Bir odanın doğramalarını nasıl boyanır

Bir odanın doğramalarını ve kapıların ve pencerelerin etrafındaki süsleri boyamak, bir dizi tasarım potansiyeli yaratır.

Ahşap işleri yaparken, odanın üstünden başlayıp aşağı doğru çalışın: tavan kalıplama, kapılar, pencereler, sandalye rayı pervazları, daha sonra süpürgelikler, süpürgelikler çizilirken süpürgelikleri boyarken diz pedleri giyerek veya bir minder üzerine diz çökerek dizinizdeki aşınma ve yıpranmayı önleyin .

tek oda boyama,
bir odaya ne kadar boya gider,
boya fiyatları,
marshall,
boya öneri
iç dekorasyon boyaları
boya önerileri
boya dekorasyon
  • tek oda boyama,
  • bir odaya ne kadar boya gider,
  • boya fiyatları,
  • marshall,
  • boya öneri
  • iç dekorasyon boyaları
  • boya önerileri
  • boya dekorasyon

Doğrama kenarı bazen kavisli veya çok dardır, bir inçten azdır ve düzgünce boyanması zorlaşır. Pencerelerin ve kapı mahfazalarının dikey kenarları sadece dar değildir, aynı zamanda bir boya fırçası ile kolayca ulaşılması zor olan bir açıda da olur.

Duvarları boyamadan önce doğramaları boyamak, doğramalar üzerinde çalışırken duvarları hafifçe örtmek iyi bir fikirdir. Bir duvar boyunca düz bir kenar çizmeyi, dar veya kavisli doğramaların kenarlarından daha kolay bulursunuz. Duvarlarda bir rulo ile çalışırken taze boyanmış ahşap işleri koruduğunuzdan emin olun.

Boyayı doğramadan sökmeden önce, eski kurşun boya için yüzeyi test edin. Zımpara ile üretilen toz kurşun boyayı evin her yerine taşıyabilir ve ciddi bir sağlık tehdidi oluşturur.

Ahşap boyama, duvarları ve tavanları kaplamaktan biraz daha farklı bir teknik gerektirir. Bir merdane kullanmanın süpürme hareketleri, küçük bir yüzeyde bir fırça kullanmanın kontrolüne ve hassasiyetine yol açar. Ayrıca, fırça izlerinin ahşapta sıva veya alçıpandan daha fazla olması muhtemeldir.

Duvarların ve tavanların rengiyle kontrast yapmak için kalın bir renk seçebilir veya duvarları, duvarların rengini vurgulamak için bir çerçeve olarak kullanabilirsiniz. Ahşap işleri oldukça sıradansa, arka planla karıştırmasını sağlayabilirsiniz.

Doğrama daha önce boyanmış olsun veya olmasın, boyanmadan önce ahşap uygun şekilde hazırlanmalıdır. Genelde bu, herhangi bir çatlak ve deliğin doldurulması ve daha sonra yüzeyin zımparalanması anlamına gelir. İçbükey yüzeyi zımparalamak için, kağıdı hortum veya boru bölümünün etrafına sarın.

Büyük düz yüzeyler, ahşap bir blok etrafına sarılı bir kağıtla zımparalanabilir. Zımpara yüzey dişini veya yeni boyanın yapışabileceği bir şeyi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com