BANYO ASMA TAVAN

 • BANYO ASMA TAVAN
 • banyo asma tavan neden yapılır
 • banyoda asma tavan kullanışlı mı
 • banyo asma tavan fiyatları izmir
 • 30×30 banyo asma tavan
 • banyo tavan dekorasyon modelleri
 • banyo tavan paneli
 • pvc asma tavan fiyatları

Asma tavan, günümüzde banyolarda da oldukça fazla kullanılan ve tercih edilen malzemelerdendir.  Banyo asma tavan modelleri ve malzemeleri dikkatli seçilmelidir. Zira banyolarda sürekli buharlaşma olmasından kaynaklı deformasyonlar olabilmektedir. Ortama katmış olduğu görsel estetik açısından banyolarda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Banyo asma tavan modelleri seçilirken doğru malzemeler kullanılmalı ve banyo tavanı güzelce izole edilmelidir.  Banyo asma tavanlarda genellikle daha sağlıklı olması açısından alüminyum malzeme kullanılmaktadır.

Banyolarda sürekli su akışı ve buharlaşma söz konusu olduğundan, tavana yükselen buhar  direk emilir ve tavanda nemlenmeye neden olur. Nemlenen tavan rutubet ve dökülme gibi birçok deformasyona uğrar. Bu durumun önüne geçmek için günümüzde en çok alüminyum malzeme kullanılmaktadır. Bu paneller sayesinde   alçı yada betonun buharı emmesi engellenmiş olur.  Banyo asma tavan daha sağlıklı kullanılma özelliğine sahip olmasının yanı sıra birbirinden şık ve rengârenk aydınlatma seçenekli tasarımlarıyla da ortama otantik bir hava katabilmektedir.

Banyo asma tavan kaplamalarında fiyat oranı kullanılan malzeme ve tasarlanan modellere göre değişiklik göstermektedir. İsteğe bağlı olarak dilerseniz sadece alüminyum ile yapılan düz bir kaplama tercih edebilir ya da tavan kaplaması üzerine alçı çektirip bu şekilde de kullanabilirsiniz. Banyonuzun büyüklüğüne göre farklı şekilde ve modelde tasarımlar bulunmaktadır. Banyo tavan kaplama modelleri ve fiyatları ile alakalı bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alçıpan Modelleri

 • Şık alçı tavan modelleri
 • modern asma tavan modelleri
 • asma tavan modelleri 2019
 • alçı tavan modelleri ve fiyatları
 • oturma odası asma tavan modelleri

Alçıpan modelleri, birçok alanda farklı ve şık tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Dilediğiniz her modelde ve şıklıkta ortamlarınıza değişik bir görünüm kazandırmanız mümkündür. Banyo, tuvalet, odalar, mutfak ve tüm alanlarda uygun seçeneklerle farklı modellerlerle tavanlarınızı süslemeye devam etmektedir.

Banyolarımız bizim için en özel alanlardandır. Buna istinaden banyo tavanlarımızın daha ferah daha sağlıklı kullanılabilmesi adına birbirinden farklı tasarımlar tercih edilebilmektedir. Banyolarda kullanılan asma tavan malzemelerinde en çok tercih edilenler, suya neme dayanıklı alçıpan modelleri yayanında, lambri tavan, plastik asma tavan, alüminyum asma tavan, metal tavanlarda kullanılmaktadır.

Alçıpan tavan modellerinde asma tavan yapımı için ilk önce konstrüksiyon kurulumu yapılır. Asma tavan u profilinin kodu olan hortum terazisi kullanılarak işaretlendikten sonra, çırpı ipi ile duvar üzerine çizilir. Böylece u profili çizi üzerinde dübel kullanarak çivi çakma tabancasıyla yeri belirlenir. Belirlenen alana askı çubuklar dübel yardımı ile sabitlenir. Alçıpan modeller, en ve boy kısımları 10 metreyi geçecek şekilde, uzun mesafelerle  her 10 metrede bir boşluklar bırakılmalıdır. Asma tavan içinde havalandırma boşlukları bırakılmamalıdır. Havalandırma yapılacaksa havalandırma mazgalları kullanılmalıdır. Alçıpan asma tavanlarda, kullanılacak yer ve malzeme bakımından farklı fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Alçıpan modelleri ve kullanılacak malzemelerle ilgili bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alçıpan Tavan Modelleri

 • Modern asma tavan modelleri
 • oturma odası asma tavan modelleri
 • salon asma tavan modelleri 2019

Tavan dekorasyonları yıllardır yaşam alanlarına şık ve ihtişamlı bir görsellik kazandırmak için kullanılmaktadır. Alçıpan tavan modelleri aksiye nazaran, teknolojinin ve fikirlerin çoğalmasına bağlı olarak, her mekânda ve alanda birbirinden çeşitli tasarım ve modellerle  karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde en dikkat çekici trendlerden biri olan alçıpan tavan modelleri, özellikle oturma odaları, salonlar ve mutfaklarda kullanılmaktadır.

Alçıpan tavan modelleri son dönemlerde, kullanışlı olması ve dekorasyon açısından şık bir görünüme sahip olmasından dolayı banyolarda da tercih edilmektedir. Alçıpan tavan modellerinde, her zevke hitap edecek model ve seçenekler tasarlanmaktadır. Tasarlanan bu modellerde, tüm geometrik şekiller kullanılmakta ve şekillere uygun birbirinden güzel rengârenk aydınlatma sistemleri ile de harika bir bütünlük sağlayarak, mekânlara ferah bir hava kazandırılmaktadır.

Alçıpan tavan modellerinde aydınlatma kullanmadan da birçok farklı renk ve şekillerde tasarımları tercih edebilirsiniz. Tüm yaşam alanlarında  kullanılan asma tavanlarda, gergi tavan, kartonpiyer veya alçıpan tavan gibi birçok seçeneği kullanarak en basit bir tavanı bile dikkat çekici ve şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Basit bir tavanı bu tasarımlar sayesinde görsel bir ihtişam kazandırabilir ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer silerinde aklında farklı tasarım ve modeller var ise  tasarımcılarımızla fikir alışverişinde bulunarak zevkinize hitap eden modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Tavan modelleri ile ilgili merak ettiğiniz ve aklınıza takılan her konuda bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede size en uygun modeller ve tasarımlar için doğru seçimleri yapabiliriz. Bizlere ulaşım sağlayarak tavanlarınızla ilgili en yeni en modern tasarımlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com