Duvar Vantilatörü Veya Tavan Vantilatörü – Hangi Seçeneği Tercih Etmelisiniz?


İnsanların neden fanın duvarda değil de tavana monte edilmesini önerdiklerini hiç merak ettiniz mi? Eğer herhangi bir oditoryumu veya büyük salonları ziyaret ederseniz, hayranların duvarlara takılı olduğunu da keşfedeceksiniz. Ancak, bu yalnızca tavan çok yüksek olduğunda veya tavan vantilatörünün montajı mümkün olmayacak şekilde tasarlandığında yapılır.

Tavan kavisli veya eğimli ise, doğru tavan fanını herhangi bir zorluk çekmeden doğru şekilde monte etmek çok zor bir iş olabilir. Bu komplikasyonun önüne geçmek için, fanlar duvara monte edilir ve odadaki havayı sirküle etmek için kullanılır. Bu basit ve verimli çözüm, performanstan ödün vermeden uygun maliyetlidir.

Peki, neden eviniz için aynı yaklaşımı benimsemiyorsunuz? Fanla yanlışlıkla temas etmemenizi sağlamak için en az iki ila üç fit boşluk olması önemlidir. Böyle bir senaryoda, en az 10 metre yüksekliğinde bir duvara ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca, duvar vantilatörünün monte edildiği yerin üstünde ve üstünde ilave yer olmalıdır. Bu, tavan başlamadan önce en az 15-20 feet boşluktan bahsettiğiniz anlamına gelir. Bu kadar büyük bir evde yaşayan birini tanıyor musunuz? Dahası, bu kadar verimsiz alan kullanan birini tanıyor musunuz?

Asma tavan oluşturmak ve yukarıdaki boşluğu farklı amaçlar için kullanmak tavsiye edilmiyor mu? Aslında, duvarcılık işi yapmak ve bireyin genel olarak yer alanını arttırmasına yardımcı olacak bir duvarın kalıcı olarak döşenmesi mümkündür.

Tüm bu seçenekleri göz önüne alarak, fanın çok uygun bir seçenek olduğuna şüphe yok. Güvenlik dışında, odanızın estetiğini de arttırır. Nispeten büyük bir odanız varsa, normal büyüklükteki bir tavan vantilatörü odanın her tarafına hava sirkülasyonu için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bir duvar fanı seçeneği için girerseniz, çok sayıda taraftar satın alarak çok para harcamanız gerekecektir. Böyle bir senaryoda, mevcut tek alternatif çoklu masa vantilatörleri veya tek bir güçlü tavan vantilatörü için girmektir.

Bu nedenle, fanın sıkıcı bir aksesuar olduğu sonucuna varmayın. Çok sayıda seçenek var ama etrafındaki en iyisi ve bu yüzden popüler olmasının nedeni bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elparsdekor.com