Dış Mekan Tentelerinin 6 İnanılmaz Faydası

Düşündün mü özel tenteler bir sonraki açık hava etkinliğiniz için? Bu, ihtiyaçlarınız için ideal olan stili ve boyutu seçmenize olanak tanır. Dış mekan tentelerinin en iyi insanları parlak güneş ışığından koruduğu bilinse de, aslında çeşitli faydalar sunabilirler.

Verandayı Elementlerden Koruyun

Güneşin ultraviyole (UV) ışığı ve yağmuru gibi elementler, doğrudan maruz kalma nedeniyle dış mekan mobilyalarının ömrünü kısaltabilir. Bu, sandalyelerin, bankların ve masaların daha hızlı aşınmasını ve renklerinin bozulmasını içerir.

Evin pencerelerinden sert güneş ışığı geçtiğinde, iç mekan mobilyaları ve döşeme de aynı hasarı yaşayabilir. Böylece dış mekan tentesi, UV korumalı güneş gözlüğü gibi işlev görebilir.

Güzellik ve Değer

Bir ev, ev sahipleri evlerine dış mekan tentesi taktığında güzelliğini ve değerini artırabilir. Örneğin, yemek yemek, eğlenmek veya dinlenmek için kapalı alan sağlayarak bir verandanın estetik değerini artırabilir.

Dış mekan tenteleri sadece evinizin kaldırım kenarı değerini değil, aynı zamanda evin öz sermayesini artırarak parasal değeri de artırabilir. Evden alışveriş yapanların çoğu, geceleri dinlenebilecekleri veya hafta sonları eğlenebilecekleri bir açık alan arıyor. Verandalı bir ev bu faydayı sağlayabilirken, bir tente de insanları güneş ışınları ve yağmur damlaları gibi unsurlardan korumaya yardımcı olabilir.

Açık Hava Eğlence

The Telegraph’a göre Perth, günde ortalama 12 saat güneş ışığı alan Avustralya’nın en güneşli şehri. Avustralya’nın güneşli havası akşam yemekleri, aşçılık ve partiler için birçok fırsat sunar. Konuklarınız güneşe maruz kalmaktan ve şiddetli yağışlardan korunacaktır.

Düşük Enerji Maliyetleri

Klimalar ve ısıtma sistemleri gibi iklim kontrolü iç mekanda yer aldığından, bu muhtemelen şaşırtıcı bir dış mekan tentesidir. Tenteler, dışarıda doğrudan güneş ışığını ve pencerelere ne kadar ışık ve ısı girmesini engelleyebilir.

Araştırmalar, tentelerin yaz aylarında soğutma enerjisi maliyetlerini yaklaşık dörtte bir oranında azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Geri çekilebilir tenteler, tasarrufları daha da artırabilir.

Varyantlar

Özelleştirilmiş tenteler seçerken, çeşitli türlerde ticari tenteler seçim için. Farklı seçeneklerden bazıları bir pivot kolu ve katlanır kol içerir. Farklı şekilde çalışırlar, ancak tüketicilerin önceliklerine ve uygulamalarına göre ihtiyaçlarına en uygun birimi seçmelerine olanak tanır.

İşte bazı örnekler. Döner kollu tente, ünitenin arkasında daha fazla hava akışı sağlar. Bu arada, katlanır kollu tente kumaşı ve bileşenleri yağmurdan, rüzgardan vb. Korur. Bir çevrimiçi mağaza daha fazla çeşit sunduğunda, bu daha fazla esneklik sağlar.

Geri Çekilebilir Tenteler

Bu özellik, sizin, ailenizin ve arkadaşlarınızın bu unsurlara ne kadar maruz kalacağını kontrol etmenizi sağlar. Örneğin, 11:00 – 14:00 günün en sıcak zamanıdır, bu nedenle yaz aylarında bu saatlerde muhtemelen gölgeyi tercih edeceksiniz.

Bir pivot veya katlanır kollu tente, öğelere ne kadar insanın maruz kalacağını ayarlamanıza da izin verebilir. Çoğu durumda, bu güneş ve yağmuru içerir. Ancak, Victoria, Yeni Güney Galler (NSW) ve Tazmanya’daki bazı bölgeler de biraz kar yağışı yaşayabilir.

Öte yandan, hafif güneşe maruz kalmak istediğiniz sıcak ve güneşli günler vardır. Bu zamanlarda, cilt için D Vitamini ve ruh hali için melatonin gibi faydalardan yararlanmak için tenteyi tamamen geri çekebilirsiniz.

Evinizdeki açık hava eğlenceleri, konuklarla yiyecek, içecek ve anılarınızı paylaşmak için harika etkinlikler olabilir. Bununla birlikte, sert güneş ışığı veya şiddetli yağmurlar gibi unsurlar nedeniyle daha az keyifli hale gelebilirler.

Neyse ki, özel tenteler evler için çeşitli faydalar sağlayabilir. Elemanlardan koruma, geri çekilebilir tenteler ve hatta daha düşük enerji faturaları içerirler. Bu, sonuçta veranda etkinliklerinizi güvenli, kuru ve rahat hale getirebilir.

(36 kez ziyaret edildi, bugün 1 ziyaret)

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219