En İyi 34 Mutfak Dekoru Fikirleri

“Mutfak aletlerini oynadığım için daha büyük bir minnettarım.” – Anthony Daniels

Mutfak dekorunuz siz, aileniz ve eviniz hakkında çok şey söylüyor. Bu merkezi oda, evin en çok kullanılan odalarından biridir. Mutfağınızda dolaplar, tezgahlar ve cihazların çıplak temellerinden daha fazlası olmalıdır.

Mutfağınızın tadilatını bitirdikten sonra, mutfak dekor fikirlerine bakmanın zamanı geldi. Seçeceğiniz dekor, yeni mutfağınızı evinizin kalbine çeviren son dokunuşlar olacak. Mutfak tasarımınız için ilham almak için bu dekor fikirlerine göz atın.

1. Mutfak Dekoru Duvar Kağıdı Fikirleri

Duvar kağıdı, özellikle yaratıcı veya yetenekli olmak zorunda kalmadan mutfağınızda cesur bir tasarım oluşturmanın kolay bir yoludur. Yapıştırıcı ile çalışması kolay olan modern duvar kağıdı seçeneklerini arayın. Bu şekilde, yalnızca arkalığı soymanız ve duvara yapıştırmanız gerekir.

wallpapper mutfak dekorasyonu fikirleri yellowcouchstories

Kaynak: Instagram aracılığıyla @yellowcouchstories

duvar kağıdı mutfak dekor fikirleri decoandco_wallpaper

Kaynak: Instagram aracılığıyla @decoandco_wallpaper

duvar kağıdı mutfak dekor fikirleri annikareedstudio

Kaynak: Instagram aracılığıyla @annikareedstudio

duvar kağıdı mutfak dekor fikirleri 2 annikareedstudio

Kaynak: Instagram aracılığıyla @annikareedstudio

Küçük mutfak tasarımınız için birkaç seçenek var. Daha çok geleneksel duvar kağıdına benzemesi için bir desen seçebilirsiniz. Veya tüm duvarı kaplayan büyük ölçekli bir desen seçebilirsiniz.

Eşsiz bir görünüm için mutfağınızda bir sahne oluşturmak için bir duvar resmi deneyin ve tasarımınızda odak noktası olun.

2. Mutfak Dekoru Dekoratif Aydınlatma Fikirleri

Mutfak makyajınız sırasında aydınlatmayı unutmayın. Çekici olmayan işlevsel aydınlatma armatürleri var. Bunlar işi yapacak ancak güzel görünmeyecekler ve mutfağınızın ambiyansına katkıda bulunmayacaklar.

dekoratif aydınlatma mutfak dekor fikirleri thefashionableeye

Kaynak: Instagram aracılığıyla @thefashionableeye

dekoratif aydınlatma mutfak dekor fikirleri homeofdutch

Kaynak: Instagram aracılığıyla @homeofdutch

Sarkıt ışıklar popülerdir çünkü adanız veya bar tezgahı alanınız üzerinde görev aydınlatması oluşturmak için mükemmeldirler. Yönlendirilen ışık, altında görev aydınlatması kadar mükemmel olan parlak, odaklanmış bir ışık oluşturur.

Dekoratif öğeler oluşturmak için aydınlatmayı da kullanabilirsiniz. Dolaplarınızın altındaki LED ışıklar, tezgahları aydınlatabilir ve yumuşak bir parlaklık yaratabilir. Dolaplarınızda cam ek parçalar varsa, çarpıcı bir görüntü oluşturmak için dolaplarınıza ışık takabilirsiniz.

3. Mutfak Duvar Dekoru Fikirleri

Mutfak dekorunuz için bariz seçenek yemek ve yemek pişirme temalı resimler ve duvar süslemeleridir. Bununla birlikte, bu klişe, yaygın görünebilir ve tarzınız veya aileniz için özgün olmayabilir. Diğer bir seçenek ise kesme tahtalarınız gibi mutfak aksesuarlarını kullanmaktır. Ancak, bu öğeleri düzenli olarak kullanmadığınız sürece, bu aynı zamanda fazla yapılmış ve gerçek dışı görünebilir.

duvar dekoru mutfak dekorasyonu fikirleri thelongawaitedhome

Kaynak: Instagram aracılığıyla @thelongawaitedhome

duvar dekoru mutfak dekor fikirleri chorltonhouse

Kaynak: Instagram aracılığıyla @chorltonhouse

duvar dekoru mutfak dekor fikirleri anubhadube

Kaynak: Instagram aracılığıyla ubanubhadube

Size hitap eden dekoratif çerçeveler veya figürinler arayın. Bu, el yapımı kaseler ve şişeler veya dekoratif şişelerde zanaatkar zeytinyağları olabilir. Büyük bir mutfak duvarınız varsa, çerçeveli yemek resimleri veya en sevdiğiniz aile tarifleriyle dolu bir galeri duvarı oluşturabilirsiniz.

4. Mutfak Çiçeği Dekor Fikirleri

Bitki fikrini seviyorsanız ancak yeşil bir parmağınız yoksa, neden mutfak tasarımınızda çiçek temalı bir yaklaşım benimsemiyorsunuz? Bitkileri canlı tutma veya çiçek açtırma mücadelesi olmadan doğal güzelliğin tadını çıkarabileceksiniz.

çiçek dekoru mutfak dekor fikirleri rumah_amoinurul

Kaynak: @rumah_amoinurul Instagram aracılığıyla

çiçek dekoru mutfak dekor fikirleri pieandpicketfences

Kaynak: Instagram aracılığıyla @pieandpicketfences

çiçek dekoru mutfak dekor fikirleri ourhouse_inthemiddleofourlane

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ourhouse_inthemiddleofourlane

çiçek dekoru mutfak dekor fikirleri laurisawilliamsdesign

Kaynak: @laurisawilliamsdesign Instagram aracılığıyla

çiçek dekoru mutfak dekor fikirleri homewithalexandra

Kaynak: Instagram aracılığıyla @homewithalexandra

En bariz seçenek taze kesilmiş çiçekleri bir vazoya koymaktır. Bu fikir güzel olabilir ama aynı zamanda çiçekleri ölürken rutin olarak değiştirmenizi gerektirir. Diğer bir seçenek de çiçekleri dekora dahil etmektir. Bu, bar tabureleri için çiçek desenli bir kumaş, kahvaltı masası sandalyeleri, pencere bakımları ve el havlularını içerebilir.

5. Mutfak Fabrikası Dekor Fikirleri

Günümüzün en popüler dekorasyon fikirlerinden biri, bitkileri doğal renkler katarken ve evinizdeki havayı tazelerken kullanmaktır. Bir mutfak alanında gelişen birkaç bitki türü de vardır, bu nedenle diğer mutfak fikirlerinizle işe yarayacak bir bitki bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

bitki dekoru mutfak dekor fikirleri the_martin_manor

Kaynak: Instagram aracılığıyla @the_martin_manor

bitki dekoru mutfak dekor fikirleri kardeş evler

Kaynak: Instagram aracılığıyla @sisterhouses

bitki dekoru mutfak dekorasyonu fikirleri Simplyhollishomedecor

Kaynak: Instagram aracılığıyla @simplyhollishomedecor

bitki dekoru mutfak dekor fikirleri mollyerindesigns

Kaynak: Instagram aracılığıyla @mollyerindesigns

bitki dekoru mutfak dekor fikirleri orduwife_lyfe

Kaynak: Instagram aracılığıyla @armywife_lyfe

Bitkilerinizi mutfağınızda nereye yerleştireceğinizi düşünün. Bu, köşedeki büyük bir ağaç olabilir. Veya birkaç küçük bitkinin bulunduğu yüzen bir rafınız olabilir. Tezgahtaki bir saksıdaki sulu meyveler yeşil bir dokunuş ekleyebilir. Mutfak dolaplarınızın üzerinde yeriniz varsa, tepesinde sarmaşıklar olan bir bitkiniz olabilir.

6. Geleneksel Mutfak Dekoru Fikirleri

Muhafazakar ya da geleneksel bir estetiğiniz varsa bunu mutfak dekorunuzda taşıyabilirsiniz. Dikkatli olmazsanız, geleneksel mutfağınız çok ileri gidebilir ve sonunda eski bir mutfak elde edersiniz. Bu aynı şey değil. Mutfağınızın eski görünmesini istemezsiniz.

geleneksel dekor mutfak dekorasyonu fikirleri thefinishedproject

Kaynak: Instagram aracılığıyla @thefinishedproject

geleneksel dekor mutfak dekor fikirleri kitchen_magz

Kaynak: Instagram aracılığıyla @kitchen_magz

Ahşap bir zeminle başlayın. Bu geleneksel bir ev yapı malzemesidir ve mutfağınıza sıcaklık katabilir. Daha sonra yoğun trafik alanlarına dokuma bir halı yerleştirerek katman ekleyebilirsiniz. Ayrıca üzerinde yürümek ve bakımı kolaydır.

Metro karosu ayrıca backsplash için kullanabileceğiniz geleneksel bir yapı malzemesidir. Ardından, tezgaha taze pişmiş ürünlerle birlikte katmanlı tepsi gibi geleneksel dekor öğeleri ekleyin. Veya mevsimlik meyve ve sebzelerle dolu büyük bir kase kullanabilirsiniz.

7. Zarif Mutfak Dekor Fikirleri

Zarif mutfak dekorasyon fikirleri ararken, görsel bir tema oluşturmaya odaklanın. Odadaki diğer unsurlarla rekabet etmeden bir açıklama yapan parçaları dikkatlice seçerek sade bir tasarım oluşturun. Üzerine altın veya cam bir vazo yerleştirmek için mermer bir tezgahla başlayın. O vazoyu taze çiçeklerle doldurabilirsin. Karanfilleri atlayın ve zambak, ortanca, süsen, gül, orkide veya şakayık tercih edin.

zarif mutfak dekor fikirleri saniyeler

Kaynak: Instagram üzerinden @secondsamuelhouse

zarif mutfak dekor fikirleri el_armario_de_vanessa

Kaynak: @el_armario_de_vanessa, Instagram aracılığıyla

zarif mutfak dekor fikirleri _akinteriors

Kaynak: Instagram aracılığıyla @_akinteriors

Çiçeklerin rengini oda boyunca diğer aksanlarla koordine edin. Vazoda kırmızı çiçeklerle beyaz bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Ardından odayı birbirine bağlamak için kırmızı mutfak eşyaları, el havluları veya kilim ile alan boyunca kırmızıyı devam ettirin.

8. Rustik Mutfak Dekoru Fikirleri

Daha basit bir zamana geri dönen rahat ve ev gibi bir his için bir çiftlik evi mutfağı temasında dekorasyon yapmayı düşünün. Üst duvar dolaplarınızın tümünü veya bir kısmını çıkarın ve bunları açık raflarla değiştirin. Mutfağın uzunluğunu uzatan büyük ve uzun bir rafınız olabilir. Ya da mutfağınızı düzenlemenize yardımcı olacak birkaç küçük rafınız olabilir. Küçük cihazlar için bir yüzer rafınız ve mutfak eşyaları için başka bir rafınız olabilir.

rustik dekor mutfak dekor fikirleri whitetailedshack

Kaynak: Instagram aracılığıyla @whitetailedshack

rustik dekor mutfak dekorasyonu fikirleri bungalow_fifty8

Kaynak: @ bungalow_fifty8 Instagram aracılığıyla

Çiftlik evi mutfağınıza vintage parçalarla özgünlük katabileceğiniz yollar arayın. Eski bir sürahi, tartı, karıştırma kasesi veya rende için antika dükkanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de dekorunuzu işlevsel hale getirmektir. Raflardan birini, yemek pişirirken de kullanabileceğiniz dekor için bitkilerle sıralayın.

9. Basit Mutfak Dekoru Fikirleri

Herkes her duvarda dekora sahip olmaktan hoşlanmaz ve sorun değil. Dağınık ve dağınık görünecek çok sayıda dekor parçası bulursanız, minimalist bir mutfak düşünün. Buradaki fikir, tasarım yaklaşımınızın “az çoktur” olmasıdır. Duvarları çıplak bırakın veya sadece minimum miktarda dekor kullanın.

basit dekor mutfak dekor fikirleri ourbarrattwemyss

Kaynak: Instagram aracılığıyla @ourbarrattwemyss

Bir başka basit yaklaşım ise endüstriyel bir mutfaktır. Bu tarz, ticari yapı malzemelerini destekler ve endüstriyel esintili mekanizmaların iç işleyişini ortaya çıkarır. Mutfak adanızda, koltuğu yükseltmek ve indirmek için krankları açıkta olan bar taburelerine sahip olabilirsiniz.

10. Şık Mutfak Dekor Fikirleri

Şık bir mutfak zarafeti yansıtabilir. Mermer tezgahlı ve profesyonel kalitede cihazlarla donatılmış büyük bir mutfağa sahip olmanız gerektiğini varsaymayın. Daha küçük bir alana sahip şık bir mutfak elde edebilirsiniz.

şık dekor mutfak dekor fikirleri xmyhomedesignx

Kaynak: Instagram aracılığıyla @xmyhomedesignx

şık dekor mutfak dekor fikirleri myfirstbungalow_

Kaynak: Instagram aracılığıyla @myfirstbungalow_

Sofistike bir alan yaratmayı hedefleyin. Duvarların, sütunların, sandalye raylarının veya tavan madalyonlarının üst kısmına taç kalıplama ekleyebilirsiniz. Armatürleri büyük bir etki yaratmak ve zarafet hissi vermek için yükseltin. Bu yükseltilmiş armatürler, mutfağınızın standart yapıdan sıyrılmasına yardımcı olur.

Diğer bir seçenek ise kıyı mutfağı oluşturmaktır. Sade tasarım ve nötr renkler, rahat ama şık bir dekor yaratır.

11. Boho Mutfak Dekoru Fikirleri

Özgür ruhlu veya yaratıcı bir tip misiniz? Parlak renkleri ve desenleri seviyor musunuz? O zaman bohem tarzı sizinle konuşacak. Mutfağınıza el yapımı öğeler ekleyebileceğiniz yollar arayın. Tezgahta el yapımı bar tabureleri veya adanın sarkıt lambalarında üflemeli cam gölgelikler olabilir.

boho dekor mutfak dekor fikirleri theknotted_fox

Kaynak: Instagram aracılığıyla @theknotted_fox

boho dekor mutfak dekor fikirleri sullovin_knots

Kaynak: Instagram aracılığıyla @sullovin_knots

boho dekor mutfak dekor fikirleri sharystudio

Kaynak: Instagram aracılığıyla @sharystudio

boho dekor mutfak dekor fikirleri bungalow_fifty8

Kaynak: Instagram üzerinden @ bungalow_fifty8

Canlı kırmızı veya turuncu bir boya rengi seçebilirken, başka bir seçeneğiniz var. Duvarlardan birini kara tahta boyasıyla boyayın. Bu kara tahta duvarı kendiliğinden yaratıcılık için bir tuval olarak kullanabilirsiniz. Ya da aile üyelerine, alışveriş listenize veya en sevdiğiniz tariflere mesaj yazabileceğiniz bir yer olabilir.

12. Mutfak Dekoru Backsplash Fikirler

Backsplash, yaratıcı ve cesur olmak için bir fırsattır. Bu küçük özellik, ister büyük ister küçük olsun, mutfakta çok fazla görsel alan kaplamaz. Bu nedenle, onunla bütün bir duvarı kaplarsanız, bunaltıcı olabilecek bir malzeme seçebilirsiniz.

backsplash mutfak dekor fikirleri atg_design-

Kaynak: Instagram aracılığıyla @atg_design

Dövülmüş teneke kullanmayı düşünün. Geleneksel olarak, bu parlak metal karolar tavanı kaplar, ancak bu bazı alanlarda biraz fazla olabilir. Mutfağınıza geleneksel bir kır hissi verirken, aynı zamanda odayı aydınlatmak için yansıtıcı bir yüzey oluştururlar.

Diğer seçenekler desenli, cam, dokulu veya benzersiz şekilli döşemedir. İstiflenmiş veya doğal taş da kullanabilirsiniz. Bu malzemelerden herhangi birini, aradığınız belirli stile uyarlayabilirsiniz.

elparsdekor.com


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/dekormima/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219