DUVAR BOYASI VE SIVASI DA YENİ MODELLER

DUVAR BOYASI VE SIVASI DA YENİ MODELLER
DUVAR BOYASI VE SIVASI DA YENİ MODELLER

Düşündüğünüzden daha çok duvar var ve bir mekan oluştururken veya güncellerken göz önünde bulundurmanız gereken birden fazla duvar muamelesi var. Ama mekanınız için en iyi duvar dokusu fikirlerini göz önünde bulundurarak nasıl gidiyorsunuz? Size ilham vermek için projeniz için en iyi duvar dokusu fikirlerini seçebilmeniz için, sizin için duvar dokusu fikirleri hakkında bildikleri her şeyi paylaşmak üzere yenileme ve inşaat uzmanlarına yöneldik .

Duvar dokunuz, güzel ve iyi düşünülmüş bir tasarım oluşturmak amacıyla bir duvarı örten hızlı bir kat boyadan ibaret değildir. Duvar boyası renkleri mekanlar için tasarım tercihleri ​​dikkate alındığında önemli olsa da, duvarlarınızın dokusu da bir mekan tanımlayabilir. Doku bakımından zengin bir duvar oluşturma kabiliyeti, dekor tarzınız ve benzersiz lezzetin tadı hakkında bir şeyler konuşuyor .

Banyoda, oturma odasında ya da mutfakta olsun, evinizdeki duvarlara doku eklemek, her alana daha fazla derinlik katabilir ve bu, mermer ve parke gibi doğa bakımından zengin unsurlarla elde etmek için kolay olabilir. Belki de evinizi yeniden şekillendiriyorsunuz ve kolayca getirebileceğiniz bazı benzersiz duvar dokusu fikirlerine mi ihtiyacınız var ? Şanslısınız, göz önünde bulundurmanız gereken birçok uygun stil ve seçenek var. Bazıları büyük bir bütçe gerektirse de, diğerleri çok az kaynakla ve kolaylıkla uygulanabilir. Bununla birlikte, burada eğer dönüşümsel bir güncelleme oluşturmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken en iyi duvar dokusu fikirleri .

SIÇRAMAK

SIÇRAMAK
SIÇRAMAK

Bu duvar dokusu fikri, diğer duvar dokusu fikrinden daha fazla çaba ve kaynak gerektirir. Bunun nedeni, kurulum sürecinde görünüm ve doğru hissetmek için birkaç adım içermesidir. İlk önce, doku malzemesini üzerine püskürtmeden önce duvarı iki kat astar ile kaplayın. Doku materyali yerleştirilip yüzey pürüzsüzleştiğinde, pürüzlü kenarlarını şekle sokmak için bir bıçak kullanın.

Bu süreç çok dağınık ve zor olabilir; bu nedenle tadilatları ve projeleri için ideal değildir. Ancak, yeni inşaat projeleri için mükemmeldir.

TARAK DOKUSU

TARAK DOKUSU
TARAK DOKUSU

Bu duvar dokusu fikri, iç tasarım uzmanları ve yüksek tarza sahip duvar yüzeylerine değer veren ev sahipleri arasında popüler bir seçimdir. Taranmış dokusal görünüm, bir duvar boyunca değişen uzunlukta ince çizgiler çizmek için basit bir araç kullanılarak oluşturulur. Bu nedenle,  dünyasına bir selam vermek için çeşitli duvarlarda ve açılarda tekrarlanan gökkuşağı benzeri çizgiler üretme olasılığı yüksektir .

PATLAMIŞ MISIR DOKU

PATLAMIŞ MISIR DOKU
PATLAMIŞ MISIR DOKU

Bu duvar dokusu özellikle tavanlar içindir. Ve çoğunlukla, kullanımı kolay olmayan tavan panellerinde düzensiz açıları kapatmak için kullanılır. Bu duvar dokusu stili, ihtiyaç duyduğu tam uygulama işlemi ve kalınlığı nedeniyle gürültüyü azaltmaya da yardımcı olabilir. Aynı zamanda oturma odası için zamansız retro duvar dokusu fikirlerini geri getirmenin harika bir yolunu sunuyor .

Bir patlamış mısır tavan dokusu karışımı yanında bir kompresör ile bir doku püskürtücü kullanarak kolayca uygulayabilirsiniz. Bu duvar dokusu fikrinin tek dezavantajı, bir kez uygulandığında çıkarılmasının zor olması ve toz ve örümcek ağlarını yakalayabilmesidir.

TOKAT FIRÇA DOKUSU

TOKAT FIRÇA DOKUSU
TOKAT FIRÇA DOKUSU

Duvarlar için tokat fırçası dokusu, bir duvarı işaretlemek için bir geçici fırça veya panda pençesi kullanılarak oluşturulur. Bu tür duvar dokusu, bir duvardaki bazı kusurları veya kusurları gizlemeye çalıştığınızda en iyi şekilde çalışır. Bir duvarın ayırt edici özelliklerini ortaya çıkarmaya çalışırken farklı duvar kusurlarını gizlemenize yardımcı olacak banyo için kullanılan popüler duvar dokusu fikirlerinden biridir.

Bunu başarmak için en iyi teknik, alçıpan bileşiği tabakasının duvar yüzeyi üzerine pürüzsüz bir şekilde katlanmasıdır. Ardından, istenen sonuca ulaşana kadar birkaç kez damgalamak veya ince ayar yapmak için bir fırça kullanın. Ancak, alacağınız sonuç, kullandığınız fırçanın türüne ve kullanım şeklinize bağlıdır.

SANTA DOKU

SANTA DOKU
SANTA DOKU

Bu duvar dokusu, 2019 en çok kullanılan duvar dokusu fikirlerinden biri olduğu için bahsetmeye değer . Geniş bir alçıpan bıçağı kullanarak görünümü kolayca oluşturabilirsiniz. Santa Fe dokusu, genellikle bir kat diğerinden biraz daha yumuşak bir yapıya sahip olan iki kat kuru duvarla karakterize edilir.

Bu duvar dokusu fikri, çamurlar, balkonlar ve küçük alanlar için mükemmeldir ancak oturma odası için ideal değildir, çünkü ton olsa bile görsel olarak rahatsız edici görünebilir.

PORTAKAL KABUĞU DUVAR DOKUSU

PORTAKAL KABUĞU DUVAR DOKUSU
PORTAKAL KABUĞU DUVAR DOKUSU

Adından da anlaşılacağı gibi, bu duvar dokusu türü gerçek bir portakal kabuğuna benzer fakat daha sert bir yüzeye sahiptir. Sıçrama duvar duvar dokusu hissine benzese de, öncekinden daha tutarlı bir uygulama gerektirir. Bunu etkin bir şekilde yapmak için, püskürtme işleminden hemen sonra duvar dokusu boyasını güçlendirmekten kaçının.

Bunun yerine, kurumaya bırakın ve istenen görünümü elde etmek için bir veya iki kat astar ve boya uygulayın.

ŞAHİN VE MALA

ŞAHİN VE MALA

Şahin ve Mala duvar dokusu fikirleri, yatak odası için duvar dokusu fikirlerini ararken mükemmeldir . Bu duvar dokusunun adı, onu oluştururken kullanılan araçlardan türetilmiştir. Birbirine yaslanmış birkaç doku katmanından oluşur.

Hawk ve Trowel dokularını yatak odanızın alçıpanına uygulayın ve mekanı yeniden tanımlamanıza yardımcı olacak çarpıcı dönüşümü izleyin.

EL YAPIMI ALÇIPAN DOKU

EL YAPIMI ALÇIPAN DOKU
EL YAPIMI ALÇIPAN DOKU

Uygulama işlemi benzer olmasına rağmen, alçıpan dokuları çeşitli görünüm sunar. Bu tip duvar dokusu fikri çoğunlukla elle uygulanır. Ancak bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir fırça ve bıçağa ihtiyacınız olacak.

Reklam, gizlemek yerine takdir edilmesi gereken, bol miktarda ton dokusu ve zanaat kusurları içeren düzensiz bir görünüm beklemektedir.

KUM GİRDAP

KUM GİRDAP
KUM GİRDAP

Bu mükemmelleşmek için biraz zaman alan bir başka popüler duvar dokusu fikridir, ancak evinizin görünümünü mümkün olan en dramatik şekilde değiştirebilir. Bu nedenle , mutfak için en iyi duvar dokusu fikirlerinden biri olarak düşünülmek idealdir . Ancak, bu tip duvar dokusu tek başına oluşturulamaz.

Kemerli bir desen oluştururken, zaten kumla karıştırılmış bir perlit astarı yuvarlamak için bir ortağa ihtiyacınız olacak. Bu, istenen efekti oluşturmak için bir dizi yuvarlak el hareketi yaparak yapılır. Fırçayı kullanırken, bir duvar boyunca biraz serbest desenler veya geometrik çizgiler oluşturabilirsiniz.

GÜL GONCASI

GÜL GONCASI
GÜL GONCASI

Bu duvar dokusu tokat fırçası dokusu fikrine benzer. Bu duvar dokusu fikri için, doku bir fırça kullanarak ıslak çamurda daireler oluşturarak oluşturulur. Böylece, gül goncası bir model oluşturma. İstediğiniz dokuyu elde edene kadar bu işlem tekrar tekrar yapılır. Uygulama yapılacak en iyi yer, güncellenmesi gereken eski bir alçıpan parçası üzerindedir.

Bu duvar dokusu fikri, ciddi duvar kusurlarını gizlemek için mükemmeldir ve bir projesi olarak uygulamak çok kolaydır. Dahası, duvarlarınıza dikkat çekerken oturma odanızda çarpıcı bir görsel çekicilik kazandıracak.

GÖZ KENARINDAKİ KIRIŞIKLIK

GÖZ KENARINDAKİ KIRIŞIKLIK
GÖZ KENARINDAKİ KIRIŞIKLIK

sert kıllara sahip temiz bir fırça kullanılarak kolayca oluşturulan ve ardından fırça ile kuru duvara ıslak çamur uygulayan, banyo için en popüler duvar dokusu fikirlerinden biridir . Çamur itildiğinde, karga ayaklarına benzeyen bir doku oluşturur, dolayısıyla duvar dokusunun adıdır.

Diğer duvar dokularından farklı olarak, bir karga ayağının duvar dokusunun en büyük dezavantajı, tozun duvar dokusunun derin oyuklarına kolayca yerleşmesidir. Bunun dışında, alçıpanınıza uygularken oturma odanızın görünümünü değiştirebilecek güzel bir duvar dokusudır.

STOMP FIRÇASI

STOMP FIRÇASI
STOMP FIRÇASI

Bu, alçıpanlara ıslak çamur sürdüğünüzde elde edilir. Bu dokulu görünümü elde etmek için uzun kıllı fırçaya ihtiyacınız olacak. Yuvarlak fırçayı kullanarak yukarı doğru bastırdığınızda, fırça fırçası doku deseni oluşturulur. İstediğiniz doku elde edilinceye kadar deseni tekrarlamak için yuvarlak fırçayı kullanın. Bu duvar dokusunun aynı anda ustalaşması kolay olmayabilir. Ancak bir süre sonra, temelleri anlayacak ve teknikte ustalaşacaksınız.

Dokulu duvarlar renkler ve tutarlılık açısından düz boyalarla aynı değildir. Doku boyalarının, evinizin görünümünü değiştirmesini ve şaşırtıcı bir etki yaratmasını mümkün kılan daha yoğun bir his ve pigmente sahiptir.

Alçıpan için bu duvar dokusu fikirleri ev yenileme ve hem de yeni ev inşaatı projeleri için idealdir. İstediğiniz sıklıkta onlarla deneme yapmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212