurulumdur. Ayrıca, modern inşaat değerlerine ve mimari tasarımlara değer katarlar. İnsanlar, farklı faktörler tarafından yönetilen asma tavanlar için farklı tercihlere sahiptir.

Bu ürün için bir işe başlamak üzereseniz, alıcıların kendi kurulum ihtiyaçları için en iyi tasarımları seçmeleri için en çok düşündüğü faktörleri anlamanız gerekir. Burada alçı tavan satın alan kişiler tarafından dikkate alınan temel faktörler üzerine bir tartışma.

Asma Tavan Çeşitleri

Asma-Tavan-Paneli-Çeşitleri
Asma-Tavan-Paneli-Çeşitleri

Tavanlar, açık ızgara tasarımı, gizli ızgara tasarımı, asma alçıpan tavanları ve bantlama tertibatı dahil olmak üzere çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Bu tavan uzunluğu ve desenleri açısından değişir. Açık ızgara asma tavan tasarımı en yaygın olanı olsa da, bandraster tavanları en çok yönlü tasarımlar.

Asma Tavan Paneli Çeşitleri

Asma-Tavan-Nasıl-Seçim-Yapılır
Asma-Tavan-Nasıl-Seçim-Yapılır

Düşme tavan panelleri şekil ve boyut bakımından farklılık gösterir. Örneğin, en yaygın iki şekil kareler ve dikdörtgenlerdir. Farklı alıcılar, farklı boyutlarda tavan panelleri isteyebilirler. Bu nedenle, müşterilerinize çeşitli tavan panelleri sunmalısınız.

Kurulum kolaylığı

Bu tavanların montajı çok kolaydır ve herhangi bir profesyonel uzmanlığa ihtiyaç duymaz, bu yüzden bazıları profesyonel montajı tercih ederken bazıları da kendilerini kurmak ister. Her durumda, insanlar en uygun çeşidi seçmek için bu tavanlarla ilişkili kurulum kolaylığını göz önünde bulundurmayı tercih ederler.

Fayans Türü

Düşme tavan için başka bir husus, sahip olmak istediğiniz fayans türüdür. Bu tavanların inşasında kullanılabilecek ana tip karolardan bazıları şunlardır:

  • Ahşap Fayans:  Yaşam alanında klasik ve rahatlatıcı bir doğal atmosfer yaratmak için insanlar ahşap tavan fayansları almayı tercih ediyorlar.
  • Cephe Kalay Fayansları:  Bu karolar ofislerde ve laboratuvarlarda kurulum için tercih edilir. Çok pahalı olmayan bu karolar sayesinde sofistike bir görünüm elde edilebilir.
  • Yapıştırıcı Fayans:  Bu fayans, ısının ve dış hava koşullarının etkisinin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca, temizlenmesi ve bakımı en kolay olanlardır.
  • Gerilmiş Fayanslar:  Bu fayanslar kurulum yerine lüks bir görünüm kazandırmak için idealdir ve diğer fayans tiplerinden daha pahalıdır.

Ayrıca, asma tavanlar için fayanslar renkler, dokular, tasarımlar ve desenler bakımından farklılık gösterir.

Kurulum Yeri

İnsanların asma tavana ihtiyacı, kurulum yerine de bağlıdır. Örneğin, parti salonları ve sosyal buluşma mekânları gerilmiş karolardan yapılmış tavanlarla dekore edilmiştir. Hastanelerde küf ve küf dayanıklı fayanslardan yapılmış tavanlar gerekir. Mutfaklar termoregülasyona ihtiyaç duyar ve ısı ve hava koşullarını kontrol etmede iyi olan tavanlar bu yerlere montaj için iyidir.

asma-tavan
asma-tavan

Değişiklik Kolaylığı

İnsanlar, değişiklikleri basitleştirmek ve işleri onarmak için kolayca çıkarılabilecek ve yeniden takılabilen sahte tavanı tercih eder. Tellerin ve boruların montajı bu tavanların değiştirilmesini gerektirebilecek diğer şeylerdir.

Asma tavan alıcıları tarafından düşünülen diğer faktörler fiyat, temizlik kolaylığı ve akustik kontrol, yangına dayanıklılık ve nem kontrolü gibi faydalı yönlerdir. Bir işletme sahibi olarak, farklı gereksinimleri karşılayan farklı türde asma tavanlar sunmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com