Çatı Katı Tadilat ve Yenileme

Uzay son sınır olabilir ama evde insanlar bununla sınırlı olduğunu görüyor ve mevcut olanı yapması gerekiyor. Ev küçülüyorsa, daha büyük görünmesi için bazı yollar var ve belki de bazı çatı tadilatları yapıyorsanız tadilat yapılabilir.

çatı katı projeleri
çatı katı yapımı
çatı katı modelleri
çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler
çatı katı yüksekliği ne kadar olmalı
ahşap çatı katı
resimli çatı katı modeller
çatı katı projeleri,
çatı katı yapımı,
çatı katı modelleri,
çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler,
çatı katı yüksekliği ne kadar olmalı
ahşap çatı katı
resimli çatı katı modeller

Çatı katı en iyi yer, çünkü depolama alanından yaşam alanına dönüştürülebilir. İlave yatak odası, oyun odası, ofis, kütüphane veya spor salonuna dönüştürülebilir.

çatı katı projeleri
çatı katı yapımı
çatı katı modelleri
çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler
çatı katı yüksekliği ne kadar olmalı
ahşap çatı katı
resimli çatı katı modeller

Projenize başlamadan önce, çatı katında ne kadar kullanılabilir alanın dönüştürülebileceğini kontrol etmeniz gerekir. İdeal olarak, her duvarın yüksekliği en az 5 feet olmalıdır. Kafanı çarpmamak için bunu çok ciddiye almalısın.

Duvarların yüksekliği minimum gereksinime ulaşmıyorsa, yukarı doğru eğim yapmak için çatıyı dönüştürerek bunu düzeltebilirsiniz. Diğer bir seçenek de, bunu doğrudan açılan üçgen bir çatıya değiştirmek olacaktır.

Eski evlerde yaşayan ev sahipleri de tavan kirişlerini güçlendirmek zorunda kalacaklar. Bu, tavan arasının altında bulunur ve odaya yeni bir yatak, kanepe, televizyon ve hatta bir küvet gibi getirilecek olan ilave ağırlığı desteklemek için kullanılır. Bunu yapmak için, zaten kramp odadaki alanın bir kısmını azaltmak zorunda kalabilirsiniz.

Tavan arası tadilat ve tadilat da uygun yalıtım, havalandırma ve aydınlatma gerektirir. Yalıtım için, ek katmanlar kurmanız gerekecektir, böylece yıl boyunca çok sıcak veya çok soğuk olmamalıdır. Sıcaklığı hava kanallarını takarak da kontrol edebilirsiniz. Aydınlatma konusunda, tavana bir pencere açabilirsiniz ve elektrik faturanızda paradan kesinlikle tasarruf etmenizi sağlar.

Tavan arasına bir banyo koymak isteyenler için, bunu en yakın kaynağa bağlamalısınız.

Üzerinde çalışmanız gereken bir diğer şey, tavan arasına erişimdir ve bu yalnızca bir merdiven koyarak yapılabilir. Düz bir merdiven kullanacaksanız, bu 3 feet’i 16 feet ölçmelidir. Bir döner merdiven kullanmak isteyenler için, 5 fit çapında olmalıdır. Bina kodu, eğer bu bir yatak odasına götürürse, ancak bir çatı katına çıkmıyorsa, merdiven kullanımını yasaklar.

Tavan aralığının yenilenip yenilenemeyeceğinden veya yenilenemeyeceğinden emin değilseniz, inşaat müfettişi veya bir mimar ile temasa geçebilirsiniz. Mümkünse, ne yapmak istediğinizi planlamaya başlayabilir ve ardından gerisini halledecek bir müteahhit kiralayabilirsiniz.

İdeal yüklenici ararken, birkaç kişiyi aramalısınız. Sadece oranlarını karşılaştırmakla kalmamalı, aynı zamanda kendileri için lisanslı çalışanlar olup olmadıklarını, sigortalı olup olmadıklarını ve önceki müşterilerle iyi bir iş yapıp yapmadıklarını görmek için bir arka plan kontrolü yapmalısınız. Ön gösterimi yaptıktan sonra, projeyi kimin ele alacağına karar vermenin zamanı geldi.

Çatı katı tadilatı ve tadilatları, evin sadece küçük bir bölümünde çalıştığınız için bir servete mal olmamalıdır. Tamamlandığında, eskiden önemsiz şeylerle ve kutularla dolu bir oda olan, şimdikiyle karşılaştırıldığında şimdi nasıl göründüğünü anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com