Asma Tavana Sahip Olmanın Faydası

2019-Asma-Tavan-Modelleri-1
2019-Asma-Tavan-Modelleri-1


Asma tavan sistemleri, kolayca tutulan parlak, dayanıklı ve hijyenik bir yüzey sağlayarak temizlenmesi zor ve pahalı olan kirli, hijyenik olmayan tavan sorununu çözer. Bu son derece pratik tavan sistemi, sabit, gözenekli, lifsiz ve emici olmayan bir tavan gerektiren herhangi bir alan için uygundur.

Asma Tavan, su geçirmez, Termit Korumalı, Yangın Geciktirici, Ekonomik, Bakım gerektirmeyen, gözeneksiz ve emici olmayan, diğer malzemelere göre çeşitli avantajlara sahiptir, gömme aydınlatma, giriş kapakları, havalandırma kanalları ve fıskiyeleri kolayca takabilir. çeşitli renk tonlarında mevcuttur ve boyama ve cilalama sorunu yoktur.

Asma tavan çeşitleri

Ahşap tavanlar eski binaların bir özelliğidir ve ahşap maruz kaldığında çok güzeldir. Bunlar genellikle daha küçük tahtalar tarafından enine kesilmiş olan kalın tahta bölümlerini destekleyen elemanlara sahiptir. Kirişler cilalanmalı veya cilalanmalıdır, çünkü boya tahılı gizler.

Ahşap bir asma tavan genellikle, bir dil ve oluk eklemi kullanılarak aynı anda takılan tahta parçalarından oluşur. Gerekirse, çıtalara ışıklar sokulabilir. Tuğla tonozlar eski yapılarda da bulunur. Bunlar, yapıyı süsleyen patronlar ve kalıplarla karmaşık bir şekilde detaylandırılmıştır. Genelde rakımda bazı ifadeler bulan kubbeler, büyük evleri de arttırıyor.

Bazı insanlar tavanlarına yerleştirilmiş lekeli, renkli veya kazınmış cam paneller kullanır. Bunlar, özellikle yukarıdan aydınlatıldığında bir eve güç katabilir ayrıca ışığa izin vermek için yapısal bir sisteme de yerleştirilebilir. Bunlar cam elyafı, akrilik veya sertleştirilmiş cam kullanılarak yapılabilir.

Ayna talaşları, evde çarpıcı bir sonuç elde etmek için sıvaya yerleştirilebilir. Kumaş, tavana asılarak katlanabilecek pahalı olmayan malzemelerdir; Çocuk odaları tavanda ilginç duvar resimleri veya kolajları olabilir, belki bir mobil ev dekorunun bir parçası olabilir. Çocuğun odasında da yıldızlar eklenebilir ve metalik aylar tavana kadar gider.

Kullanışlı ipuçları

Çatıyı özel yapmanın sayısız yolu var. Sadece evin görünümünü geliştirmek isteyen bir efekti elde etmek için malzemeleri akıllı aydınlatma ile birleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com