Beton zemine çim ekmek 2021

Suni çim beton veya çimento üzerine yerleştirin

Beton veya çimento suni çim kurulumu çok basit: onlar  pürüzsüz ve seviye yüzeyleri vardır.

Bu enstalasyon, çimi bir kiremit üzerine sermek için kullanılana çok benziyor. Adım adım nasıl yapılacağını görmek için okumaya devam edin! beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Bu tür yüzeyler genellikle düz ve sıkıştırılmıştır, bu nedenle zemini hazırlamak için çalışma yapılması gerekmeyecektir . Kurulum hızlı ve verimlidir.

Suni çim modellerimiz büyük drenaj kapasitesine sahip olduğu için çimin konulduğu yüzey su birikintisi oluşturmayacaktır.

Şapın bir tahliyesi veya tahliyesi varsa , suni çim takılırken üstüne U şeklinde bir kesim yapılabilir (kapak gibi). Bu şekilde, suni çim şiddetli yağmur yağarsa kaldırılabilir: sudan çıkmayı kolaylaştırır. Burada nasıl yapılacağını açıklıyoruz!

Beton üzerine suni çim montaj kılavuzu

Malzemeler

Adım 1: Çim Şeritlerini Ölçün ve Kesin

Adım 2: İlk çim parçasının serilmesi

3. Adım : Kendinden yapışkanlı şeridi takın 

Adım 4: Suni çimi zemine yapıştırın

Adım 5: Kurulumun son dokunuşları

Suni çim beton üzerine yerleştirmek için hangi malzemeye ihtiyacım var?

Aşağıdaki malzemeye ihtiyacımız olacak:

  • Kesici ve bir cetvel
  • Kendinden yapışkanlı bant veya bağlama bandı
  • Tutkal (derz çıtası ile kurulum durumunda)
  • Mastik / kalafat
  • Bir standart silikon tabancası
  • Antibakteriyel sterilize edici parfüm
  • Bir sert kıl fırça
beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Hala suni çiminizi seçmediniz mi?

Adım 1: Suni çimin yerleşimini planlayın (Ölçün, kesin …)

Suni çimin son düzenini planlarken ölçülerin çok sıkı bir şekilde alınması gerekir. Bunu yapmak için, yüzeyde olabilecek sütunlar veya basamaklar gibi her türlü engeli hesaba katmalıyız  çünkü çimin düzgün bir şekilde yerleştirilmesi için kesimler yapmak gerekli olacaktır.

Çim ölçüldükten sonra, suni çim rulolarını (2 metre genişliğinde)  yayarız ve kesici ile engellerin varlığı veya yüzeyin uzunluğu nedeniyle kesmemiz gereken alanları işaretleriz .

Şu anda bu işaretler yalnızca yüzeyin çevresine göre yapılmaktadır. Her türden sütun veya engeldeki ayarlamalardan kaynaklanan kesintiler yapıldığında daha sonra olacaktır.

Daha sonra,  her bir çim şeridinde belirtilen yerlerde kesimler yapacağız. Daha fazla konfor için, suni çimi tekrar yuvarlayarak kesim yapmanız tavsiye edilir .

Adım 2: Suni çimin döşenmesi

Suni çim parçalarını döşerken, tüm parçaların aynı yönde döşenmesini sağlamak hayati önem taşır  . Ayrıca herhangi bir kesim yapmadan önce her parçayı mükemmel olacak şekilde ayarlamanız gerekir, bunun için genellikle suni çim ile duvar arasında küçük bir boşluk bırakmanızı öneririz .

Daha sonra  çimi engellere göre ayarlamak için ilgili kesimleri yapacağız Örneğin, bir sütunu başarılı bir şekilde atlatmak için derinliğini ölçmeli ve bir işaret yapmalı ve ardından çimleri kesmeliyiz.

Çevreyi kesmek için , ilgili kesimi yapmadan önce her 30 cm’de bir kesici ile işaretliyoruz, böylece daha sonra keserken bükülmüyor ve düz bir çizgi bırakıyoruz.

Bir sonraki suni çim parçasını yerleştirmeden önce , her bir parçanın yan yana gelecek şekilde kenarlarını temizlemeliyiz . Bunu yapmak için, her iki tarafta bir düğüm (yaklaşık 0,5 cm) kesmeniz gerekir, böylece mükemmel düz ve kusursuzdur.

beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Adım 3: Kendinden yapışkanlı şeridi veya bağlama şeridini takma

Suni çimi beton veya çimento üzerine kurarken, hem yapıştırma şeridi ve tutkalla hem de kendinden yapışkanlı bir şeritle yapmak mümkündür. Kendinden yapışkanlı bir şeritle yerleştirmenizi öneririz çünkü çok daha kolaydır.

Kendinden yapışkanlı bir şerit ile yapılırsa çimi sabitleyebilmek için yapıştırıcıyı örten kağıdı çıkarmak yeterli olacaktır. Aksine, birleştirme bantlı suni çim takılırsa , çimlerin yapışması için tutkalın tüm bant üzerine yayılması gerekecektir.

Her iki durumda da modele bağlı olarak, düğüm eşdeğeri olan 0.1 ile 0.5 cm arasında bir boşluk bırakmamız gerekecek , böylece eklemler görülemeyecektir. Bu sayede şeritler arasındaki birlik mükemmel olacak ve ayrılık görülmeyecektir. Bu nedenle, iki parçanın aynı yönde olduğundan emin olmalısınız.

O zaman her iki şeride de hareket etmemeleri için ağırlık koymak  gerekecek ve onları biraz yuvarlayacağız . Bu şekilde kendinden yapışkanlı şeridi iki çim şeridi arasına yerleştirebilir ve yayabiliriz. Yavaş yavaş, ilgili çim parçasını yapıştırabilmek için yapıştırıcıyı kenarlardan birinden çıkarmalıyız.

Son olarak, diğer suni çim parçasını kaldırıyoruz ve aynı işlemi çok dikkatli bir şekilde tekrarlıyoruz . Kılların kendinden yapışkanlı birleştirme bandına sıkışmasını önlemek için, tüm eklem boyunca parçaları azar azar kaldırmalıyız.

Adım 4: Suni çimi beton veya çimento zemine sabitleyin

Suni çimi beton veya çimento üzerine yerleştirirken yüzeye yapıştırılmış halde kalması için PU yapıştırıcı veya TodoCESPED kapatıcı kullanabiliriz.

Sızdırmazlık macunu kullanırsak, bu macunu uygulayabilmek için açıp silikon tabancaya sokmamız gerekecek. 

Her iki durumda da, tüm köşeleri yapıştırdığımızdan ve iyi bir şekilde kestiğimizden emin olduğumuz sürece, çevre boyunca  her 30 cm’de bir noktalar koyarak yüzeye dağıtacağız . Bitirmek için, suni çimin beton veya çimento zemine iyice sabitlenmesi için 24 saat beklemeniz gerekecektir .

Adım 5: Mükemmel bir kurulum için son dokunuşlar ve püf noktaları

Suni çimin beton üzerine yerleştirilmesi ile bitirmek ve en iyi sonucu elde etmek için sert kıllı bir fırça ile çimi ters yönde fırçalamak gerekecek, bu sayede lifleri kaldırıp dökülen tüyleri alabileceğiz. kesimler sırasında.

Son adım, isteğe bağlı olmasına rağmen , bakteri oluşumunu önlediği için yeni kesilmiş doğal çim kokusu ile  sterilize edici parfüm uygulamak olacaktır  .

Suni çim beton veya çimento üzerine yerleştirmek için ipuçları ve püf noktaları

Beton veya çimento üzerine suni çim yerleştirmek için sıkça sorulan sorular ve ilgi çekici bilgiler

Kendinden yapışkanlı yerine yapıştırma şeridi kullanabilir miyim? Kurulum çok değişir mi?

Bir yapıştırma veya kendinden yapışkanlı şerit kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın, seçilen yapıştırıcının uygulandığı durumlar dışında suni çim için hem beton hem de çimento üzerine montaj işlemi aynıdır.

Yapıştırıcı kullanarak suni çim kurmak için yukarıda açıklandığı gibi Adım 1  ve Adım 2’yi takip edeceğiz . Bununla birlikte, 3. Adımda  , bir birleştirme bandını (kendinden yapışkanlı olmayan) uzatmak ve daha sonra çimi bu bant üzerine yapıştırmak için gerekli yapıştırıcıyı uygulamak gerekeceğinden, özellikle dikkat etmeniz gerekecektir . Bu yapıldıktan sonra, suni çim yapıştırılmış bandın üzerine geri yerleştirilir ve ek yeri, tıpkı kendinden yapışkanlı bant kullanılırken olduğu gibi mükemmel olacak şekilde ayarlanır.  

Silis kumu ne içindir? Suni çim beton üzerine döşenmesi gerekli midir?

Çimi kurduktan sonra, gerekli olmasa da, genellikle tüm yüzeye silis kumu yaymanızı öneririz. Kullanımına karar vermenin dikkate alınması gereken bir takım avantajları vardır:

  • Ayak seslerini daha keyifli hale getirdiği için suni çimin rahatlık hissini arttırır .
  • Suni çimin liflerinin dik durmasına yardımcı olur, onlara daha fazla destek sağlar.
  • Suni çimi yazın çok sıcak yapmaz , hatta ara sıra biraz su ile soğutulursa daha da artar.

Silis kumu nasıl koyarsınız?

Eğer beton yapay çim yüklemenin sonunda silis kumu koymak istiyorsanız, basitçe olmalıdır yayılma suni çim kaplı yüzeyi üzerinde.

Ardından, Adım 5’te tartışıldığı gibi suni çim fırça ile fırçalanır . Böylelikle silis kumu çevreye eşit olarak dağılacaktır.

Kumu dağıttıktan hemen sonra  tüm yüzeyi hortumla aşağıya doğru  hortumla atarsak, tamamen yerleşir ve çimenlikte görünen kum kaybolur.

Suni çim iyi süzüyor mu? Su suni çime nüfuz ediyor mu?

Suni çim, çim türlerine ve modellerine bağlı olarak modellerinde 60 l / m2 / dk’ya kadar mükemmel şekilde süzülür. Yüzey iyi bir şekilde düzleştirilmişse ve su birikintileri yoksa suni çimin yerleştirilmesi suyun seyrini hiç etkilemeyecektir.beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

Bir haznem veya giderim varsa suni çim kurabilir miyim?

Evet, suni çim drenaj veya gidere yerleştirilebilir. Böylesine yüksek bir drenaj kapasitesine sahip olarak, su herhangi bir sorun olmadan kartere veya gidere gidecektir. Ancak tercih ederseniz giderin üzerine U şeklinde bir kesim yapabilirsiniz, kaldırılabilir bir kapak gibi olur ve böylece suyun mükemmel bir şekilde dışarı çıkmasını sağlarız. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, beton zemine çim ekmek 2021 ,

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219