Dış cephe boya renkleri görseller

Evinizi güzelleştirmek için dış cepheler nasıl boyanır?

Bir evin dış duvarlarını boyamak sadece estetik açıdan değil, dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller, koruyucu açıdan da önemlidir. Dış renktir cilt evin, giydiği elbise. Evinizi güzelleştirmek için dış cepheleri nasıl boyayacağınız aşağıda açıklanmıştır .

Bir evin dış cephe boyası neden önemlidir?

Yıkık ve işlenmemiş bir dış cepheye sahip bir ev, terk edilmişlik duygusu taşır. Bu nedenle bir evin dış cephelerini boyamak hem estetik hem de koruyucu açıdan önemlidir. Nihai sonucun estetik açıdan hoş ve yapının iyi bakımı için işlevsel olması için en uygun boya veya dış kaplamayı kullanmak esastır.

dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Doğru rengi seçmek için değerlendirme kriterleri

Evin cephesi için doğru rengi seçmek şu anlama gelir:

  1. Belirli bir genel uyum yaratmak için bağlamın temel renklerine göre bir ton seçmek için çevredeki manzarayı değerlendirin .
  2. Cephede rengi seçerken belediyenin başvurmak için bir Renk Planı veya Bina Yönetmeliği olup olmadığını kontrol edin .
  3. Evin estetik görünümünü en iyi şekilde geliştirmek için evin boyutuna ve pozlamasına göre rengi seçin . Bu vizyonda örneğin açık renkler evin dış parlaklığını artırmak veya küçük bir evin daha büyük görünmesini sağlamak için mükemmeldir.
  4. Binanın tipik özelliklerini optimize ederek yükseltileri geliştirmek için binanın mimari ihtiyaçlarını değerlendirin .

Bir evin dış cephelerini bitirmenin birkaç çözümü vardır. Cephe kaplamalarının çeşitli teknik ve estetik işlevleri vardır.   cephesi, tasarımın bir muamele hastalıklara kullanılan ve en uygun renk uygulamak.

Cepheler için açık renkler veya koyu renkler: bir ev nasıl geliştirilir?

Açık renkler parlaklığı vermek veya görsel dış uzayı artırmak istiyorsanız tercih edilir. Pastel renkler, tüm çeşitlerinde bej (krem, kum, fildişi), genel olarak kromatik beyazlar ve nötr renkler, kır evleri ve villalar için mükemmeldir. Binaya zarif ve zarif bir görünüm verirler. Cephenin bazı detaylarının boyanması için daha koyu, daha canlı ve parlak renklerle kombine edilebilirler.

Bunun yerine sarı, kırmızı, bordo, yeşil veya gri gibi koyu renkler eve güçlü bir karakter kazandırmak için kullanılır. Beyaz ayrıntılarla uyumludurlar (sütunlar, pencereler ve kemerler gibi). Güvercin grisi, gri ve siyah gibi gölgeler daha çağdaş bağlamlarda mükemmeldir. Kahverengi, çikolata, bronz veya koyu sarı gibi daha sıcak renkler, eve hoş bir sıcaklık ve hoş bir his verir.

dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Bir evin dış cephelerini boyamak: kimlik ve kentsel bağlam oluşturmak

Yeni bir dış cephe boyası veya bir yapının sıva restorasyonu ile devam etmek için , yapının kimliğine ve kentsel bağlamına uygun seçim yapmak gerekir . Evin cephesinin rengini değerlendirmeden önce, evin dış duvarların renk seçimi ile ilgili bazı belediye yönergeleri veya yönetmeliklerine girip girmediğini veya içinde seçim yapmanın mümkün olup olmadığını öğrenmek için ikamet ettiğiniz belediyeye başvurmalısınız. toplam özgürlük. İlk durumda, uygun Renk Planına başvurmak gerekecektir . Bir evin dış duvarlarını boyamak için tonların kullanımı ile ilgili tüm bilgileri içeren bir belgedir.

Merak hapları

  • Hata yapma riskine girmemek veya seçimden pişmanlık duymamak için , cephenin küçük bir kısmındaki rengi güneşte ve diğerinde gölgede test etmeniz ve evi uzaktan gözlemleyerek etkiyi ve memnuniyet seviyesini değerlendirmeniz önerilir. .
  • Geleneksel ürünlerle evin cephesinin ilkbahar veya sonbaharda boyanması tercih edilir. Yılın geri kalan aylarında, kış uygulamaları için veya yaz sıcağına daha iyi tolere eden özel ürünler kullanın.
  • Evin cephesini boyamak için belediyenin yetkilerine ek olarak kat mülkiyeti izinlerinin alınması da gerekmektedir . Aslında, dış cepheyi boyamak için mal sahibinin serbest seçimine ilişkin yönetmelikte bazı sınırlamalar olması mümkündür.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219