Asma Tavanın ve Halı Döşeme Avantajlarını Bilin

asma-tavan
asma-tavan


Mekan tasarlamanın birçok yolu vardır; en önemlisi, zeminler ve tavanlar. Ofisler veya evler olsun, halı döşeme modadır. Benzer şekilde, birçok insan, sunduğu çeşitli avantajlar nedeniyle, uzayda da farklı asma tavan stilleri kullanmaktadır.

Halı Döşeme Avantajları
Belirli bir boşluğun tabanı, toplam alan tek bir halı parçasıyla kaplı gibi görünecek şekilde halıyla kaplanır. Halı döşeme arkasındaki fikir budur. Halı döşeme aşağıdaki avantajlar nedeniyle tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir:

Bakım:  Zemini kaplamak için halı kullanmanın birincil ve en önemli nedeni kolay bakımdır. Ahşap zeminler yıpranabilir, çeşitli sıvı türlerinin dökülmesi nedeniyle renksizleşebilir ve orijinal dokusuna geri getirmeleri zordur. Ancak, lekeleri gidermek için halıların vakumlanması ve halı temizleyicileri ve ağartma maddeleri ile temizlenmesi gerekir. En fazla, dokuyu yumuşak tutmak için halı yumuşatıcıları kullanmanız gerekebilir. Yani bakım kolaydır.

Güvenlik: Güvenlik  sorunu da var. Tutuşunuzu kaybeder ve camdan yapılmış bir eşyayı düşürürseniz, halı döşeme ahşap zeminlerin aksine kırılmasını önler. Ayrıca, çocuklar düşerse, halı bir minder oluşturdukları için zarar görmezler.

Ses Azaltma:  Halı zeminler, ses azaltmada da yardımcı olur. Bu, sürekli hareketin olduğu ofislerde bir avantajdır. Topukların paça sesi, mobilyaların hareket sesleri vb. Önemli ölçüde azaltılır.

Sıcaklık:  Halı döşeme harika bir yalıtkan olduğunu kanıtlar. Kışları sıcak ve rahat olmak istediğinizde halılar havada tutabilecekleri en iyi çözümü sunar ve sıcaklığın optimum ve rahat olmasını sağlayarak sıcak tutar.

Şimdi neden asma tavanların da popüler olduğunu görelim.

Asma Tavan
Bir asma tavan betonun ana tavanının altında bir tabakadır. Bu iki tabaka arasında bir boşluk olduğu için, içindeki hava sıkışır. Kötü bir ısı iletkeni olan hava, ısının odaya veya ofis alanına akmasına izin vermez. Bu şekilde, asma tavan yaz aylarında ısıyı azaltmaya yardımcı olur.

Asma tavan ofislerde ve evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunlar daha çok popülerdir çünkü elektrik kablolarını gizlemeye yardımcı olurlar. Ofislerdeki insanlar, iş yerindeyken ışıklar yüzlerinde spot ışıkları gibi olmasından hoşlanmaz. Çevrenin iyi aydınlatılmasını istiyorlar, ancak ışıkların yumuşak ve yatıştırıcı olması gerekiyor.

Asma tavan, iyi bir ses emici olduğunu kanıtlar. İnsanlar evlerinde bir film odası veya mükemmel ses sistemi varsa, genellikle asma tavan kullanırlar. Bu, ışığı kontrol etmeye yardımcı olur ve aynı zamanda evinizin rahatlığında bir film izlemek için mükemmel bir ortam yaratır.

Halı Döşeme ve asma tavanlar kurumsal insanlar arasında büyük bir etki yaratmakta ve yurt içinde olduğu gibi kurumsal kullanımda da büyük takdir görmektedir. Kuruluma sınıfta bir dokunuş katarlar ve mekanın niş ve şık görünmesini sağlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com