Editörün Seçimi: Büyük Boy Aydınlatma Tasarımları

Ne derler bilirsin: Büyük git ya da eve git. Büyük boy aydınlatma her geçen yıl daha popüler hale geldi. İster benzer büyüklükte bir odanın ölçeğine uyacak şekilde, ister daha küçük alanlarda heyecan verici ve cesur bir ifade yaratmak için seçilmiş olsun, büyük boy sarkıtlar, avizeler ve hatta zemin lambaları bir etki yaratmak için tasarlanmıştır.

Paylaştığı alana komuta eden anlık bir odak noktası olarak, büyük boy aydınlatma etkili bir şekilde dikkat çeker ve ustaca istenen bir gösteriyi yaratır. Girişten yemek odasına kadar, devasa boyutlarda bir aydınlatma parçasına sahip olmak, dramatik bir unsur eklemenin kesin bir ateş yoludur. İşte çevredeki en iyi ve en büyük büyük boy aydınlatmalardan bazılarının bir özeti.

Vertigo Sarkıt Işık

Fiberglas tel formunun zarif dokunuşuyla, Vertigo Sarkıt Işığının verdiği anlık izlenim, disket, geniş kenarlı bir şapkadan biridir (en büyük seçeneği altı fit genişliğe kadar uzanan). Boyutuna rağmen – veya belki de bundan dolayı – hafif yapı, en ufak bir hava akımıyla (dolayısıyla adı) eğilmeye ve dönmeye eğilimlidir.

Dome 180 Avize

Dome 180 Avize, bulmacaya benzeyen yapısı belli bir oyunbazlık katsa da organik bir zarafete sahiptir. Etrafı altı fit ve dört fit yüksekliğinde çarpıcı bir odak noktası oluşturmak için ustaca düzenlenmiş 165 parça kayın kaplamadan oluşuyor. Açıldıktan sonra, bu büyük boy avizenin cazibesi, zemine veya aşağıdaki masa yüzeyine güzel gölgeler bıraktığı için artar.

Giant 1227 Koleksiyonu

Original 1227 Task Light’ın 1935 tasarımı o kadar ikonik ve çok yönlü olduğunu kanıtladı ki, onu kelimenin tam anlamıyla hayattan daha büyük yapmak mantıklı. Orijinal boyutunun birkaç katı olsa bile, Original 1227 Giant lambaların ayarlanabilir mekanizması aynı derecede sorunsuz işlevseldir, eğilebilir gölge de etkileyici. Çizgi film gibi ama modern olan bu ışıklar, dış mekanlar da dahil olmak üzere her yaşam alanında büyük bir etki yaratacak.

Allegro ve Allegretto Koleksiyonu

Foscarini Allegro ve Allegretto Koleksiyonlarının tüm yelpazesi, önemli ölçüde boyutlandırılmış süspansiyon lambalarına sahiptir. İnanılmaz bir hassasiyetle bükülen ve kıvrılan alüminyum çubuk katmanlarından oluşan bu armatürler, her alanda etkilemek için çeşitli sıvı, geometrik formlar ve büyük boyutlar sunar.

Bell Süspansiyon Işığı

Uygun bir şekilde adlandırılan Bell Suspension Light, dev bir çan gibi başınızın üzerinde asılı duruyor. Bu hayat armatüründen daha büyük olan bu armatür, büyüklüğü için yeterince dramatik değilse (en büyük seçenek yaklaşık altı fit civarındadır), o zaman malzemenin parlak rengi kesinlikle son rötuştur.

Arco Zemin Lambası

Yaklaşık sekiz fit uzunluğunda ve altı fitten fazla genişlikte olan FLOS Arco Zemin Lambası, büyük boy zemin lambası için aydınlatma öncüsü olarak kabul edilebilir. 1962’de tasarlanan Arco, daha büyük aydınlatma devlerinin modern yaşam alanına girmelerinin yolunu açtı.

Mesh LED Sarkıt Işık

Günün yakalaması, gerçekten. Mesh LED Sarkıt Işık, büyük bir dokuma ışık sepetine veya bir balık ağına benziyor. Açık örgüsü ile hem hacimli hem de görsel olarak hafif olmayı başarır. En büyük boyut, üç fitin üzerindedir ve 16 fit’e kadar süspansiyon kablosuyla, özellikle uzun alanlar için mükemmeldir.

Taç Summa Avize

Ekstra uzun ve ekstra geniş alanlar için başka bir harika seçim. Beş metreden uzun ve dört fitten fazla olan Crown Summa Avize, popüler (ve aynı zamanda oldukça büyük) Crown Major’ın dikey olarak yönlendirilmiş bir versiyonudur. Dallı alüminyum yapı ve kumlanmış cam difüzörler, eski büyük boy mum ışığında avizelere modern bir yaklaşım sunuyor.

Valeo LED Zemin Lambası

Valeo LED Lambader, tek parçalı yer lambası ve tek parçalı sarkıttır. Arco Lamp’in bu köşeli, ahşap nesli de selefini geride bıraktı. Aynı zamanda yaklaşık sekiz fit uzunluğundadır, ancak gölgesini bir kanepe veya yemek masası üzerinde sallamak için dokuz fit’e kadar uzanır.

Navicula Sarkıt Işık

Son olarak, mikroskobik yaşam formlarından ilham alan çok büyük bir sarkıt ışık. Navicula Sarkıt Işık, okyanus diatomunun akan, yüzen şeklini uyandırmak için hafif bambudan yapılmıştır. David Trubridge’in tasarımlarının çoğu büyük boy olarak kabul edilebilir, ancak Navicula, sekiz fit uzunluğundaki bir seçenekle onları gölgede bırakıyor.

Oturma Odası Aydınlatma Fikirlerine Geri Dön

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219