ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

Herkes hayatında en çok vakit geçirdiği yerin yani evinin güzel olmasını, içine sinecek bir atmosferinin, kendini rahat ve huzurlu hissedeceği bir ambiyansının olmasını arzular. Tabi herkesin bir evi benimseyip yuvası olarak görebilmesi için farklı beklentileri vardır. Kimi için mimarî yapı, kimi için iç mimarî, kimi için zengin bir dekorasyon, kimi için ise sadelikle yaratılmış şıklık…

Zaman ilerledikçe insanların bu beklentilerini karşılamaya yönelik farklı alanlarda çalışmalar ortaya çıkmaya başlamıştır. Gösterişli olsun, sade ve gösterişsiz olsun her türlü estetik zevke ve görüşe hizmet sunan günümüz fırsatları farklı sektörlerde gelişimin sebebi ve aynı zamanda yansımasıdır.

Ev içinde dekoratif ve şık bir görünüm sunan asma tavan sistemleri bu sektörlerin atılımcı gelişiminden nasibini almış, tezahür edişiyle de birlikte hayatımızda hemen yerini almıştır. Tabi avantajı ve tercih edilme sebebi dekoratif zenginliğiyle sınırlı değildir. Çok sağlam ve güçlü bir biçimde ses ve ısı yalıtımı sağlaması, asma tavan sistemleri yaptırılış amaçlarından biridir. Tavanlarındaki çirkin, kötü ve nahoş görüntüyü gidermek isteyen insanlar asma tavan sistemleri yaptırmaya ihtiyaç duymuştur. Asma tavan sistemleri ile kaplı tavanların bir de hijyenik olarak önerilen standartlara sahip oluşu, bu sistemi gıda ve sağlık sektörleri için vazgeçilmez kılar.

Asma tavan sistemleri, yukarıdaki zemin kat levhasından asılan ikincil tavanlardır ve zemin levhanın alt tarafı ile asma tavanın üstü arasında bir boşluk oluşturur. Asma tavanın oluşturduğu bu boşluk kabloların ve tesisatın dağılımı için yararlı bir alan sağlar.

Alçıpan tavanlarına karşın asma tavan sistemleri gelişmiş akustik özellikler sağlar, bu nedenle yukarıdaki katlardan gelen gürültü kirliliği önemli ölçüde azalır. Yangına çok büyük bir direnç ve sağlamlık gösteren asma tavan sistemleri 1 saat koruma sağlayabilir. Bunun ne kadar önemli ve değerli olduğu su götürmez bir gerçektir. Evde veya ofiste bu 1 saat gayet tabii can sağlığını önemli ölçüde kurtaracaktır.

Ayrıca asma tavan sistemleri neme ve de üremesi için en mükemmel şartı yani nemi yakalamak için fırsat kollayan bakterilere karşı yüksek direnç gösterirler. Ve de bu yüzden yüksek neme sahip bölgelerde vazgeçilmez bir kolaylıktır. Asma tavanları sistemleri montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay, hızlı ve ekonomiktir. Asma tavan sistemleri en iyi aydınlatma seçeneklerini sunar. Asma tavan sistemleri aydınlatmanın en iyi yapılmasında ve enerji tasarrufunda kritik rol oynar. Asma tavan sistemleri montaj ile ofisinizin tavan yüksekliğinin düşürülmesi ile sıra dışı bir yalıtım sağlar, bu da ısınma için daha az alan olduğu için enerji faturalarınızı düşürebilir. Asma tavan sistemleri; fayans, mineral lifi, metal, alçı levha gibi malzemelerle üretilebilir.

Tavan Dekorasyon

Nerede olursak olalım kafamızı yukarı kaldırdığımızda bizi ferahlatacak bir şeyler görmeyi isteriz. Evde de farklı değildir bu isteğimiz. Tavanı temiz, aydınlık, ferah ve estetik olan bir evde yukarı bakmak bize belki de gökyüzünün eşsiz kapısını açan gizemli bir geçitten dışarı bakmak gibidir. Bu yüzden Tavan dekorasyonu yaşam alanını keyifli hale getirmek için kanaatimce vazgeçilmezlerden bir tanesidir.

 Önceleri lüks ve zengin görüntü sergilenebilmek adına salona uygulanan tavan dekorasyonları sonradan banyo, yatak odası derken evin tüm tavanlarında uygulanılma koyulmaya başlanmıştır. Son zamanlarda salon, oturma odası ve mutfaklarda LED ışıklı modelleri bir hayli trend olmakla birlikte bizce de çok asil. Banyolarda da yaygınlaşan asma tavanların popülerliği gittikçe artıyor.

Asma Tavan Modelleri Ve Fiyatları

Bakıldığında gökyüzündeki yıldızları anımsatan tavanlarda harika bir örnektir. Beyaz zeminli ve üzerinde harika avize detayları olan tavanlar hem ferah hem de gösterişliler. Yine abartısız yapamayanlar için üzeri resimlerle kaplı olan modeller de göze hoş görünüyorlar. Son olarak benimde çok hoşuma giden bir model, bakıldığında masmavi gökyüzü görülen model gerçekçi ve şık tavanlar önerilir.

Asma tavan modelleri güzel görünümleri bir kenara bir de maddi boyutu var. Fiyatlar kullanılan malzeme, desen, renk, işçilik, büyüklük gibi durumlara göre değişmektedir. Asma tavan modelleri için beğendiğiniz modele göre değişiklik göstermektedir. Asma tavan modelleri fiyatları hesabı şöyle yapılmaktadır. Malzeme ve üstüne yapılan işçilik bedeli eklenerek net maliyet çıkmaktadır. Asma tavan modelleri için metrekare fiyatı 45 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. 

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212