En İyi 34 Küçük Mutfak Fikri

“Arkamızda ve önümüzde yatan şeyler, içimizde yaşayanlarla karşılaştırıldığında küçük meselelerdir.” – Henry David Thoreau

Sosyal medya ve tasarım dergileri arasında, en iyi mutfakların tümünde bol miktarda alan varmış gibi hissedilebilir. Küçük mutfakları olan bizler için bu algı, cesaret kırıcıdır.

Yine de aldanmayın, çünkü açık konsept kardeşlerine rakip olacak çarpıcı küçük bir mutfak tasarlamak% 100 mümkün. Tarzınızı en üst düzeye çıkarırken yerden tasarruf sağlayan birinci sınıf küçük mutfak fikirleri için okumaya devam edin.

1. Renkli Minik Mutfak Fikirleri

Renkli dolaplar, özellikle sınırlı taban alanına sahip mutfaklarda giderek daha popüler hale geliyor. Yepyeni dolaplar bütçenizde değilse, mevcut kutuları ve kapıları yeniden boyayabilirsiniz.

renkli minik mutfak fikirleri ırgat_and_tiller

Kaynak: Instagram aracılığıyla @windlass_and_tiller

renkli minik mutfak fikirleri

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ideas

Küçük mutfağınıza canlılık katmanın bir başka harika yolu da açık duvar alanınızdır. Süslü bir kiremit backsplash, sıkıcı bir mutfağı garantili bir konuşma başlatıcıya dönüştürmek için genellikle gereken tek şeydir.

2. Ahşap Minik Mutfak Fikirleri

Çok yönlülüğüne rağmen, doğal ahşap genellikle uygun bir mutfak malzemesi olarak göz ardı edilmektedir. Tahılı açıkta bırakmak için ahşabı boyayabilir veya taneyi boyayla kapatabilirsiniz. Aynı şekilde, yıpranmış ahşap rustik, kıyı ve çiftlik evi dekoruyla iyi bir şekilde eşleşir.

ahşap minik mutfak fikirleri yapma

Kaynak: Instagram aracılığıyla @makingdohomestead

ahşap minik mutfak fikirleri updatemycape

Kaynak: Instagram aracılığıyla @updatemycape

Yemek alanı olarak da ikiye katlanan bir mutfak adası olarak temel bir ahşap masa kullanın. Altında ekstra saklama için yerleşik rafları veya çekmeceleri olan bir masa arayın.

Birçok ev sahibi, onlara zarar vermekten korktukları için ahşap tezgahlardan uzak dururlar, ancak bu genellikle böyle değildir. En iyi sonuçlar için dayanıklı bir ahşap ve sızdırmazlık maddesi seçtiğinizden emin olun.

3. Rustik Küçük Mutfak Fikirleri

Rustik bir mutfak için, mekanda mümkün olduğunca çok organik malzeme kullanın. Taş, yıpranmış ahşap ve tuğla, rustik atmosfere katkıda bulunacaktır. Ekstra depolama alanı için canlı kenarlı bir yüzer raf asın.

rustik minik mutfak fikirleri versatoacabamentos

Kaynak: Instagram aracılığıyla @versatoacabamentos

Çiftlik evi lavabosu gibi öğeler ilginç bir estetik oluştururken, rustik mutfak dekorunuzu daha endüstriyel bir yöne de taşıyabilirsiniz. Boşlukta mevcutsa, açıkta kalan su tesisatı ve kanal işlerini vurgulayın. Daha çağdaş yüzeyler yerine dökme demir veya çelik armatürleri ve donanımı tercih edin.

4. Geniş Küçük Mutfak Fikirleri

Küçük mutfak tasarım fikirlerinin büyük çoğunluğu, çok az fiziksel alanla çalıştığınızı varsayar. Ancak bazı küçük mutfaklar, çok sayıda dirsek odasıyla eşleştirilmiş sınırlı bir tezgah alanına sahiptir.

geniş minik mutfak fikirleri aspiretinyhomes ve floathausofsaugatuck

Kaynak: Instagram aracılığıyla @floathausofsaugatuck

geniş minik mutfak fikirleri bigtreeonfive

Kaynak: Instagram aracılığıyla @bigtreeonfive

Böyle bir mutfakta, en büyük öncelik tezgahı ve depolama alanını maksimize etmek olmalıdır. Mevcut mutfak dolabı kurulumunuzu açık raflarla tamamlayın.

Mevcut tezgahınız çok sıkıysa, dar bir mutfak adası veya masa eklemeye bakın. Ayrıca, alan izin veriyorsa eski bir kitap rafını bağımsız bir kiler olarak yeniden kullanabilirsiniz.

5. Klasik Küçük Mutfak Fikirleri

Tüm dekorlar bir dereceye kadar modaya uygun. Küçük mutfak tasarımınızla ne kadar az trend takip ederseniz, o kadar klasik olacaktır. Öte yandan, bazı sözde trendler neredeyse her zaman tarzdadır. Örneğin, metro döşemesi 1900’lerin başından beri popülerdir.

klasik minik mutfak fikirleri corbelrenovation

Kaynak: Instagram aracılığıyla @corbelrenovation

Şu anda neyin popüler olduğundan uzak durun ve bunun yerine geçmişin mutfak tasarımlarından ilham alın. Bu, hangi dekorun zamansız olduğuna ve neyin geçici bir eğilim olduğuna karar vermeyi kolaylaştıracaktır.

Açık renkli ahşap ve basit, beyaz dolaplar, muhtemelen asla modası geçmeyecek iki şeydir – en azından bu yaşamda.

6. Modern Küçük Mutfak Fikirleri

Modern tasarım eğilimleri, özellikle yeniden yaratılması kolay pek çok estetiği kapsadıkları için, muhtemelen asla ortadan kalkmayacaktır. Modern dekor, mümkün olduğunca az öğeyle etki yaratmayı vurguladığından, mutfak gibi küçük alanlar için de idealdir.

modern minik mutfak fikirleri hkm_homedecoservice

Kaynak: Instagram aracılığıyla @hkm_homedecoservice

Modern dekor en çok ayrıntılarda parlıyor. Gömme veya oyuk kulplu dolap, şık bir görünüm sunar. Paslanmaz çelik cihazlar, özellikle yüzyılın ortası trendleriyle birlikte modern bir mutfağı çağdaş hissettirebilir.

Modern mutfak tasarımınız yetersiz geliyorsa, odak noktası olarak vurgulamak için tek bir yüzey seçin. Mutfağınızı “meh” ten “vay” a taşımak için ihtiyacınız olan tek şey çok boyutlu backsplash karolar veya korkak sarkıt lambalar olabilir.

7. Basit Minik Mutfak Fikirleri

Sade dekor, aşırı kalabalık hissetmeyen küçük bir mutfak tasarlamanın harika bir yoludur. Tamamen dekoratif olanlar yerine kesme tahtası veya su ısıtıcısı gibi işlevsel öğeleri sergileyin.

basit minik mutfak fikirleri cletile

Kaynak: Instagram aracılığıyla @cletile

basit minik mutfak fikirleri cozyliltownhouse

Kaynak: @cozyliltownhouse Instagram aracılığıyla

basit minik mutfak fikirleri helensoonrich

Kaynak: Instagram aracılığıyla @helensoonrich

basit minik mutfak fikirleri jwebs_homesweethome

Kaynak: Instagram üzerinden @jwebs_homesweethome

basit minik mutfak fikirleri mylovelylittlecouncilhouse

Kaynak: @mylovelylittlecouncilhouse Instagram aracılığıyla

basit minik mutfak fikirleri small.flat.ideas

Kaynak: @ small.flat_.ideas_ Instagram aracılığıyla

Açık renkli ahşap, mutfak tasarımınızda bol miktarda beyazı kırabilir. Ayrıca dekorunuzun sadeliğini kaybetmeden ince bir vurgu rengi de ekleyebilirsiniz.

Mermer veya metro fayansı backsplash, özellikle mutfak dekorunuzun geri kalanı basitse, nispeten zamansız kalacaktır. Dolaplarınızın dışında ek depolama alanı için, tezgahınıza veya odadaki başka bir öğeye uygun basit açık rafları seçin.

8. Şık Küçük Mutfak Fikirleri

Şık bir mutfak yaratmak çok az alanla yapılabilir, ancak yaratıcı olmanız gerekir. Tanımlanmış bir tema veya renk paleti ile mutfağınızın tadilatını yaptığınızdan emin olun – vizyonunuza uymayan herhangi bir şeyden kurtulun.

şık minik mutfak fikirleri littlehouseonpurpose

Kaynak: Instagram aracılığıyla @littlehouseonpurpose

şık minik mutfak fikirleri savannabrooke_com

Kaynak: Instagram aracılığıyla @savannabrooke_com

Dekor ürünlerini asmak için mutfağınızın mevcut duvar alanından yararlanın. Dikey olarak ne kadar çok öğe yerleştirirseniz, istediğiniz görünümü elde etmek için o kadar az tezgah alanı feda etmeniz gerekir.

Asılı tencere rafı veya manyetik bıçak şeridi gibi öğelerle pişirme gereksinimlerini sergilemeye devam edin, ancak yoldan uzaklaşın. Mutfağınızda yüzer raflar veya açık dolaplar varsa, bulaşıklarınız ve kuru ürünlerinizin arasına küçük dekoratif öğeler yerleştirin.

9. Siyah Beyaz Küçük Mutfak Fikirleri

Bir renk paletini daraltmak şüphesiz iç tasarımın en zorlu kısmıdır. Renk örneklerine bakarak saatler harcamak yerine, bu adımı siyah-beyaz bir mutfak temasıyla tamamen atlayabilirsiniz.

siyah beyaz minik mutfak fikirleri stepbystep.home and decorandobyvalentinna

Kaynak: @decorandobyvalentinna Instagram aracılığıyla

Mutfak tasarımınızda eşit olarak siyah beyaz kullanmak yerine, ana renginiz olarak yalnızca birini seçmeyi deneyin. Çoğunlukla siyah bir odada (veya tam tersi) beyaz patlamalar çok daha şık ve dramatik görünecek.

10. Boho-Stili Küçük Mutfak Fikirleri

Dağınık estetiği nasıl kucaklayacağınızı biliyorsanız, küçücük bir alana çok sayıda dekor sığdırabilirsiniz. Boho tasarım trendi, kompakt bir mutfak için mükemmeldir çünkü dağınıklığı nasıl kaldıracağını ve güzelleştireceğini bilir.

boho tarzı minik mutfak fikirleri laurakinterior

Kaynak: Instagram aracılığıyla @laurakinterior

Açık raflar, dolap alanınızı tamamlar ve oldukça çok yönlüdür – onları garip duvar boşluklarını veya kullanılmayan köşeleri doldurmak için asın. Rafları en sık kullandığınız baharat kavanozları, kuru ürünler veya tabaklarla doldurun.

Boho dekor nötr trend olsa da, renkten korkmayın (özellikle bu renk yeşilse). Saksı bitkileri, en sıkıcı mutfak tasarımına bile hayat ve doku katar. Tezgah alanını korumak için, mutfak duvarlarınız boyunca büyüyecek olan Golden Pothos gibi asma sepetleri veya üzüm bitkilerini tercih edin.

11. Minimalist Küçük Mutfak Fikirleri

Minimalizm, küçük mutfak fikirleri dünyasında kesin bir öncüdür. Bu kadar sınırlı bir alanda çalıştığınız için, çok boş veya seyrek görünen minimalist bir mutfak tasarımı konusunda endişelenmenize gerek yok.

minimalist minik mutfak fikirleri botanea_guesthouse

Kaynak: Instagram üzerinden @botanea_guesthouse

minimalist minik mutfak fikirleri fixeruppernewtownardsroad

Kaynak: @fixeruppernewtownardsroad, Instagram aracılığıyla

minimalist minik mutfak fikirleri projectimmo

Kaynak: Instagram aracılığıyla @projectimmo

Her şeyden önce işlevsel olan öğeler için gereksiz dekorlardan kurtulun. Duvarlara sanat eserleri asmak yerine dekoratif aydınlatma armatürleri takın. Sade bar tabureleri satın almak yerine, benzersiz bir renge veya şekle sahip bir set seçin.

Basit ihtiyaçlar söz konusu olduğunda bile, minimalist tasarım tamamen temiz çizgilerle ilgilidir. Süslü dolap kapakları ve donanımlarından kaçının. Malzemeler, ahşap veya taş gibi doğal unsurlardan gelen doku ile sade ve basit olmalıdır.

12. Dar Minik Mutfak Fikirleri

Boyutları ne olursa olsun, dar mutfaklar başlı başına bir tasarım mücadelesi sunar. Alanı olabildiğince geniş hissettirmek için tasarımınızı mutfak penceresinin veya girişinin etrafına inşa edin.

dar minik mutfak fikirleri cliftonpropertypartners

Kaynak: @cliftonpropertypartners Instagram aracılığıyla

dar minik mutfak fikirleri kelleherhomeimproutionsllc

Kaynak: Instagram aracılığıyla @kelleherhomeimproementsllc

dar minik mutfak fikirleri mmr.arquitectura

Kaynak: @ mmr.arquitectura Instagram aracılığıyla

dar minik mutfak fikirleri organizing_home

Kaynak: Instagram aracılığıyla @organizing_home

dar minik mutfak fikirleri tedandmacks

Kaynak: Instagram aracılığıyla @tedandmacks

Mutfak düzeninizi taşa dönüştürmediyseniz, farklı tezgah şekillerinin alanı bir bütün olarak nasıl etkilediğiyle oynayın. Bir kadırga mutfak bir alana uygun olabilirken, L veya U şeklindeki bir tezgah başka bir yerde daha verimli olabilir.

Açık raflar, düzenli dolapların sıkışık hissi olmadan bol miktarda mutfak alanı sağlar. Fonksiyonel tezgah alanını maksimize etmek için normal bir mutfak adası yerine ince bir yemek masası veya mutfak arabası kullanın.

13. Beyaz Minik Mutfak Fikirleri

Beyazı küçük mutfak tasarımınıza dahil etmek, odanın anında daha büyük ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Daha canlı bir görünüm için dekorunuzun geri kalanını nötr tutabilir veya vurgu renkleri ekleyebilirsiniz.

küçük beyaz mutfak fikirleri in.a.little.grey.house

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ in.a.little.grey_.house_

beyaz minik mutfak fikirleri jackieglassinc

Kaynak: Instagram aracılığıyla @jackieglassinc

Beyaz bir mutfak tasarımına doğal malzemelerle de kolayca doku ekleyebilirsiniz. Bir kuvars tezgah, granit veya mermerden daha dayanıklıdır ve aynı zamanda basit bir renk şemasına boyut katar. Beyaz badanalı ahşap, özellikle çiftlik evi dekoruyla eşleştirilmiş bir başka harika seçenektir.

14. Rahat Küçük Mutfak Fikirleri

Sessiz renkler mutfağınızı daha davetkar hale getirecek. Beyaz bir renk paleti tercih ediyorsanız, alanı ısıtmak için doğal ahşap unsurlar eklemeye çalışın. Altın armatürler ve dolap kapı donanımı da işinizi görecektir.

şirin minik mutfak fikirleri elm_terrace_interior

Kaynak: Instagram aracılığıyla @elm_terrace_interior

şirin minik mutfak fikirleri lallywalfordinteriors

Kaynak: Instagram aracılığıyla @lallywalfordinteriors

rahat minik mutfak fikirleri roof_rooms

Kaynak: Instagram aracılığıyla @roof_rooms

Güzel görünen dekorasyonları seçmeniz gerekirken, pratik olduklarından emin olmayı unutmayın. Aşamalı görünen dekor, hedeflediğiniz rahat hisleri kazanmaz.

Mevsimlik ürünler, mutfağınızın bir anda sıkışmış gibi hissettirmek yerine, sizinle yaşıyormuş gibi hissettirmenin de harika bir yoludur.

15. Şık Minik Mutfak Fikirleri

Modern gayrimenkul, alanı maksimize etmeye o kadar odaklandı ki, artık küçük mutfakları eski ve ucuz olmayan bir şey olarak görmeye çalışıyoruz. Yine de bu büyük bir hata, çünkü küçük bir mutfağı lüks ve şık görünecek şekilde dekore etmek çocuk oyuncağı.

klas minik mutfak fikirleri hellershome18

Kaynak: @ hellershome18 Instagram aracılığıyla

klas minik mutfak fikirleri vintagecrushin

Kaynak: Instagram aracılığıyla @vintagecrushin

Mutfak alanınızda nötr bir renk paleti kullanın. Tasarımınıza bir miktar kişilik katmak için az miktarda vurgu rengi veya deseni kullanabilirsiniz. Cihazlardan dolap donanımına kadar mutfağınızdaki her şeyin eşleştiğinden emin olun.

Bir cevap yazın

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219