Duvar kağıdını duvarlarınızdan kaldırın

Bunu yapmak için en iyi yöntemi bildiğinizde, en eski duvar kağıdı bile kaldırılabilir

Bu duvar kağıdını çocukluk odanızdan kaldırmak mı yoksa sadece bir sallamak mı istiyorsunuz? Duvar kağıdının odalarınızdan tam olarak kaldırıldığını bilmeniz için her adımda size rehberlik edeceğim.

Duvar kağıdı SÖKME APARATI
,
Duvar Kağıdı Sökme Aparatı
,
Duvar kağıdı nasıl sökülür sirke
,
Duvar kağıdının Üstüne duvar kağıdı olur mu
,
Duvar Kâğıdı Sökme Makinası
,
Duvar kağıdı sökme ilacı
,
Yağlı duvar kağıdı nasıl Sökülür
,
Duvar kağıdı söküldükten sonra boya,

Yine de başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli şey var. Örneğin, duvar kağıdının altında ne tür bir yüzey olduğu. Eski tarzda bir evse, belki ahşap veya belki daha yeni bir evde alçıpan veya alçı. Bu, duvar kağıdınızı nasıl kaldıracağınızı etkileyecektir.

Yakın zamanda yeni bir eve taşındığınızda eski duvar kağıdını kaldırmaktan vinil duvar kağıdına ve ayrıca duvar kağıdı kenarlıklarını veya yapıştırıcıyı nasıl kaldırırsınız. İlk seferinizse gezinmek zor olabilir. Ama üzülmeyin çünkü arkanızdayız! Atlayalım.

Eski duvar kağıdı nasıl kaldırılır

Bunu yapmak için en iyi yöntemi bildiğinizde, en eski duvar kağıdı bile kaldırılabilir. Kanıtlanmış sürecimiz, eski duvar kağıtlarını ortadan kaldırabilir.

Bir buharlayıcı ile duvar kağıdını çıkarma

Bu, eski duvar kağıdı için en iyi yöntemlerden biridir, çünkü sıcak buhar, duvar kağıdını duvarlardan kolayca kazımanıza olanak tanıyan tutkalın gevşemesine yardımcı olur.

Ağınızdaki birinden bir duvar kağıdı vapuru ödünç alabilir veya donanım mağazanızdan kiralayabilirsiniz, ancak işte ihtiyacınız olanların tam listesi:

Ekipman ve malzemeler

 • Duvar kağıdı vapur
 • Perforatör
 • Bırak sayfalar
 • Kişisel koruyucu giysiler (maskeler, eldivenler vb.)
 • Kazıma aracı
 • Merdiven
 • Elektrik bandı
 • Ilık su
 • Sünger

Duvar kağıdını kaldırmak için bir buharlayıcı kullanma adımları

 1. Düşürme kağıdınızı yerleştirin ve güç noktalarını elektrik bandı ile kapatın. PPC’nizi koyun.
 2. Buharlı pişiriciyi talimatlara göre kurun, muhtemelen ısınması biraz zaman alacaktır.
 3. Duvar kağıdında buharın yapıştırıcıya nüfuz etmesine yardımcı olan küçük delikler açmak için perforatörünüzü kullanın – duvarlara zarar vermemek için çok fazla bastırmayın.
 4. Isıtıldıktan sonra, buharlı pişiriciyi duvarlara koyun ve yaklaşık 30 saniye sızmasına izin verin. Güzel ve yavaş almak isteyeceksiniz, bir sonraki aşamayı kolaylaştıracak.
 5. Tüm duvar kağıdı çıkana kadar duvarları kazıyın. Odada dolaşırken bu son iki adımı tekrarlamanız gerekecek.
 6. Kalıntıları vb. Temizlemek için duvarları ılık su ve sabunla temizleyin.

Ev yapımı duvar kağıdı kaldırma yöntemi

Başlamadan önce, bazı malzemeleri almak için mağazalara hızlıca gitmeniz gerekebilir çünkü kaliteli araçlar en iyi sonuçlar için hayati önem taşır. Gerekirse daha küçük marka isimleri satın alabilirsiniz, ancak basit bir prosedürü garanti etmek için biraz nakit para atmanızı öneririz. İşte işi anında bitirmek için ihtiyaç duyacağınız bazı şeylerin listesi:

Ekipman ve malzemeler

 • Boya rulosu
 • Kumaş rulo
 • Macun bıçağı
 • Kova veya büyük kase
 • Kağıt havlu
 • Sıcak su
 • Kişisel koruyucu giysiler (eldivenler, maskeler vb.)
 • Bırak sayfalar

Alışveriş sepetinizi doldurup kontrol ettikten ve eve taşıdıktan sonra işe başlayabiliriz. İşte eski moda duvarlara veda etmenin adımları:

 1. Yumuşatıcı ile sıcak suyu (neredeyse kaynar) bir kova veya büyük bir kasede karıştırın. Su ile yumuşatıcı arasındaki oran yaklaşık 50/50 olmalıdır.
 2. Zeminlerinizi bir örtü ile koruyun
 3. Çözeltiyi duvar kağıdınızın üzerine yaymak için boya rulonuzu kullanın. Kağıt tamamen doymuş olmalıdır.
 4. Kağıdı duvardan kazımak için macun bıçağınızı kullanın. Biraz baskı uygulamanız ve bazı alanlara birden çok kez kazımanız gerekecek.
 5. Kağıdın büyük kısmı kazındıktan sonra, duvar kağıdının hala kalıp kalmadığını görmek için bölgeyi bir kağıt havluyla nazikçe fırçalayabilir ve kalıntıları uzaklaştırabilirsiniz.
 6. Kağıt kaldıysa işleme yeniden başlayın. Hepsi bittiyse, şampanyayı patlatabilir ve boyamaya veya yeni duvar kağıdıyla değiştirmeye hazırlanabilirsiniz.

Sıcak ipucu: Bir seferde solüsyonla yalnızca küçük duvar kağıdı alanlarını örtün. Hızlı bir şekilde kazıyamayacağınız kadar büyük bir alanı kaplarsanız, çözüm kağıdı kurutabilir ve çıkarılmasını daha zor hale getirebilir. Duvar kağıdını ıslatmakla kazıma arasında, kuruması için yaklaşık 15 dakikanız var.

Duvar kağıdı kenarlığı nasıl kaldırılır

Belki de sınırdan önce ortadaki duvar kağıdının nasıl kaldırılacağını açıklayarak biraz ilerledim. Duvarlarınızı tamamen yenilemek için duvar kağıdı kenarlıklarının nasıl kaldırılacağını anlamanız gerekir. Sınır, kaldırma işleminin başladığı yerdir ve genellikle duvara en inanılmaz şekilde yapışan bölümdür.Sıcak ipucu: Duvarlarınızdan herhangi bir duvar kağıdı, boya veya malzeme çıkarmaya başlamadan önce yere eski havlu veya çarşaf koymalısınız. Duvar kağıdı zemine kazınacak ve korunmazlarsa döşeme tahtalarına veya halıya yapışabilir. Kimse ikinci bir görevden alma turu yapmak istemez!

Duvar kağıdının gerçekten arkasına geçmek için, bir miktar suyu bir sprey şişesine koymanız ve doğrudan kağıdın köşesine fırlatmanız gerekebilir. Yeterli miktarda püskürtmeyle kağıt yumuşamalı ve sonunda yarardan çok zarara neden olabilecek bir macun bıçağına ihtiyaç duymadan duvardan kaldırılabilmelidir.

Kenarlık sorunsuz bir şekilde kaldırıldıktan sonra, duvar kağıdınızın geri kalanını ıslatmaya devam edebilir ve yukarıda belirtilen yöntemlere göre kazıyabilirsiniz.

Duvar kağıdı tutkalı nasıl kaldırılır

Duvar kağıdından kurtulmayı başardıktan sonra, işinizin tamamlanmama ihtimali vardır çünkü bazı kötü duvar kağıdı tutkalı hala kalabilir. Çoğu durumda, sararmış ve kurumuş tutkal, duvar kağıdının kendisinden daha da çirkin.

Duvar kağıdı tutkalı kaldırmak şu dört adımı uygulamak kadar basittir:

 1. Sıcak suyu (neredeyse kaynar), birçok sıvı bulaşık deterjanı ve bir tutam karbonatı bir kasede veya kovada birleştirin.
 2. Sabunlu solüsyonu yumuşak bir süngerle duvar kağıdı tutkalı üzerine yayın.
 3. Süngerle alabildiğiniz kadarını nazikçe almaya çalışın ve sadece gerekiyorsa bir kazıyıcı veya bıçak kullanın.
 4. İhtiyacınız olursa daha fazla sabunlu solüsyon uygulayın.

Kabartma tozu ve sabun kombinasyonu, çıkarılacak yapıştırıcıyı yumuşatmak için yeterli kimyasal güce ve sertliğe sahiptir. Kabartma tozu asidik bir dokunuş sağlarken, sabun çözeltiyi yağlı, esnek malzemelerle çalışmak için ideal bir doku haline getirir.

Vinil duvar kağıdı nasıl kaldırılır

Vinil duvar kağıdı, diğer duvar kağıdı türlerine kıyasla biraz benzersizdir. Vinil, esasen duvarlarınıza yapıştırılabilen sentetik bir reçine veya plastiktir. Pürüzsüz ve bazen parlak görünümü nedeniyle popüler bir mutfak duvar kağıdı ve banyo duvar kağıdıdır .

Ancak diğer duvar kağıtları gibi, kurtulmak talihsiz bir acı olabilir.Sıcak ipucu: Duvar kağıdını gerçekten çıkarmada zorlanıyorsanız, yumuşatıcı solüsyonunuza biraz sirke eklemeniz faydalı olabilir. Sirke oldukça asidiktir, bu nedenle çok fazla tükettiğinizde iç kısımlarınızı tahrip etmenin yanı sıra yapışkan vinil, kağıt, boya veya yapıştırıcıyı yok etmeye yardımcı olabilir.

Vinil duvar kağıdının kaldırılması, duvar kağıdınızın kenarına, yanlarına ve kenarına daha fazla vurgu yapılmasını gerektirir. Yer değiştirmeye başlamak için bir köşeyi iyice kavramanız gerekecek.

Vinil kazımak yerine duvarlarınızdan soyulabilmelidir. Tipik olarak bir kağıt veya çıkartma gibi sıyrılır ve büyük şeritler halinde çıkar. Vinil yırtılırsa ve soyma şeridiniz bittiyse, başka bir köşeyi gevşetip tekrar soymaya başlayabilirsiniz. Bunun tuhaf bir şekilde tatmin edici olabileceğini biliyorsunuz, bu yüzden tüm bunları oldukça rahatlatıcı bulabilirsiniz.

Biraz aldatıcıysa, gevşemesine yardımcı olması için bir sprey şişesine biraz su koyun.

Boyalı duvar kağıdı nasıl kaldırılır

Boyalı duvar kağıdı, en inatçı duvar kağıdı türlerinden biridir, çünkü orijinal duvar kağıdının üstünde birkaç kat boya olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden tartışmak için bunu en sona bıraktık – derin bir nefes alın!

Diğer duvar kağıdı türlerine benzer şekilde, yapıştırıcıyı yumuşatmak için kimyasal bir temizleme yöntemi kullanmalısınız. Boyalı duvar kağıdının kaldırılması ile diğer duvar kağıdı türleri arasındaki fark, boyanın duvardan kolayca kazınmaması, çekilememesi veya soyulamamasıdır.

Bir kazıma aleti yerine, duvarınızdaki boyayı parlatmak için kirli bir fırça veya kumlu bir ovucu kullanmanızı öneririz. Bu işlem makul miktarda dirsek gresi gerektirse de, sabunlu solüsyonun yapıştırıcıya geçmesi ve büyüsünü çalıştırması için boya ile yol almanın en iyi yolu budur.

Zorla akraba olarak bilinen yardımcılardan oluşan bir ekip toplayın ve işe başlayın. Ovma zamanı!

Duvar kağıdı nasıl kaldırılır

Eski duvar kağıdını kaldırmanın en kolay yolu nedir?

En etkili ve en az zaman alan yol, duvar kağıdını ıslatmak için kimyasal bir çözelti veya su ve sabun kullanmak ve yapıştırıcıyı kazımadan önce yumuşatmaktır.

En iyi ev yapımı duvar kağıdı sökücü nedir?

Kendi duvar kağıdı sökücünüzü yapma seçeneğine sahip olmanın yanı sıra, süpermarkette ve donanım mağazalarında bazı duvar kağıdı sökücü çözümleri bulunmaktadır. Ancak, sert kimyasallardan kaçınmayı ve daha doğal bir yöntemi denemeyi tercih ederseniz, duvarlarınızı ıslatmak için sirke ve sıcak su solüsyonu kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda muhtemelen en uygun maliyetli kombinasyondur.

Duvar kağıdını nasıl kurarsınız?

Duvarınız temizlendikten sonra, yerine başka hangi duvar kağıdını kullanmak isteyebileceğinizi araştırmaya başlayabilirsiniz. Duvarlarınıza yeni duvar kağıdı uygulamak, bir duvar kağıdı montaj uzmanının uzmanlığını gerektirir . Profesyonel bir duvar kağıdı yardımına ihtiyacınız varsa, incelenmiş, derecelendirilmiş ve güvenilir duvar kağıdı yükleyicilerine göz atın .

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219