Bahçeniz İçin 20 Muhteşem Peyzaj Fikirleri

Evinizin bir uzantısı olarak, bir arka bahçe genellikle daha zevkli, rahat ve çok renklidir. Arka bahçenizin neye benzeyeceği peyzaj tasarımındaki bilgi ve becerilerinize bağlıdır. Harika bir arka bahçeye sahip olmak için bir peyzaj tasarımcısı da kiralayabilirsiniz. Peyzaj stillerinden bitki ve malzeme seçimine kadar, işte evinizin arka bahçesi için bazı muhteşem peyzaj fikirleri.

Çok Fonksiyonlu Arka Bahçe

Tasarımcı, bu manzaradaki çimleri kaldırmaya ve bitki ve sebzelerin yetiştirilmesi için yükseltilmiş yığılmış taş kaplar eklemeye karar verdi. Peyzaj tasarımının kuraklığa dayanıklı olduğu test edildi ve bir dizi bank, kırılmış granit çakıllardan yapılmış bazı kaplar, bir ateş çukuru ve basamak taşları içeriyor. Evde sahip olabileceğiniz en güzel ve çok kullanımlı peyzaj fikirlerinden biridir.

İslami Tarzda Avlu

İslami tarzda bir bahçe, Orta Doğu peyzaj tasarımlarının standartlarına dayanmaktadır. Temelde oturma alanına sahip bir avludur. Aynı zamanda bir yazlık ev ve yükseltilmiş bir beton yüzey üzerinde bazı çakıl taşları ile çevrili büyük bir havuz-çeşmeye sahiptir. Çeşme, avlunun en önemli parçasıdır ve çevresi, yıl boyunca güzel mücevher renginde bitkilerden oluşan yükseltilmiş beton kaplarla süslenmiştir.

Özel Bahçe

Özel bir bahçe, çevredeki kötü manzaradan veya meraklı komşulardan ekstra mahremiyet sağlar. Yoğun şehir hayatının ortasında bir eviniz varsa, bu akıllıca bir çözüm olabilecek muhteşem peyzaj fikirlerinden biridir – özellikle de çocuklarınız varsa.

Özel bahçe aslında zarif asmalar, aromatik Burkwood osmanthus, Japon kurtbağrı ve duvar boyunca uzun bambu ile çevrili bir çimdir. Çimenlikte ayrıca, kumu ve oyuncakları kullanılmadığı zamanlarda kutunun içinde tutmak için özel olarak tasarlanmış bir örtüye sahip bir çocuk oyun kum havuzu yerleştirebileceğiniz genişletilmiş bir ahşap güverte bulunur. Orada bir salon alanı da oluşturabilirsiniz, böylece çocukları izlerken rahatlayabilirsiniz.

Peki, arka bahçenizi yukarıdaki muhteşem peyzaj fikirleriyle yeniden tasarlamaya hazır mısınız? Bir veya iki tane seçin ya da hepsini akıllı tasarımda birleştirin, böylece evinizde ailenizle güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

(65 kez ziyaret edildi, bugün 4 ziyaret)

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219