Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor

Her otomatik makinenin (SMA) çeşitli arızalarıyla karşı karşıya kalabilir. Örneğin, çamaşır makinesi dönmüyor, ancak ana işlevle iyi başa çıkıyor. Sorun çözülene kadar hostes çamaşırları elle sıkmak zorunda kalacak – bu sıkıcı ve zaman alıcı. SMA’nız çamaşırlarınızı ıslak bırakırsa, arka brülördeki onarımları ertelemeyin. TEND Servis Merkezini arayın.

İşlevlerden birinin başarısızlığı daha ciddi sonuçlara yol açabileceğinden, arızayı görmezden gelmek kötü bir stratejidir. Makine sıkma moduna geçmiyorsa en azından arızanın nedeninin bulunması gerekir.

Çamaşır makinesi çamaşır sıkmıyor

Bir beyaz eşya tamir servisine başvurmadan önce, sıkma sorununun gerçekten makinenin arızasıyla ilgili olduğundan emin olmalısınız. Aşağıdaki manipülasyonları gerçekleştirin:

1 “Sıkma yok” işlevi. İnce, dantel ve diğer hassas kumaşlar için minimum sıkma olan veya hiç sıkmayan bir mod seçebilirsiniz. Bu nedenle, bu tür çamaşırlar daha uzun bir kuruma süresi gerektirir, ancak aynı zamanda kırışmaz veya gerilmez. Yıkama modunu değiştirmeyi deneyin.

2 Tıkalı filtre. Tıkanmış bir tahliye filtresi, tahliye olmamasının ana nedeni olabilir. Sıkma fonksiyonunu etkinleştirmekiçin çamaşır makinesinin tahliye filtresini temizlemenizyeterlidir.

3 Çamaşır dengesizliği veya aşırı yük. Çok az insan, çamaşırların tambur içindeki eşit olmayan dağılımı nedeniyle CM’nin dönmeyebileceğini biliyor. Bu koruyucu bir seçenektir. Tambur bir dengesizlik ile 1600 rpm hızında dönerse, amortisörler dayanamaz ve CM kırılır. Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor Çamaşırları dağıtmayı veya çamaşır miktarını azaltmayı deneyin.

4 Devir sayısını yanlış ayarlayın. Otomatik makineler, sıkma sırasında tambur dönüş hızı ayarına sahiptir: “RPM”. Çamaşırların ıslak kalması için sıkma hızını yanlışlıkla düşük bir hıza ayarlamış olabilirsiniz. Ayarlanan devir sayısını kontrol edin: 400 dev/dak – sadece %10 nem alınır, 1000 dev/dak – çamaşırlar pratik olarak kuru kalır. Sıkma hızını değiştirin.

Tavsiyemize uyduysanız, ancak çamaşır makinesi dönmüyorsa, bu bir sorun olduğunu gösterir. Hangi ünitenin arızalandığını hızlı bir şekilde belirleyebilecek ve yıkayıcıyı tamir edebilecek bir uzmana başvurmanız önerilir.

Çamaşır makinesi neden sıkılmıyor – nedenleri

Aşağıda, TEND uzmanlarından, eğirme ile ilgili sorunların ortaya çıkmasından kaynaklanan yaygın nedenleri sunan bir tablo görebilirsiniz. Çoğu durumda, özel ekipmanın mevcudiyeti olmadan, arızanın kesin nedenini belirlemek imkansızdır.

kırılma tipiSebep ve çözümFiyat
Elektrik motoruMotor sargısında kırılma, yoğun kullanımdan dolayı grafit fırçaların aşınması vb. Bu durumda, çamaşır makinesi suyu tahliye eder, ancak sıkmaz.Çözüm: motor onarımı veya değiştirilmesi .500 UAH’dan itibaren
Kırık basınç şalteri – su seviye sensörüBasınç şalteri doğru çalıştığında, tankta su olup olmadığı ve seviyesi ile ilgili verileri iletir. Mekanizma arızalı olduğunda, çamaşır makinesi tahliye veya sıkma yapmaz .Çözüm: sensörün değiştirilmesi.550 UAH’dan itibaren
Elektronik modülün veya programlayıcının arızasıKontrol ünitesi bir döndürme komutu vermiyor, çünkü arızalar.Çözüm: kartın değiştirilmesi veya “yanıp sönmesi”.540 UAH’dan itibaren
Drenaj pompası sorunlarıÇamaşır makinesi sıkmıyor. Tahliye çalışmadığı ve küvette su tutulduğu için çamaşırlar ıslak kalır.Çözüm: tahliye pompasını değiştirin .UAH 300’den itibaren
Hız kontrol sensörünün arızası (takometre)Bu arıza, makinenin gerekli hıza çıkmasına izin vermez, sıkma sırasında ivme kazanmaz, bu nedenle eğirme kalitesi yetersizdir.Çözüm: takometrenin değiştirilmesi.450 UAH’dan itibaren

* Belirtilen fiyat belirtilmiştir. Master, çamaşır makinesini teşhis ettikten sonra doğru bir tahmin sunacaktır. Hizmetin maliyeti, sorunun karmaşıklığını ve değiştirilen parçanın fiyatını dikkate alacaktır.

Birçok arıza, çamaşır makinesinin sıkmamasına veya suyu tahliye etmemesine veya ivme kazanmamasına neden olur. Arızayı kendi başınıza çözmeye çalışmamalısınız ve dahası doğaçlama yöntemlerle tamir etmelisiniz. Arızanın nedenini yanlış teşhis edebilir ve yeni bir parça satın alarak paranızı boşa harcayabilirsiniz.

MCA cihazının deneyim ve anlayış eksikliği, eylemlerinizin yeni arızaların ortaya çıkmasına neden olacağı gerçeğiyle durumu ağırlaştırabilir. Bir uzmana danışmak daha iyidir. Profesyonel bir teknisyen arızayı birkaç saat içinde çözebilecektir.

Çamaşır makinesi suyu tahliye ediyor, ancak dönmüyor ve uğultu yapmıyor – nedenler

Çamaşır makinesinin dönmemesinin ve uğultusunun birkaç nedeni vardır:

• Düzensiz yüklenmiş çamaşırlar veya aşırı yükleme.
• Taşıma cıvataları çıkarılmamış.
• Motor sargısının bütünlüğü bozulmuş.
• Çamaşır makinesindeki yatakların değiştirilmesi gerekiyor .
• Zayıf sabitlenmiş tank karşı ağırlıkları.
• Aynı tahliye pompasının arızası.

Çamaşır makinenizin zarar görmesini nasıl önleyebilirsiniz?

Çamaşır makinesini arızalardan korumak için ustaların tavsiyelerine uyun:

1 Tamburu aşırı yüklemeyin. Çamaşır makinesinin her bir belirli modeli, bir devirde yüklenen çamaşırların belirli bir ağırlığı için tasarlanmıştır. Makineyi aşırı yüklemeyerek motoru aşırı yüklenmekten kurtarabilir ve çamaşır makinesi açılmadığında sorun yaşamamış olursunuz.

2 Tambura yüklemeden önce eşyaların ceplerini kontrol edin. Cepte unutulan eşyalar: bozuk para, çakmak, küçük çöpler ve diğer şeyler çamaşır makinesinin tıkanmasının ana nedenidir. CM’yi düzenli olarak temizleyin. Böylece hizmet ömrünü uzatabilir ve çok fazla sorundan kaçınabilirsiniz. Sen edebilirsiniz yıkama makineye temizlemekkendinizi ya da profesyonel hizmetlerini kullanmak.

3 Çamaşır makinesini RCD makinesine bağlayın. Voltaj düşüşleri çoğunlukla Kontrol Ünitelerini etkiler. Makineyi bir RCD’ye bağlayın veya en azından bir aşırı gerilim koruyucu kullanın. Çamaşır makinesindeki kontrol modülüher zaman değiştirilmez. Bazen flash yapmak yeterlidir ve yazılım hatası ortadan kalkar.

4 CM küvete yüksek kaliteli çamaşır tozu dökün, oranlarına dikkat edin. Fazla toz, su seviye sensörü, basınç anahtarı ile ilgili sorunlara neden olur. Sonuç olarak, su çamaşır makinesinde toplanır.

Bu tavsiyelere uyarak, çamaşır makinenizi sıkma ile ilgili çeşitli arızaların ortaya çıkmasından koruyabilirsiniz. Yine de herhangi bir arıza ile karşılaştıysanız, özel bir TEND servis merkezi ile iletişime geçin. Web sitesinde listelenen numaraları arayın veya geri arama isteği bırakın. Verimli, hızlı ve garantili çalışıyoruz.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219