Dış cephe yalıtımı nedir bina mantolama

 • Cephe sıvası: hangisini seçeceğinize dikkat edin
 • Cepheler için metalik kaplamalar mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,
 • Doğal taş mı yoksa yeniden inşa edilmiş taş mı?
 • Ahşap dış mekan için uygun mu?
 • Cepheleri kaplayacak diğer malzemeler: porselen seramikler, plastik malzemeler ve tuğlalar

Cepheleri ‘belirlemek binanın görünümünü ve korumak gelen elemanlar bu yüzden seçim, doğru malzeme önemlidir.

Sadece sıva değil: binaların dış cephe kaplaması için alternatifler

Cephe kaplaması: özellikleri ve nasıl seçileceği

Cepheleri belirli bir anlamda, binanın iş kartında, ve bunun nedenini anlamak kolaydır estetik sıklıkla başka yerine tek kaplama malzemesini seçmek için ana nedenlerinden biridir.

Ancak, bir binanın görünümünü tanımlamaya ek olarak, dış duvar kaplamaları, bina koruması gibi diğer işlevleri de yerine getirmeli ve sonuç olarak belirli özellikleri garanti etmelidir .

Her şeyden önce, cilalar için kullanılan malzemeler zamanla dayanıklı olmalı ve atmosferik etkenlere ve UV ışınlarına dayanıklı olmalıdır . Ayrıca dış cephe kaplamaları seçerken bakım ve temizliği kolaylaştıran, bulunduğunuz yere ve iklime uygun malzemeleri tercih etmenizde fayda var.

Aslında, estetik performans ve inşaat ihtiyaçları ile birlikte, doğru kaplama seçimini etkileyen diğer faktör de budur: tüm malzemeler değil -örneğin, termal şoklara, tuzluluğa, neme veya ısıya karşı aynı dirence sahiptirler. Seçim yaparken dikkate alınması gereken son bir husus da, bir çözümden diğerine büyük ölçüde değişebilen cephe kaplamasının maliyetidir .

Cephe sıvası: hangisini seçeceğinize dikkat edin

L’ sıva , beton veya yığma binaların bitirilmesi için en yaygın kullanılan kaplamalardan biridir ve genellikle nihai performansları değişebilen su, mineral bağlayıcılar ve katkı maddeleri içeren bir harçtan oluşur. Bu hızlı bir çözümdür, genellikle diğer seçeneklerden daha ucuzdur ve her tür şekil veya yüzeye uyar.

Kurulum üç katmanın üst üste binmesiyle gerçekleşir: kaba kaplama, en son görünen seviye olan intonachino. Bileşime bağlı olarak, nemli duvarların restorasyonu için uygun nem giderici sıvalar elde edilebilir ; yangına dayanıklılığı artırmak için yanmaz sıvalar ; yapıların yalıtımını artırmak için yalıtım sıvaları ve son olarak duvarın mekanik direncini artıran elyaf takviyeli sıvalar .

Alçı kaplamalar-

Cepheler için metalik kaplamalar

Cepheler için metal kaplamalar, her şekle girebilen, hafif ve hava koşullarına dayanıklı giydirme cephe yapımına uygun prefabrik ürünler olma avantajına sahiptir .

En çok kullanılan malzemeler çelik , alüminyum , bakır ve çinko olup paneller, kiremitler, ayrıca ağlar ve kumaşlar şeklinde mevcuttur.

Ayrıca bu kaplama ailesinin bir parçası, mükemmel yalıtım performansına sahip giydirme duvarlar oluşturmak için içeriden yalıtılmış kutu şeklindeki paneller olan “sandviç” panellerdir.

Metal kaplamalar ayrıca havalandırmalı cephelerin , yani özel bir çerçeve sayesinde bitiş ve yapı arasına bir havalandırma odasının yerleştirildiği cephelerin yapımında da sıklıkla kullanılır .

Doğal taş mı yoksa yeniden inşa edilmiş taş mı?

Cepheleri kaplamak için taşı seçmek, doğal, dayanıklı ve son derece estetik bir malzemeye karar vermek demektir .

Doğal taş, antik çağlardan beri kullanılan bir malzemedir ve bugün piyasada, taş kaplamanın renginin iç mikro iklimi etkileyebileceğini her zaman hatırlayarak, farklı renk ve dokularla zarif ve modern kaplamalar sağlayan birçok ürün bulunmaktadır.

Taşlar genellikle doğrudan duvara yapıştırılır ve kurulum tipi ayrıca kaplama için kullanılan malzemeye de bağlıdır.

Doğal taşa bir alternatif, herhangi bir katkı maddesi ve pigment ile atıl malzemeler ve bağlayıcıların (çoğunlukla çimento) karışımından elde edilen yapay veya yeniden yapılandırılmış taştır.

Her iki iç mekan için uygundur- dışarıdan daha fazla ve doğal taş görünümünü hatırlatıyor. Bu sayede cepheler, doğal taş kullanımına göre daha hafiftir, ancak kaplamanın direncinden ödün vermez.

Ahşap dış mekan için uygun mu?

Ahşap mimarisinde bir çok takdir doğal malzeme ve modern ecobuildings de, dış cephe kaplama uyarlanmış.

Renkler, dokular ve cephe tipleri açısından çok geniş bir çözüm yelpazesi sunabilen farklı boyutlarda ahşap paneller ve kalaslar bulunmaktadır.

Örneğin ahşap, genellikle binanın yalnızca bazı kısımlarını sıva ile birlikte kaplamak veya brise-solei oluşturmak için seçilir. , ancak havalandırmalı cephelerin yapımına uygun paneller de vardır.

Ahşap dış ortama maruz kaldığında dayanıklılığını arttırmak ve bakım ihtiyacını azaltmak için genellikle özel işlemlere tabi tutulur.

Cepheleri kaplayacak diğer malzemeler: porselen seramikler, plastik malzemeler ve tuğlalar

Sunulanlara ek olarak, porselen taş eşyalar da dahil olmak üzere cephelerin kaplanması için aslında başka çözümler de var . Seramik malzemeler, sis da iyi bir mekanik mukavemet, termal şok ve var. Ek olarak, havalandırmalı bir cephenin inşası veya yapıya yapıştırılmış kaplama da dahil olmak üzere farklı cephe tiplerine kendilerini ödünç verirler.

Tuğla maruz tuğla geleneksel görüntü hatırlar, ancak dış yüzey için üretilmiş atmosferik maddelere mükemmel estetik sonucu ve daha büyük bir direnç temin etmek amacıyla, seçilmiş killer ile yapılır. Tuğlalar ayrıca havalandırmalı cephelerin yapımı için de uygundur.

TERREAL pişmiş havalandırılmış cephe modern, estetik ve yüksek performans ile karakterize edilen bir opak dikey kapatma sistemidir.

Son olarak bir dizi panel ve plastik kaplama bulunmaktadır . Ayrıca bu durumda piyasada bulunan ürünler renk, boyut, şeffaflık ve performans açısından çok çeşitlidir. Bu ürünler paneller, çıtalar veya diğer şekillerde gelir ve ahşap dahil diğer malzemelerin görünümünü simüle edebilir. Bu kaplamalar ucuzdur, hava koşullarına dayanıklıdır ve çok hafiftir, ancak dezavantajları arasında kesinlikle doğal olmadıkları gerçeği vardır.

İşlevsellik, estetik ve koruma; bunlar, bir binanın dış kabuğunun uyması gereken temel gereksinimlerdir.

Bu üç sonucu elde etmek için , estetik zarafeti, yüzeylerin inceliğini ve renk çeşitliliğini dış etkenlere karşı aşırı direnç ve zaman içinde inanılmaz dayanıklılık ile birleştiren özel bir ürün geliştirdi .
Bu, onu ister cepheler , ister zeminler veya çatılar olsun , binaların dış kaplaması için kesinlikle benzersiz bir malzeme yapar . 
Paylaş

HAVALANDIRILMIŞ CEPHELER

Havalandırmalı cepheler için kullanılan yapısal stabiliteyi garanti eder ve binanın enerji etkisini olumlu yönde etkileyebilir .

SÜREKLİ CEPHELER

aşırı sıcaklıklara , rüzgara ve olumsuz hava koşullarına karşı yüksek direnci sayesinde sürekli duvarlarda camın geçerli bir alternatifidir .

KAPLAMALAR

 kalınlığı ve darbelere ve atmosferik etkenlere karşı direnci sayesinde çatılarda tam güvenliği garanti eder .

DIŞ DÖŞEME

Lapitec, UV ışınlarına, yüksek sıcaklıklara, dona ve aşınmaya dayanıklı zemin kaplaması ile dış mekanlarda tasarım sürekliliği sağlar.

NEDEN LAPİTEC’İ SEÇMELİSİNİZ?

binaların dış kaplaması için

 1. UV ışınlarına dayanıklı
 2. Neme dayanıklı
 3. Anti-grafiti
 4. Su sızmasına karşı korur
 5. yanmaz
 6. Son derece leke tutmaz
 7. Çizilmeye karşı son derece dayanıklı
 8. Darbe ve aşınmaya karşı son derece dayanıklı
 1. Isıya ve yüksek sıcaklıklara karşı son derece dayanıklı
 2. dona dayanıklı
 3. Boyutsal değişime uğramaz
 4. Tamamen gözeneksiz
 5. Bakteri ve küflerin yerleşmesine karşı dayanıklıdır
 6. Bakterilere karşı yüksek dirençli
 7. Asitler, bazlar ve çözücüler tarafından saldırıya uğramaz
 8. absorbe etmez

BİNALARIN DIŞ CEPHE KAPLAMASI İÇİN TAVSİYE EDİLEN YÜZEYLER

Eğer projenizden elde etmek istediğiniz estetik sonuca dayanarak Lapitec farklı türleri mevcuttur bittikten , daha yumuşak ve daha pürüzsüz veya daha düzensiz ve grenli görünümü . Mevcut renk seçimi, dış mekan kaplamanızın özelleştirilmesini tamamlamanıza ve özellikle modern bir görünüm kazandırmanıza olanak tanır. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219