Duvar Saksısı Yapımı

Günümüzde arazinin fiyatı çok pahalıdır, bu nedenle evlerin sınırlı arazisi inşa edilmektedir. Bu, otoparkın da azaltılmasına neden olur, çünkü arazi, konut sakinlerinin ihtiyaç duyduğu alan gereksinimlerini optimize etmek için kullanılır, böylece evler için yeşil oksijen kaynağı alanı çok azdır.

Bunu görünce alınabilecek bir çözüm, önceki yatay park konseptini bir dikeye dönüştürmektir. Bir park veya dikey park nasıl oluşturulur?

Bunun bir yolu, duvara asılan saksılara bir bitki sistemi uygulamaktır. Teknik açıdan, asılı bitki sayısının arttırılması kirleticileri emebilir, bitki nemi nedeniyle tozu azaltabilir, çevredeki havayı yenileyebilir ve stresi azaltabilir.

Duvara asılan teknik olmayan bitkiler açısından ise, evimizin dış ve iç güzelliğine katkıda bulunan estetik unsurlardan biridir. Şimdi bu yazıda, sizin için ilham kaynağı olarak evde dikey bir bahçe tasarımı sağlayacağım.

Aşağıdakilere dikkat etmeniz gereken duvar saksılı bitki fikirleri şunlardır:

Kış Dikey Duvar Ekici Saksılar Fikirler

Eğer güçlüysek, asma duvar bitkileri gelecekte de gelecek vaat eden bir iş alanı olabilir. Umarım bu yararlıdır ve umarım bu makaleden ilham alırsınız.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219