Daha Fazla Alan için Küçük Mutfak Tasarımı İpuçları

  • Küçük mutfak modelleri 2019,
  • küçük mutfak nasıl kullanışlı hale getirilir,
  • küçük mutfak düzeni,
  • küçük mutfak modelleri ve fiyatları
  • küçük mutfak adası
  • küçük mutfak dolabı

Küçük Mutfak Tasarımı İpuçları

Küçük mutfak alanınızı nasıl tasarlayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz . Gerçekten endişelenmenize gerek yok, ne kadar küçük olursa olsun yine de mükemmel bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Tek anahtar, alanı nasıl kullandığınızı düşünmek, ihtiyacınız olan şeylerin orada olduğundan emin olun ve istediğiniz stili uygulayın. Estetik fonksiyonun ardından özellikle mutfağın yemek hazırlamak için bir çalışma alanı olması geliyor. Bu yüzden mutfağınızı istediğiniz gibi kullanabildiğinizden emin olun.

Elbette, küçük mutfakta yeterli miktarda depolama alanına sahip olmak için yaratıcı olmak gerekiyor.

Mutfağınızı dağınıklıktan korumak için depolama çok önemlidir. Ancak bunun dışında, küçük mutfağınızın daha büyük görünmesine yardımcı olabilecek başka şeyler de var.

Küçük mutfak tasarımınız için bazı ipuçları .

1. Alan kullanımı.

Yapmanız gereken ilk şey, mutfağınızın kullanımını belirlemektir.

Mutfağınızı kullanma şekli, özellikle bölgeniz küçükse, ihtiyacınız olan düzeni size söyleyebilir. Tasarımdan önce işleve ve kullanıma dikkat edildiğinden emin olmalısınız.

Bundan sonra, mutfaktaki renk ve vurgular dahil kendi tasarım stilinizi not edin.

2. Dolaplar ve raflar.

Her mutfakta işleri düzenli tutmak için dolaplar bulunur.

Detaylardan arınmış basit ve düz dolaplar kullanın. Cam kapılar kullanarak mutfağınızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca temiz bir görünüm sağlayan kayan veya açık rafları da kullanabilirsiniz. Bu, gözlerin duvardan duvara devam etmesi için uzayın daha büyük görünmesini sağlar. Ancak, yerleştirdiğiniz her şeyin düzenli ve temiz olduğundan emin olun. Daha birleşik bir görünüm için tek bir bulaşık rengi kullanırsanız daha iyi olur.

Dolaplarınız ve raflarınız için düz renkler ve temiz çizgiler kullanın.

3. Renk paleti.

Renk, mutfağınızın daha büyük görünmesine yardımcı olabilir. Mutfağınızın atmosferini büyük ölçüde etkileyebileceği için mutfağınızdaki her şeyin rengi göz önüne alınmalıdır;

Azalan bir etki yapabilmesi için soğuk renkler kullanın. Işığı yansıtabilecek ve gözleri yukarı doğru çekebilecek hafif veya pastel renkler kullanın. Duvarlarınızda hala heyecan verici renk kombinasyonları ve desenleri kullanabilirsiniz. Küçük bir mutfakta koyu renkler hala mükemmel olabilir.

4. Döşeme.

Küçük mutfağınız için, çok uygun fiyatlı dama tahtası siyah ve beyaz muşamba tercih edebilirsiniz. Bu, zemininizin çekici görünmesini sağlayabilir. Veya, alan küçük olduğu için mutfağınıza çok etkileyici bir görünüm verebilecek mermeri kullanabilirsiniz. Ya da yeşil zeminler için su emilimini önlemek için uygun şekilde kapatılmış mantarı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Mutfağınızın rengine ve tarzına uyan bir halı veya halıyı kullanarak zemine estetik ekleyebilirsiniz.

5. Cam kullanın.

Daha fazla cam malzeme kullanarak mutfağınız, alanın etrafındaki ışığın sıçramasına izin verecek şekilde kesinlikle daha büyük görünecektir.

Cam tezgah veya masa üstü, cam kapı dolapları ve diğerlerini kullanabilirsiniz. Evin diğer alanlarını veya bahçenizi mükemmel şekilde görmenizi sağlayan bir cam mutfak kapısına bile sahip olabilirsiniz. Bu, alanınızı görsel olarak genişletmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca mutfağınızın ışıltılı görünmesini sağlayacak yansıtıcı cam karo kullanabilirsiniz.

6. Aydınlatma.

Asılı dolaplarınızın altına bazı akkor lambalar yerleştirin ve gölgelenmeyi artıracak görsel bir hareket sağlaması için tezgahınızı aşağı doğru parlamasını sağlayın. Işıkları dolaplarınızın altına da yerleştirebilirsiniz.

Ancak mutfağınızın daha büyük görünümünü artıracak floresan lambaları takmayı unutmayın.

7. Tavan

Tavana bazı dokunuşlar eklemek, daha iyi görünümlü bir mutfağa sahip olmanıza yardımcı olabilir. Bazı aydınlatmayı kullanarak tavanınıza boyut ekleyebilirsiniz.

Tarzınıza ve kişiliğinize uygun bir tasarım uygulayın. Bu, izleyicinin gözlerini ona doğru çekerek dikey bir derinlik katabilir. Tavan için beyaz ve diğer açık renkler kullanın.

8. Aletler ve çalışma alanları.

Mutfak öncelikli olarak yemek hazırlamak için kullanıldığından, buzdolabı, mikrodalga, fırın ve diğerleri gibi ihtiyacınız olan tüm cihazlara sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Ancak iyi yerleştirildiklerini görün.

Çok küçük bir cihaz kullanmayın, çünkü daha küçük bir versiyonu da aynı işlevi görürse, yalnızca geniş bir alanı kaplar.

Çalışma alanınız için, kullanılmadığı zamanlarda çıkarılabilecek küçük ölçekli bir ada veya tezgah üstü arabayı düşünebilirsiniz.

9. Açık alanlar.

Mutfağınızdaki o kutulu hissi, yakın dolaplar yerine açık depoları kullanarak yapın. Ayrıca, uygulanabilirse, bir adadan uzaklaşabilirsiniz.

Alanın kullanımını düşünün. Zaten bir ada olmadan da iyi çalışabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman olun. Mutfağınızı, sadece gerekli şeyler ile mümkün olduğunca açık hale getirin.

10. Malzemeleri birleştirin.

Mutfağınızda çeşitli malzemeler kullanarak, ne kadar küçük olursa olsun, harika bir estetik verebilirsiniz. Bunu tezgah üstü yüzeyler, dolaplar, demirbaşlar, döşeme, renk ve ışıklandırmada uygulayabilirsiniz.

Mobilyalarınızda çok fazla ayrıntıya sahip olamayacağınız için, mutfağınıza harika bir iç tasarım kazandırabilecek çeşitli malzemeleri kullanarak deneyler yapabilirsiniz.

Kısa ve öz bir görünüm elde etmek için, armatür ve dolaplarınız için bir renk kullanın.

11. Stili seçin.

Tasarımınız için seçim yaparken mutfağınızın kalabalık görünmemesini sağlayın.

Küçük bir köşeye sahip olabileceğiniz ve sadece ihtiyacınız olan mobilyaları kullanabileceğiniz rahat bir ülkeye gidebilirsiniz. Bazı basit aksesuarlarla birlikte sofistike bir his oluşturmak için koyu zengin renkleri kullanabilirsiniz. Mutfağınızın küçük olmasına rağmen rahat görünmesini sağlayabilirsiniz.

Görebileceğiniz küçük mutfak tasarımları size kendi mutfağınızı tasarlamanız için ilham verebilir. Artık nasıl yapacağınız konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü küçük bir alanınız olsa bile yine de istediğiniz mutfağa sahip olabilirsiniz. Gözlerinizi kandırarak mutfağınızın daha büyük görünmesini bile sağlayabilirsiniz. Sadece yaratıcı olun ve burada verdiğimiz bazı noktaları göz önünde bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com