Banyo için perde – çeşitleri ve 50+ fotoğraf

Banyo için kör, birçok aksesuar gibi, dekorun işlevini yerine getirmenin yanı sıra başka yararlı niteliklere sahip olan gerekli parçalardan biridir. Öncelikle zemin ve duvarlardaki neme engel görevi görerek küf ve çeşitli mantar oluşumunu engeller. Ayrıca banyo perdesi, özellikle banyo ile ortak yerleştirilmesi durumunda, mekanın imar edilmesinde ve uygun bir mikro iklim sağlanmasında önemli bir rol oynayabilir. Bugün, en basitinden tuhaf orijinal varyantlara kadar epeyce çeşit örtü vardır. Makesimple, bu tür perdelerin tüm seçeneklerini keşfetmeyi, nasıl tamir edileceğini ve en iyi örnekleri görmeyi teklif ediyor.

Yumuşak tasarımlı bir banyo için perde: çeşitleri ve bağlantıları

Peçe seçme sorusu göz önüne alındığında, yumuşak perdelerin bazı inkar edilemez avantajlarından bahsetmeye değer, bu tür türleri içeren:

Banyo kumaşı için perde

Bu tür perde, ıslak ortam nedeniyle malzemenin zarar görmesini önlemek için belirli kimyasal bileşiklerle emprenye edilmiş pamuktan yapılmıştır. Ayrıca, böyle bir tedavi edilen dokunun vücuda kesinlikle zararsız olduğu unutulmamalıdır. Çoğu durumda, banyo için kumaş perdede deniz teması üzerine çizimler ve çeşitli renk paleti bulunur. Bu seçeneğin dezavantajı, periyodik yıkama ve ütüleme ihtiyacıdır.

Banyo polyester için perde

Kimyasal işlemenin çeşitli aşamalarından geçen polyester gibi malzemeler kesinlikle güvenlidir ve kokusu yoktur. Bu malzemeden perdelerin avantajları, dayanıklılıkları, yüksek su itici özellikleri, hızlı kuruma ve düşük maliyetleri olarak adlandırılabilir.

Banyo vinil için perde

Bu tür malzemeler, gücü nedeniyle çok popülerdir. Vinil ekranlar kire dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır. Şu anda, bu tür perde tasarımları, banyonun alanını görsel olarak genişletmeye izin veren bir 3D efekti ile üretilmektedir.

Her tür yumuşak perdede kancalar veya halkalar bulunur (en çok talep edilen); halkalar, mıknatıslar üzerinde klips (mandal) şeklinde tutturucular ve yüksek tavanlar için tasarlanmış, zincirler üzerindeki tutturucular. Farklı modifikasyonlara sahip özel tutuculara yerleştirilirler. Bu, bir köşe banyosu veya düz bir korniş için tasarlanmış bir perde çubuğudur. Banyo için perde de farklı uzunluk ve genişliğe sahiptir.

Banyo için cam perdeler – artıları ve eksileri

Yumuşak perdelere ek olarak, modern tasarım çözümleri genellikle daha sağlam kayar yapılar kullanır. Özellikle banyo için cam perde gibi bir seçenek. Bu tür vanaların imalatında, birkaç su verme aşamasından geçen ve çizgi oluşumunu önleyen özel karışımlarla işlenen yüksek kaliteli cam kullanılır. Banyo için cam perdeler, çeşitli renklerde mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir, şeffaf veya opak olabilir (bir süre sonra parlak tonların rengini kaybetmediği söylenmelidir). Bu tip perdeler genellikle mobilyalarla birlikte gelir ve şık bir iç mekanı karakterize eder. Sabitleme yöntemi ile, kayar yapılar, standart açılış, katlama (kapılar akordeon katlanır) veya bölme konfigürasyonunda ürünler olabilir. Her durumda, zemin ve duvar yüzeylerinin nemden güvenilir bir şekilde korunması sağlanır. Banyo için tasarlanan cam perdelerin oldukça uzun bir ömrü vardır – 15 yıla kadar.

Banyo için plastik perde

Bu tür perdelerin temel avantajları arasında düşük maliyet, düşük ağırlık, malzemenin esnekliği ve ayrıca oldukça basit bir kurulum yer alır. Bu tür cihazların yapıları birkaç tiptedir. Kötü bir başarı, banyo için plastik perdelerin yanı sıra çerçeve sistemi ve katlanır akordeon ile sallanan ekranlara sahip değildir. İkinci seçenek, iç tasarım için ilginç tasarım çözümlerinde kullanılabilir. Banyo için plastik perdenin yapıldığı malzeme poli-karbonat, PVC veya silikon olabilir. Böyle bir ekranın dezavantajı, zamanla bulanıklığı ve sarı noktaların olası görünmesidir.

Kendi elleriyle banyo için perdeler

Elbette banyo için kendi elleriyle yapılan perdelerden memnun kalacak ustalar var. Bu oda en çok sabahları sevindirir ve zorlu bir günün ardından yorgunluğu giderir. Ayrıca zengin bir hayal gücü kullanarak, misafirlerin gıpta edebileceği benzersiz bir tasarım yapabilir, aynı zamanda büyük finansal maliyetlerden de kurtulabilirsiniz. Bu çalışma için bazı önerileri dikkate almak gerekiyor.

Öncelikle banyo kumaşı için bir perde ise, malzemeyi dikkatlice seçmeye değer – su geçirmez olmalı, kimyasal emprenye ve boya içermemeli, dökülmemeli ve temizlenmesi kolaydır. İşlem kolaylığı gibi bir kumaşın bu tür niteliklerini de hesaba katmak gerekir. Perdeler yaparken, malzemenin kesilmesi ve dikilmesi gerekecektir, bu nedenle daha az zaman ve çaba için, doğal pamuk, akrilik, polyester veya keten olabilecek en iyi seçeneği seçmeye değer. Bir resim seçerken, banyonun boyutu gibi kriterlere göre yönlendirilmeniz gerekir – eğer küçüklerse, o zaman en iyi çözüm tek sesli bir tuval veya ince bir desen olacaktır ve oda yeterince genişse – bir kumaş büyük desenlerle yapacaktır.

Banyo için perde, işlenmiş kenarlara (tercihen çift kat) sahip olmalı, üstte bir çift dikiş gerekli ve sabitleme için delikler kenarlı olmalıdır. Kumaşın zamanla deforme olmasını önlemek için perdenin alt kısmında bulunan bir zincir veya mıknatıs yardımcı olacaktır. Böyle bir cihaz, perdenin hareketsizliğine de katkıda bulunur.

Banyo için pencere panjuru

Bu tür perdeler o kadar yaygın değildir – en çok modern dönemin özel evlerinde ve çok katlı binalarında dağıtılır. Banyodaki pencere, ek havalandırma ve aydınlatma gibi işlevleri yerine getirerek daha ferah hale getirir. Pencerede bu tür perdeler yapmak için keten, saten, pamuk su geçirmez işlemede kullanılırken, kumaş düz veya kabartmalı olabilir. Banyodaki pencereler için panjurlar, nemi itme özelliğinden dolayı iyi performans gösteren rulo da olabilir. Çoğu zaman, mal sahipleri yatay ve dikey olabilen panjurlar takarlar. Seçeneklerden herhangi birini seçerken, banyo için perde gibi gerekli bir aksesuarın, tüm odanın renk paleti ve tarzına uyması gerektiğine dikkat edilmelidir.

Banyonun altında kör

Banyodaki perdelerin başka bir versiyonu – doğrudan banyonun altındaki gösterilemez alanı gizleyen bir perde. Birçok insan bu durumda kumaş gölgesinin modası geçmiş bir seçenek olduğunu düşünüyor. Bu görüş hala retro ve country gibi tarzlarda kalıyor. Ayrıca kumaş perde en ekonomik seçenektir, kendi başınıza da yapılabilir – bu işlem yeterince zahmetli değildir. Yine de yumuşak yapı iç mekana tam olarak uymuyorsa, banyo için plastik veya cam perdeler takabilirsiniz. Konfigürasyonlarına göre sabit, sallanan, kayan ve katlanan akordiyonlardır. Küvetin altındaki perde ile korunan alan, herhangi bir deterjan veya diğer aksesuarları saklamak için kullanılabilir.

Orijinal tasarımların banyo fotoğrafları için perdeler

Bugün, banyo için ekranların üretimi için malzeme seçimi çok büyük. Ayrıca, dükkanlar çeşitli bitmiş ürünlerle doludur. Banyo için birbiriyle ve tüm ortamla uyumlu bir şekilde birleşmesi gereken doğru perdelerin seçilmesi çok önemlidir. Küçük bir fotoğraf seçkisi, bir banyoyu dekore etmek için oldukça orijinal fikirleri gösterir.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219